Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monikaaaaaaaaaaaaaaa

Do doświadczonych mam w sprawie OSPY

Polecane posty

Gość monikaaaaaaaaaaaaaaa

Witam, jestem matką dwójki dzieci 6 i 2. 19.03 zachorowałam na ospę, starszy syn właśnie przechodzi, zaczęło Go wysypywać 01.04 czyli po równo 14dniach. Moje pytanie tyczy się młodszej córki, minęło 14 dni i nic,samopoczucie dobre, je wszystko jak do tej pory, nic nie wskazuje na to by mogła być chora, no ale wiadomo różnie to bywa,chodzi mi o to czy córka może wychodzić do dzieci, czy też może już zarażać, sama nie wiem, sama siedziałam ponad dwa tygodnie w domu z ospą, nikogo do pomocy no i dzieciaki siedziały ze mną, teraz wiadomo starszy chory nie może wychodzić, ale młodsza co???? Wyprowadzać czy nie? Słyszałam że do 21 dni od kontaktu z chorym może nastąpić pierwszy wysyp, dodam że raczej z wirusem nie izolowałam się przed dziećmi no bo nie było szans, a może Ona właściwie w ogóle nie zachorować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzała babeczka
1 kwietnia zaczął się wysyp u drugiego dziecka więc 2-3 dni wcześniej "zarażał"...Ospa wykluwa się ok. 14 dni więc jeszcze kilka dni i sprawa się wyjaśni, czy córka się zaraziła. Nie ma potrzeby trzymania jej w domu czy izolowania od dzieci, bo choć ryzyko złapania ospy jest olbrzymie - są oporne osobniki, które nie łapią jej.:) Obserwuj ją, bo najczęściej 2-3 dni przed wysypem dziecko źle się czuje i może mieć stan podgorączkowy. Jeszcze jedno: Czasami zdarza się, że dziecko przechodzi ospę skąpoobjawowo, tzn. Ma kilka drobnych wykwitów (często np. we włosach) i choroby można nie zauważyć...Zdrowia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzała babeczka
* drugiego domownika z kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
ja potrzymałabym ją w domu jeszcze przez weekend, poobserwowała; możliwe, że nie zachoruje, albo tj pisze babeczka małoobjawowo przejdzie. Moja córka miała dosłownie 3 pryszcze na szyi pod włosami. Gdybym nie wiedziała o dużej zachorowalności w przedszkolu to nawet nie wiedziałabym, że to ospa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×