Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada88

co podac do salatki jarzynowej?

Polecane posty

Gość ada88

macie jakies fajne sprawdzone przepisy na miesko? salatka jarzynowa oraz druga (...) nie wiem jaka nie pomyslu:( impreza urodzinowa, pare osob. pomozcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maragrittaa24.m
do sałatki jarzynowej to mogą byc żeberka druga sałatka moze z kurczakiem ryzem i ananasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
salatka jarzynowa jest taka raczej juz pozywna i z ciezszych, wiec jako mieso radzilabym cos lzejszego, np. piers z kurczaka lub indyka, albo pieczona ryba. a jako druga salatka, poniewaz w pierwszej masz juz gotowane warzywa, skrobie i majonez, moglaby byc z surowych warzyw i bardziej orzezwiajaca, np. salata / mix salat / rukola z pomidorem / ogorkiem / rzodkiewka ... i sosem z oliwy i octu, albo oliwy i soku z cytryny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddda
piwo białe wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada88
dziękuję za propozycję a jak podac pierś z kurczaka? kotlet to raczej odpada.. macie jakies pomysły dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalioope
Zamarynowana przez noc w oliwie, dowolnych ziołach i odrobinie soku z cytryny i zgrilowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
dokladnie tak jak pisze powyzej, moze byc nawet upieczona w piekarniku, albo usmazona, ale zdecydowanie nie kotlet panierowany, bo to raczej juz taki banal, zeby nie powiedziec tandeta ;) po co z wszystkiego na sile robic kotlet panierowany, jak jest tysiace innych rozwiazan? :) ja czasem robie tak z piersia: kroja kazda piers na dwie mniejsze czesci (mam na mysli pojedyncza piers), pozypuje pieprzem i ziolami (nie solic) i owijam cieniutkim plastrem szynki parmenskiej (moze byc nawet zwykla szynka, ale nie bedzie tego samego efektu, co przy dojrzewajacej, czyli np. parmenskiej, seranskiej). takie zawiniatka daje na rozgrzana patelnie z malsem i zesmazam strone, gdzie jest zlaczenie szynki, potem druga strone, zeby calosc byla troche zezlocona, a nastepnie wkladam do nagrzanego piekarnika i dopiekam, okolo 15-20 min. powinno starczyc. pod szynke mozna dac swieze ziola, klasykiem jest szalwia, a nie solic, poniewaz te szynki sa juz bardzo slone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helinka
O, ja robię coś bardzo podobnego, tylko pierś kroję na spore kawałki i owijam cieniuteńkimi, prawie przezroczystymi, plasterkami boczku wędzonego surowego, pod niego właśnie szałwię. Takie coś na patelnię z odrobiną oliwy, obsmażyć, podlać białym winem, poddusić kilka minut i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
no doslownie, bardzo podobny koncept :) tego typu "preparecje" wywodza sie od tradycyjnego wloskiego dania "saltimboca", gdzie plaster cieleciny jest owijany w taki sposob, ale ja nie lubie cieleciny, nie wposminajac o tym, jak te cielaki sa hodowane, wiec zdecydowanie wole werje z kurzym biustem. jadlam raz w gosciach rowniez lososia w takiej paczuszcze :) ach, czego ja u tych ludzi nie jadlam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×