Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaaaaaaappppppppppppp

jakie warzywa można już wysiać?

Polecane posty

Gość aaaaaaaappppppppppppp

tak jak w temacie a może już coś wysiałyście? ja pierwszy raz w tym roku robię warzywnik i tyle czytam że mam już mętlik w głowie, wydaje mi się że mogę już wysiać marchew i pietruszkę, rzodkiewkę, wysadzić sadzonki sałaty/rozsadę robiłam w domu teraz ma po 4 listki właściwe/ wysadzić dymkę, i posiać koper, a kiedy por i seler?/te sadzonki będę kupować na rynku/ planuję jeszcze ogórki i pomidory ale to wiadomo że później, cukinię/kiedy wysadzić sadzonki?/ kilka krzaczków kapusty brukselki mam jeszcze w domu sadzonki papryki półostrej tzw rokityi kiełkuje chili nie wiem czy je wysadzać do ziemi czy w donicach na balkon, nigdzie nie mogę znaleźć jak z nią postępować proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczkaaa789
poczekaj jeszcze ziemia zimna mokra. najlepiej po trzech ogrodnikach tj. 14-tym maja. te warzywka co masz to szybko urosna na lato bedziesz miala. ja to w doniczki posieje salate i rzodkiewke i szczypior bo w ogrodku nie mam szans pies biega wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaappppppppppppp
marchewki pietruszke i parę innych dopiero po 15 maja? wydaje mi się że od dawna ludzie to siali w kwietniu a może się mylę? ziemię mam już przekopaną , wcale nie jest jakaś zbyt mokra , nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczkaaa789
to posiej i zobaczysz czy urosnie. najwyzej jeszcze raz posiejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccddff
Marchewkę i pietruszkę jeśli ziemia nie mokra już możesz . Między marchew daj cebulę ,bo lubią się wzajemnie. Za troszkę posiejesz buraki ,a reszta /cukinia ,dynia ,ogórki itd w domu ok 1 maja ,a do ziemi po ogrodnikach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Marchew ,pietruszka,cebula wysiewana i z dymki,rzodkiewka,bób,groszek to już można,zawsze sięje je jak tylko pogoda na to pozwoli,czyli jest w miarę ciepło.ok.15 kwietnia wsadzam w doniczki dynie,cukinie,patisony,arbuzy - podrośnięte w fazie 4-6 liści ,po 15 maja wysadzam do gruntu,posd koniec ok 25 kwietnia wysiewam w doniczki ogórki i podrośnięte wysadzam też po 15 maja,fasole - różne odmiany wysadzam na początku maja,kukurydzę tak samo.Pod folią już od dobrych kilku dni wsiane mam sałaty,szpinak,cykorię,rukolę,kapustę i eksperymentalnie wszadziłam 10 pomidorów i nasadziłam na nie 5 litrowe butelki po wodzie mineralnej z odciętym dnem,w razie gdyby mróz miał zamiar narozrabiać,w inspekcie rosną już rozsady pomidorów 5 roszai i 3 rodzaje papryki.Jeśli chodzi o paprykę to część wysadzam w tunelu a część w gruncie.Ty swoje chili możesz wysadzić w gruncie,tylko wybierz miejsce nasłonecznione a najlepiej przy jakimś murku, płocie,ścianie od strony południowej,zacisznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi się,że to nie
tj wyżej - zgadzam się z panią powyżej,sama jeszcze nic nie siałam/sadziłam,bo strasznie u mnie mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×