Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

styczniowa_mama2014- dziekuje za odp. Troche mi ulzylo. Czlowiek im starszy tym bardziej glupieje, tyle razy sobie powtarzam zeby nic w necie nie sprawdzac ale nie wytrzymujje sprawdzam i sie nakrecam. To moja pierewsza ciaza i bardzo dlugo wyczekiwana wiec mam schizy jakk cos sie dzieje. ---------------- Gunia udanego i spokojnego wypoczynku. ---------------- Aizuz-na pewno nie potraktuje twojego wpisu za wymadrzanie :) fajnie ze mozna z kims pogadac i wymienic sie wiadomosciami. U mnie skokow hormonow nie bylo, jestem juz po 1 trymestrze wiec dlatego lekarz wyznaczyl mi takie terminy. ------------------- Co do lozeczka to ja kupuje zwykle, ale bardzo chce miec w pokoju fotel bujany i to na pewno kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również kupuje fotel bujany :) natomiast co do kołyski, to ja się wychowałam na takuej i moi bracia. Gdy rodzice ją odstaeili nigdy nie było tak,że braciszkowie zasnąć nie mogą :) faaaajna sprawa. U mnie jeżeli chodzi wózek, ważne Żeby miał atesty i był zwtotny :) matka nie jest na pierwszym miejscu :) nieraz te mniejsze lokalne firmy produkują lepsze towary niż te znane i drogie :) zasranawiałam się nad ładnym niebieskim, bądź jakimś z czerwienią ;) Monbia ' ja mam ostatnio tak co noc... nie moge zasnąć... budze się. Masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Witaj Karola :) jak miło tym bardziej, że też mam termin 7 styczeń :) Dziewczyny czytałam wcześniej jak pięknie sobie obliczyłyście dokładnie tygodnie na miesiące. Proszę pomóżcie i mi :) Pisałam już wcześniej też... OM miałam 01.04. Teraz jestem w 15 tyg i 5 dniu. czy dobrze liczę, że 7 sierpnia skończę 4 miesiąc i zacznie się 5-ty ? Naprawdę przyznam wam, że można z tym zgłupieć:) Co do spania też wam przyznam, że nieraz miewam problem z uśnięciem, później już jakoś idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten fotel bujany to żeby w nim siedzieć z maluszkiem i się kołysać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama się gubię z tym liczeniem. Ale ja liczę według usg.. bo miesiączki miałam bardzo niregularne. OM miałam 31.03. A według usg i pomiarów wychodzi 15 tydz i 1 dzien :) to jest dla mnie wiarygodne najbardziej na tą chwilę :) Monbia- tak. Super sprawa. Ja sobie już wypatrzyłam. Drewniany a w środku ma plecionkę ;) tylko, że nowy to koszt ok 400 zl, więc będe szukała używanego. :) A mnie dopadły dziś wymioty i ogólnie fatalnie się czuję :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka cytryna 100, jak Cię jeszcze będą niepokoiły te wydzieliny, to w aptekach są w kładki, które wykrywają obecność wód płodowych. x aizuz ja sama dla siebie robię badania na tarczycę, z pierwszym wynikiem TSH 0,46 uIU/ml i ft4 17,51 pmol/L byłam u endo i powiedziała, że wyniki są bardzo dobre, bo TSH powinno być w dolnej granicy, a ft4 w górnej. Kazała powtórzyć wynik za 2 miesiące, ale ja nadgorliwa zrobiłam po miesiącu i wynik wyszedł TSH 2,03uIU/ml, a ft4 1,18 ng/dl. Niestety inne jednostki, bo zrobiłam w innym laboratorium. Ten drugi wynik skonsultowałam tylko z ginem i powiedział, że jest dobry. Teraz zrobię badania, w nadchodzącym tygodniu. Jeśli możesz to zerknij swoim fachowym okiem, bo wiem że z wynikami tarczycy, jest wyjątkowo trudno. każdy lekarz powie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś fatalnie się czuję i wymiotowałam. Teraz czuje się głodna i boję się zjeść, poza tym nie mam na nic ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Kasiax - tez mialam om 1.04 i teraz wedlug moich obliczen dzie sie konczy tydz 16. Jutro pierwszy dzien tygodnia 17, czyli 16 tydz 1 d. Zgadzasz sie se mna? A wedlug mojego usg jestem jeden tydzien do tylu w stosunku do om. Matko mowie wam dziewxzyny co ja dzis w kosciele przezylam. Drugi tydzbz rzedu zrobilo mi sie slabo. Ale w tamtym tyg szybko kinelovi do konca mszy bylo ok. A dzis, mimo tego ze siedzialam w srodku kosciola, w srodku lawki z mezem to w pewnym momencie tak mi sie zrobilo slabo, usiadlam, potem ukleklam i nic nie pomsgalo. Nie bylo mowy o tym zeby wstac i wyjsc. Nigdy w zyfiu nie zemdlalsm ani nawet tak sie nie czulam jak dzis. Przeszlo dopiero po jakis 5 min i wtedy moglam wstac i wyjsc na zewnatrz. Masakra to uczucie bylo okropne! Nastepnym razem siadam przy drzwiach. Ja lozeczko kupowac bede nie na biegunach. Ale fotel bujany miec obok to byloby cos super:) ale u mnie nie ma na to miejsca w calym mieszkaniu. Gunia zycze udanych wakacji, oby wam pogoda dopisala bo nad naszym morzem to bardzo roznie z tym bywa. Ale przynajmniej jodu sie nawdychasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania Sz ja miałam identycznie dziś i w zeszłym tygodniu, normalnie mroczki przed oczami miałam, myślałam, że nie wytrzymam do końca, ale potem była komunia, którą przesiedziałam i jakoś przeszło. Łóżeczko będę miała bez żadnych dodatków, proste prościutki, zresztą takie mi się najbardziej zawsze podobały. Ja jestem w 15t i3d, więc nie rozumiem, jak to jest, że ja mam termin na sam początek stycznia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Ania Sz ja miałam identycznie dziś i w zeszłym tygodniu, normalnie mroczki przed oczami miałam, myślałam, że nie wytrzymam do końca, ale potem była komunia, którą przesiedziałam i jakoś przeszło. Łóżeczko będę miała bez żadnych dodatków, proste prościutki, zresztą takie mi się najbardziej zawsze podobały. Ja jestem w 15t i3d, więc nie rozumiem, jak to jest, że ja mam termin na sam początek stycznia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mega słoneczna pogoda u nas w Poznaniu, własnie wróciłam z krótkiego spacerku. Monbia, ja również myslę nad zakupem łóżeczka, napewno bez biegunów, bo nie chce dziecka przyzwyczajać do kołysania, moja starsza siostra kołysała i miała przerąbane, bo inaczej dziecka nie mogła potem uśpić, za to młodsza siostra nie kołysała i dziecko do dziś nie ma problemów z zaśnieńciem, więc dla mnie wybór jest prosty. Czekam niecierpliwie do 24 lipca na wizyte u ginekologa a raczej pani ginekolog, może wreszcie się dowiem co nosze w brzuszku i będe mogła zaczać kupować ciuszki ;D nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, coś z tym dniem jest nie tak...ja też kiepsko się czuję..:( jeszcze nie wymiotowałam, ale cały dzień mnie mdli...a już myślałam, że będzie ok... co do AFP to pobiera się krew żylną od matki między 15-18 t.c specjalistyczny program oblicza ryzyko wystąpienia wady cewy nerwowej i dodatkowo jest wykładnikiem przy Zespole Downa...warto te badanie wykonać, chociaż większość laboratoriów pobiera zwykłe AFP bez kalkulacji ryzyka. Jeśli chodzi o łóżeczko to najlepszym jest turystyczne :) patent wypróbowany u siostry i bratowej REWELACJA Ładnie wygląda, nie martwię się że sobie zrobi krzywdę o drewniane szczebelki, wytrzymałe, tanie, łatwe do złożenia i przewiezienia :) dla mnie bomba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*ania_sz - czyli pierwszego sierpnia skończymy 4 miesiąc i wejdziemy w piąty ? Współczuję Ci z tym samopoczuciem, ja odpukać w miarę ok. Chociaż przed chwilą wróciłam też z krótkiego spaceru i głowa mnie trochę zaczęła boleć, muszę zmierzyć sobie ciśnienie :) *jasmina u mnie w Płocku też jest ładna pogoda słoneczna także nie narzekam:) Jak mówicie o łóżeczkach to dopiero zaczynam się rozglądać, ale chyba nie mam nic konkretnego na oku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak kasiax, ja dokladnie tak licze. Miesiace licze normalnymi miesiacami: kwiecien - 1, maj -2, czerwiec-3, lipiec -4. Termin mam na 8 stycznia, ty chyba tez? :) Lola a kiedy mialas osttnia miesiaczke? Mi sie wydaje ze dobrze policzylam swoje tyg, mozesz to sprawdzic:) jak jestes w 15 tydz i 3 dni to te.3 dni to sa dni 16 tyg, czyli masz skonczone 15 tyg i jestes w 16. Takie jest moje liczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To świetnie Ania dziękuję Ci bardzo :) Tak wcześniej miałam termin 08.01 a ostatnio wg usg wyszło 07.01, także można powiedzieć, że jesteśmy w tym samym okresie :) malinka - będzie dobrze, ja już sobie chyba nie wyobrażam teraz wrócić do pracy z moim apetytem i samopoczuciem różnym z długim spaniem to chyba teraz byłoby nierealne, chociaż bardzo bym chciała :) Jadę z mężem na małe zakupy może uda mi się upolować coś na promocjach ciążowego :) Do później kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wyjaśnienia Sherryl 27, ale mam jeszcze pytanie, czy są jakieś wskazania do badania np. wiek, czy zaleca się każdej ciężarnej? i ile kosztuje to badanie? Przepraszam, że Cię tak męczę tymi pytaniami :) Ja tez zastanawiałam się nad łóżeczkiem turystycznym, też przemawia za nim praktyczność i bezpieczeństwo, mam na myśli brak szczebelków. Co Wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już sobie poczytałam w necie o tym AFP. i mam pytanie, czy któraś zamierza wykonać to badanie? jeśli tak to samodzielnie, czy w teście potrójnym? Ja nie robiłam testu podwójnego, bo po USG lekarz powiedział, że wszystko w porządku. Chciałabym poznać Waszą opinię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
28.03, a termin mam na 3.01. No tak, przechodzę teraz tydzień 16, ale dziewczyny, które są w 17tc mają termin dalej niż ja i tego nie potrafię zrozumieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, was serdecznie nie było mnie parę dni, bo pojechaliśmy za miasto do rodziców, rozpisałyście się na różne tematy i fajnie. Miałam co nadrobić :) Co do wózka jeszcze nie mamy typów więc się nie wypowiadam, natomiast łóźeczko drewniane wybraliśmy z kilkoma funkcjami można zrobić kołyskę można założyć kółka i przejechać w inne miejsce. a na dole jest szuflada więc coś można pochować. (firma drewex, Model Kuba III). co do testu podwójnego lub potrójnego nie wykonywałam, go bo po USG, gdzie lekarz przeliczył ryzyka względem paramentów z USG nie zalecał. Choć poinformował, że kobiety po 35 roku życia mają go w "pakiecie na NFZ" a przed 35 rokiem życia tylko z wyraźnych wskazań lekarskich, a jeśli bardzo chcemy to koszt tych badań około 300 złoty, więc decyzja należy do nas. Moje samopoczucie w miarę ok, nie wiem czy przez to że wróciłam do pracy i mam jakieś zajęcie nie siedzę sama w domu, czy przez to że odstawiłam luteinę i odpukać mdłości i wymioty również odeszły, czy na zawsze, czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola moim zdaniem (policzyłam to na kalendarzu) to Ty w środę 18 lipca skonczyłaś tydzien 16. A dziś dokładnie masz 16 tydz + 4 dni. Czyli trwa tydzien 17. Jak uwazasz? Ej dziewczyny ja tez mysle ze łozeczka turystyczne są super i wygodne, ale nie ma w nich mozliwości regulowania wysokosci yyy dna? no materaca. Bo jak dzidzia jest malutka, to materac nie jest w łozeczku na samym dole, tylko tak w polowie wysokosci łozeczka, albo i wyzej. Bo nie ma obaw ze dziecko samo wypadnie. Jak dziecko rosnie to obniża się wysokosc materaca. Ja z tego względu będę mieć łozeczko normalne. Chyba ze Wam to nie przeszkadza;) ale ja mysle ze taki malec co duzo czasu leży w łózeczku to tak niefajnie jak bedzie tak na dole, tak nisko i wszyscy bedą na niego z góry patrzeć i nogi tylko bedzie widział. A jak jest wyzej to tak mysle przyjemniej i mniej starsznie dla niego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania sz nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że są łóżeczka turystyczne z regulacją wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już łóżeczko kupiłam w IKEA i jest zwykłe drewniane bez biegunów bez szuflady proste z regulacją wysokości :) też mi się wydaje ze lepiej tak jak maluszek jest na wyższym poziomie na początku przynajmniej jest łatwy dostęp do niego ;) ten fotel bujany to naprawdę super rzecz ale nie mam miejsca w mieszkaniu żeby go umieścić więc w moim przypadku odpada :) Najwyżej sama będe się bujać :D Dzień zleciał szybko jestem już śpiąca po tych moich nocnych przygodach więc za niedługo wanna i łóżko :) Ja juz bym chętnie kupowała wszystkie akcesoria i wózek ale nie mam miejsca do przechowywania tego i troche z kasą krucho bo i wyjazd w tym miesiącu i naprawa samochodu itp więc ja zakupy musze mieć rozłożone na miesiące ;) w sumie mogłabym odkładać tą kase i odrazu pod koniec roku kupić ale ja bym nie wytrzymała do tego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbiaa - Ty jedyna o mnie pamiętalas! Jestem kochana, po kilkudniowej przerwie, ale za dużo nie napisze bo nie mam internetu i pisze z telefonu. U mnie się działo przez ostatni tydzień sporo. Maz w poniedziałek wyszedł ze szpitala, jednak do dziś strasznie meczy go ból głowy. Przez to nie może spać co jest rozpoznaczne z tym ze ja też nie sypiam. Łóżeczko zdecydowanie turystyczne chociażby ze względu na psa który w zwykłym będzie mi wkładał łebek do dzidziusia i pewnie lizał po twarzy. Oj czytam Was na bieżąco i fajnie ze tyle nowych dziewczyn się wypowiada i ze tak dużo piszecie. Szkoda ze padlinka nas odpuściła bo ona miała w sobie bardzo dużo pozytywnej energii. Dobra mamuśki uciekam jeść hamburgery. Odezwę się jutro. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
My kupujemy łóżeczko drewniane-standardowe. Ale zdecydowaliśmy się też na http://allegro.pl/piekna-first-years-kolyska-lozeczko-nosidlo-5w1-i3373513839.html ponieważ ma bardzo dużo funkcji,które nam odpowiadają. I gdzieś, kiedyś przeczytałam, że noworodek czuje się lepiej, bezpieczniej jak w początkowych miesiącach swojego życia śpi w "ciasnych" miejscach ponieważ czuje się jak w brzuchu u mamy. Dziewczyny, moja OM była 13.03 a dziś jest równo 16 tydzien i 2 dni. Liczyłam na kilka sposobów i poprosiłam lekarza żeby mi to wytłumaczył. I powiedział, że każda kobieta ma różnie owulacje. I może zdarzyć się tak, ze nie co miesiąc ona występuje albo się przesuwa. Dlatego dla kobiet, które długo starają się o dziecko zalecane są testy owulacyjne. Najprościej można wytłumaczyć to tak, ze mimo tego, ze danego dnia była miesiączka to owulacja była później co wiąże się z zapłodnieniem. Dlatego jest tolerancja 2 tygodni. Tzn. Dziś u mnie jest 16tydzien i 2 dni a tak naprawdę do zapłodnienia doszło równo 14tygodni i 2 dni temu. Mimo, ze miesiączka była 13.03 to do zapłodnienia doszło 12.04. To jest bardzo pomieszane. Tak samo jak na zdjęciu USG jest pokazany termin porodu według OM i wedlug wielkości dziecka. I np. teraz 23.07 moje USG by pokazało na 18tydzien i 6 dni a wielkość dziecka (prawdopodobnie) na 16tydzien i 4 dni. Wiec różnica miedzy tymi datami zapłodnienia to 2tygodnie i 2 dni. I Powoli się to zmienia bo pierw termin był na 7.01, później na 5.01 a teraz to 3.03. Zobaczymy co będzie dalej. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
no tak, faktycznie pamiętam że na pierwszej wizycie lekarz mi namieszał i kiedy ja miałam wyliczony tydzień 6 on powiedział że wygląda na piąty, dlatego jestem tydzień do tyłu i już teraz rozumiem... Dziękuję, chwilowe zamroczenie. Dziś strasznie mnie boli brzuch, Jak dostanę jeszcze raz takiego ostrego kłującego bólu to chyba pojadę do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa mama 2014 ta kołyska jest boska! Piękna naprawdę :) jak bym miała więcej miejsca w domu to bym napewno taką kupiła :) Uciekam spać :) do jutra :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z mombiaa - kołyska przecudowna. Zakochałam się w niej, ale nie wiem, czy finanse pozwolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa mama - ciąze mozna liczyć od pierwszego dnia ostatiej miesiączki, albo od zapłodnienia. Zakłada się że to "najczęsciej" róznica dwóch tygodni. Ale jak Ty mialas OM 13.03, a zapolodnienie 12.04 to chyba masz bardzooo długie cykle, albo faktycznie nieregularną owulację. Ja od 13-14 roku zycia mam okres co 28 dni jak w zegarku. Czaseeem, bardzo rzadko, zdarzylo mi się że spoźnił się dzien lub dwa, ale to bylo spowodowane jakimis zewnetrznymi warunkami. U owulację tez wydaje mi się ze mam zawsze, bo czuje ten specyficzny ból w polowie cyklu. U mnie OM zaczeła się 1.04, a owualcję dokladnie pamietam ze byla 12.04 juz bo bylam na piwie z kolezankami i starsznie bolał mnie jajnik :D Kołyska super jest! przesliczna... ale ja tez nie moge sobie na taką pozwolić z powodu braku miejsca. Lola... zycze aby ból minął. Uwazaj na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×