Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fghjkluytghj

Do kobiet z bardzo bolesnymi miesiączkami

Polecane posty

Gość fghjkluytghj

Mam bardzo bolesne miesiączki w przeciwieństwie do sporej części moich przyjaciółek. Zastanawiam się czy poród w moim przypadku też będzie kilkakrotnie bardziej bolesny niż poród przeciętnej kobiety. Jak jest z waszego doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslalam ze porod zniose lepie
Skoro mialam bolesne miesiaczki. A okazalo sie ze bol byl nie do zniesienia. Kosmos.chyba mam niski prog bolowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bolesne miesiaczki
gimnastyka, gimnastyka, gimnastyka, na lekki poród też to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodziłam 2x
miałam i nadal mam bolesne miesiączki a miało się zmienic po porodzie, nic nie pomaga nawet leki rozkurczowe odwodnienie itd.. porody cóż nie była to katorga ale bolało bo bolec musiało :D w każdym razie nie uważam by miesiączki miały związek z porodem, przynajmniej ja mam problemy z miesiaczkami ze wzgl na gęsta krew skrzepy itp a w ciązy miałam bardzo rzadka krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ja miałam
też bolesne miesiączki, do tego wymioty, rozwolnienie, drżenie nóg, ból pleców. Poród w porównaniu do okresu to pikuś przynajmniej u mnie. No można powiedzieć, że podobny ból a jako że byłam już przyzwyczajona to poród określam jako coś znośnego. Po porodzie nie mam bolesnych miesiączek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie sie
po porodach miesiączki zmieniły na lżejsze.w wiekszosci przypadków tak jest ,nawet w tv ostatnio lekarz to mówił.zmienia sie gospodarka hormonalna w organizmie.co do porodu,to raczej nie ma rzadnego związku. ja miałam oba porody znosne.szwagierka,która nie wie co to bolesna miesiaczka 2 ke dzieci rodziła po 14 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo macie za duzo estrogenow
to one wywoluja te ww dolegliwosci, jedyne co pomoze to pigulka o dzialaniu progestagennym, ja biore tylko na to bo inaczej bym wykitowala, za to wstyd kupowac, zawsze w aptece tlumacze ze to na dolegliwosci miesiaczkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjkluytghj
Ja mam bolesne miesiączki chyba dlatego, że mam niedoczynność tarczycy. Całkiem niedawno zaczęłam to leczyć i ból się trochę zmniejszył. w ciązy jeszcze nie jestem ale tak się zastanawiałam jak to będzie z bólem porodowym. Pocieszyłyście mnie trochę, czasem miałam wrażenie, że podczas miesiączki krzyczę i zachowuję się jakbym rodziła. Więc nie mam się czego bać, znam ten ból. Można by rzec ze urodziłam okolo 70 dzieci haha, bo tyle mniej więcej w ciągu życia miałam tak patologicznie bolesny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak ty miałam bardzo bolesne miesiączki. Wiadomo - każdy poród jest inny, więc opiszę własne doświadczenia, niekoniecznie u ciebie będzie tak samo. Poród miałam wywoływany oksytocyną - podobno wtedy jest boleśniejszy (nie wiem, nie mam porównania) i ból na poziomie bólu miesiączkowego miałam w okolicach 6 cm rozwarcia. Potem położna przebiła mi pęcherz płodowy i od tego momentu, czyli od 7 cm, bóle stały się o wiele gorsze niż przy okresie (wiem, ja też myślałam, że nie doświadczę gorszych, nie byłam w stanie sobie ich wyobrazić ;) ). Nie darmo mówi się o tym "kryzysie siódmego centymetra"). Ale na pocieszenie - poród wtedy już jest na takim etapie, że idzie już w miarę szybko do przodu i jak tylko dojdzie do 9-10cm zaczynają się bóle parte, a to była bardzo duża ulga. A na drugie pocieszenie - miesiączki po porodzie mam teraz prawie bezbolesne, trochę poboli, ale nie muszę już nawet brać tabletki przeciwbólowej czy rozkurczowej... nie mówiąc już o żadnych zastrzykach, tak jak to było wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka fasolka)(
Ja tez miałam bolesne miesiaczki ale po porodzie wszystko sie zmienilo teraz mnie wogole nic nie boli:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×