Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama guatro..

Druga ciąża-jak to jest??????

Polecane posty

Gość Mama guatro..

Przy pierwszej wiadomo-wszystko nowe,obawy,radości ,"jeszcze wolność" i wiele nieznanego .. Ale jak już ma się pierwsze dziecko i zachodzi się w ciąże po raz drugi..?? Niedługo planuje kolejne dziecko ale nie umiem sobie pomyśleć jak to będzie-troszke mam stacha..nie wiadomo czy ciąża bedzie przebiegać dobrze, a poród-już wiemy jak to było za pierwszym razem :/ a tu jeszcze trzeba myśleć o pierwszym dziecku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama syna i corki
Nie bede uogolniac, bo wiadomo, ze kobiety roznie doswiadczaja takie rzeczy, ale po sobie powiem ci, ze drugie dziecko wychowuje sie prosciej - w sensie juz to wszystko raz przerabialas, masz doswiadczenie i wiesz co robic. Czlowiek juz tak nie panikuje jak dziecko tylko sie skrzywi :) i generalnie drugie dzieci jakos szybciej rosna :) Co co ciazy to u mnie obu byly ksiazkowe, wiec tu nie bylo zadnych problemow. Porodu sie balam, bo juz wiedzialam jak wyglada...ale na pocieszenie powiem ci, ze ja bylam w szpitalu o 23.05 (mialam regularne skurcze tak co 5 min), a moja corcia urodzila sie 23.57, wiec porod ekspresowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie druga ciaza przebiega tak jak pierwsza czyli ksiazkowo... w pierwszej ciazy bardzo wymiotowalam przez pierwszy trymestr a w tej wcale, w pierwszej przytylam 14kilo, teraz 20. Starsza corka ma teraz prawie trzy lata wiec jest juz bardzo samodzielna i rozumie ze mama wielu rzeczy nie moze bo ma dzicie w brzuszku, bardzo angazuje sie w przygotowania dla malucha... Termin porodu mam na sobote ale objawow porodu zupelnie brak tak jak przy pierwszej ciazy pewnie urodze po terminie;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaNnKkHhAa
Aktualnie jestem w 16 tygodniu, córa we wrześniu bedzie miala 3 lata. Tak jak i w pierwszej ciązy wszystko super, zresztą nie mam czasu sie rozczulac bo przy jednym dziecku tak to juz jest wiec gdyby nie ruchy dziecka, usg i te sprawy to nawet nie czuję ze jestem w ciazy. No i wszystko szybciej leci. Zastanawia mnie porod, bo pierwszy byl ekspresowy i nie czulam wogole skurczy dopiero parte jako tako, wiec teraz to już chyba w domu urodze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×