Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Okidokihohoho

Własna firma a ZUS

Polecane posty

Gość Okidokihohoho

mam kilka pytań bo zastanawiam się bardzo powoli nad własnym biznesem: 1. Co się dzieje w przypadku gdy mój dochód, czy tam zyski z prowadzenia działalności są mniejsze niż składka ZUS?/ czy muszę wtedy wyłożyć z własnej kieszeni czy co?? 2. Czy wysokość składek jest taka sama dla każdego przedsiębiorcy?? Weźmy na przykład Pana sprzedającego w parku watę cukrową - wątpię aby on wyciągnął z tej sprzedaży tyle aby mieć ponad 900zł na ZUS i aby jeszcze mieć wypłatę. 3. Czy da się prowadzić swoją firmę bez zatrudnienia księgowej? jeśli nie to jaki to jest koszt?? 4. Czytałam że jak jest się zatrudnionym w jakiejś firmie to nie trzeba odprowadzac składek bo robi to za nas pracodawca - czy to się tyczy każdej formy zatrudnienia - mianowicie czy mogę pracować u kogoś np. tylko 2 razy w tygodniu i będę miała w pełni opłacone składki zdrowotne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okidokihohoho
NIKT NIE WIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MommotMachine
Niestety takie są uroki własnej działalności, że płacisz zus nawet jak masz straty. Dla każdego skłaski są takie same, bo obliczane na podstawie średniego wynagrodzenia w kraju. Można nie mieć księgowej, ale jest ryzyko błędu, złaszcza dla początkującej osoby, a nikogo nie interesuje, czy się na tym znasz czy nie. Za jakieś 300-350zł/mies. można ogarnąć temat księgowości. Tak, nie musisz płacić zusu, jeśli zarabiasz minimum krajowe na umowe o pracę. Zostaje ci tylko skladka zdrowotna, ktora jest obowiazkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS nie obchodzi czyzarabiasz czy nie, płacisz co miesiąc zawsze tyle samo i kazdy tak samo , aktualne jest to około 1200 zotych, nie chce mi sie teraz zerkać . Mozesz sama porowadzić księowość ja korzystam z w-firmy wklepuje dane i sie rozlicza samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfg
przez pierwsze 2 lata płacisz mniejsze składki dla osób otwierajacych działalnosc, pozniej juz płacisz pełny zus, pozyżej 1000 zł, musisz płacic nawet jak firma nie przynosi dochodu, jak sie spóznisz z zapłata to płacisz odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okidokihohoho
kur*wa ja tego nie rozumiem. Jak rozliczasz PIT to musisz rozliczyć sie z każdej złotóweczki, wszystko muszą wiedzieć ale jak masz zapłacić ZUS to nie interesują sie skąd masz wziąć te pieniądze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okidokihohoho
możesz je nawet ukraść byle im zapłacić. Chory kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
Bo Polska to kraj baaardzo przyjazny przedsiębiorcom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc mam taka sama
czesc mam taka samoa sytuacje tez nie moge znales pracy a szukam juz jej od kilku lat ze dwa razy moze bylam na rozmowie i nadal siedze w domu, a mysleliscie nad wlasnym biznesem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian durczyk
Można legalnie mieć zarejestrowaną firmę w Wielkiej Brytanii, a prowadzić w Polsce oddział firmy. Cały proces wymaga znajomości tematu, wszystko jest opisane tutaj - http://dezi.pl Generalnie korzystając z możliwości jakie daje unia, można mocno ograniczyć koszty biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taxpay
Można też zatrudnić się w Czechach. Zapraczam taxpay.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo Polska jest na tyle p******a, że ułatwia życie marketom i wielkim sieciówkom, a zwykłego małego człowieczka ud*piają na każdym kroku. ZUS - musisz płacić bez względu na to czy zarabiasz czy nie. Nie interesuje nikogo czy stać Cię na haracz dla ZUSu. A jaki biznes chcesz otworzyć? Dziewczyno.. zastanów się dobrze czy chcesz mieć własną firmę w Polsce. Zorientuj się co Ci się będzie należało, gdy rękę złamiesz albo zajdziesz w ciążę. Dowiedz się jak najwięcej, a sama stwierdzisz, że to nie ma sensu. Ja stwierdziłam, że nie ma sensu. Po ponad roku prowadzenia firmy rzygam już tym. Im więcej człowiek wie, jakie przywileje ma taki mały przedsiębiorca, tym bardziej chce się to walnąć wp**du. Ostatnio przedsiębiorca zaskarżył do Trybunału Stanu obowiązek płacenia ZUSu. Przegrał niestety.. MUSISZ płacić ZUSowi, który lada moment zbankrutuje. To jest tragedia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usługi Optymalizacji Firmy, Mniejszy ZUS i Podatki Usługi optymalizacji firmy wykorzystują mechanizmy prawne, pozwalające na płacenie mniejszego ZUS oraz niższych podatków. Całość operacji optymalizacyjnych działa legalnie i opiera się na przeniesieniu pod system ubezpieczeń innego kraju. Efektem są niższe podatki, płacisz niższe składki, a w przyszłości tylko zyskujesz - Twoja emerytura wyniesie znacznie więcej, niż w normalnym scenariuszu! Dzięki optymalizacji Twoja działalność ma szansę lepiej prosperować, poprzez realne zaoszczędzenie dużych kosztów. Optymalizacja ZUS i Podatków to nie wszystko - warto wiedzieć, że profesjonalne doradztwo obejmuje również optymalizację kosztów prowadzenia firmy w szerszym aspekcie - aspekcie, który nierzadko przekracza umiejętności przeciętnego przedsiębiorcy. Jeżeli jesteś zainteresowany optymalizacją kosztów swojej firmy lub masz pytania, napisz do Nas: optymalizacjafirmy@go2.pl Zapraszamy do współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WlasnaFirma
Usługi Optymalizacji Firmy, Mniejszy ZUS i Podatki Usługi optymalizacji firmy wykorzystują mechanizmy prawne, pozwalające na płacenie mniejszego ZUS oraz niższych podatków. Całość operacji optymalizacyjnych działa legalnie i opiera się na przeniesieniu pod system ubezpieczeń innego kraju. Efektem są niższe podatki, płacisz niższe składki, a w przyszłości tylko zyskujesz - Twoja emerytura wyniesie znacznie więcej, niż w normalnym scenariuszu! optymalizacjafirmy@go2.pl Zapraszamy do współpracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że można i bez księgowej, korzystać po prostu z usług Biura Księgowego jak np. Tributum, która ma dużo fachowców i oferuje też doradztwo podatkowe, finansowe i prawne))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. tak 2. składki zus można wygooglować - ich wysokość od średniej krajowej, ale jak zakładasz działalność to przez 2 lata płacisz preferencyjny ZUS, czyli o wiele niższe składi, około 500zł (może trochę mniej) miesięcznie 3. jasne, że możesz bez. Jeśli jednak nie wiesz jak rozliczyć ZUS to lepiej w nią zainwestuj :P myślę, że lepszą opcją, pośrednią, jest księgowość w internecie (wfirma.pl, ifirma.pl, superksięgowa) wszystko robisz online i możesz pytac księgowych - coby mieć pewność ;) przynajmniej ja tak robię 4. i tak i nie społeczne opłaci pracodawca, Ty opłacasz zdrowotną (jeśli zarabiasz min. minimalną krajową czyli 1750 brutto, jak niżej to kicha ;p także zdrowotną płacisz x2 a społeczne o ile zarabiasz minimum krajowe płaci pracodawca i jeszcze dwa linki: tu masz uzupełnienie 4. pytania: http://cenabiznesu.pl/-skladki-zus-przedsiebiorcy-pracujacego-na-etacie tu masz ogólnie co musisz wiedzieć o składkach ZUS prowadząc firmę http://cenabiznesu.pl/-jakie-prawa-i-obowiazki-ma-platnik-skladek-zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj serwisu w którym są omawiane sprawy ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×