Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shopoholiczka

Jak walczyć z gołębiami na balkonie?

Polecane posty

Czy są jakieś środki chemiczne które "odpychają" te wstrętne ptaszyska od balkonów? Czy zostaje mi tylko założenie siatki? Rok w rok ten sam problem, cały calutki balkon obsrany, raz nie miałam sumienia wyrzucić gniazda z jajkami i teraz mam za swoje, od 6-7 lat upodobały sobie mój balkon i srają :o Do budowy gniazda już nie dopuszczam, wszelkie zalążki składania patyków wyrzucam, jajka też jak zdążą złożyć, jak widzę że są na balustradzie to wychodzę albo wypuszczam psa na balkon, ale to jak walka z wiatrakami :o Reklamówki, siatki foliowe przywiązane do balustrad i balkonu nie pomagają :o Niedługo chyba kupię strzelbę :o Przecież to paranoja żeby balkon myć tylko w nocy po uprzednim sprawdzeniu czy nikt z sąsiadów prania nie zostawił wywieszonego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona biedronkaaa
Moje koty by się z nimi rozprawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kota nie mogę mieć, mam alergię nad czym bardzo ubolewam :( Kolców nie chcę montować, bo sama wtedy nie będę w stanie do barierek podejść, a nie o to przecież chodzi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale masz problem!
Nie mam takiego problemu, po prostu mam moskitery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjhgfdf
jakas grzechotke przywies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy ze faktycznie fogurke ptaka zainstalujesz:)moj sasiad ma chyba jastrzebia i to dziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkikikiki___
mój balkon też nawiedzały gołębie...w konsekwencji czego 3 pokolenia sie chyba na moim balkonie wychowały :D niestety następstwem był obsrany balkon ...przepędzaliśmy gołębice ale ona niczego sie nie bała a wiadomo szkoda było ją uderzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablabla ....
ja mam na balkonie pustułkę i gołębie omijają mój balkon, u sąsiada widziałam 2 wielkie kruki siedzące na balustradzie, oczywiście wszystko sztuczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam właśnie na allegro takiego kruka: http://allegro.pl/odstraszacz-ptakow-40cmduzy-kruk-odstrasza-golebie-i3163511430.html Albo sokoła: http://allegro.pl/ptaki-sokol-stojacy-odstraszacz-szpaki-golebie-i3171833886.html Chyba się na którąś zdecyduję, bo mnie to wykańcza, nie można na balkon normalnie wyjść tylko przez labirynt min, a mało tego to żeby doczyścić muszę poczekać aż zaschną :o Wczoraj 6 razy myłam cały balkon, balustrady dalej są ufajdane, wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablabla ....
ja raz czy dwa przyłożyłam miotłą w kuper jak mi spacerki urządzały po balkonie ale i tak wracały obsrańce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkkkkkki no właśnie tu to samo, najpierw się cieszyłam bo jeju gniazdo, małe gołąbki, jakie to fajne słodkie, a one później zaczęły sobie zjazdy rodzinne robić i ubikację :( Znajomi mi mówili żebym wywaliła zanim się wyklują od razu, ale nie miałam serca, no i pokutuję do teraz za to :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze o to chciałam zapytać
załóż siatkę plastikową na całej powierzchni balkonu( od Twojego balkonu do balkonu powyżej) ja mam taką na balkonie i żaden ptak nie ma możliwości wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blabla - jak ja otwieram drzwi czy okno to uciekają i nawet nie mam jak z miotły przyłożyć, a w tym stanie ducha to chyba bym na śmierć tą miotłą zaciupała 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvvvvvvvvvvvvv
A ja jak otwieram okno, to się na mnie chamsko patrzą i nie myślą uciec, dopiero jak trzasnę oknem przy zamknięciu, to odlatują. Myślałam, żeby wyciąć z jakiegoś plastiku takiego ptaka z rozłożonymi skrzydłami, ale nie wiem, czy to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablabla ....
no właśnie jak ja wychodziłam na balkon to się bezczelnie gapiły na mnie i dalej spacerowały, więc się wkurzyłam... i za miotłę i w kuper, nie zdążył jeden z drugim zwiać przez szczebelki barierki ale ja już 3 razy musiałam całe mieszkanie truć bo mi nalazły wszy gołębie i nie cierpię tego świństwa (gołębi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablabla ....
a najchętniej to bym na całym dachu zamontowała sztuczne pustułki ;-) żeby mi te obsrańce nawet na dachu nie siadały tylko wtedy wypłoszę jeżyki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvvvvvvvvvvvvvvvv
Naradźmy się i zwalczmy je, te zasrańce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablabla ....
przez chwilę nawet chciałam je otruć ale... no jakoś sumienia nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytalam gdzieś że można zawiesić też płyty cd albo zainstalować wiatraczki takie dla dzieci - i akurat dziś jak byłam w Częstochowie wpadły mi w oczy takie bazarkowo wieśniackie wiatraczki, we wszystkich kolorach tęczy, z brokatem, i świecą w oczy z daleka! Zainstalowałam 2 do barierek za pomocą taśmy klejącej, póki co od 3h żaden sracz nie podleciał jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienka114
ja na swoim balonie mam zamontowaną siatkę, żeby gołębie nie mogły wlatywać :D fajna sprawa. nie mogę zamieścić linku, ale na stronie Linarem z Krakowa są różne rodzaje. Od tego czasu nie mam z nimi żadnego problemu. Początkowo też próbowałam powiesić płyty, ale latem puszczały mi "zajączki" w okno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Człowiek zawsze znajdzie sposob zeby pozbyc sie gołąbka ale gołabek nie chce pozbyc sie człowieka bo on ma gołębie serduszko .Tym sie róznią od człowieka . Niedługo o gołebiach bedziecie wnukom opowiadać bo populacja z roku na rok sie zmniejsza bo gołąb to taki ptak który lubi towarzystwo czlowieka i zaklada gniazda własnie na balkonach.Niestety coraz mniej jest ludzi którzy im na to pozwalają .U mnie co roku wykluwa sie rodzinka gołąbkow .Potem zakładam rekawiczki i myj****lkon ... Jestem człowiekiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 12:25:42 Ma rację. Ten system jest również używany poprzez agencje do ochrony starych budowli. Gołębie nie siadają i nie bródzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie. Tych kruków nie kupujcie, ja mam jednego postawionego w miejscu, gdzie wcześniej było gniazdo gołębi i dzisiaj sobie obok niego zaczęły budować kolejne nowe, w ogóle się jegomościem nie przejmując. Wydane pieniądze na marne. Szukam dalej, jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Populacja gołębi się zmniejsza? Takiej bzdury juz dawno nie przeczytałam. Wszędzie pełno tych latających szczurów, sa tak grube i leniwe, ze nawet nie chce im się latać tylko uciekają. kilka razy mało jakiegoś nie przydeptałam, bo nie chciało mu sie ruszyć z chodnika. Moja mama ma zawieszone reklamówki i płyty cd. O dziwo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_wolin
Hmn... Może warto byłoby zainwestować w balustradę, która w jakiś sposób odstraszałaby gołębie? Moi rodzice mieli podobny problem i pomogło :-) - korzystali z usług firmy FERRUM DECO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na balkonie siatkę z siatkadlakota.pl. Mają bardzo mocne siatki i nie mam problemu z ptactwem na balkonie, a dodatkowo kot czuje się bezpiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×