Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Kurde nie mogę wysłać całego posta, bo pisze mi że "treść została uznana za spam" ...... aha ... ;/ nie wiem co ja takiego tam niby napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - dobre to hehhehe ale sie usmialam :D:D znałam tylko to ostatnie o połknięciu monety:P ej wiecie co nie zdziwilabym sie jakby to wszystko okazalo sie prawdą :D I jeszcze do Ciebie słówko... - jejku jak mi szkoda tego chłopca;/ biedne dziecko... on tego pewnie nie moze zrozumieć;/ ale ma matkę...masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa - walcz ! Ja niby mialam karteczki i wyszło ok, bo w ostatecznoscni tylko 4 osoby nie przyszły z zapowiedzianych. Ale wydaje mi sie ze zawsze sie robi bardziej pod panne młodą wszystko. U nas jest tak ze slub zazwyczaj jest w parafii panny młodej, a wesele to juz jak sobie para wybierze. A jak u Ciebie jest wesele w Twoich stronach to jaaaa nie mogę, mniej ich będzie to co mają do gadania;/ glupia sprawa, współczuję i życzę powodzenia. Ja przed weselem tez miałam tyle nerwów, ze dramat, mialam dość wesela przed weselem. Na szczescie wszystko wyszlo dobrze i zadowolona bylam, ale wiecej wcale nie chcialabym tego przezywac;P mimo wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Ania_sz, jeżeli wyskoczy Ci spam to na dole masz tabele i tam będzie wyraz do przepisania. ______ pomaranczowa: zawsze gdy mówiłam na głos o szczegółach ślubu, który chciałbym mieć to pomyślałam, że zależy mi na karteczkach z imionami i żeby rodziny były wymieszane. I mama mi przetłumaczyła, że jak alkohol wejdzie w grę to później i tak każdy usiądzie jak chce a z początku nie będzie żadnej presji by szybko wymyślić jakiś temat by nie było grobowej ciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh.. tylko oni chcą mieszać rodziny. po jednej stronie stoły moja rodzina, po drugiej ich.. dla mnie to chore.. ________________________________________________ pogoda się zepsuła, głowa meeeeega mnie boli :(a dziś idę wybrac wiązanke ślubną;// z moją przyszłą teściową. skacze z radości wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Dopiero dzis znalazlam troche czasu zeby usiasc i napisac. Ale mimo braku czasu czytam na bierzaco:) Ja oczekuje juz tylko urlopu, bo jestem juz mega zmeczona ta praca. Ostatnio wlazlam na wage. Jak zobaczylam ile waze to sie przerazilam:( Niecaly miesiac temu lekarz mnie wazyl i waga bez zmian byla, a teraz jak pojde na wizyte za tydzien to sie zdziwi. U mnie juz 3kg na plusie. Mowia, ze nie widac po mnie, ale to mi wystarczy sam fakt ze to juz 57kg. A co bedzie pozniej? Jakas tam za wysoka nie jestem i pewnie bede wygladac jak mala swinka:P to chyba prawda, ze corcia zabiera mamie cala urode. Przynajmniej w moim przypadku. Hehe. A pozatym mam ciagle ochote na slodkie i pewnie dlatego juz 3+ Co do slubu to my z narzeczonym planujemy narazie tylko cywilny i tylko w gronie swiadka i swiadkowej. Nie mamy poprostu funduszy, zeby wyprawiac weselicho, chociaz bardzo bym chciala. Mieszkam w bloku, gdzie sa same plotuchy i ostatnio sie usmialam, bo juz kazdy wie o ciazy i spoglada na brzuszek pomimo, ze jeszcze nie widac. A juz jakbym slubu nie wziela to dopiero by bylo gadanie:/ ale takie sa uroki mieszkania w bloku. Wrr. Zreszta nie bede sie glupotami przejmowac, bo po co mi to:) wazne, ze dzieciatko jest upragnione, a my bardzo sie cieszymy. Co do tesciowej nie moge narzekac:) cudowna kobieta. Hehe. Moja mama mieszka 100km odemnie, a tesciowa tylko jedna klatke dalej:D Zreszta obydwie bardzo sie ciesza, ze juz niedlugo zostana babciami. Kurde chcialam tyle napisac, ale juz mi z glowy powypadalo to wszystko. Yhh. Moja pamiec niezawodna. Pewnie napisze jeszcze potem;) Życze milego przedpoludnia;) U mnie niestety pogoda dzis nie dopisuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja już praktycznie spakowana tylko jedzonko zostawiam na pozniej bo jedziemy o 16 :) u mnie waga wczoraj wieczorem wskazywała +2kg :) czyli juz mam 85 ale myśle że 2 kg przez 4 miesiące ciąży to nie dużo - bo już 5 sierpnia zaczynam 5 miesiąc :) Mam takiego lenia strasznego że mi się nic nie chce musze jeszcze iśc do sklepu po świerzy chlebek :) i coś na obiadek dla męża bo on jeszcze dzisiaj ostatni dzień w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Abyssa88 też pochodzę z Twoich toruńskich okolic :) pogoda brzydka a ja wyjeżdżam nad morze..no cóż planowany wyjazd nie można go przełożyć..ja przytyłam 4 kg..jak na początek 5 miesiąca to również nie jest źle :) ale wszyscy mi mówią, że pięknie wyglądam więc ta waga mi pasuje :) moja pani doktor wręcz krzyczy na ciężarne jak chudną bo katabolizm jest gorszy dla dziecka...niedługo kobietki będziecie piły glukozę, także wszystko przed wami..o jakich badaniach genetycznych mówicie w 20 t.c? Zajmuję się tymi badaniami ale w 20 t.c nic doktor nie wykonuje, chyba, że mowa a usg połówkowym.. Dokuczają mi humorki a Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym badaniu mniej więcej ok 20 tyg, chodzi też między innymi o to aby sprawdzić czy cewa nerwowa jest zamknięta i nie ma żadnych wad z tym związanych... glukoza też pewnie jakoś w tym okresie jest badana. podobno skuteczną metodą aby przetrwac to badania jest sok ze świeżo wyciśniętych cytryn.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu i ja już po usg, więc już mniej więcej wiem :) Styczniowa........................22......Poznań..........................01.01.2014....Synuś Pati....................................22......Saarbrucken..................02.01.2014 minnie288.........................28......BB.................................03.01.2014 styczniowa_mama2014.....21.....Gdańsk..........................03.01.2014....córeczka lolaaa21.............................21......Poznań..........................03.01.2014 lenkamarzenka..................28.......IŁAWA.........................04.01.2014....córcia Mały miś...........................31 ......łódzkie..........................04.01,2014 terra_rosa26......................26.......Braniewo..................... 05.01.2014 titi......................................34......Opole............................05.01.2014 slodka cytryna100.............32......Wlkp.............................06.01.2014 Dziewczyna-malina..........22.......Mrągowo......................07.01.2014 justyna29...........................28......Hamburg.......................07.01.2014 kasiax................................25......Płock.............................07.01.2014 Sherryl27..........................27.......Łódź..............................07.01.2014 ania_sz..............................25.......DąbrowaTarnowska......08.01.2014 dzagatkaa..........................28.......Szczecin........................08.01.2014 Uleczkaa...........................23.......Krynica.........................08.01.2014 pani z pieskiem.................?!........De.................................10.01.2014 pomaranczowa..................23...... Pabianice......................11.01.2014 monbiaa............................20.......Jarosław........................12.01.2014 iskiereczka31....................31.......Rzeszów.......................13.01.2014 padlinka............................32.......Warszawa.....................13 01 2014 85matylda85.....................28.......Głogów.........................13.01.2014 Olelka...............................35.......Gdańsk.........................14.01.2014 szczesliwa_onaaa.............22.......Kielce...........................14.01.2014 mmelody...........................19.......Warszawa.....................14.01.2014 OlaLenka26......................26....... Kędzierzyn-Koźle.......16.01.2014 Niebieska85......................28.......Wlkp............................16.01.2014 Aniołek23 ........................23.......Mrągowo.....................17.01.2014 aizuz.................................25...... Kraków.........................17.01.2014.....Synek Gabrysia_Wroc ...............22.......Wrocław.......................20.01.2014 niutkaaa23........................23.......Łódź.............................20.01.2014 Gunia1990........................23.......Świdwin......................20.01.2014 kropek 23.........................23.......Bielsko-Biała...............22.01.2014 Liliana785........................25.......Aachen........................22.01.2014 maja..?..............................22.......Szczecin......................23.01.2014 jasmina89.........................24.......Poznań........................25.01.2014 malinowaaa......................25.......Wrocław......................26.01.2014 Elunia342.........................23.......Tarnów........................27.01.2014 Interesantka25..................26.......Bielsko-Biała..............27.01.2014 Gonja................................34.......Kraków.......................29.01.2014 malinka86........................27.......Olsztyn........................29.01.2014 ta-monika.........................26........Lublin........................29.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa, jeżeli stanie na winietkach, to moim zdaniem nie ma co dramatyzować... Byłam kiedyś na weselu, gdzie nie było winietek na miejscach i ludzie rzucili się na zajmowanie miejsc jak jakaś dzicz :/ Później zaczęło się przesuwanie: "czy mogą państwo przesunąć się dwa miejsca w lewo/ jedno w prawo?". Koniec końców zepchnięto nas na koniec stołu, byłam wręcz zażenowana :/ I ludzie zamiast witać młodych na sali i w spokoju pić za nich szampana i odśpiewać "sto lat", to nerwowo czatowali na najlepsze miejsca. Na naszym weselu były winietki, a ludzie byli zadowoleni z miejsc. Fakt, trochę się zeszło z najlepszym rozsadzeniem, ale było warto. Tylko nie wolno pytać ludzi, koło kogo chcą siedzieć, lepiej zapytać koło kogo nie chcą - tak jest łatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie do końca przeczytałaś co napisałam. Fajnie,że u Ciebie się to sprawdziło. ale w moich okolicach nie ma takiej mody, na usadzanie ludzi. no i moja rodzina nie zachowuje sie jak dzicz. tylko wszyscy są dla siebie mile usposobieni. nie ma problemu z tym,żeby ktoś gdzieś sie przesunał. ja byłam na takim wesele i mi to nie odpowiadało. i wcale nie dramatyzuję. nie do końca znasz moją sytuacja, nie do końca widac ogarnęłas o co mi chodzi a osądzasz mnie o dramatyzowanie. no sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Ja dziś od rana strasznie śpiąca nie wiedzieć czemu bo się wyspałam. Wracając do tych winietek to pamiętam, że ja miałam narwy o wszystko przed ślubem, łącznie z wieszaniem balonów (bo chciałam inaczej, mąż i teść powiesili inaczej). Według mnie nie ma sensu mieszanie rodzin. U mnie bez winietek każdy siadł rodzinami, jedna przy dwóch stołach, druga przy jednym, a po alkoholu i tak kto był bardziej odważny to się mieszał z drugą rodziną. Nikomu nie dogodzisz i nie próbuj nawet. Jedno jest pewne - czy masz kartki czy nie na miejsca ludzie się będą rzucać i tak i tak. Jak będziesz miała kartki a komuś coś nie spasuje, to sobie pozamieniają. Także nie martw się pomarańczowa, ale walcz do końca o swoje zdanie !! :) Co do wagi - u mnie długo stała w miejscu, a w tym tygodniu skoczyła 1,5kg! Więc też nie najgorzej, bo już zaczynałam się martwić, że mnie gin zrypie :) Ja wizytę ustaliłam dziś na 7.08, więc będę w 18 tygodniu (17t1d). Jak dzidziuś będzie duży to może lekarz zrobi mi już to badanie połówkowe :) Choć chciałabym na nie wybrać się na usg 4d, wiec może umówię się z moim lekarzem 3 tygodnie później, żeby zrobić połówkowe w 4d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
hej, przy ostatniej wizycie u ginekologa pytałam o badanie 4d kiedy najlepiej zrobic to powiedział,ze miedzy 24-28 tygodniem bo wtedy najładniejsze zdjęcia są. no i u mnie wychodzi w polowie wrzesnia dlatego odliczam tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
ta Monika widze po tabelce ze jestes z lublina, w ktorym szpitalu chcialabys rodzic jesli moge spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa ona.- Dzięki. Na pewno nie odpuszcze. :) odpuściłam już z autem do slubu. Więcej się nie dam :)) a ja usg będe miała dopiero we wrzesniu :(( wkurza mnie to. w ogóle dziś przez to wszystko jestem przytłoczona. w dodatku jeszcze ta pogoda. dobijajaca. ______________________________________ wy też tak macie,że pod pępkiem, macie taki twardy ten brzuch?bo ja to dziś mam mega twardy.. martwię się czy aby wszystko na pewno jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja..?
WItam Was.... Jak zwykle odzywam się po długim czasie niepisania- mam nadzieje , ze nie wykluczycie mnie z tego powodu z forum.. Czytałam wcześniejsze posty..I jestem przerażona!!! Otóż...tydzien temu miałam usuwany kamień nazębny właśnie ultradźwiękiem....powiedziałam dentystce, ze jestem w ciaży..i nic nie powiedziała, że może jednak nie..po prostu usuniety kamień miałam..!!!:( Mam już czarne myśle...siedzę teraz i czytam wszsytko co znajdę w google...no przerażona jestem :(:( a poza tym od wczoraj mam niesamowity ból głowy, niejestem w stanie prawie chodzić..bo głowa mnie przeciaża..ale teraz mam na myśli tylko te ultradźwięki....Boże kochany!:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja..?
Załąmałam sie po prostu...Gdybym cokolwiek wiedziała wcześniej to w zyciu bym nie poszła na usuwanie ultradźwięiem...nie mam ojęcia co ja mam teraz ze sobą zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omg, Pomarańczowa, widzę że Ty z tych obrażalskich/humorzastych panienek. Nie ciągnę tematu - zasadniczo chodziło o spojrzenie na sprawę od tej drugiej strony. Bez odbioru. _________________________________________________ Słuchajcie mam pytanie. Bo ja jestem na świeżo po wczorajszym usg genetycznym (13 tc i 2 dni) i tak mnie to zastanawia - lekarka jak sprawdzała przezierność karkową, to najpierw powiedziała, że wynosi 1 mm, później doszukała się 2 mm.... ale do karty wpisano 1,5 mm :/ Wytłumaczyła to w ten sposób, że u niej sprzęt ułamków nie pokazuje. Miała tak któraś z Was? Obawiam się, że z jej sprzętem jest coś nie tak i powinnam powtórzyć badanie.... Ja np. nie widziałam noska, a ona twierdzi, że jest i ma długość 4 mm - jak poczytałam na innych forach, to wydaje mi się, że jak na 7 cm maleństwo to trochę za dużo... A korciło mnie, żeby pójść do Luxmedu i zrobić prywatnie - przynajmniej wiedziałabym, że mają sprzęt sprawniejszy. _______________________________________________ Styczniówka, ja jeszcze zupełnie o porodzie nie myślałam. Póki co modlę się o zdrowie dla maluszka :) Aczkolwiek nie wykluczam cesarki, bo mam problemy ze stawami, 3 lata temu miałam operowane kolano, a ortopeda kiedyś powiedział mi "max 1 dziecko" - więc przy wyborze miejsca będę brała pod uwagę opinie, gdzie najlepiej robić CC. ________________________________________________ maja..? ból głowy nasilił się pewnie przez stres. Ja jak się wkręcę w coś złego, to ledwo mogę wytrzymać ten ból (najpierw ta mononukleoza na początku ciąży, a potem na badaniu lekarz powiedział mi, że ciąża za mała - w obydwu przypadkach spać później nie mogłam, a z bólu nie wiedziałam, co ze sobą zrobić...) Słyszałam, że jak dziecko ma urodzić się zdrowe, to tak będzie - bez względu na to, co tam się w ciąży robiło / łykało / przeżywało. Dlatego najlepiej się pogodzić z tym, czego już cofnąć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja..?
dzwoniłam teraz do swojej znajomem która jest stomatologiem...pocieszyłą mnie bo mówi ze nie zaleca się i lepiej albo poczekać do 4miesiaca ..albo ręcznie usuwać kamień a nie ultradźwiękiem...w każdym bądź razie jak już miałam usuwany, to nic mam się nie martwić.bo nie wpływa jakos to tak , ze coś by mogło się stać z dzieckiem....uspokoiła mnie trochę...ale chyba juz i tak dopóki nie będę na badaniach szczegółowych i keidy lekarz mnie nie utwierdzi ze wszystko jest w porządku i dopóki nie urodzę i nie zobaczę , ze dizecko jest zdrowe..to do końca spokojna nie bede..jakoś ogólnie tą drugą ciążę od samego początku gorzej przeżywam niz pierwszą..boję się, że coś moze się zdarzyć..mam dziwne myśli..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Pomarańczowa- co do twardego brzucha to właśnie w tym odcinku mam 'miekki' brzuch a reszta jest twarda. Nie wiem czym jest to spowodowane. Ale tez sie nad tym zastanawiałam. Czy wam też tak bardzo przetłuszczają się włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
ta Monika, wiem ze to jeszcze daleka droga ale mnei np czeka napewno cesarka. wiem ze w jaczewskim nie ma odwiedzin w salach a po cesarce to raczej chcialabym miec kogos przy sobie, a z 2 strony, to bedzie zima, w wiekszosci szpitali w tym roku nie bylo odwiedzin ze wzgledu na infekcje wlasnei w zimie.... dla mnie tez najwazniejsze zeby maluszek byl zdrowy bo u mnie poczatki byly bardzo ciezkie, dzis koncze 15 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowa_mama2014, mi właśnie zaczęły się mniej przetłuszczać :) Mogę dwa dni przechodzić i nie wstydzić się "kluchów na głowie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowka 2014, to mówisz, że na jaczewskiego warto planować CC...? Mi na odwiedzinach nie zależy - zależy mi wyłącznie na maleństwie, ja jestem duża i sobie radę dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
wiem ze w jaczewskim sie duzo cesarek robi, ale ogolnie tam duzo porodow wiec mozna zostac odeslanym z kwitkiem. chyba ze ma sie tam lekarza i zaplanowana cesarke, bo nawet z naturalnym jak masz tam lekarza to moze cie odeslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kombinowanie przyjdzie jeszcze czas :) Ja tak w ogóle to mieszkam pod Lublinem i w mojej miejscowości jest szpital, przyjmuje się tu porody - ale broń mnie Panie Boże przed tym miejscem! Moja znajoma mało tu nie zeszła jak zaczął jej się poród komplikować - gdyby nie to, że ordynator był akurat na oddziale, to pewnie można było by ją odwiedzić... ale na cmentarzu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
ta monika, no mamy jeszcze czas, mi teraz sie dluzy cholernie, bo tak bym chciala zobaczyc dzidzie na usg a to jeszcze miesiac do polowkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
ja muszę myć codziennie. tak samo jak twarz bardzo mi sie przetłuszcza. :( juz pytałm wcześniej- jest tu jakaś mama z Trójmiasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny:) Kasiax bardzo dziękuję za radę odnośnie zgagi, myślę że dziewczynom też się przyda, bo raczej wszystkie nas to czeka. U mnie na szczęście był to jednorazowy incydent :) x Justyna ja też jestem z Tobą i ściskam Cię mocno w tej trudnej chwili. Rozumiem, że jest ci ciężko, ale chyba nie dało się inaczej. Jak by się czuł Twój M wychowując Wasze dziecko i Twoja córcie, wiedząc, że jego syn jest w domu dziecka? no masakra jakaś :(, ale jestem pewna, że wszystko się fajnie poukłada, choć na pewno będzie też ciężko. Fajnie, że u nas odpoczęłaś, nie ma jak polskie powietrze :) x Styczniowa gratuluję synka :) x Co do porodów rodzinnych, to jestem za, ale nie wiem jeszcze kogo ze sobą wezmę :)) Waga u mnie około 2,5 kg do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta- monika. zacznijmy od tego,że nie jestem panienką, tym bardziej dla Ciebie ;] to nie krótkofalówka, piszesz i dogryzasz, Boże. zaczęłaś pisać i nagle wkradł się jad. no sorry. zastanów się trochę. bo humorki to masz chyba Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×