Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ania prosze :) show_user.php?uid=24691489 show_user.php?uid=11612773 show_user.php?uid=24529242 show_user.php?uid=2702125 przed kazdym napisac allegropl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania nie olewam Cie :) broń Boże :) tylko odpisuje raz z telefonu a raz z komputera :) i dopiero teraz weszłam na komputer :) wyżej podałam Ci tych użytkowników - całe linki niestety nie przeszły mam nadzieje że tak będzie Ci wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie było by się tak wszystkie spotkać iść na małe co nie co i kawusie z mlekiem :) Zapraszam wszystkie na podkarpacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aizuz moja siostra cioteczna miała skracającą sie szyjkę i leżała mc w szpitalu ale to było w 8 mcu ciąży... a co do skurczy to mnie np nie bolało ale czułam kamień w brzuchu zamiast macicy i jak położyłąm rękę na brzuchu tak delikatnie to był twardy i lekarz przepisał mi nospe fotr 2x2.... nie wiem czy te skurcze też u mnie nie są przez zapalenie pęcherza bo czuje to tylko po zrobieniu siusiu.... ja teraz się tylko modlę zeby do niedzieli mi przeszło bo inaczej szpital mnie czeka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz ja mam rodzinkę pod i w Radomiu i w sobotę jest rodzinne spotkanie właśnie - 75. urodziny mojej babci X A ja jestem już po rozmowie z ciocią - decyzja jest taka, że jak mąż wróci z pracy to jedziemy do szpitala. Żebym miała głowę spokojną i wiedziała co mam robić, a czego nie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby się okazało, że wszystko jest okej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj na podwieczorek zrobiłam sobie "sałatke" tzn pokroilam pomidora w kostke i dodalam do tego ser feta! Popieprzylam dość mocno i wsunelam to ;) tego mi brakowalo smaku slodkiego pomidora i slonej fety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Hej dziewczyny :) mam nadzieje że jeszcze o mnie nie zapomniałyście:) trochę mnie nie było :) urlopowałam się:) Strasznie się za Wami stęskniłam:) Chyba jestem uzależniona od Was:):):):):) Starałam się wszystko przeczytać żeby nadrobić te zaległości ale tak dużo pisałyście i pisałyście że już troszkę nie pamiętam która co pisała hehe ---------------------------- Szczęśliwa ona. wszystkiego najlepszego :):) ------------------------------------------------------------ Dziewczyny ogólnie życze Wszystkim dużo zdrowka bo widze że jakies małe problemy się porobiły:( ---------------------------------------------------------- A mam pytanie: dziewczyny które były w lidlu i kupowały ten termometr powiedzcie czy warto wydac pieniądze na ten zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszy mnie duża aktywność na tym forum :) Ja od początku ciąży nie mam zachcianek ale dziś to na prawdę miałam ochotę :P wysłałam męża do sklepu po banany i ptasie mleczko :) no tak mnie naszło po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymus2014
mam pytanie drogie Mamusie od kilku dni mam problemy z przewodem moczowym tzn strasznie boli ...;/ nie wiem co robic teraz jestem za granica i nie mam kontaktu z moim lekarzem ,,,, moze ktoraz z was miala podobne dolegliwosci i co moge na to brac najlepiej bez recepty , jesli by ktoras mogla mi podac jakis lek na to bylaym bardzo wdzieczna odrazu wyslalabym mame do apteki i wyslala by mi cos od tego bulu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki monbia! juz na pewno sobie poradzę;) X Mycha pamietamy o Tobie:) X Szymus byłoby lepiej gdybys troche sprecyzowała ten ból. Boli Cie przy sikaniu? i wydaje Ci się że bardzo Ci się chce a idziesz i jest malutko siku i boli wtedy?? Tak czy owak dobre i bezpieczne na drogi moczowe dla kobiet w ciąży jest Furagin (teraz chyba nazywa się UroFuraginum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo preparaty z żurawiną - duuużo żurawiny. Działa odkażająco i przeczyszczająco na drogi moczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa_ona wreszcie udalo mi sie porozmawiac chwile z siostra stwierdzila, że wyniki masz super i nie ma sie do czego przyczepic. A tak w ogóle STO LAT, STO LAT i radości życze z okazji urodzinek. ----------------------- aizuz współczuje ci chyba najbardziej tej skracajacej szyjki moja koleżanka jak jej lekarz powiedzial, że sie szyjka skraca to kazal lezec i co tydzien sprawdzal, pozniej jakies obejmy zakladał czy krazki nie wiem tez sie stresowala, a to ze w moczu bakterie czasem sie zdazaja no i anemia czasem tez moze sie pojawic, mozesz poprobowac troche watrobki byle nie za duzo i nie za czesto bo ma witamine A a to znowu nie zdrowe dla dziecka. mam nadzieje ze sie unormuje wszystko za chwile. Wspolczuje wyjazdu do Radomia, bo beda dzikie tlumy, akurat dwa lata temu jak byly ostanie pokazy Air Show w Radomiu to mieslismy slub kuzyna mojego M poruszanie po miescie to byla jedna wielka tragedia. choc podobno dotarcie na same pokazy i w ogole organizacja pokazow podobno super. ------------------------- szymus 2014 najprawdopodobniej zapalenie pecherza dobrze by bylo zanim cokolwiek wezmiesz zrobic badanie moczu ewentualnie z posiewem, bo moze okazac sie ze tylko antybiotyk w twoim przypadku. u mnie jak mialam bolesci ale delikatne i nie zawsze przy kazdym sikaniu posiew wyszedl ok, natomiast jakies dobiny w moczu ogolnym i ratowalam sie zurawina, tesciowa robi w sloiki, choc podobno mozna kupic albo w sklepie albo w markecie suszona. ja bym sama sie nie leczyla tylko jednak skonsultowala sie chociaz z internista skoro twojego lekarza nie ma. -------------------------------- ale mi smaka dziewczyny marobilyscie ciagle któras pisze że cos piecze, chyba w weekend choc biszkopt ze sliwkami zrobie, bo czeka na mnie w zamrazalniku 7 kg zurawiny. robie soki na zime wiec pewnie zejdzie mi prawie cala sobota na to wszystko. ----------------------------------- Męża wyslalam rano do LIDLA bo ja sama do pracy szlam zeby zobaczyl te ciuszki, no i jak przypuszczalam ogladal ale stiwerdzil ze albo dla dziewczynki albo dla chlopca ze nie bylo uniwersalnych wiec nie kupil skoro nie wiemy kto bedzie, eh facet. za to caly dumny bo kupil te blokaty do lodowki i piekarnika, no i do szafek w lazience bo tam chemie trzymam. juz nic nie mowilam ze zanim dziecko urosnie to jeszcze ze 3 razy bedzie to w ofercie. ---------------------------------------- a zapomnialam sie wczoraj z wrażenia pochwalic, że kupilismy wózek co prawda używany, ale w super cenie i nie zniszczony za bardzo, bo używany tylko pół roku. oczywiście zostaliśmy skrytykowani przez rodzicow, że chyba nam na glowe padlo pół roku przed kupować wózek. no ale cóż jeden zakup z głowy jak to mowi mój M. dziewczyny sorry za głupie pytanie, bo juz po fakcie jest ten nasz wózek ma kolor śliwki a w środku wysciółkę w takie różowawe kwiatuszki, bardzo mi się podoba mimo iz nie przepadam za fioletowym. ale teraz tak mysle, że jak jednak okaze się ze synuś bedzie to te wstretne baby z osiedla będą sie ze mnie nabijac ze chlopcu kupilam wózek dla dziewczynki, co wy na to?? wiem ze beznadziejna jestem. pół nocy przez to nie przespałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z pieskiem
Monabiio nie nalezy w ciazy jejsc fety , podobnie jak camemberta itp. To sprawdzona informacja ! Nastepnym razem proponuje wrzucic do pomidora kilka lyzek serka wiejskiego tego granulkowatego i sol ziolowa i ewentualnie odrobine kefirku dolac - potrafi ewentualnie zastapic wersje z feta - przynajmniej ja tak probuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska dzięki - już anemią i moczem się nie martwię, bo to w ciąży praktycznie norma. Zostaje tylko? ta szyjka. Mam nadzieję, że w szpitalu mi zaradzą i doradzą. Póki co staram się o tym nie myśleć. W ogóle my nie wybieramy się do Radomia stricte Radomia - impreza jest pod Zwoleniem, a później niedaleko Pionek do babci. Także może nie będzie źle. O ile w ogóle pojedziemy... Ale póki co nie myślę i upajam się błogostanem po herbatce z miodem i sokiem malinowym. ------ jeśli chodzi o wózek to gratuluję zakupu i w ogóle to kolorem się nie przejmuj! Kolor śliwki odpowiedni IMO jest i dla dziewuchy i dla chłopca. A kwiatuszki w środku - phi, wstrętne baby nie mają prawa zaglądać do wnętrza wózka :) Z resztą na zimowe i wczesnowiosenne spacery i tak kombinezony, kocyki itp. że niewiele widać środka. A na lato już pewnie w spacerówkę będziemy się przesiadać. A jaka ona jest? Z resztą, będzie dziewucha :) u nas na forum prawie same laski, więc wiesz, jest tendencja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani z pieskiem - a właśnie, że można :) byle by serek był zrobiony z mleka pasteryzowanego! jego pasteryzacja zabija groźne wirusy/bakterie i można jeść :) te sklepowe serki-podróbki (bo prawdziwe fety czy camemberty to to nie są) dostępne w PL można jeść spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani z pieskiem Twoja sprawdzona informacja jednak nie jest taka sprawdzona :) niestety w Polsce jest niewielki procent serów i wyrobów produkowanych z mleka NIEpasteryzowanego :) a mój tak jak sprawdzałam jest z mleka PASTERYZOWANEGO! :) poza tym gdy pytałam ginekologa o fete powiedział że nie ma żadnych zastrzeżeń :) Aizuz dziękuje za poparcie :) . Miśka fioletowy jest ok :) i dla chłopca i dziewczynki :) teraz tak bardzo nie patrzy się na kolory :) i gratuluje zakupu wózka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja od 3 dni mam taki jakiś niepohamowany apetyt że aż się martwię o swoją wage... co chwile coś bym jadła coś mamlała coś trzymała w ustach i żuła a jak zjem to za chwile jestem znów głodna. Już kupiłam sobie jogurty i jabłka/nektarynki itp ale jak jestem głodna to jak zjem dwie małe nektarynki albo mały jogurt to za 30 minut znowu mi burczy w brzuchu... Byłam przed chwila w sklepie i od jutra między śniadaniem obiadem i kolacją spróbuje jeść same jabłka albo jogurty zobacze jak to wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dziś zrobiłam grecką i bagietki czosnkowe do tego, a mąż usmażył sobie karkówkę jeszcze do tego... a z serem feta to niby słyszałam ze nie wolno ale od kiedy wiem że toksoplazmozę przechodziłam to się tym nie martwię i wcinam kiedy tylko mogę:) ja sobie kupiłam prenatal uroCare dla kobiet w ciąży i karmiących i biorę dodatkowo do antybiotyków tyle że są wielkie podłużne i ciężko je połknąć, ale też polecam kupić sonie żurawinę suszoną i jeść też nie dobra ale pomaga:) ale moja małą zaczęła mi teraz szaleć:) normalnie aż podskakuję jak się wystraszę:) a co do wózka to gratulację zakupu:) i tak naprawdę zostało nam 4 mce na wyprawkę moim zdaniem bo w grudniu juz trzeba mieć wszystko bo nigdy nie wiadomo kiedy się urodzi, sam lekarz mówi że +/- 2 tyg wiec .... a po listopadzie też nie będzie już się chciało za bardzo wychodzić z domu bo zimno będzie zapewne i gdzie z takim brzuchem latać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrzucam może którejś sie przyda wzorowamama.pl/wyprawka_dla_dziecka.html wzorowamama.pl/pakowanie_torby_do_szpitala.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny już ledwo dziś stoję tak mnie plecy bolą i coś mnie w dole brzucha ciągnie. Fakt że cały dzień na nogach, trochę w mieście byłam raz sama potem z mężem ale jak tak dalej będzie to nie dam rady. A co będzie w grudniu? Mam nadzieję że te bóle ustąpią. Robię jeszcze dziś gołąbki i leczo z kabaczka i dosyć już mam tych garów. Miałam wam zdjęcia wysłać ale nawet mi się nie chce laptopa włączyć. Monbia ja tak od kilku tygodni mam z tym podjadaniem tylko że mnie nie zadowala jabłko tylko słodycze a waga w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
hej laseczki, aizuz kochana trzymaj sie mocno i wiem ze to trudne ale postaraj sie nie zamartwiac na zapas,bedzie wszystko dobrze!!!! _________ Miskapyska nie martw sie co beda gadac baby z osiedla o twoim wozku a fiolet to chyba jak najbardziej pasuje do chlopca i do dziewczynki. __________ monbiiaa ja ostatnuo jjem tez bardzo duzo i ciagle cos podjadam ale dzis zrobilam sobie paste z jajeczka i wedzonego pstraga na kolacje,ten pstrag to tak w zastepstwie makrelki o ktorej niedawno pisalas. _____________ jesli chodzi o ser feta to nie rozumiem dlaczego nie mozna przeciez tam nie ma zadnego mleka surowego tylko pasteryzowane. a jesli chodzi o te sery plesniowe to juz tez w wikszosci produkowane sa z mleka pasteryzowanego, ja jadlam canemberta smazonego w panierce no i lekarz tez mi powiedzial ze patelnia zabija naturalne kultury bakterii i taki ser nie szkodzi. ______________ Aniolek ja tez toksoplazmoze przechodzilam i powiem ci ze jak najbardziej czuje sie spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aizuz ja ze skracajaza szyjka lezalam,najpierm mi sie tylko skracala minimalnie,a potem zrobila sie jeszcze miekka,krotka i mialam rozwarcie,lezalam od 30 tyg,urodzilam w 38,mialam zalozony pessar. ps tez jestem styczniowka,tyle ze 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aizuz jesli masz skurcze to sama luteina nic nie da,powinas brac nospe albo fenoterol czy jak to sie tam pisze. Ja na skurcze bralam nospe forte 3x1,asmag do tego i luteine tez. Nie martw sie,bedzie dobrze. Mi szyjka zaczela sie skracac w polowie wrzesnia,lezalam od listopada,urodzilam w polowie stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i na Twoim miejscu tak dalekie wycieczki autem bym sobie odpuscila,i bron boze zadnego sexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
hej ----------------------- monbiaa ja tak samo od kilku dni mam jakiś nadzwyczajny apetyt :) wszyscy w sumie się ciesza bo wcześniej to takim niejadkiem byłam ale i tak musze uwazac na wage żebym nie przesadziła:) na razie waze 49 kg wiec jest ok --------------- dzisiaj kupiłam 2 prześliczne kocyki:) jeden taki grubaśny zielony- akurat na styczeń a drugi taki trochę cieńszy ------------ Dziewczyny takie dziwne "pykanie" w brzuszku to mogą być pierwsze ruchy dziecka?? bo od jakiegoś czasu cos takiego czuje ale tylko wtedy jak jestem wyciszona i nie ganiam nigdzie ----------- oczywiście życze wszystkim słodkich snów:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycha gratulację to własnie są ruchy maleństwa, ja też miałam takie własnie puknięcia delikatne:) ja obserwowałam przez trzy dni i czułam to samo i już wiedziałam ze to mała daje znaki o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej pomaranczowa jestes? co u Ciebie? wyszłas ze szpitala? mam nadzieję, że jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×