Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość aneczka2345
Kurde pierwsze słysze z pierwszym dzieckiem zapisalam sie do barmoszki cos kolo 8 tyg a nikt mi o tym nie powiedzial a z checia bym poszla a tak to musialam czekac do tego 18 tyg, jak pojde sie teraz zapisac to zapytam powinna mnie na to skierowac po takich problemach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to jest nowosc, ja nie wiem. Wazne ze musza ci pobrac krew wlasnie teraz. Oni to jakos wyliczaja. Wiec zadzwon od razu i powiedz ze musisz miec skierowanie do laboratorium, bo potem juz tego nie zrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co mnie wkurza? mam kontrolowac to odklejenie czy sie poprawia czy nie, czy nie pojawiaja sie nowe krwiaki, a jak mam to robic, skoro lekarz na NFZ nie ma usg w gabinecie, a na cito zapisow nie ma panstwowo...wiec musze bulic za prywatne wizyty :( dawno nie bylo tak zle z kasą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, udalo mi sie dodzwonic do lekarza. Mam wizyte jutro. Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie wiem co mnie naszło ale zrobiłam generalne porządki :) teraz biorę się za spaghetti... mniam :) Freja29 - trzymam kciuki !! :) monbiaa - do chudzinki to mi daleko, uwierz. Ale u Ciebie też już fajnie brzuszek widać. No i to chyba zależy od osoby, bo moja koleżanka też robiła sobie zdjęcia w ciąży i dopiero od połowy 5 miesiąca zaczęło być widać brzuszek. A chudzina straszna z niej więc myślałam że od początku będzie widoczna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
ka3sia jeśli masz wpisaną literkę B musisz otrzymać 100% wynagrodzenia lecz pamiętaj, że jest to wyliczane z wynagrodzenie z ostatnich 12 m-cy ( oczywiście jeśli tyle już pracujesz u swojego pracodawcy na umowę o pracę). Hmm różnie to bywa z tą literką, wiem sama po sobie, bo przez pierwsze 2 tygodnie jej nie miałam ( nie chciałam się jeszcze w pracy przyznawać, że jestem w ciąży, a literka B mówiłaby sama za siebie, dobra księgowa wie od razu co to oznacza - najlepiej zapytaj u siebie w kadrach :)) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ padlinka no bez przesady, bo mnie zawstydzisz :))) Nie możesz iśc na chorobowe przez pierwsze 3 m-ce jeśli masz umowę zlecenie i jesteś dobrowolnie ubezpieczona - czas wyczekiwania na to by się ustanowiło to wg przepisów 90 dni czyli właśnie 3 m-ce :) Na umowie o pracę czas wyczekiwania to 30 dni, a Ty już dawno przepracowałaś te 30 dni i śmiało możesz iść na chorobowe - pieniądze jakie otrzymasz na chorobowym to de facto Twoja pensja miesięczna netto, zostanie ona wyliczona na podstawie wynagrodzenia z okresu 1.06-30.06 czyli jeśli za czerwiec dostałaś np. 2 tys zł to tyle otrzymasz m-nie na chorobowym +/- może to się różnić o kilka złoty :) I moja droga przy zagrożonej ciąży biegiem na L4 !!! Od razu na wizycie od progu poproś o zwolnienie. Tym bardziej jeśli mówisz, że i tak nie masz co liczyć na pracę po macierzyńskim to po co ryzykować zdrowiem maluszka i swoim? W razie jakichkolwiek wątpliwości służę Ci pomocą :) -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ja czekam nie pierwszą dzidzię i kurcze mam takie pozytywne nastawienie, że damy radę, mam super męża naprawdę daje mi tyle wsparcia i pracuje jak szalony by nam nic nie zabrakło ale pocieszę Cię my tylko możemy liczyć na siebie jeśli chodzi o finanse ja kończę szkołę i chcemy startować z własnym kątem do mieszkania ale głowa do góry musi sie wszystko udać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terra_rosa gratuluje dziewczynki,ja tez tak bardzo bym chciala miec dziewczynke :) ania _sz czekamy na relacje z wizyty szczesliwa_ona i monbiaa macie sliczne brzuszki u mnie narazie jeszcze plaski ale w mojej pierwszej ciazy jeszcze w 5 miesiacu nie wiedzieli w ogolniaku nauczyciele ze w ciazy jestem :D chyba mam gleboki brzuch tio dzidzia narazie swobodnie plywa i nie wypycha :D palinkaa dobry maz to podstawa i wlasnie dlatego mozna czerpac radosc z bycia w ciazy skoro ma sie wsparcie. Nie musi byc to tez wsparcie w mezu ale nawet w mamie czy przyjaciolce. Bylam na zakupach i kupilam przesliczne buciki dla dzidziusia, takie neutralne ,moga byc dla dzieuszki i dla chlopczyka. nie moge sie doczekac mojej jutrzejszej wizyty,choc nie bede ukrywac ze troche stresu mam czy wszystko wporzadku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monbia po pierwsze brzucha ciazowego toi u ciebie nie iwdac jak na razie,a po drugie chodzisz w za malych rzeczach bahahahaha. Masz jedna wielka "spyre"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Aniu-sz ja też mam tak samo termin jak ty i oglądałam zdjęcia twojego brzuszka i muszę ci powiedzieć że mam identyczny, coraz częściej muszę odpinac guziki od spodni bo mnie gniecie... wizytę mam w czwatrek juz sie nie moge doczekac z mężęm co u naszego dzidzusia ile urósł za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gosc !!! mialam sie powstrzymac od komentarza ale nie nawidze jak ktos sie wpieprza tam gdzie nie jego miejsce.Po jaki ch uj ogladasz czyjesz zdjecia i komentujesz. Co cie obchodzi czyjs brzuch?W czym ty jestes lepsza- w tym ze urodzilas sie z calkowitym bezmozgowiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka nie ma co się denerwować widocznie ktoś ma tak nudne swoje życie że musi się wpraszać w czyjeś i komentować :) mnie takie komentarze nie ruszają :) a gościu popatrz na siebie najpierw a potem oceniaj innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka - ja nie wrzucałam zdjec brzuszka :D aczkolwiek mam taki sam jak szczesliwa ona :) Szczesliwa ona i monbia - piękne brzucholki:) mój własnie wyglądac podobnie jak brzuch Szczęsliwej:) No i po wizycie !! :):):) wszystko super, dzidziuś zdrowy i piękny! a jaki r***liwy! hehe tak sobie buźkę miział rączkami:) przezierność karkowa świetnie, przegroda nosowa i nosek śliczne:) także elegancko! Dzieciątko ma niecałe 7 cm:) Spytałam lekarki czy już widać płeć, a ona na to "no zobaczmy". I probowała, obracała, ale... nóżki miał tak podkurczone jakby siedział po turecku :D kochane moje maleństwo ! :*:* no cóż, może następnym razem:) Na wakacje pani doktor pozwoliła nam jechać:) i dała rózne wskazówki co i jak, bo Turcja, to nie Polska:) także jutro o 22 mamy wylot z Rzeszowa:) Jeszcze dostała nowe witaminki, mam już nie brać samego kwasu foliowego, tylko przerzucić się na femibion 2, do tego potas i magnez. Tyle:) Jestem przeszczęsliwa po wizycie. Spróbuje potem wkleić zdjecia ze dwa, bo dostałam aż 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :) :) ania_sz tak bardzo sie ciesze i koniecznie wrzuc zdjecia dzieciatka.I przede wszystkim zycze Wam calej trojce wspanialego i spokojnego urlopu. wypoczywaj i relaksuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monbiaaa masz racje :) ale mnie tacy ludzie poprostu wk......i nwiesz mam jakies takie dziwne przeczucie ze domyslam sie kto sledzi nasz temat i wpisuje takie hamskie komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_sz zdjęcia są przecudowne ! :) ślicznego będziesz miała bobaska :) życze Wam udanego wyjazdu :) Justynka wiesz co ja tez mam pewne podejrzenia tym bardziej że " tej " osobie zaszłam za skóre :) ale to nic... niech siedzi ogląda czyta i komentuje jako gość :) poprostu nie bede na to zwracała uwagi i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz sliczny bobasek :D monbiaa nie tylko ty zaszlas jej za skore :D no ale mialysmy racje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja już po usg genetycznym, ufff wszystko super. Dziecko baaaardzo grzeczne idealnie ustawiało się do badania. Na 90% będę miała synka :))) Jutro powrót do pracy, koniec leby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla mam które wiedzą już co będą miały :) ciekawa jestem co powie mi mój gin 10 lipca jak pojde wtedy będe miała 13+5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heej :) U mnie dziś spokojniej z nudnościami- co wieczór sie męczyłam, więc dziś miła niespodzianka- a na kolację wsunęłam wątróbkę ;) terra_rosa26: Już widać płeć u Ciebie? Mi niby lekarz powiedział na drugiej wizycie (8tc), że to dziewczynka, ja zaczęłam się śmiać bo niby jak to dojrzał w 8 tyg., więc założyliśmy się o czekoladę- okaże się. A co do plamień brązowych- Freja29 to ja miałam w 6 tyg. bardzo się zaniepokoiłam, bo takie plamienia miałam często przed miesiączką i bałam się że to zwiastuje krwawienie, poszłam na drugi dzień do gina, dał mi lek d*phaston (chyba 3 razy dziennie) i kazał czekać 48h. Nie przeszło, więc pojechałam do szpitala- zrobili badania krwi itp. i wyszło, że wszystko ok. Na początku się wystraszyłam, bo w szpitalu powiedzieli, że to może być poczatek poronienia i miałam złe przeczucia, ale na szczęście przeszło... Czasem się jeszcze pojawia plamienie, ale tylko 1 dzień i znika. Lekarz mi wyjaśnił, że macica jest ukrwiona i podczas rozrastania może taka żyłka peknąć, bądź się macica po prostu oczyszcza, jednak lepiej tego nie bagatelizować. Do 12 tyg. mam brać luteinę- czyli jeszcze tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za miłe słowa ;) Gunia - nie jedz wątróbki !! W bardzo wielu miejsach, słyszałam, czytałam, widziałam że nie wolno jeść wątróbki w ciąży. Chyba z tego względu że ma za dużo wit A. Ale nie wiem dokładnie. Może ten jeden raz Ci nie zaszkodzi, ale więcej jej nie jedz. A tabelka o której mowa, jest gdzieś kilka stron wcześniej, chyba nawet na 34 str. Skopiuj ją i dopisz się, najlepiej zgodnie z datą porodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati....................... .22.......Saarbrucken........................02.01.2014 minnie288................28.......BB..................... .................03.01.2014 lolaaa21...................21.......Poznań.............. .................03.01.2014 terra_rosa26.............26.......Braniewo............... ............. 05.01.2014 titi............................34.......Opole........... .......................05.01.2014 slodka cytryna100.....32........Wlkp............................... ...06.01. 2014 Dziewczyna-malina....22.......Mrągowo................... ..........07. 01.2014 justyna29.................28.......Hamburg............... ...............07.01.2014 kasiax......................25.......Płock.............. .....................07.01.2014 ania_sz....................25........DąbrowaTarnowska... ............08. 01.2014 dzagatkaa................28........Szczecin.............. ................08.01.2014 Uleczkaa..................23........Krynica.............. ..................08.01.2014 pani z pieskiem.........?!.........De.............................. .........10.01.2014 monbiaa...................20........Jarosław............ ...................12.01.2014 iskiereczka31............31........Rzeszów.............. ................13.01.2014 padlinka....................32........Warszawa........... .................13 01 2014 85matylda85..............28.........Głogów............. ..................13.01.2014 Olelka.......................35.........Gdańsk.......... .....................14.01.2014 szczesliwa_onaaa......22.........Kielce.................. ...............14.01.2014 OlaLenka26...............26........ Kędzierzyn-Koźle.................16.01.2014 Niebieska85..............28.........Wlkp................. ...................16.01.2014 Aniołek23 .................23.........Mrągowo........................ ......17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .........22........ Wrocław...............................20.01.2014 niutkaaa23.................23.........Łódź............ ........................20.01.2014 Gunia1990…………………………….Świdwin…………………………….20.01.2014 aizuz.........................25........ Kraków................................21.01.2014 kropek 23...................23........ Bielsko-Biała.......................22. 01. 2014 Liliana785...................25........ Aachen...............................22.01.2014 maja..?.......................22........ Szczecin............................23.01.2014 jasmina89...................24.........Poznań........... ...................25.01.2014 malinowaaa.................25.........Wrocław........... .................26.01.2014 Elunia342....................23........ Tarnów..............................27.01.2014 Interesantka25.............26.........Bielsko-Biała..... ................27.01.2014 Gonja..........................34.........Kraków........ .....................29.01.2014 lenkamarzenka............28..........IŁAWA.............. ...............04.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nigdzie nie słyszałam o wątróbce... Oo a miałam zjeść ją na jutrzejszy obiad :p A słyszałyście o piciu oleju lnianego w ciąży? Ja trochę o tym poczytałam i zaczęłam pić, ponieważ zawiera bardzo duzo kwasów Omega 3 i innych cennych składników. Moja siostra nawet pytała o to panią dietetyk, która bardzo to pochwaliła. Co prawda dobry nie jest, ale popijam sokiem i jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna29:) - ja jeszcze nic nie mam dla malucha, a tak się deklarowałam że będę pierwsza miała całą szafę :) Chyba muszę nadrobić i jutro przejść po sklepach, może znajdę coś ładnego dla dzidziusia. gość - powiem krótki i niegrzecznie - W A L S I Ę !! ania_sz - śliczny dzidziuś i taki duży już! :) Udanego odpoczynku życzę i uważaj tam na siebie i malucha. karla4 - super że wszystko w porządku :) No i gratulacje prawie pewnego synka! monbiaa - ja jeśli będę mieć wizytę koło 10 lipca to będzie 13t1d i też mam cichą nadzieję, że uda się coś zobaczyć, choć jeśli mój lekarz będzie mi robił badanie to chyba mnie wyśmieje że już chcę wiedzieć :) Ale chyba pójdę na zastępstwo to innego śmiało będę pytać czy coś widać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poprzedniej ciazy mialam anemie i niczym nie moglam wyrownac poziomu zelaza tabletki bylo za malo i lekarz zalecil watrobke i porzeczki czarne,znakomite zrodlo zelaza.Przed ciaza nigdy nie probowalam nawet watrobki bo sam zapach mnie obrzydzal, to w ciazy nauczylam sie ja jesc :) i tu dalej ania_sz ma racje bo zawiera ona duzo witaminy A a nadmiar tej witaminy moze powodowac wady rozwojowe plodu. I dziwie sie ze wtedy lekarz zalecil mi wlasnie watrobke no ale jak ja gunia zjadlas to nic sie nie stanie dopiero w nadmiarze szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
szczesliwa ona ja tak samo zawsze opowiadałam, że będę kupować same pikniusie ubranka od kiedy dowiem się o ciąży, a tymczasem ... nie mam nic dla maluszka o i takie to obiecanki :P Justyna 29 ja nie chcę go tak wychwalać pod niebiosa ale naprawdę to człowiek kosmita chyba, najlepsze co mogło mi się przytrafic to poznanie jego. A nasza historia to uuu na książkę chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palinkaa przed nami mozesz go chwalic tylko nie rob tego przy nim bo mu rozki urosna :D zartuje oczywiscie moj maz jest tez wspanialym czlowiekim i nie wiem gdzie sie jeszcze taki uchowal.najbardziej kocham go za ta cierpliwosc ktora ma do mnie,ja czasem sama ze soba nie potrafie wytrzymac. i moja cora tez bardzo kocha sowjego drugiego tatusia wrecz szaleje za nim i moja mame tez mu sie udalo urzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o moich poprzednich partnerach moja mama nigdy nie wypowiadala sie dobrze a jak juz bylo finito to na koniec mowila " dobrze bo ja i tak nigdy nie lubialam tego s********a" doslownie tak mowila. A teraz moja mama uwielbia mojego meza i to ona namowila mnie do slubu bo moj maz poprosil mnie po 3 miesiacach znajomosci o reke i dotego poznalismy sie na kursie jezykowym :D ale to byl dobry wybor i mam nadzieje ze juz tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×