Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myskafff

roczek córeczki, mprezka - ale co z menu

Polecane posty

witajcie :) mam dylemat za 2 tygodnie wyprawiam córce roczek w domu :) będzie razem 17 osób. Mam problem z menu, co podać ponieważ znudziły mi się już sałatki takie jak jarzynowa, gyros; co jeszcze kurczak w galarecie ,"devolaje", pieczony kurczak, itd..... oczywiście będzie tort ciasto ;-) ale oprócz tego kolacja i zakąski, chcemy z mężem zrobić dużego grilla to napewno, sałatkę grecką i kalafiorowa z pomidorami jajkiem i sosem czosnkowym ale na resztę pomysłu nie mam, ostatnio jadłam śliwki w szynce znacie to? polećcie mi jakieś potrawy sałatki pyszne :) przepraszam za błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy jesteście aż tak leniwe?
Jakiś czas temu był tu temat co mięsnego na roczek czy jakoś tak. Tam był fajny przepis na mięso w sosie śliwkowym. Piszę z telefonu to nie wstawię linka niestety :( Co mogę od siebie dorzucić: krokiety vel kulebiaki z mięsem, kapustą i grzybami-to są krokiety z ciasta drożdżowego, robisz dzień wcześniej a w dniu imprezy wrzucasz do mikrofali :) Z sałatek to paprykowa z tuńczykiem. Z przekąsek jaja faszerowane, faszerowana papryka, kwadraciki z ciasta francuskiego z ziołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
zrób jakas sałatke(chocby zwykła jarzynowa)pokroj papryke w talarki,ulóż na platerze i do środka włóż sałatke i ozdob.U mnie sie sprawdzilo niby zwykla salatka a efekt fajny zrobilam tez koreczki i powtykalam w ananasa efekt niesamowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
podaje przepis na super salatke gotujesz piers kurczaka z marchewka w wegecie.jak sie ugotuje drobno siekasz kurczaka.nastepnie kroisz marchew i do miski do tego dodajesz czerwona fasole,kukurydze,seler konserwowy,groszek,por mozesz dodac szynke konserwowa i mieszasz z majonezem jest pycha choc nie przepadam za selerem a ta salatke uwielbiam.do tego fajnie wyglada bo jest bardzo kolorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do grilla podobno są dobre sałatki ziemniaczane, musisz popatrzeć w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa_Mama
Salatka selerowa: Na duzym plaskim polmisku wykladasz dobrze odcisniety seler konserwowy 2 sloiczki na to kukurydza z puszki, szynka konserwowa w drobna kostke i ananas z puszki. Mozna dodac por pokrojona w krazki, calosc doprawiam sola i pieprzem pokrywam warstwa majonezu i na to starty zolty ser (nie mieszam bo to salatka warstwowa) Pychota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa_Mama
Prosta brokulowa: Ugotowane brokuly (nie moga byc zbyt miekkie), feta, kukurydza z puszki, prazony slonecznik i na to sos czosnkowy. Rowniez robie w wersji warstwowej zeby nie zrobila sie ciapa :) znika w mig ze stolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja proponuje sąłatki ala
grecka tzn albo sąłata lodowa albo rózne sałaty i do tego rozne dodatki i jakiś gotowy albo przez Ciebie robiony sos. Możesz tez zrobic sałatki ryżowe np. z tuńczykiem. Mozesz zrobic jakieś fajne zakąski np. nadziewane pomidorki koktajlowe, galantynę. ale ogolnie jak dla mnie nie ma co za dużo wymyślac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa_Mama
Jajka faszerowane szynka, lososiem (tunczyk) lub pieczarkami. Jajka przecinam na pol wyciagam zoltka i robie farsz. 1. szynka siekana, zoltko rozgniecione widelcem, szczypior siekany, sol, pieprz i majonez. 2. losos wedzony siekany lub tunczyk, zielony groszek, cebulka czerwona siekana, zoltko, sol, pieprz i majonez. 3. podsmazone posiekane pieczarki z cebulka doprawic, zoltko, pietruszka i majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
a i jeszcze taka prosta,tania a pyszna.tunczyk ok 2,3 puszek plus kukurydza plus majonez.salatka doslownie 5 minutowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa_Mama
Ekspresowa pomidorowa: Ma polmisek wykladam pomidory pokrojone w duza kostke, czerwona cebule poszatkowana w piorka, fete lub niebieskiego lazura (kostki lub krusze palcami), sol, pieprz, sos majonezowo-keczupowy na koncu dorzucam oliwki i posypuje bazylia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcfghjk
a ja np uwielbiam greckie pasty np z baklażana podaje ja w miseczkach i mini sucharki do tego albo pokrojona bagietke pycha naprawde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
mnbvcfghjk podziel sie dokladnym przepisem bo brzmi ciekawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję wam, u mnie brokułowa ze slonecznikiem była na chrzcinach jajka faszerowane tez, nie zdały egzaminu, tak samo krojone warzywa zawsze lądują w smietniku :( taaaka ta moja rodzina wybredna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selerowa z ananasem pycha, chyba zrobię , znam ją nie pomyślałam o niej.... galantyna odpada bo nikt nie je, ale jakie mięsa jeszcze? myslałam nad skrzydełkami z miodem i gołąbkami, nad ta śliwką z szynką parmeńską, i chinczykiem (makaron tao tao piers z kurczaka mieszanka chinska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa_Mama
Tortelinni z Biedronki (grzybowe lub z szynka), ogorek swiezy, kukurydza, szynka konserwowa, sol, pieprz i majonez. Pyszna i syta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
piers kurczaka z podsmazonymi grzybkami i ogorkirm kiszonym(roladki)albo grzybki na wierzchu pod pierzynka z sera zółtego zapieczonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×