Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alwaysfit

Pogromnca tłuszczu! Wszystko o treningu interwałowym!

Polecane posty

Kopiuję temat bo może tu się dowiem... :D Witam! Chciałabym się dowiedziec czy dobrze trenuję interwały codziennie biegam na bieżni 5 km wychodzi ok 45 minut dziennie zmiennym rytmem. 200 metrów 6/ h (szybki spacer) 200 metrów 8/h ( trucht) i wlaśnie nie wiem czy nie zamienic tego truchtu na bieg około 10 / h? Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na intrerwałach musisz po intensywnym wysilku zmierzyc tętno:) kup sobie pulsometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
Wykolejona nie za dobrze sens interwałów polega na tym ,że biegniesz przez chwilkę tak szybko jak możesz powiedzmy prawie tak szybko :) co oczywiście wiąże się z tym ,że za chwilę zabraknie ci powietrza, wtedy zwalniasz , żeby uspokoić oddech i znowu przyśpieszasz jak ktoś słusznie zauważył , twoje tętno powinno miejscami dochodzić do 80 , 90 maksymalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
widzę , że na innym wątku też piszesz każdy czas przyśpieszania i zwalniania musi sam dobrać , dla jednego wystarczzy 10 sekund przyśieszenia a dla innego 20 sekund najlepiej zacznij od powiedzmy 10 sekund przyśpieszenia i 50 sekund zwalniania , jak dociągniesz tak 20 minut i jeszcze będziesz mieć siłę to wydłuż przyśpieszenie jak po 10 minutach padniesz to wydłuż fazę zwalniania pamiętaj , że za interwały można siębrać kiedy masz już dobrrą kondycję bo , twoje serce będzie pracować na dużym obciążeniu więc najlepiej zacząć po prostu od biegania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
wykolejona albo nic nie rozumiesz albo sobie żarty robisz nie PO treningu , tylko w trakcie, w trakcie!! rzuć w cholerę to tętno i normalnie przyśpiesz mocno , tak ,żeby ci zabrakło tchu, wtedy zwalniasz , aż zaczniesz oddychać w miarę równo i znowu przyśpieszasz , i tak kkilka razy spróbuj tak na początek 10 minut , potem wydłużaj do 20 i rób przerwy , żeby każdy trening robić nie częściej niż co 48 godzin trzy razy w tygodniu max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje interwały wyglądają dobrze. Interwałem może być sprint 15 sekund i 45 sekund aktywnej przerwy lub 2 minuty szybkiego biegu i 1 minuta wolnego biegu. Wszystko zależy od Twoich pomysłów i poziomu zainteresowania. Najważniejszą zasadą jest zmienna intensywność i czas niepełnej regeneracji. Po większej informacji zobacz artykuł http://alwaysfit.pl/wszystko-o-treningu-interwalowym/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3minuty odchudz
a co sadzicie o tzw.3minutowym odchudzaniu 30szybko30sek wolno poszecie o 20min a tu tylko 3 ja mam zamiar to zaczac na orbitreku podobno mozna a wolno mieszac interwaly z aerobami i np 6w czy chodak skalpel itp?sorry za pismo ale pisze z tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3minuty odchudz
Ale to musi byc bardziej meczace niz godzinny bieg a jaka dieta do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
3minuty odchudz nie , niestety 3 minuty to o 17 minut za mało za dobrze by ci było dwadzieścia kilka minut, łącznie z rozgrzewką, trzy razy w tygodniu to tak dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3minuty odchudz
owszem że to niewiele tylko że ja po 3 minutach już nie mam siły dalej czyli 10 rozgrzewka i 10 interwały tak?hmm to chyba zacznę lepiej od 10 sek na 20 albo jak najlepiej na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
rozumiem , że robiłąś 30 sek szybko , 30 wolno ? bo jeśli tak to stanowczo za dużo jak na początek spróbuj 10 sek szybko i trzydzieści wolno docelowo sam trening nie powninien przekraczać około 20minut ale jak zaczniesz od 10 minut to już będzie nieźle , potem wydłużaj aż do 20 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trening interwałowy powinny wykonywać osoby o dosyć dobrej kondycji! Inaczej można nabawić się co najwyżej kontuzji albo zawału serca! Jeśli dajesz radę zrobić tylko 3 minuty i podasz, odpuść sobie i ćwicz najpierw zwyczajne bieganie przez dobrych parę tygodni, a dopiero jak złapiesz kondycję weź się za trening interwałowy. Ja kiedyś to robiłam, ale będąc po kilkumiesięcznych biegach. Teraz zamierzam do nich wrócić, ale przez zimę nie cwiczyłam, więc na razie przez jakiś miesiąc chcę biegać po 30 min co 2 dni, a potem przejść do treningu docelowego. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3minuty odchudz
Jest ktoś chętny żeby zacząć ćwiczyć interwały? I potem podzielić się efektami? Nigdzie nie mogę znaleźć jakie są efekty po np miesiącu takich ćwiczeń. Ja ćwiczę 2 tydzień 2 razy w tyg na orbitreku, bo nie wiem jak w bieganiu patrzeć na czas 10 sek najwyższe obroty 20sek wolniutko i tak 5 minut jak na razie. Przed 5 minut na średnim tempie po też 5 minut lajtowo. Pon chodakowska skalpel wt interwały śr wolne czw chodakowska skalepl lub 20 minut bieg pt interwały sob i niedz odpoczynek dieta jedzenie co 3 godz staram się zdrowo i bez słodyczy i alkoholu możecie ocenić?czy taki plan jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
w interwałach nie chodzi tylko o to ,że ćwiczysz szybko , potem przerwa przyśpieszasz , znowu przerwa i td. musisz to robić z odpowienią prędkością i odpowiednim odpoczynkiem jeśli chcesz biegać , to biegaj nie na czas tylko na własne wyczucie czyli biegnij dość szybko około 80 % maksymalnej prędkości , dość szybko ale nie bardzo szybko, kiedy zaczyna łapać cię zadyszka to zwalniasz ale tylko na ttyle żeby uregulować oddech , możesz wtedy nawet iśc ale nie stawaj i wtedy znowu przyśpieszasz trzecie czwarte przyśpieszenie już powinno być bardzo trudne i tak okokło 15 , 20 minut samego treningu pięć minut to za mało jeśli masz pulsometr to powinnaś biec tak okokło 85% tętna maksymalnego , z tym ,że oczywiście pod koniec twoje tętno może dobijać do max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3minuty odchudz
Wcześniej napisałeś coś innego!! 16.05.13 A jeszcze jedno pytanko mam czy jeśli wczoraj robiłam interwały to dziś muszę zrobić przerwę, ale nie mogę nic ćwiczyć czy nie mogę interwałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia4680
Dzisiaj włączylam interwały do swojego biegania. Mam już dość dobrą kondycję i bez żadnego problemu mogę joggingować rekreacyjnym tempem przez godzinę. No więc dzisiaj zrobiłam sobie trening półgodzinny, przeplatanka 5 min normalnego biegu + 1 min bardzo szybkiego biegu i tak pięć razy. Mam wrażenie, że pozwoli mi to jeszcze bardziej zbudować formę. Planuję jeszcze trochę te interwały wydłużać, może co tydzień - dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
a co dokładnie coś innego bo nie bardzo widzę , piszesz ,że nie czujesz się dobrze biegając i sprawdzając ciągle czas , , więc można to robić obserwując własny oddech , zmęczenie, to jak ma się wprawę jak taki czasowo odmierzany trening komuś się sprawdza to też dobrze , tylko trzeba to dopracowac metoda prób i błedów , trudno od razu dobrze się wstrzelić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
a odpoczynek między interwałami, co najmniej dzień odpoczynku, to z tego powodu ,żeby organizm mógł z organizmu usunąć kwas mlekowy , więc jakbyś jeszcze raz zrobiła trening interwałowy dzień po dniu to mięśnie źle by pracowały bo nie były by zregenerowane a więc dobrze zrobić przerwę ale jak czujesz się dobrze to lekki trening aerobowy może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia4680
A proporcja 5min/1min jest ok czy lepiej robić krótsze ale częstsze interwały? Np 20s/40s. Chociaż chyba na razie jeszcze nie mam dostatecznej do tego kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
asia4680 sens tych interwałów polega na maksymalnym wymęczeniu mięśni normalnie jak szybko biegniesz to szybko łapiesz zadyszkę i musisz przerwać bo brakuje ci tlenu jeżeli spokojnie odpoczniesz albo zwolnisz na kilka minut to to będzie raczej trening siłowy dający siłę , szybkość jeśli zwolnisz czy odpoczniesz tylko tak krótko ,żeby złapać oddech i znowu przyśpieszyć to poddasz mięśnie ponownemu dużemu obciążeniu jesli to powtórzysz kilka razy mięśnie będę tak zmęczone , że zacznie się uwalniać dużo kwasu mlekowego najważniejsze jest tu właśnie czas przerwy ,żeby nie dać odpocząć mięśniom , tylko tyle , żeby złąpać oddech , najlepszym wyznacznikiem dobrze zrobionego treningu są zakwasy czyli ten kwas mlekowy więc przyśpieszasz powiedzmy 20 sekund i zwalniasz tylko tyle ,żeby złapać oddech , sama to regulujesz , jeśli wystarczy ci 40 sekund to ok ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka 1985
Treningi Chodakowskiej turbo i skalpel to podobno też interwały co o tym myślisz?dają efekt ćwicząc je 3 razy w tyg czy lepiej wybrać takie typowe interwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka 1985
turbo i kiler miało być skalpel to na rzeźbienie mięśni pomyliłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
lepiej stosować klasyczne interwały, ale to zawsze trzeba pamiętać ,że to nie jest takie proste te turbo i kilery są bardzo intensywne ale czas ćwiczeń i przerw jest z góry narzucony a tu decyduje indywidualne wytrenowanie poza tym chodakowska jakoś bardzo lubi ćwiczenia izometryczne , takie napinanie mięśni , co samo w sobie nie jesy złe ale w czasie intensywnego wysiłku mmocno obciąża ścięgna i stawy ostatecznie łatwiej chyba jest biec dość szybko , potem zwalniasz , łapiesz oddech znowu przyśpieszasz 20 minut i z głlowy , szybko łatwo i przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×