Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

gonja, wez pod uwagę Kochana, ze w 11 tc moze byc dzidzius treoszke jeszcze za maly-czasem te pare dni ma znaczenie a roznie wychodzi z ostatniej miesiaczki-u mnei tydzien roznicy ;) popatrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Przezierno%C5%9B%C4%87_karkowa tu piszą ze CRL powinien wynosić 45–84 mm. przy mniejszym rozmiarze dzidziusia moze wyjsc wynik zafałszowany, wiec jesli lekarz CI powie ze za tydzien lepiej np to mu uwierz na slowo, ale na bank badanie zrobic nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba poczekam do konca 1 trymestru i pomaluje, tylko z tym to tez kazda strona inaczej podaje raz 12 raz 13 a nawet 15 tc zapytam sie mojego gina kiedy II trym sie zaczyna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnoja to prawda mi ostatnio w szpitalu tez nie zmiezyli NT bo dzidzia miala 4.22 co odpowiada 11 tyg a lekarz powiedzial ze od 4.5 cm sie mierzy i za dwa tyg jeszcze zdazy zmierzyc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka - 11tc liczę od ostatniego usg, na jego podstawie lekarz potwierdził ciążę 7t5d, no ale zobaczę co powie lekarz. Dzięki wielkie za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he he padlinka -teraz nie mam apetytu ale pozniej pewnie nadrobie i tez sobie sadelka naskladam:) a tak na marginesie to chudzina nie jestem, waga stoi na 61,1 caly czas. jejku musze jechac do sklepu bo jutro niedziela i wszystko zamkniete. Maz wrocil dopiero z pracy od wczoraj od 20.00 tak wiec nie chce go jeszcze meczyc bo dzis znowu na nocke idzie i bede musiasla sie jakos sama uporac. Obiad bede obic dzis dopiero gdzies na 17.00 i tez zupelnie pomyslu nie mam nie moge doczekac sie srody bo wreszcie wizyta u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka heheh to i tak mniej niz ja :P ja z 65 pewnie, bo 3 tyg temu mialam 64kilo. dramat :O zeby chociaz w cycki poszlo :P jakos znowu mi zmalaly (nie wiem jak to mozliwe..moze się wklęsły od lezenia?? haha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis przegladalam moj wipis no do niego dolaczona byla kartka od poloznej a tam takie punkty: 1.oszczedzajacy tryb zycia 2. KONTROLA RUCHOW PLODU 3regularne odzywianie 4 kontrola u lekarza 5 stosowanie lekow Ten 2 punkt tak mnie rozmieszyl ze nie moge, powiedzcie mi jak mam to zrobic????:-) :-) :-) ja rozumiem od 16 tyg to moze moze ale w 11??? Dobre co:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka :D wroca do normy jak bedziesz na silach i bedziesz odkurzac :D puki co lezakuj ile mozesz, moje cycki jak leze to tez takie dwa placki, mam miseczke C ale jakby sie ujedrnily to w B bym upchnela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolek23 no jakos mysle ze w naszym przypadku z ta kontrola ruchu plodu to moze byc ciezko moze polozna ma jakies swoje sposoby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahah Aniolek :D chyba jakies kopiuj -wklej ktos zastosowal hahahaha kontrola ruchow plodu :D dooobre :D ja nawet w 16 tc nie czulam ruchow jeszcze, od czasu do czasu takie laskotanie w brzuchu haha normalne ruchy dopiero po 20 tygodniu hahaha chyba ze sobie przenosne usg kupic hahaha Justys!! fakt!! to dlatego ze nie odkurzam hahahahhah o mamoo hahhahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny ja dziś jestem nie do życia. Mam taki płaczliwy dzień, że co 5 minut wybucham płaczem :/ Z mężem się pokłóciłam od 8 rano i się wkurzył i dziecko pojechało sobie do mamusi na quadzie pojeździć... A ja jak wyszedł myślałam że go zabije... do tego te plecy, nie mogę nawet siedzieć tak mnie boli, każdy ruch głową aż mnie roznosi. Już się nawet zastanawiam czy do szpitala nie jechać może jakiś zastrzyk mi dadzą bo chyba tu umrę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa trzymaj sie :* sa takie placzliwe dni..ja wczoraj mialam taki..rozumiem.. hormony tez robią swoje a jak jescze CIe boli to jestes drażliwa... moze zadzwon do swojego lekarza i spytaj co mozesz zastosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa_ona trzymaj sie jakos kochana i nawet nie wiesz jak bardzo cie rozumiem.postaraj sie nie klucic z mezem choc to tylko latwo sie mowi a trudniej robi bo sama kiedy mam tylko okazje robie jazdyyyy w domu. a najgorsze jest to ze pozniej nawet nie wiem o co klotnia byla za to pamieta sie te paskudne slowa ktore sie wygadywalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie! Jestem studentką studiów medycznych i prowadzę badania naukowe na temat porodu. W tym celu stworzyłam ankietę. Ankieta ta jest całkowicie anonimowa i dobrowolna, przeznaczona zarówno dla kobiet które już rodziły jak i do tych, które dopiero to czeka. Jeśli któraś z Pan zechciałaby wypełnić, będę dozgonnie wdzięczna. Każda wypełniona ankieta to malutki krok do przodu w napisaniu pracy :-) Podaję adres: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51cef6ffc8279/ Z góry dziękuję i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja włosy rozjaśniam co miesiąc, moje kolezanki w ciąży też. Dziś mam fajny dzień najpierw obiadek na rynku, spacerek, kino a zaraz zbieram się na wystawę zdjęc mojego kolegi. Pogoda wreszcie ładna, Kraków cały w słońcu, aż chce sie żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki!!! witaj Freja29:) karla4 ja w pierwszej ciazy tez ciagle cos na wlosach eksperymentowalam,blond,czerwone,brazowe ale wiem ze sa tez takie osoby ktore sa bardzo przeciwne farbowaniu wlosow w ciazy.Nie raz sie nasluchalam ze zabijam swoje dziecko i to tylko bo jestem egoistka i mysle o sobie. Ale ladny wyglad w ciazy ma wplyw na nasze samopoczucie i samoocene a tym samym dobre samopoczucie wplywa dobrze na dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. Ja po fali płaczliwych godzin w końcu usnęłam, ale jak się obudziłam, to niestety ból był już nie do zniesienia, wiec postanowiłam przyjechać do przychodni dyżurującej. Tam pani 'doktor' po osłuchaniu stwierdziła że to zwykły nerwoból i zaleciła tylko paracetamol 3x1 :/ Po pierwszej tabletce ból zmniejszył się w skali 1-10 z 10 na 9. Więc chyba odpuszczę całkiem ten paracetamol. A pytanie do Was, myślicie że można nacierać tą łopatkę spirytusem? Bo pani farmaceutka tak mówiła, moja mama też tak radzi, ale w internecie pisze, że alkohol też przenika przez skórę. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy do sklepu: www_kinderswiat_pl - podkreślniki oczywiście zamieniamy na kropki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie odnosnie witamin. Co jecie oprocz kwasu foliowego? Trafilam wczoraj na pogotowie, w sumie nie bylo to nic zwiazanego z ciaza. Lekarz pytal mnie o leki jaki przyjmuje i pokazalam mu moje witaminy dla ciezarnych po czym zostalam zbesztana, ze w ciazy witaminy maja byc z jedzenia i mam sie niczym nie szprycowac. Nie wiem czy trafilam na kretyna czy ma racje. Moja polozna tez mowila o tym zeby tylko kwas ale ja sie uparlam na witaminy.Na wszelki wypadek wrocilam tylko do kwasu. Co wy jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freja29 - ja przyjmuje FEMIBION 1, lekarz zalecił mi go, a wręcz kazał mi go brać. Stwierdził, że różnie może być, mogę wymiotować, albo organizm może odrzucić witaminy z jedzenia i mówił że to jest kompleks którego mi trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Freja29 - ja mam przepisane przez lekarza Pregna Plus, a oprócz tego D*phaston, Luteinę. 10.07 zmieniam lekarza i jestem ciekawa co i czy w ogóle coś każe zażywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freja29 - ja mam przepisane przez lekarza Pregna Plus, a oprócz tego D*phaston, Luteinę. 10.07 zmieniam lekarza i jestem ciekawa co i czy w ogóle coś każe zażywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa_ona - jesli chodzi o ten alkohol to nie chce cie w blad wprowadzac ale chyba mysle ze raczej szanse na przenikniecie tego alkoholu do plodu sa bardzo male a raczej wrecz jest to niemozliwe. Ja sama stosuje tonik do twarzy ze spirytusem, zel do mycia twarzy tez na spirytusie,zele pod prysznic tez ,maja pelno chemii i chyba do krwi nie przenikaja. Stosuje tez balsam do ciala z kofeina i lekarka mi powiedziala ze moge zeby w paranoje nie popadac. no ale zapytalam bo skoro kawa i kofeina niewskazane to pomyslalam ze ten balsam tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny! Wracam do witamin. Wydaje mi sie ze popadam w paranoje (pierwsza ciaza) i ciagle sie boje ze zrobie albo zjem cos co zaszkodzi maluszkowi. Przedwczoraj godzine zastanawialam sie czy moge zjesc troche kaszanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freja29 :) to moja druga ciaza ale tez czasem popadam w paranoje,nie jestes sama :D ja biore tylko kwas foliowy ale za przeproszeniem i tak go pewnie wyrzyguje a juz drugiego tego samego dnia nie biore bo nie jestem pewna czy sie wchlonal czy nie :P Jejku jeszcze pare dni i zaczynam 12 tydzien i laski mam taka cichutka nadzieje ze te wymioty mnie puszcza wkoncu. wlasnie zastanawiam sie co mam przygotowac na pierwsza rocznice naszego slubu to juz w nastepny czwartek. ogolnie to moj maz ma chec na jakis wyjazd jednodniowy z nocowaniem w hotelu. a ja to znowu domatorka jestem i wolalabym zostac w domku bo moja corcia wraca tego samego dnia po 10 dniach biwakowania. pewnie dojdzie do spiecia z moim mezem ale coz jeszcze sprobuje moze jakis kompromis znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - dzięki za wsparcie, też tak myślałam z tym nacieraniem, ale jakoś tak wyszło że popadłam w paranoje ;) Co do rocznicy to ja mam za 2 tygodnie i też nie wiem co wymyślić. Twoja sytuacja jest inna, bo córa wraca, a to pewnie nieco 'ważniejszy' fakt :) Tym bardziej że pierwszy raz się na tak długo rozstałyście. A jak w ogóle sobie radzisz z tęsknotą? Dajesz radę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy do sklepu: www_kinderswiat_pl - podkreślniki oczywiście zamieniamy na kropkiusmiech.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane wieczorkiem :) u mnie dzien nudny męża nie ma do 22,30 od 13 nie wychodzilam z domu bo nie chcialo mi się tyle co do sklepu po pomidorki :) dzisiaj to pobilam samą siebie bo nie wiedzialam kompletnie co zjesc i zurek mieszalam z bananami i jablkiem potem jogurt i slony słonecznik prazony tak sie najadlam niz ze usta z soli spuchły mi jak po botoksie hehe ;) a po 19 kanapka z pomidorem a teraz tez bym coś zjadła ale nie mam pojecia co :) czekam na meza moze jajka na miekko bym zrobiła :) U nas przyjemnie chlodno wieczorem sie zrobilo teraz jak mam otworzone okno to az mi stopy zmarzly ale wole to niz upaly okropne. W sumie nastepny tydzien dalej zapowiadają duchote upaly i burze :) ja wole te burze i chłodek :) Nie mam pojecia co na obiad zrobić jutro - wszystkie pomysly juz mi wypadly z głowy kiedys potrafilam zrobic cos z niczego a teraz przez swoje smaki i grymasy nawet maz nie ma co jesc biedny hehe :) Justynka napewno osiągniecie kompromis :) widzisz jeszcze chwilka i córka wróci a tak sie martwiłas :) Ja to by chciała juz ten styczen i mieć w pokoju łóżeczko i wszystkie rzeczy poukładane ;) oczekiwać na przyjście Maćka ;) Oglądałam poród naturalny nagrany na zywo i bylam w szoku jak to wszystko juz w tej własciwej fazie sprawnie idzie ale cesarka to jakaś masakra jak było to pokazane az sie przeraziłam jak szarpali tymi wnętrznościami i skórą z ciałem okropne... samo to znieczulenie kręgowe było już jakieś dziwne.. Może jestem przestraszona troche ale po tym co widziałam wolałabym ten ból i poród naturalny :) i wierze ze moj bobas szybko wyjdzie do nas na swiat i nie bedzie meczyc mamusi :) Ciekawa jestem tez reakcji mojego meza czy bedzie chciał byc przy porodzie czy raczej nie chociaz sama nie wiem czy jego obecnosc by mnie nie dekoncentrowała.. Dziewczyny czy wasi mężczyźni byli/mają zamiar być przy porodzie? Chciałabym usłyszeć wasze zdanie na ten temat :) Ale się rozpisałam hoho życze wszystkim dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×