Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kawa.pl

Brzuszki - jakie polecacie?

Polecane posty

W życiu się nie odchudzałam - po prostu nie musiałam.... Zawsze wyglądałam, jak anorektyczka, ale teraz po ciążach nie jest już tak super.... tzn. dalej jestem dość szczupła, ale poszło mi w brzuch - co mnie masakrycznie wkurza. Co na TO polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że jestem masakryczną pożeraczką słodyczy - zawsze mogłam jeść je bez oporu, ale chyba teraz - już tak nie ma, bo idzie głównie w brzuch :-( i biust :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannnnkkka
Polecam rower, bieganie, ćwiczenia siłowe i NIE ĆWICZENIE żadnych brzuszków (chyba, że ci zdrowy kręgosłup niemiły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tiffany
ja polecam ćwiczenia z Tiffany Rothe, fajnie się ćwiczy, i efekty są. na drugi dzień zakwasy więc na pewno dzialają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już było wspomniane - najlepiej ćwiczyć cardio (pływanie, rower, bieganie, nordic walking itp.). Dobrze spalają tłuszcz a brzuszki tylko rzeźbią mieśnie. Jeśli robisz brzuszki a masz tłuszcz to nie będzie żadnych efektów a tylko się zniechęcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast zwykłych ćwiczeń kardio, polecam trening interwałowy. Dodatkowo, ćwiczenia siłowe. Masa mięśniowa, pozwoli Ci przyspieszyć metabolizm (co w konsekwencji pozwoli spalić Ci tkankę tłuszczową), wyrzeźbi ciało (w tym brzuch).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia Dubicka
To że zaczniesz robić brzuszki to nie znaczy że spalisz tłuszcz z brzucha. Organizm jest tak skonstruowany że spala tłuszcz z całego ciała równomiernie i nie da się tego zmienić. Nie ma tak że pojedyncze ćwiczenia spalą Ci tłuszcz z pojedynczych partii ciała. Musisz zadbać o całokształt bo organizm spala kalorię z całego ciała równomiernie. Wiem to po sobie jak i z doświadczenia od trenerów. Ja jak na razie schudłam 20 kilogramów i widzę jak mi się ciało zmienia. A ja odchudzam się tabletkami Forever Slim, można je kupić na allegro. Mi je poleciła kobieta której opiekuję się dziećmi, ona po ciąży je brała aby wrócić do swojej sylwetki. Do tego zaraziła mnie zdrową żywnością. I tak po 5 tygodniach 20 kilogramów mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuszki są świetne na mięśnie brzucha i na kręgosłup w części lędźwiowej - takie ćwiczenia zalecił mi lekarz, gdy we wczesnym wieku zaczęły mi się problemy z kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -20 w 5 tygodni?
W takim razie gratuluje glupoty i rozciagnietej skory jak u staruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekta
skośne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TifaStrife, mam nadzieję, że od tego "lekarza" szybko uciekłaś gdzie pieprz rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piłka wzmacnia mięśnie i jest genialna na kręgosłup :) a co do brzuszków?to weźcie się opanujcie!! każde cwiczenie szkodzi NIEUMIEJĘTNIE WYKONANE!!! Sory,ale ja mam lekką skolioze,robie trening na podreperowanie mięśni czyli poprawienie swojej wagi ale do góry ;) I jakoś podczas treningu robię brzuszki,pompki,podciąganie się na drążku w opadzie... jeśli się nie będzie dbało o jakość wykonywania ćwiczeń to sobie krzywdę można zrobić!to dotyczy każdego ćw! należy zawsze pamiętać o "prostowaniu" kręgosługa czyli o prawidłowej postawie! jeśli chcesz wiedzieć poprawić ogólny stan ud,rąk,brzucha to daj znać :p ale nie daj sobie wmówić,że zajęcia zorganizowane cokolwiek dadzą :) Pamiętaj,że najlepiej wypracujesz wszystko SAMA i w dodatku własnym tempem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gremlinyyy
ja zawsze robie na ławeczce brzuszki, albo takie nietypowe ze podnosze nogi do gory mięśniami brzucha. Jak wczensiej łykne jeszcze figura extraslim to czuje jak cały brzuch spala tłuszczyk i aż skwierczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie na macie brzuszki,nie należy "szarpać"tułowia tylko robić je tak na ile brzuch pozwoli i trzeba pamiętać,aby "wciskać"pępek w podłogę,daje dobre efekty ja robie 4x15 właśnie w ten sposób i w 2 ch ostatnich czuje cały brzuch :] A i robie jeszcze trzymając się rękami za coś stabilnego ściąganie nóg do klatki piersiowej też na brzusio 4x 15 efekt taki sam jak brzuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdą jest, że robiąc same brzuszki nie spalimy tłuszczu tylko w tej okolicy. Jednak ja robiąc 400 półbrzuszków dziennie przez tydzień zrzuciłem w pasie 2cm. Jednak nie każdy potrafi zrobić 4 serie po 100 ćwiczeń. Też nie należy się kierować obciążaniem kręgosłupa, bo brzuszki damskie są o niebo lepsze niż często polecane A6W. Jednak jak ktoś oczekuje naprawdę szybkich efektów, to przede wszystkim dieta i aeroby. A ćwiczenia, które angażują tylko brzuch to można na youtube wyszukać 8 min ABS. Chyba najlepsze, jakie do tej pory praktykowałem ćwiczenia bez potrzeby użycia żadnego sprzętu. Wystarczy się położyć na podłodze i ćwiczyć 8 min. Cudów nie ma co oczekiwać, ale w ćwiczeniu liczy się regularność i wytrwałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej polecam zróżnicowany trening brzucha, żeby atakować mięśnie pod różnymi kątami i ustawieniami - wtedy mamy pewność, że ćwiczymy absolutnie wszystkie mięśnie brzucha, a nie tylko proste blog.hellhound.pl/miesnie-brzucha--budowa-i-cwiczenia-a-73.html polecam ten artykuł, tutaj jest kilka innych ćwiczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest tak, że tkanka tłuszczowa się spala po jakichś 20 minutach dopiero? Słyszałam, że warto przez pierwsze kilkanaście minut porobić jakieś ogólne ćwiczenia, niekoniecznie brzuszki, a dopiero potem zacząć ćwiczenia na brzuch dla lepszego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ala d'oro - to pośrednio prawda, że sama tkanka tłuszczowa spala się dopiero przy dłuższym treningu. Bo organizm wyczerpując zapasy glikogenu w mięśniach zaczyna go pobierać bezpośrednio z tkanki tłuszczowej. Jednak należy zwrócić uwagę, że organizm też czerpię energię z tłuszczu przy ujemnym bilansie energetycznym (dostarczasz mniej kcal niż wynosi Twoje zapotrzebowanie). Dlatego każde pojedyncze ćwiczenie, każdy ruch, wejście po schodach = więcej spalonych kcal, a to automatycznie rzutuje na większe zapotrzebowanie. Dlatego każdy wysiłek się liczy:) Nawet te 20 brzuszków na dzień dobry i rozpoczęcie dnia po roku da ładne rezultaty, jeżeli wejdą w nawyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wzmocnienie mięśni brzucha i rozciągnięcie mięśni idealnie nadają się ćwiczenia z piłką gimnastyczną, które możemy wykonać na takiej piłce: http://pilkifitness.pl/Pilka_athletic24_ANTIBURST_75_cm_FIOLETOWA_932.html Bardzo doobrze wykonuje się na takiej piłce brzuszki, nie obciążają wtedy tak bardzo kręgosłupa i są o wiele przyjemniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×