Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Witam dziewczyny. Dołączam do was. Termin mam na 20 stycznia :) Czy któraś z Was ma mdłości wieczorem? Rano wszystko ok, żadnych mdłości, a wieczorem okropnie- mam uczucie pełności i jest mi niedobrze. Męczę się do zaśnięcia. Ratuje się ziółkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gunia :) milo ze dolaczylas,jresli chodzi o mdlosci to witaj w klubie. mnie nie dosc ze mecza caly fdzien to wieczorem zawsze wymiotuje. Uwazaj na ziolka bo nie wszystkie w ciazy sa wskazane i trzeba uwazac na nadmiar. ja tez pilam runmianek a okazuje sie ze on wywoluje skurcze macicy. ide sie kapac i ide lulu.dzis znowu samotna nocka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Gunia:) ja jak miałam mdłosci to tylko wieczorem. I wlasnie nadal czasem się zdarza, po kolacji, czuje wlasnie uczucie pełności i mi niedobrze. Ale nigdy tak żeby wymiotować. Tylko potrafię bekać z godzinę zanim usnę.. ;/ ehh Witam dziewczyny z rana ;) Dziś czeka mnie wizyta u ginekologa o 13.40 - już nie mogę się doczekać. Prawdopodobnie zrobi mi badania genetyczne i zamierzam też zapytać czy już widać coś między nóżkami dzidziusia ;) a co, spytać zawsze mozna;) I powiem wam coś... wspominałam wcześniej, że po dzisiejszej wizycie, jak lekarka pozwoli to szybciorkiem kupujemy last minute do gracji albo turcji i lecimy jutro. Ale ceny tak szybko rosną z dnia na dzien, że masakra. Jeszcze tydzien temu była możliwość wyrobić się w ok. 2200 zł za dwie osoby, a dziś już za mniej niż 3000 zł nie ma nic. Dlatego wczoraj zaryzykowalismy i .... kupilismy wyjazd. bardzo zależalo nam na tym zeby jutro wyjeżdzać, bo później nie zdążylibysmy przed końcem urlopu męża. Jejku torchę się teraz boję, jak lekarka nie pozwoli, to masakra;/ 3 tyś pójdą w błoto. Ale czuję się dobrze, fizycznie i psychicznie, więc mam nadzieje że z dzieckiem też jest wszystko w porządku i mam nadzieję, że się uda wszystko. Trzymajcie kciuki za moją wizyte;) pozdro, miłego dnia, odezwę się później;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palinkaaa!! Jaka Ty mądra jestes :) zazdroszcze..Mowie Ci..dla mnie te sprawy to czarna magia.. Tak, ja pracowalam oficjalnie nieprzerwanie od 10 maja. nawet jak bylam w szpitalu 2 razy to zwolnienia nie bralam bo ktos mi powiedzial ze przez 3 miesiace nie mogę, bo nie dostane zasilku..i nie mam pojecia jak to jest.. teraz po 10 zapiszę sie na wizyte i nie wiem czy moze jednak juz moge wziac to L4 czy nie? niestety wiem ze pracy po macierzynskim juz nie bede miala wiec moze lepiej najwczesniej jak sie da? :( Wogole to mam czarne mysli..nie dosc ze jesli wszystko pojdzie dobrze bede miala 4ke dzieci w styczniu, to bede tez bez pracy a maz zarabia malo :( nawet na rachunki wszytskie i oplaty neistarcza...oj..ciezko edzie..Ale teraz liczy sie tylko zycie dziecka.. Bylam na pobraniu krwi i ta mnie poklula ze malo nie zemdlalam :/ Wam tez jak pobieraja to pionowo dociskają igle do zyly? cholera, rozumiem ze jak jest 8 folek do zapelnienia to trzeba troche se pogimnastykowac ale serio, mialam wrazenie ze chce mi az do lokcia nemalze wbic ta igle..blee Hej Gunia :) Witaj w naszym gronie!! ja zawsze tylko wieczorne mdosci mialam :P Ale jak tak sie poczyta to chyba wiekszos naswiec nie wiem skad nazwa "poranne" heheheh PS sprobuj migdalow. sa ciezkostawne wiec nei mozna za duzo,ale juz 2-3 szuki mi pomagal na chwile :) Ania sz. --powodzenia na wzycie!!! :) Na pwno bedzie dobrze :) wklej nam zdjecia mluszka jak wrocisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja!!! _________________________________________________________ ania_sz powodzenia na wizycie trzymam mocniutko kciuki A jutro moja wizyta-ja mam na 10.30 i juz sie doczekac nie moge :) Nie wiem czym sie zajac bo naprawde nudzi mi sie, maz spi po nocce w domu posprzatane, obiad dzis dopiero na 17.00. tak sobie mysle ze moze wyskocze gdzies na zakupy na poprawienie humorku:D milego dzionka laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zmienialam wkladke i mam wrazenie ze lkko rozowawo mam podbarwiona wydzieline ( ta luteina ze mnie wycieka wiec wiecznie zmieniam wkladki ) :( i znowu sie denerwuje ze cos sie zaczyna zle dziac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terra_rosa26
No i przynajmniej dla mnie tajemnica sie rozwiązała:) Będziemy mieli córeczkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak baaardzo sie cieszymy!!!!Już na przedostanim USG doktorka cos mówiła że nic tam nie rośnie miedzy nogami, a ostatnio potwierdziła i pokazała na 3D, bo malutka bosko sie wystawiła:))) Pozdrawiam Was dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! palinkaaa- dzięki za wyjaśnienia, już wiem jak dalej postępować. gunia1990 - witaj w naszym gronie, dopisz się do tabelki, tylko pamiętaj żeby wpisać się kolejnością daty ;) ania_sz,Justyna29:) - zazdroszczę Wam tych wizyt, ja dalej nie wiem co będzie z moją :/ Eh no i trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było ok i żeby było już coś widać ;) padlinka - nie martw się, bo czasem ze stresu też tak się zdarza (tak było u mnie z plamieniami dwa razy). A jak coś Cię martwi i nie daje spokoju to pędź do lekarza na pewno Cię przyjmie i będziesz spokojniejsza :) terra_rosa26 - gratulacje!!!!! Z tego co się nie mylę jesteś pierwsza na naszym forum, która zna płeć. Na pewno fantastycznie się musisz teraz czuć. A właściwie to musicie czuć dziewczyny ;) U mnie dziś spokojniej, tata siedzi w biurze więc ja dostałam 'wolne' :) Ale i tak się przejadę później mu pomóc. Ciepło się w końcu zrobiło i tak jakoś przyjemniej, więc chyba czas wypełznąć gdzieś do parku z książką. 3majcie się dziewczyny i piszcie jak tam u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terra rosa--super:) GRATULACJE!! no ja ciekawa jestem czy u nas ten dzyndzelek sie schowa czy nie. usg w 12,3 tc nie jest pewne..a ktory u Ciebie teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terra_rosa26
u mnie teraz 15 tydzień, ale to wszystko zależy od sprzętu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa--Dziekuje.. chyba nie bede sie ruszala poki krwawic nie zaczne i nie bede MUSIALA..przy takim odklejeniu trofoblastu wpgole powinnam jak najmnej sie ruszac, a i tak dzis na te badania pojechalam, schody pokonalam i jazdę po wertepach..moze dlatego..oby juz bylo dobrze zaraz..poleżę i sie wszytsko uspokoi.. oj jak CI fajnie ze mozesz isc na spacerek.. :) Ja na spacerze nie bylam od miesiaca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terra rosa :) pewnie ze od sprzetu zalezy :) ale tak jak u mnei wczesnie okreslic plci to ruyzykowne. w 12 tc wszytskie organy wygladaja podobnie -i dziewczynskie i chłopackie ;) za to jak u Ciebie 15 tydzien to juz raczej pewne :D Super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
FREJA 29 ja tez obecnie mieszkam w szwecji :) okolice Stockholmu a Ty ? mam juz jedno dziecko ma 2,5roku , w lutym poronilam i po 3 msc postaralismy sie znow , tylko ciaza znow zagrozona juz 2 razy bylam w szpitalu z powodu krwawienia ale naszczescie z dzieckiem w porzadku serducho bije :) mialam okazje go wczesniej podgladnac :)termin mam na 24 stycznia a TY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłam się przywitać :) dzien o taki sobie byłam na miescie chwillke i po tabletki dla męża potem w ciucholandzie i kupiłam bluze w paski niebiesko białą z misiem w srodku i takie jak by spodnie cieniutkie niebieskie :) i za te dwie rzeczy zapłaciłam 12zł :) więc duzo nie wydałam i dokładam je do kolekcji dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie zupełnie bez zmian, może tyle że i tak dość rzadkie wieczorne mdłości ustąpiły, raz zjadła bym "konia z kopytami" a innego dnia wciskam w siebie coś na sile bo aż mi słabo z głodu. Czas się dłuży-marze już o tym 15 lipca żeby zobaczyć swoje maleństwo. W niedziele wybrałam się na zakupy i miałam okazje pooglądać dziecięce ciuszki-kupiłam śliczny komplecik na 3 miesięczną córcie koleżanki. Ach kusiło mnie żeby kupić coś maleńkiego dla swojego skarba ale jeszcze się wstrzymałam. Swoją drogą ceny mnie trochę przeraziły. A w czwartek wybieram się do dentysty... Terra_rosa26 gratulacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Czy ktorakolwiek z was miala plamienia na brazowo okolo 10 tyg? Czytalam ze tak sie dzieje, ale zupelnie na poczatku. Dzisiaj sie obudzilam i wpadlam w panike. Do tego mam klujacy bol brzucha, ale to chyba z nerwow. Oczywiscie pani w osrodku powiedziala mi ze mam czekac az krew bedzie ciekla konkretnie. Wtedy moge jechac na pogotowie. Moja polozna przyjmuje dopiero od 13.00 wiec czekam jak na szpilkach. Nie mialam wczesniej zadnych plamien. Czy to jest normalne? Aneczka2345- pozdrawiam, odezwe sie jak mi troche nerwy opadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terra-rosa serdeczne gratulację!!! :):) jejku czy ja sie dzis dowiem?? ciekawe... zaczynam 14 tydz od ostatniej miesiączki....więc zobaczymy co zobaczymy;) Terra-rosa a ile cm ma Twoja córcia?? :) w ogóle to jak mozesz to wrzuć zdjęcie z 3d ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wasze brzuchy też tak szybko rosną?? U mnie mama mówi, że u niej ciąże było widać od razu i u mnie jest to samo. Brzuch mam już WIELKI!! I to rośnie z dnia na dzień a na wadze tylko 1 kg w przód od początku ciąży. Nie zauważałam tego tak bardzo, ale od początku ciąży co jakiś czas robię sobie zdjęcia i właśnie przed chwilą porównałam dzisiejsze do poprzedniego. SZOK. A różnica czasu między jedną fotką a drugą to niecałe 3 tygodnie... Zobaczcie sami... >>>>>>>> >>>>>>>> http://www.fotoszok.pl/show.php/1629966_brzuch.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnie288
tez mam taki a moze i wiekszy, w 1 ciazy mialam bardzo mały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freja29 - to raczej nic groźnego, ale jak masz możliwość to sprawdź. Ja tak miałam dwukrotnie. Najpierw w 10t1d brązowa wydzielina (to nie było nawet plamienie), utrzymało się przez pare dni, ale z dnia na dzień słabło. Byłam u lekarza, sprawdził, wszytsko było ok. Mówił, że tak może się zdarzyć, bo macica się nadal oczyszcza. Następne miałam już wyraźniejsze plamienia brązowe, ale to było ze stresu ( w dniu obrony), 11t0d i miałam je tylko w tym dniu a w następnych dwóch brązowe nitki w wydzielinie i przeszło całkiem. Bóle też przy tym miałam, kłucie z prawej strony w dole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
Freja 29 w ta sobote dostalam rozowych plamien , bylo tego sporo zanim dojechalismy do szpitala byla juz krew taka ciemniejsza , lekarz zbadal odeslal do domu i cala niedziele plamilam na brazowo dosc duzo tego bylo i tez mialam taki bol w dole jakby takie ciagniecie , lekarz nie mogl stwierdzic dlaczego tak sie stalo , ja Ci powiem ze nie mam tu w szwecji dobrych wspomnien ze slozba zdrowia , ja ok 3 tyg temu dla pewnosci czy dzidzi sie rozwija pojechalismy do szpitala i nasciemnialam ze krwawilam przy sikaniu :) ( bardzo sie balam ale bylam w pl na urlopie i dowiedzialam sie ze jestem w ciazy ale mialam wielkiego krwiaka i odklejona kosmowke a lekarz powiedzal ze lot z powrotem moze okazac sie tragiczny ) wiec dla swietego spokoju pojechal;am do szpitala i tak powiedzialam . Ostatnia ciaze poronilam w 12 tyg a plod nie rozwijal sie od 6 :( nie wiem co Ci doradzic ale ja na Twoim miejscu jechala od razu do szpitala dla swietego spokoju mi za kazdym razem robili usg wiec bedziesz pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczesliwa_onaaa- dzieki za odpowiedz, troche mnie uspokolilas. Wczoraj dzwigalam garnek z rosolem i balam sie ze to moze byc od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej aneczka2345, ja tez jestem maksymalnie wkurzona na to jak tu wszystko dziala. Zadrszcze dziewczynom ze mogly juz posluchac bicia serca dzidziusia, mnie szlag trafia bo nic dalej nie wiem. To plamienie mi juz przeszlo, ale i tak bede dzwonic do mojej barmoski i mam nadzieje ze mnie wysle na jakies badanie. Wspolczuje ci, ze poronilas, trzymam kciuki za twoja obecna ciaze. Ja mam termin na 23 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
Ja sie dopiero wybieram do barmoszki zapisac :) no tu pod wzg ciazy to do 3 msc uwazaja za selekcje .. Jak teraz bylam w szpitalu to lekarz powiedzial ze albo te krwawienie i plamienie swiadczy ze nastapi poronienie albo ze poprostu duzo osob tak ma ze to normalne .. Przelezalam caly weekend w lozku i narazie jest ok ale znalazlam nie daleko pl gin i musze sie do niego wybrac , kurde w pierwszej ciazy zadnych problemow palmien czy krwawien a teraz jakis pech , mam nadzieje ze wytrwamy wszystkie do konca :)moge wiedziec w jakiej czesci SE mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mieszkam w Orebro. Slyszalam ze jeste jakis polski gin. ktory przyjmuje prywatnie w okolicach Sztokholmu. Zastanawiam sie czy nie pojechac. Masz moze na niego namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
Kasina Janusz Storholmsg. 19 , 12748 , Skärholmen tel 08-710 30 15 Ja sie wybieram do tego słyszalam ze jest dobry , kurde to dosyc daleko mieszkasz , a blizej nie masz jakiegos pl gin ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
Wiesz jest ich jeszcze paru , ale ja ide do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukalam, ale nie znalazlam nikogo blizej. Wiesz, ze jezeli chcialabys miec robiony KUB w 12 tyg to musisz sie zapisac do poloznej teraz zeby pobrali ci krew teraz w 10 tyg? Tak tylko pisze jak bys byla zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka2345
A co to KUB ? nie czasem na te choroby weneryczne ? moze uda mi sie w tym tyg zapisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie to jest na zgodnosc chromosomow. To jest USG gdzie mierza odcinek szyjny u maluszka i na tej podstawie wyliczaja czy jestes w grupie ryzyka. Jezeli tak to moga ci zaproponowac badania prenatalne, ale te sa juz inwazyjne. Nie musisz robic tego badania jesli nie chcesz, ja to traktuje jako pierwsze usg malucha, bo inaczej musialabym czekac do 18 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×