Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce czytac ksiązki

nigdy nie czytałam ksiązek dla relaksu, CHCE ZACZĄĆ - CO POLECICIE?

Polecane posty

Gość chce czytac ksiązki

Witam;) Najpierw była szkoła i lektury, teraz zaczęły się studia i życie studenckie. Cały czas zamiast sięgnąć po ksiązkę do ręki wybieram fb, film bądź durny serial. Kiedyś jeszcze w czasach licealnych coś czytało się kilka książek: Rozpoczynając od Sagi Zmierzch przez Pamiętnik Narkomanki, Dzieci z dworca Zoo, trochę Coelo czy Musierowicz. Jakieś szalone tytuły to nie były.. wiem. Ale teraz aż wstyd się przyznać nie miałam żadnej książki w ręce (prócz tych co muszę na studiach) Ostatnio ktoś zapytał mnie co ostatnio przeczytałam. Matko, to było straszne uczucie! Postanowiłam się za siebie zabrać. Przecież czytanie ksiązek jest tak ważne. Bardzo was proszę, polećcie mi jakieś tytuły. Chodzi mi tutaj o książki, które aż wstyd nie przeczytać, że się nie widziało na oczy. Które każdy w miarę szanujący kulturę człowiek powinien mieć w ręce. Nie chodzi mi tutaj o jakieś wielkie dzieła, wielkich pisarzy ubiegłych wieków, tylko o W MIARĘ NOWE NOWOŚCI :) Od czego zacząć? Co polecacie? Czym rozbudzić chęć czytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciężko rozbudzić chęć czytania u dorosłej osoby. Polecać nie ma za bardzo jak, bo kazdy czytający ma swoje preferencje. Nie ma czegoś takiego jak ksiązki, które trzeba znać. Osoby oczytane znają klasykę polską i zagraniczną ale nie każda z tych ksiązek to czytadełko. niektóre z nich to trudne lektury, tylko dla wyrobionego czytelnika. Trzeba zacząć od zapisania się do biblioteki i tam pani bibliotekarka na pewno coś sensownie doradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisrc
A co powiesz na Chmielewska? Polecam na poczatek "Wszyscy jestesmy podejrzani", jest cudownie smieszna i tak powoli wprowadza w zwariowany swiat autorki. Potem Klin, Cale zdanie nieboszczyka i Lesio rzecz jasna. A jesli lubisz fantastyke to polecam Harrego Pottera, chyba najbardziej niesamowity swiat fantastyki jaki stworzono.... i nieprawda, ze to ksiazka dla dzieci, ja ja czytalam po 30 :) Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach ulubionej lektury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loki89
Przedewszystkim musisz określic co cie interesuje,przygoda kryminał,fantastyka ,obyczaj itd,potem mozesz wybrać literature polską lub zagraniczną,napewno coś dla siebie znajdziesz,na poczatek proponowałbym coś lekkiego,sam czytam dużo fantastyki min.polskiej więc polecam ziemianskiego-Achaja,Jacek piekara-Charakternik,Marcin Mortka -Wojna runów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodi Picoult polecam! Bez mojej zgody, Deszczowa noc, Kr***a jak lód, Dziewiętnaście minut, Zagubiona przeszłość itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiiuuujjjhhhbbbgvf
uproponuje buszujacego w zborzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zboRZu?????:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Andrzej Dudziński - Ściana. Krótka powieść, idealna na początek. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhbjbjhbjh
przeczytaj sobie kryminały cobena!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Souad - spalona żywcem , Musiałam odejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też polecam Picoult- każdy chyba znajdzie u niej coś dla siebie. Chmielewską również uwielbiam- ale ona ma już specyficzny styl i humor- nie wszystkim podchodzi. Do typów osoby wcześniej ją polecającej dorzucam "wszystko czerwone"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelka82
Hello :D Koniecznie przeczytaj "Alchemika" Paulo Coelho, bo to obowiązkowa pozycja do czytania. Jak zaczynać relaks z książką, to należy wybrać coś naprawdę dobrego. P.S. Idzie urlop, akurat w sam raz do opalania i relaksu ;D Możesz też wybrać inne książki tego Pana: http://www.rema.com.pl/autor/Paulo-Coelho Uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może coś z kryminałów Marka Krajewskiego ? Z podobnej tematyki polecam również Archera. A jak już połkniesz bakcyla czytelniczego, to wypadałoby się zabrać za klasykę ;) Ale o tym kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×