Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pampersiara

PAMPERS vs DADA

Polecane posty

Gość gość
nie prawda, bo ja (autorka-aż się zdziwiłam że temat odświeżony:) ) miałam głównie dady rozmiar 2, bo każdy kto przychodził do dziecka, pytał jakich pampersów będziemy używać, a ja każdemu mówiłam, że dada i 2 jak coś (miałam zapas pampers 1) bo i tak prędko ze szpitala nie wyjdziemy (wcześniak, ale duży) i pewnie jak ktoś by kupił rozmiar 1 mogłyby się okazać za małe. Wystawię swoją opinię, po używaniu PAMPERS ACTIVE BABY, DADY, tych z rossmanna oraz kauflandowskich. Mój synek do niedawna miał tak, że nie ważne jaka pielucha płakał po jednym siknięciu, ale: w PAMPERSACH pupa była sucha, w DADACH mokra Pampersy są mniej sztywne, ja porównuje do siebie podczas miesiączki (używacie waciaków, czy jednak tych najcieńszych?) te z rossmanna to jak dla mnie to samo co dady (próbowałam ich używać, gdy syn miał ok 6 mcy) W lecie Młody dużo pił=dużo sikał, zdarzało się, że zmienialiśmy pampersa najczęściej co 15 minut najrzadziej co godzinę (wyłączając sen) więc będąc w kauflandzie stwierdziłam, że co mi tam kupię te najtańsze, bo kasy szło sporo a pielucha przewijana co 15 minut to się nawet odparzeń nie nabawi i jak wiedziałam, że pampersa zmienie za maks 15 minut miał te kauflandowskie (czyli głównie po domu na dzień) a na noc dostawał PAMPERS ACTIVE BABY no i na dwór ;) Najlepsze ze wszystkich uważam PAMPERS ACTIVE BABY, wydajemy na nie 300-400 zł miesięcznie. Dziecko i tak nigdy nie jest dłużej w pampersie niż 3-4h (ale tyle to ekstremalne sytuacje :P ) ja po prostu należę do osób którymi telepie jak dziecko idzie i pampers wisi między nogami. Dziecko ma obecnie prawie rok, już nie płacze gdy zrobi siku, wręcz przeciwnie lubi latać z pampersem po kolanach (szkoda czasu na przewijanie-jemu nie mi ;) ) ale nawet jak zmieniam zasikanego pupa ZAWSZE jest sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.everydayme.pl/dzień/wyprobowane-produkty?utm_source=NavigationBar&utm_medium=navigation_bar&utm_campaign=NavigationBar proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc, że to jedna marka, no cóż mnie też na niejedną rzecz stać, a szkoda mi na nią pieniędzy, może szefowi szkoda na dziecko? swoją drogą facet gadający o pampersach... a o kupkach i zupkach też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam tez uzywam DADY :) jeszcze mi sie nie zdazylo zastac mokre przescieradlo, pampersy tez czasem kupuje to zalezy w jakim jestem sklepie a biedronke mam pod nosem i powiem wam ze ja nie widze roznicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie można używać tego co komu pasuje? Trzeba wrzeszczeć, że tylko pampers? Sama skomentowałaś co sądzisz o dada po czym zadałaś pytanie nie wiem po co, bo nie obchodzą Cię odpowiedzi i tak wiesz swoje. Po co zatem zakładasz temat i pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja przy pierwszym, dziecku gdy nie miałam kasy uzywałam najtansze i to wtedy były pieluszki z plusa i było oki. Teraz mam drugie dziecko i wiecej kasy, ale tez od razu sie nie zdecydowałam na pampers tylko eksperymentowałam, i moze moje dziecie ma wrazliwą skórę ale tylko w Pampersach nie ma czerwonej dupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauramamaMaksa
Do 4 miesiąca tylko pampers później stwierdziłam,że młody już trochę podrósł więc możemy po testować, poszły w ruch huggisy i modliłam się żeby jak najszybciej skończyć paczkę porażka jednym słowem, młody się przemaczał, później zakupiłam dady bo niby tańsze ale przeliczając to wychodzi tak samo bo pampersy zawsze kupuję na promocji.Niby ten sam producent (dada i pampers) a róźnica widoczna, za każdym razem ubranko brudne kupką a raczej kupskiem więc dochodziło pranie i wychodzi na to że nie zaoszczędziłam dlatego wróciłam do pampersów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampers, ja najczęściej kupuję premium care. dada się nie umywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 miesieczna córka: - papersy sleep and play ( pomaranczowe opakowanie) odpada uczulenie na rumianek ma corka -rossmanowskie babydream- ok nie uczulaja nie przeciekaja -lidlowskie- ok nie przeciekaja nie uczulaja -huggies kupione w biedronce- przeciekaja -happy- ok -dada- odpada smierdza farba i uczulaja tak u nas wygladalo dobieranie pieluch dla corci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Mając 3 miesięczną córcię wypowiem się na temat pieluszek. moje zdanie jest takie, ze do momentu kiedy dziecko robi kupkę w każdej pieluszce i zmienia się często najlepsze są najtańsze.Na początku używałam pieluszek z rossmana oraz dady z biedronki, a odkąd ukończyła 2,5 msca używamy już pampersów. Są naprawdę super. Mała przesypia w nocy ok. 11-12 godz w pieluszce, także idzie ich zdecydowanie mniej, a w promocji można kupić za niespełna 0,60 gr za szt, także uważam że sa najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Dodam, ze pieluszki dada są dobrą alternatywą, bo nigdy nie przeciekały. Także z tej tańszej półki to są naprawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dady najlepsze a teraz jak sa poprawione to nawet lepsze od pampersow.Nie przeciekaja,nie ma odparzen ani uczulen ,cena rozsadna.Pampersy na smietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta89
A wiecie ze dady to hiszpański odpowiednik pampersow ? Moja corka jak sie urodzila tylko pampersy jak byla troche wieksza to na spacer i na noc pampers a jak byłyśmy w domu i dada byly uzywane i krzywda sie jej nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w chwili obecnej mam w domu i pampki i dady. Na tyłku jak są założone nie ma różnicy. Tak samo spełniają swoje zadanie. Nie przeciekają, nie powodują odparzeń czy otarć, nie uczulają. Jak założę wieczorem to obydwa wytrzymują bez przecieków do rana. Jak weźmie się do ręki obydwie pieluch to czuć różnicę. Pampersy są miększe i przyjemniejsze w dotyk, dady są sztywniejsze. Różnica w cenie jest spora pampers 58 gr, dada - 48 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście byłam od razu nastawiona na pampers, jednak dostałam od rodziny paczkę dady, i nie sa takie złe. Jednak powiem szczerze ze jeśli chodzi o pampersa to zawiodłam sie niesamowicie na tych zielonych, active dry baby. Niechlonne po jednym siusiania był tak ciężki ze paczka 70 szt starczyła na niecałe 2 tyg. Jednakże bardzo szcżerze polecam Sleep&play,mtv pomarańczowe. Sa tańsze od zielonych, ale i o wiele lepsze. Cieńsze a zarazem bardziej chłonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 i 2 dady są sztywniejsze specjalnie po to żeby dziecko nosząc je nie miało problemów z bioderkami pampers jest beznadziejny bo nawet o tym nie pomyślał! a ty pustaku naucz się czegoś albo dowiedz a nie próbujesz się popisać jaka to niby bogata jesteś bo niestety ale rozczaruje cię pieniądze nie zastąpią braku mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sertiel
Witam ! Mamy dziecko 8 dzień w domu używamy 1 kupiłem do szpitala żonie pampersy 1 bo w biedronce nie było dada 1 jak wróciła ze szpitala zakupiłem dada 2 bo były w promocji mega pac. Pampersy dostaliśmy jeszcze w szpitalu jak żona wychodziła i NIE POLECAM DADA bez porównania są leprze pampersy !!!!!!!!!!!!! Po tym jak się skończyły pampersy zaczęliśmy zakładać dada dziecko jadło co 1.30-2h dada był cały czas napuchnięty jak gąbka musieliśmy zmienić co karmienie pieluchę męczarnia niesamowita dziecka i nas po 1 dniu pojechałem kupić pampersy starczają spokojnie na 3-5 karmień chyba że dziecko kupkę zrobi wymieniamy je co 6-8 h jak nie ma kupki. Mam z żoną porównanie i proszę ludziom nie wmawiać że dada są tańsze i też dobre jakościowo !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sertiel
Pisze 2 raz młodzi rodzice nie sugerujcie się tym co na forach piszą myśmy też się sugerowali i jw. napisałem mieliśmy porównanie to co niby zaoszczędziłem nazakupie dada to w sumie wymieniałem co 2 h pisze wkurzony tego posta bo zakupiłem z dada mega pac i w sumie wyrzuciłem kasę w błoto nie polecam sami sprawdzicie kupcie małą paczke dada i pampersa zakładajcie np. najpierw pampersa do wyczerpania a potem dada zrobicie to co my po 1 dniu !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pampersiara... Nie wiem czy na forum placa Ci za zachwalanie pampersow, ale po to jest ten temat zeby lazdy odpowiadal wedle swoich spostrzezen. Ja do rozmiaru 3 uzywalam pampersow, niby mialy utrzymywac suchosc do 12 h a w nocy jak przysnelam, to cala posciel i dziecko do przebrania! Niestety to jest najwiekszy minus pampersow ze baaaardzo szybko przemakaja, z dadami nie ma tego problemu. Fakt te mniejsze rozmiary z dady byly sztywne w pasie ale juz sa teraz ciensze pieluszki i jak dla mnie szkoda przeplacac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy na oczy dady nie widziałam , nie miałam w ręku bo nie mieszkam w kraju ale mam za to duże doświadczenie z pampersami protect & gamble. Zarówno córka cały okres pieluchowania przeszła na pampersach i do ostatniego czasu również syn. U córki sprawdzały się pampers Baby dry (nie wiem czy tak samo nazywają się w PL to są te na noc) i zakładałam je również na dzień bo niestety ale active fit czyli w Pl active Baby przeciekały, szybko robił się napuchnięty flak. Pomarańczowe pampers to była pielucha na godzinę, półtorej, potem przeciekała. Kiedy córka skończyła dwa latka to została odpieluchowana ale ostatnie dwa tygodnie pieluchy pampers notorycznie przepuszczały mocz ( w nocy). Z synem (12 mies) obecnie jest tak że żadne z pieluch pampers nie utrzymują jego moczu. On dużo pije i Sika, jest drobniutki jak szczypiorek więc nosił trójki. Znalazłam lepsze pieluchy od pampers, mianowicie tojours z lidla te które robione są wzór pampers Baby dry , te na noc. Wytrzymują długo , wytrzymują noce. Są zwyczajnie lepsze. Teraz trochę faktów dlaczego pampers są tak perliście miękkie i elastyczne . Mianowicie dlatego że Firma protect and gamble nasącza wkłady pieluch w parafinie i olejku ziemnym co teoretycznie jest niewskazane . Olej ziemny działa uczulająco a parafina do kompletu zaburza ph skóry. Cóż, coś za coś, jedwabista miękkość flizeliny ale możliwe uczulenia. Co do Dady się nie wypowiadam bo nie miałam w ręku ale jak dla mnie pielucha nie musi być mięka jak wata, wazne by była dopasowana i nie podrażniała skóry oraz utrzymywała wilgoć z dala od skóry i trzymała mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawie każda pielucha która ma mocny wkład ziarnisty poradzi sobie świetnie u niemowląt do roku czasu także czy to będzie Dada czy Pampers to obojętne , problem zaczyna się kiedy dziecko zaczyna już chodzić. U nas pampersy wtedy szybko przestały być super pieluchą . Długo szukałam zamiennika i w sumie tylko pieluchy moltex się sprawdziły. Pamiętajcie że im cieńsza pielucha tym więcej będzie miała wkładu absorbującego mocz i tym większa guma się będzie robić w szybkim tempie . U nas tak szybko napęczniała pielucha powodowała że ciężar opadający w dół, odkrywał odchylał nogawki (pampers) i kolejne siki przeciekały po nogach . Pieluchy zmieniałam co 3 godziny , dziecko dużo piło ale producent obiecywał suchą pieluszkę do 12 godzin więc coś tu nie pasuje. Płacę duże pieniądze za te pieluchy więc czegoś więcej wymagam. Wolę zatem zapłacić deczko mniej i mieć dużo lepszy efekt . Co do Dady to nie próbowałam ale mogę przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze pampers jakie mialm do premium dry te z detektorem moczu (żółty pasek) bo raz że świetnie dopasowane (struktura plastra miodu wewnątrz a na zewnątrz miękki materiał) a dwa długo utrzymywały mocz. Dla mnie co 4 godziny zmieniana pielucha to czas optymalny, dłużej już chyba się dziecka w nasączonym żelu nie trzyma. Pampers zielone na noc są faktycznie dobre ale na noc bo za dnia cholernie nie dopasowane były, wystarczyło że syn się nachylił do przodu (kucnął) i na krzyżu miał odchyloną pieluchę i rozluźniony cały obwód w pasie a do tego dwa razy nasikał i już miał flaka który zwisał wkurzająco. Pomarańczowe pieluchy odradzam bo nadają się tylko na lato jak dziecko biega po ogrodzie a pieluchy active Baby na dzień to zbędny wydatek bo też długo nie utrzymują moczu, są zbyt cienkie. Mieliśmy jeszcze pieluchomajtki pampers i to dopiero jest śmiech bo niedość że grube z natury (muszą takie być być trwałymi w strukturze i pochłonąć więcej moczu) to po nasikaniu robiła się z nich pielucha jak te z początku lat 90 tych , mega paniak na pupie . No to by było na tyle, więcej grzechów nie pamiętam a ze zwykłych pieluch to godne polecenia są te lidlowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pampers są dobre do momentu kiedy dziecko uczy się siadać , potem kiedy raczkuje więcej waży i więcej sika, absolutnie się nie opłaca (moje doświadczenie, moje zdanie). Każde dziecko jest inne więc nie ma reguły ale pampers to naprawdę nie taka dobra pielucha a cena ? Wygórowana solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie że pieluchy pampers active Baby, Baby dry i premium dry dostały ocenę tylko dobrą w teście ? Rodzice pampersom dali ocenę bardzo dobrą a niemiecki Eko test dobrą ze względu na skład pieluch. Oni to chemią nasączają i dzięki temu punkty spadły w dół a wytrzymałością i suchością pieluchy dorównywało kilka drogeryjnych pieluch niemieckich które były średnio dwa razy tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My używaliśmy i dada i pampersy i ja tez różnicy nie widzę az takiej zeby przepłacać a nigdy bym malucha nie trzymała po 5-8 karmień w jednej pieluszce zawsze miał zmieniana co karmienie u nas nie przeciekają ani nic a roznica w cenie spora pampers 70gr a dada 49gr na sztuke wiec dla dla mnie duza roznica a po co przepłacać skoro o tak pielucha zmieniana średnio co 3 godz nie licze nocy gdzie pielucha ledwo osikana rano jest i nie jest jakos specjalnie wielka czy uciążliwa to bardziej pampers byl Nasączony jak paczek i nie wygodny uczelenia na zadneych pieluchach nie było ze starszakiem testowałam również i hugguis i happy i zostaliśmy przy dada jakoś wiec po co przepłacać żeby pochwalić sie ze maluch nosi pampers jak dla mnie przereklamowana i to bardzo i wcale nie mówię tego z zazdrości czy coś bo stać mnie na nie jedno dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Nasza mała ma już 8 msc. szukaliśmy jak większość rodziców informacji czy dada czy pampers ?!?! I żeby nie było nie jesteśmy jacyś super biedni ani bogaci zona nie pracuje i jak każda normalna rodzina zawsze jak idzie coś w dobrej jakości kupić a taniej to robimy !!!!!!!! Nasze spostrzeżenia DADY są beznadziejne !!!!! I kropka koniec tematu !!!!!!!!!! Oki ;] już pisze co i jak : A więc z naszego doświadczenia 1 i 2 możesz kupować śmiało dady bo dziecko robi kleksy można powiedzieć co sikanie są to małe plamki kupy tak już małe dzieci mają wtedy warstwa chłonna czy to dady czy pampersa nie ma znaczenia zmienisz dojść często. Ale już jak dziecko zaczęło robić kupkę raz dziennie to warstwa chłonna dady jest beznadziejna widać było mokrą pupe niemowlaka dość częste przebieranie przez mokrego !!!!! 3 teraz i 4 kupujemy pampersa i różnica jest fenomenalna pampers starcza na dłużej szczególnie teraz jak 4 zaczęliśmy kupować dziecko w nocy jest 1 przebierane pampers starcza na dłużej i lepiej izoluje wchłonięte śiuśki . Mówię to nowym rodzicom nie dajcie sobie wmówić że dady są leprze nie wiem w którym momencie używaliśmy 1 dady i 1 pampersów dlatego nasze doświadczenie z nimi przelewam wam na forum !!!! Bo sami daliśmy się zbałamucić że dady to pampers może i ta sama fabryka ale wkład nie do porównania !!!!!!!!!! czyli 1-2 dady bo i tak dziecko robi kleksy często a od 3 spokojnie Pampersy są 100 razy leprze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzień używamy Dady, na noc zakładamy Pampersa. Pieluchy Dada oceniam jako rewelacyjne, uważam, że nie ma sensu przepłacać, zwłaszcza, że wolę zmieniać pieluchy częściej. Proponuję spróbować, a później oceniać. Przymusu nie ma, każdy wybiera co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciula
Miałam ostatnio sposobnosc wyprobowania Pampersów Acti Dry I moge je z caego serca polecić, mega chłonne, a jednoczesnie super cienkie, pieknie pachną sa bardzo przyjemne w dotyku, nie podrazniaja skóry dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pampersy śmierdzą. W całym pokoju czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na samym poczatku uzywalam pampers premium care. No ale cena dosc wysoka wiec szukalismy alternatyw. Noi uzywalismy pampers activ baby. Byly ok ale chcielismy poeksperymentowac. Noi sprobowalismy: DADA 2-totalny szajs! Nie wiem jak mozna nie widziec roznicy i jeszcze to zachwalac. Ale co kto lubi. TOUJOURS- rowniez badziewne. Kupilismy, mniej niz pol paczki i wiedzielismy ze nigdy wiecej. BABY DREAM- taki troche papier ale byly w porzadku. Ale przyszla pewnego dnia znajoma i polecila pampers sleep and play. I tak zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×