Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kotka 33

Jak zaoszczędzić na myciu podłogi i wodzie?

Polecane posty

Hej mam pytanie jak zaoszczędzić na myciu podłogi. Wiem, że teraz np jak pada można np podkładać wiaderka lub duże miski i wtedy woda jest za free. Chodzi mi np o śnieg jak napełni się wiaderko i śnieg rozuści się to można taką wodą umyć np podłogę, w sieni deski itp Czy znacie inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze możesz tą
wodą w której się myjesz umyć podłogę i detergent zaoszczędzisz. a na koniec tą samą wodą spłucz kibelek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkdfjlkesjdlewjrfelkw
Patrzcie ludzie, tak to się właśnie zaczyna. A za rok autorka będzie z papieru toaletowego dwuwarstwowego robiła jedną rolkę, a potem będzie się podcierać szmatami. Pewnie już teraz po sikaniu nie spuszcza wody. Oszczędność a bycie brudasem to dwie inne sprawy. Myj podłogę deszczówką, czyli w 10% moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama w ten
sposób oszczędza wode, ale na podlewanie ogródka latem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak składa się że jestem szczęśliwą posiadaczką domu 300 m i mam wszędzie kafelki a na piętrze mam lustarze kafelki i np taka oszczędność wody bardzo jest opłacalna. Zwłaszcza że śnieg masz za free i robisz z nim co tylko chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
zainstaluj zbiornik na deszczówkę pod rynną, będziesz miała wodę do mycia podłogi w sieni i do innych celów, nie tylko oszczędnie ale też bardzo ekologicznie a z roztopionego śniegu oczywiście możesz wykorzystać wodę tak samo jak deszczówkę a do osoby wyżej, która uważa, ze deszczówka to w 10% mocz - proponuję wziąć do ręki pierwszy lepszy podręcznik do pierwszej klasy podstawówki, albo może lepiej jakąś książkę z obrazkami dla dzieci o przyrodzie i sprawdzić, jak powstaje deszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta za free ten papiier toaletowy co kradniesz to też za fere idż się lecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWarta
Ludzie, nie popadajmy w paranoje. Przy myciu podłóg nie zużyjecie tak dużo wody. Myślę, że instalacja doprowadzająca deszczówkę do domu będzie droższa niż rok oszczędzania wody w ten sposób :P Już lepiej zainstalować sobie dobrej jakości perlatory do kranów i prysznica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta ale jezeli pod ta instalacje podlaczymy wc i pralke... to ta instalacja sie oplaca. moze nie po roku ale po 5 latach inwestycja sie zwraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz zainwestuj i kup
mop parowy - mam od pewnego czasu i jestem zadowolona na maxa - mało wody - więc oszczędzasz,no i deterdentów nie potrzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz zainwestuj i kup
A jak chcesz oszczędzać na prądzie, to mięso piecz nad ogniem. Rozpal jakieś ognisko niedaleko domu. Wyjdzie taniej jak w piekarniku elektrycznym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jesteściiie
Kotka 33loj,z tą wodą deszczową czy nawet sniegiem ,to nie we wszystkich miastach jest juz za free,bo w niektórych miejscowosciach wprowadzono podatek od deszczu i śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzesławM
@MartaWarta Co masz na myśli pisząc dobry perlator? Zakładam instalacje hydrauliczne dla moich klientów i jak dotąd doradzałem im perlatory Hippo. Znalazłem ostatnio na http://www.krainawody.pl jakieś perlatory Waterfilter. Ponoć są najlepsze jakościowo na rynku. Napisz proszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani od ciasta
ja mam mieszkanie 48 metrów i jak się biorę za zmywanie to zużywam jedno wiaderko wody, no nie przesadzajcie, że to tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oniW
Jeżeli ktoś chce oszczędzać, może zainstalować chociażby zbiornik na wodę – ja zrobiłem taki z http://www.zbiorniki.szczecin.pl/ - można dużo zaoszczędzić, chociażby na wodzie, którą się wykorzystuje do podlewania ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, zbiornik wodny, czy też studnia to duża oszczędność. Mi studnie kopali oni http://www.hydroel.com.pl/ na rachunkach udało mi się sporo zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze zbiornik an wode deszczowa? Moja znajoma mowila, ze to swietne rozwiazanie w takim wypadku jaki przedstawiasz, sprawdz tutaj www.zbiorniki.szczecin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaKraczyk
Ile mozna na tym zaoszczędzić?? moja mama ma beczkę pod rynnę podstawioną i jak najbardziej do podlewania ona się nadaje. Ja mam podłogi drewniane z exfloor i muszę przyznać, ze taką podłogę szybko się myje, deska zabezpieczona nie brudzi się aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu czerpac wode z deszczowki, to swietne rozwiazaniena zaoszczedzenie wody, ja stosuje takie od www.zbiorniki.szczecin.pl i wychodzi to swietnie wedlug mnei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×