Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość Agnieszka2607
A czy znacie już na 100% płeć ? u mnie niestety nie dali 100% pewności, że to dziewuszka... Tylko dwa razy na usg słyszałam, że z dozą niepewności będzie dziewucha o i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka wszystko zalezy od sprzetu jaki posiada gin no i od umiejetnosci w rozpoznaniu plci. Znam lekarke ktora kompletnie nie umie rozpoznawac plci i wysyla do innego jezeli komus bardzo zalezy. U mnie akurat w 16 tyg moja ginka powiedziala ze chyba dziewuszka a w 19 sie potwierdziilo. Chce jeszcze isc na usg w 24 tyg bo wtedy juz na 99% mozna okreslic plec. Jak sie wtedy potwierdzi to chce zaczac robic jakiez zakupy dla maluszka. Pozdrawiam cieplutko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
no ja właśnie planuje iść na usg do lekarza prywatnego żeby wiedzieć czy chłopiec czy dziewczynka :) na badaniach prenatalnych w 13 tc lekarz powiedział, że chyba dziewczynka, ale nie daje pewności gdyż w tym tygodniu nie ma mowy, żeby na 100% określić płeć. A ostatnio na badaniach połówkowych lekarz powiedział, że z dużą dozą niepewności będzie dziewczynka i o :) mam wielką nie wiadomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) mój lekarz daje 80%, że to Dziewczynka;) niedługo idę na usg 3d czy 4d i mam nadzieję, że już się potwierdzi:) Też mam spodnie z h&m - wzięłam swój normalny rozmiar i i tak są trochę za luźne. Taka rozmiarówka w h&m...ale jeszcze do nich mocniej urosnę:D Dziewczyny widziałyście gdzieś fajne kurtki/płaszcze na zimę? niekoniecznie chodzi mi o typowo ciążowe, tylko takie które na ciążę się nadają, a i potem będzie można w nich chodzić. Ja jeszcze nie miałam badania dopplerowskiego, lekarz zawsze spr. serduszko na usg. Ale widzę, że niezłego stresu można się najeść;/ Iwcia witamy:) i faktycznie - będzie kolejna dziewuszka;) Strasznie współczuję Dziewczynom, które mają za sobą poronienie:( Nie wyobrażam sobie, co wtedy musiałyście czuć. Aż strach pomyśleć...Nie wiem jakbym to przeżyła, zwłaszcza że nie było łatwo o moją ciążę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pani doktor potwierdziła juz na 100%, ze dziewczynka. Co jak co, ale ja od samego poczatku to wiedzialam, choc moja tesciowa twierdzila, ze nie, ze bedzie chlopiec( a to dlatego, ze ma same wnuczki) :P nie pozwalala mi nawet ciuszkow kupowac, bo bez sensu, skoro i tak chlopak bedzie. naewt wtedy, gdy na 80% wiedzialam, ona skwitowala to tym, ze jeszcze sie zdziwie:) a tak naprawde swiete słowa mowia, ze nie wazne jaka plec, wazne, aby dziecko zdrowe bylo. Ja sie przyznam, ze spodnie ciazowe dopiero teraz kupilam i to tylko jedna pare, najlepiej chodzi mi sie w leginsach lub rajstopach. Moja siostra przechodzila cala ciaze w leginsach... czy to zbedny wydatek? zalezy komu w czym wygodniej i w czym sie lepiej czuje. A kobiecie w ciazy i tak wszystko wolno, moze nawet chodzic w worku po ziemniakach! ;) A jak to jest u Was z wagą? duzo przytylyscie? lekarz mowil mi, ze najlepiej przytyc do 10-12 kg, wtedy jest zdrowiej dla dziecka i kobiety, no i sprawa oczywista latwiej to zrzucic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kurtki, ja kupilam swoja w secondhandzie:P jestem mega zadowolona! jest w stylu militarnym, jaki panuje obecnie w kazdej sieciowce, rozmiar chyba 42 ( choc nie zamierzam mocno przytyc:), normalnie nodze 36-38 ) ale taka kurtka moim zdaniem najfajniej wyglada jak jest oversize:) taka kurtka na codzien... a od swieta? hmmm chyba mamie gwizdnę jedna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm z wagą to roznie bywa. Niby najlepiej jest przytyc te standardowe 12 kg. No coz ja w pierwszej ciazy przytylam 25kg( raczej z wlasnej glupoty :-) ) poprostu masakra jakas, a teraz jak narazie mam 7 na plusie. Moja kuzynka rodzi na koniec listopada a przytyla tylko 8kg (heh i tez dziewczynka). Zobaczymy jak to bedzie dalej. A co do kurtek/ plaszczy to jeszcze nie myslalam o kupnie . Jeszcze wchodze w moj stary plaszczyk a potem moge przeszyc guziki blizej i bedzie git. A za to skusilam sie na legginsy z panelem i ponoc cieplejsze bo maja wysciolke z polarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, troche mnie tu nie było i widze żę kilka osób doszło :))) Ja kupiłam już takie maciupkie legginsy w panterke i czapeczke dla mojej Lenki. Lekarz powiedział, że dziewczynka ale ja jakoś myslę że to chlopczyk bedzie. Mam wizytę 23 października bedzie to już 24 tydzień i ciekawe czy się nic nie zmieni. Co do tycia w ciąży ja do 20 tygodnia przytyłam 5 kg. Dobrze by było nastepne 5 przytyc do 40 tygodnia. Kupilam legginsy ciązowe, ale okazały się za małe( mam dość masywne uda i zjeżdzają mi z dupki ) moge odsprzedać, za symboliczną kwote. Odnośnie spania to nie kupuje poduszki, spie na boku i pod nogą zawsze mam koc lub kołderke. Dziewczyny macie jakąś porządną liste dotyczącą wyprawki dla malca??? To moja pierwsza ciąża i co nieco wiem co kupic ale taknie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
a imiona dla małych dam już wybralyscie ?:) nasza będzie Laura :) obciążenie glukoza robilam w 23 tyg i nie było tak zle tyle ze miałam cytryne :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cie Pomelo24 :-) O wyprawke najlepiej pytac sie w szpitalu gdzie chcesz rodzic. W necie jest pełno informacji o wyprawkach ale nie sa do konca precyzyjne. Np niekiedy szpitale zycza sobie aby pacjetka miala 2 komplety wlasnej poscieli i dla maluszka. W moim szpitalu mam miec ciuszki dla maluszka tylko na wyjscie ale za to wlasny recznik do mycia dzidzi. No i gratuluje dziewczynki :-) Pozdrawiam cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusii moja mala prawdopodobnie bedzie Sara ale wczoraj natknelam sie na imie ktore odrazu mi sie spodobalo ( ale mezowi nie koniecznie) i sie zastanawiam czy nie bedzie czasem Jasmina :-) Lusii na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
mala2103 termin na 2luty :) jeszcze braliśmy pod uwagę Nadie Lenke i Oliwke ale raczej będzie Laura :) i tylko na wyborze imienia pozostajemy :) bo na dzień dzisiejszy nic innego dla malej nie mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura piękne imię, sami braliśmy pod uwagę. My zastanawiamy się teraz nad Anielką, Natalką i Mają... to ostatnie nam sie bardzo podoba, ale w ostatnich latach było jednym z najczęściej nadawanych imion, więc nie chce, aby była w przyszłości 6 Majką w klasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia dokladnie pomyslalam o tym samym :-) zeby corcia nie byla kolejna dziewczynka o tym samym imieniu :-) Lusii ja tez jeszcze nie robie zakupow dla malej. Poczekam tak do 30 tyg. 2 miechy powinny styknąć na skompletowanie wszystkiego co potrzebne no i finansowo lzej niz wydac tyle kasy na raz. A co tu taka cisza dzisiaj? Dziewczynki co u was? Pracujecie jeszcze? Powiem szczerze, ja w 11tyg poszlam na zwolnienie. Po ostatnich przejsciach wolalam dmuchac na zimne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to witaj w gronie:) ja już od 8 tyg nie pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
no to witaj w gronie:) pewnie ze w 2 miesiące zdarzymy pokupic wyprawke dla naszych małych :) ja już od 8 tyg nie pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
a co Was skłoniło tak szybko iść na zwolnienie ? Ja jestem w połowie 21 tc i pracuje z dziećmi w przedszkolu jako pomoc wychowawcy i wcale mi nie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka u mnie to troche dluga historia z tym zwolnieniem, ale nie bede sie rozpisywac bo was zanudze :-P Moze napisze tak : praca do 12H dziennie, na nogach, tylko 15min przerwy, bywaly i nocki, dzwiganie ciezkich paczek z dostawa a na koniec zero tolerancji od kierowniczki ( stwierdzila ze nie mam u niej zadnej taryfy ulgowej), a nie to nie koniec juz raz stracilam ciaze i nie chce aby sie to powtorzylo. Zgadlybyscie gdzie pracowalam? W salonie obuwniczym bardzo znanej marki :-) ! A dla ciebie szacun ze nie boisz sie ze zlapiesz cos od dzieciaczkow, tym bardziej ze sezon na choroby trwa. A tak wogole to teraz mam nerwa bo chłopy to debile. Moj maz tak mnie wkurzyl ze az mi para uszami poszla heh. Buziaki dziewczyny i milej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Na razie nic mnie nie łapie czuje się świetnie, ale może popracuje do listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczęta ;) Ja na zwolnieniu jestem 3 tydzień, generalnie czuję się dobrze ale pracowałam w żłobku także zdecydowałam, że starczy już noszenia dzieci poza tym zaczął się okres chorobowy także lepiej dmuchać na zimne bo dzieciaszki choruj ą :( Nam jutro zaczyna się 23 tydzień, w zeszły piątek byliśmy u lekarza na połówkowym i Pani Doktor powiedziała, że na 100% Lenka ;) I nie dlatego, że nie widzi siusiaka tylko dlatego, że widzi żeńskie narządy płciowe ;) Dostałam skierowanie na próby wątrobowe bo strasznie swędzi mnie ciało i miałyśmy sprawdzić czy to nie cholestaza ciążowa ale dziś odebrałam wyniki i wszystko jest w porządku :) Pewnie skóra mi się rozciąga a ja już panikuje :P Ja przytyłam już 6 kg :( I ostatnio mam ciągle ochotę na słodkie... :( Muszę się ogarnąć z tym jedzeniem żeby przytyć jak najmniej do końca. Mnie na każdym usg wychodzi termin porodu inaczej, ostatnio wyszedł 10 luty, wcześniej 7 luty a w książeczce mam 12 ale to wiadomo +/- 2 tygodnie :) 3majcie się cieplutko w te paskudne dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny myślę, że z pracą nie ma co przesadzać - jeszcze nikomu za to pomnika nie wybudowali. A czy ktos doceni nasze starania - wątpię. Wiadomo - zależy jaka praca. Ja mam biurową i myślę popracować jeszcze ze dwa miesiące. Jakbym pracowała tak jak mala2103 nawet chwili bym się nie zastanawiała. Szanuję pracę, ale Dzieciątko jest dla mnie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaa88
Oooo widzę, że na forum "zaroiło" się od dziewczynek :) Ja akurat czekam na synka, z czego bardzo się z mężem cieszymy, tym bardziej że ja od początku miałam przeczucie, że będzie chłopiec. Zaczęłam 22 tydzień, ale u lekarza byliśmy w 19 tygodniu, kiedy stwierdził płeć. Aczkolwiek jutro idę na dodatkowe usg, bo na tym poprzednim dziecko owszem tak się ustawiło, że płeć pokazało, ale buzi już nie chciało... :( Tak więc jutro idę i mam nadzieję, że wszystko będzie ok :) Ja nadal chodzę do pracy, czuję się dobrze :) Jedyne co mnie wkurza, to wszyscy się pytają kiedy zamierzam iść na L4... Ja dla dziecka też jeszcze nic nie mam kupione, ale na szczęście jest jeszcze dużo czasu. Zresztą najpierw muszę zacząć od siebie i kupić sobie jakieś spodnie ciążowe i jakieś ładne sukienki :D Dziewczyny a uprawiacie jakąś aktywność fizyczną, np. fitness dla kobiet w ciąży, joga albo basen? Ja od 2 tygodni chodzę na zajęcia "aktywna mama" - właśnie dla kobiet w ciąży i bardzo sobie chwalę, i jak najbardziej mogę Wam polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
praca fizyczna gdy tylko uslyszal mój gin to odrazu stwierdził ze będzie ladne l4 a po drugie maz stwierdził ze jak już się nam uda to mam isc od razu na l4 bo i tak nikt nie doceni mojego czasu poswieconego pracy:P oo a gdzie chodzisz na takie zajecia? gdzies na Slasku?:> bo tez myslalam nad tego rodzaju zajęciami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
a co mam robić w domu ? Siedzieć i się nudzić kiedy czuje się wspaniale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :-) Polaaa gratuluje! Wkoncu jeden rodzynek bedzie :-) Ja zaczynam cwiczyc w domku (niestety wczesniej nie bardzo moglam) Mam takie fajne cwiczenia na plycie. Agnieszka to dobrze ze sie super czujesz :-) ale i tak uwazaj na siebie zeby nic nie zlapac. Skoro w Polsce jest mozliwosc aby w ciazy kobieta nie musiala pracowac to ja z checia z tego kozystam. Pierwsze dziecko urodzilam w Anglii a tam nie ma mowy o chorobowym do 36-38 tygodnia. Milego dzionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem już na zwolnieniu, siedzenie w domu bywa nudne, ale najważniejsze zdrowie dziecka. Chociaz jak to mowia, ciaza to nie choroba...jednak ze wzgledu na moje wczesniejsze doswiadczenia wole chuchac na zimne. A jak z wyprawkami? macie juz lóżęczka, wózki, przewijaki itp? jak na razie ja jestem w szczerym polu jesli o to chodzi, pokoik dla dziecka tylko pomalowany i narazie zrobilismy sobie z niego sypialnie. pol roku temu wprowadzilismy sie do nowego domu, wiec przy okazji musimy zaczac urządzac dwa pokoje na raz, nasza i sypialnie dziecka... chyba powinnismy zaczac juz dzialac, bo finansowo sie nie wyrobimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Witam Was wszystkie po przerwie, trochę mnie nie było, ale i przeżyć toszkę miałam, jestem już po USG połówkowym i echo serca i niestety znalazła się przyczyna tak wysokiego NT (4,4). Mój kochany syneczek ma wadę serduszka i w przyszłym tygodniu czeka nas zabieg wewnątrzmaciczny, który może uratować mu lewą komorę serca :-( bardzo się boję i samego zabiegu i tego co go czeka po porodzie. Oczywiście o porodzie w swojej miejscowości już mogę pomarzyć, będę musiała rodzić w warszawie prawie 400 km od domu :-( mimo to jestem dobrej mysli bo jesteśmy pod opieką najlepszych lekarzy. Mam nadzieję, że po zbiegu będę mogła podzielić się z Wami dobrymi wieściami. Życzę wszystkim duuuużo zdrowia, bo jak ono jest to wszystko inne się pouklada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredzidlo1988 gratuluje coreczki :-) ja juz nie moge sie doczekac tych sukieneczek i spineczek :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamama2 bede trzymac mocno kciuki zeby wszystko sie dobrze zakonczylo i bedziesz tulic w ramionach slicznego i zdrowego synka :-) napisz jak po zabiegu :$-+) a na kiedy masz termin? Pozdrawiam cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×