Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

No to mówisz monbia że dzidziuś się na Ciebie wypiął :P a to nieładnie z jego strony :D heheh ale dobrze że zdrowy jak rybka i Ty tez:) a moze wiesz ile ma cm i ile gramów? bo mnie to zawsze ciekawi:) X Justyna - przepraszam za wyrazenie ale matka tego chłopca jest chyba jakaś... powalona!! ;/ Boze... nie wierze. Co za totalna egoistka! tylko kasa się dla niej liczy. Nie wiem czy mozecie jakoś to zrobic, ale chyba byłoby najlepiej jakbyscie starali się nie oddawać jej tego dziecka, bo ono chyba już całkiem się pogubi w tym świecie i zamknie w sobie, albo jeszcze coś gorszego... na prawde szkoda mi dziecka:( X Ej ciężaróweczki, takie pytanko z ciekawości, macie już widoczną tą linię biegnącą od pępka w dół? ja od niedawna mam ją dość wyraźną:) troche mnie to dziwi i śmieszy, skąd sie to bierze i po kiego grzyba?:P X Jeszcze co do mojej pracy, to ja bym mogła iść w kazdej chwili na zwolnienie, jesli chodzi o moją lekarkę. Bo ona zawsze mnie o to pyta i mówi ze w kiedy chcę to mogę podejść po zwolnienie. Ale wiadomo mialam wakacje teraz, to nie potrzebowalam L4. A teraz jak podpisałam nową umowę, która obowiązuje od 1 wrzesnia, to trochę glupio nie pokazac się ani dnia w pracy i od razu iść na zwolnienie, prawda? troszke nie wypada... dlatego idę na te 2-3 tyg i potem laba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa ona - wlasnie widzialam nową gazetkę reklamową z lidla i wlasnie fajne rzeczy bedą;) kurde szkoda ze to nie od dziś, bo wlasnie jak byłam u kuzynki, to bym wstąpiła, bo ona mieszka blisko Lidla, a ja mam ponad 20 km tam, bo to inne miasto. Hmm... jakbys jutro była w Lidlu, to rzucisz okiem na takie spodenki (chyba sztruksowe) rózowe, fioletowe i jakies tam. Chyba po 19 zl mialy byc. I dresy mnie interesowaly - komplet: bluza i spodnie, chyba po 24 zł. Czy są te najmniejsze rozmiary 56 czy 62 ? i czy to warte kupienia czy jakieś liche? Bo jakby to było fajne, to moze bym męża wysłała kiedys po pracy, bo on wlasnie w tym miescie pracuje. Tylko matko kochana.. on kupujący sam ubranka dla dziecka?!?! hehe mogłoby byc ciekawie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Cię w zupełnośći Ania_Sz z tym zwolnieniem. Mi też było strasznie głupio jak po wizycie pierwszej u lekarza potwierdzającej ciążę musiałam od razu jechać do kierowniczki i dać zwolnienie od dnia następnego. Tez mi było strasznie głupio i tak dziwnie, ale popłakałyśmy się i ze szczęścia mojego :) i trochę smutku , że tak szybko nie wrócę, ale jakoś to było. Teraz cieszę się, że tak jest bo na początku było mi trochę ciężko te mdłości i złe samopoczucie i najważniejsze wtedy było dla mnie i jest zdrowie dzidzi i moje :) Fajnie, że wam też pasują te buteleczki Tommee. Oj powiem wam, że już fioła dostaję już bym wszystko kupiła. Siedzę trochę na stronkach i allegro szukam gdzie taniej i już bym kupiła parę rzeczy znowu :) hihi Aniu też miałam pytać o tą kreskę moja znajoma nie miała wcale, więc nie wiem jak to jest. U mnie jeszcze się nie pojawiła, masz racje u mnie jak się pojawi też mi będzie trochę śmiesznie bo to tak dziwnie kreseczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie Justynka, zapomniałam Ci odpisać. Aż sama się sobie dziwię, bo mnie "trzepło" jak przeczytałam co ta pseudo-matka (bo inaczej tego napisać nie można) znowu wymyśliła! Myślę, że oddanie teraz chłopca to najgorsze rozwiązanie. Jak pisze Ania, on dostanie tylko kociokwiku... Dowiadywaliście się, jakie macie możliwości? Domyślam się, że ona ma ustanowioną opiekę nad chłopcem, ale teraz jak go oddała to chyba macie jakąś przewagę? Nosz co za szmata za przeproszeniem za słownictwo... Nie ważne dziecko, tylko pieniądze jakie na niego dostaje... Mam nadzieję, że niemieckie prawo ma jakiegoś haka na taką szmaciurę... Póki co ja bym chyba nie reagowała na to, ale na pewno wybrała się do prawnika dowiedzieć co w takiej sytuacji... No i mieć jakąś podkładkę, żeby nie oskarżyła o (tfu tfu) porwanie albo coś... Życzę Wam wszystkim dużo siły! (W ogóle tak fajnie zabrzmiało jak napisałaś "syn wrocil o 15.00 ze szkoly". Syn, a nie syn mojego męża. Chyba już trochę Wasze relacje się poprawiły prawda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kreseczkę od pępka w dół ja mam od w sumie dłuższego czasu, ale jest taka delikatna, blada. No ale jest :) to podobno przez hormony. Zauważyłam jednak większą zmianę - mam duuużo włosów na brzuchu. Na szczęście są jasne i widać je tylko pod światło. Śmialiśmy się wczoraj z mężem, że małemu zimno, to matce futro sprezentował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - nie zauważyłam Twojego postu sama pisałam pewnie w tym czasie. Brak słów na tą kobietę nie myśli o dziecku w ogóle tylko o sobie i o kasie. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży i chłopak zostanie z wami w końcu chyba sama już się przyzwyczaiłaś... Mam nadzieję, że Twój mąż będzie miał ostateczne dobre słowo w tym temacie w końcu syn ma prawo u was mieszkać i przemówi jej do rozumu. Dużo siły wam życzę i cierpliwości. Zmykam się położyć troszkę bo już mnie krzyż boli od siedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz - futro :D:D wlasnie ja od kilku dni, zauwazylam tez ze mi się brzuch ... owłosił :D ale tez jasne te włoski. Dawniej mialam tylko taką "sciezkę" od pępka w dół i z ciemniejszych włosków. A teraz wlasnie mam na calym brzuchu troszke kłaczków, ale jaśniutkich. To chyba mojej też zimno:D X A tu prezentuję to ciuszki, które moja mama wynalazła na ciuchach, o których wspominałam wczoraj: na 1 zdj - same welurowe śpioszki, cudne są, może zdjecie tego tak nie prezentuje, ale wierzcie mi;) na 2 zdj - takie tam ładne ;):) zwlaszcza te pajacyki w kwiatki są cudne i te z myszka miki na 3 zdj - boskie ogrodniczki sztruksowe i tyci krótkie spodenki :D które pasuje ubrać od zaraz, więc pod spód białe rajstopki i będzie lala ;) na 4 zdj - dwa kombinezony, rózowy ciut mniejszy, więc jak Mała będzie malutka, to w tym wyjdzie ze szpitala, a jak ciut wieksza to w tym pluszowym;) i na 5 zdj - te moje dzisiejsze zakupy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten czerwony rampers w grochy - CUDO :) ja może moje zdobycze obfotografuję jutro, hmmmm... Jak będzie mi się chciało to porobię zdjęcia i pokażę co ciekawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monbiaa- bardzo się cieszę że z maluszkiem wszystko dobrze ;) A Ty spryciula jesteś to i ubranka pewnie uniwersalne pokupujesz śliczne ;) Justyna - wyjęłaś mnie z butów tym co napisałaś... jestem w głębokim szoku że po świecie chodzą jeszcze takie osoby jak biologiczna matka tego dziecka (bo matką jej nazwać nie można, jedynie biologiczną). Walczcie o tego małego, bo na pewno z Wami będzie mu lepiej. Trzymaj się i nie poddawaj! gościu - przyłączam się do wypowiedzi aizuz, wszystko zależy od wielu czynników, czy miałaś już kiedyś styczność z prowadzeniem auta, gdzie mieszkasz i jak długo czaka się na egzamin itd... Ja pamiętam, że mimo iż jeździłam wcześniej i mimo iż mój instruktor to był mój znajomy to jazda nieraz była bardzo stresująca, o egzaminie nie wspominając. Jeśli ustawisz go w ostatnich miesiącach ciąży to myślę że stres może nawet spowodować przedwczesny poród. Więc zastanów się nad tym dobrze. ania_sz - nie ma problemu i tak będę wszystko dokładnie oglądać a będę w lidlu jutro. U mnie w mieście są 3sklepy, a z doświadczenia wiem, że jak się nie pojedzie rano w dniu promocji, to później zostają same ochłapy... Więc napiszę koło południa co i jak z tym lidlem. Ja zawsze miałam linie na brzuchu a teraz mam cały brzuch we włosach, długich, ciemnych i kręconych. Wyglądam jak małpka mała! Mojej córci to dopiero musi być zimno skoro mi takie futerko sprezentowała :) A ciuszki są słodziutkie !! Ja nigdy nie mam takiego szczęścia na ciuchach żeby coś znaleźć fajnego... A tak z innej beczki, zauważyłyście u siebie krwawienie z dziąseł? Ja wczoraj byłam z mężem u dentystki i jej o tym powiedziałam, a ona że to normalne, bo poszerzają się naczynia krwionośne i może być krew ale żeby się tym nie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
gościu ja zrobiłam prawko w zeszłym roku i ustawiałam sobie jazdy tak, że wszystkie zaliczyłam w 1 miesiąc. Nie jest to żaden wyczyn, bo jeździ się po 2h , więc sobie jezdziłam albo przed pracą, albo po. Później tylko został mi egzamin, termin też dostałam szybko, mimo, że robiłam przed samą zminą przepisów, więc chętnych było mnóstwo. Jak się szybko zapiszesz, to myślę, że w październiku możesz już podejśc do egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
aha a co do stresu, to moim zdaniem teraz te kursy wyglądają o niebo lepiej niż kiedyś. Pierwszy raz podchodziłam do kursu 10lat temu i to był dramat, oczywiscie egzamin oblałam. Teraz jeździłam z 3 różnymi instrukorami, mają moim zdaniem inne podejście do kursantów niż kiedyś ( jak trafisz na d*pka, to możesz zawsze go zmienić) mimo, że jestem beznadziejnym kierowcą, nie stresowałam się kompletnie. Więc osobiście polecam zrobić teraz, bo prawko na bank Ci się przyda. Aha jak robiłąm kurs to jeździły też często takie 2 dziewczyny w zaaawansowanej ciąży i dały radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania super te rzeczy masz :) ja jak bym chciała wszystkie sfotografować to o matko nie wiem czy pokazywarka umieściła by tyle moich zdjęć :D ale masz racje kupowałam wszystko uniwersalne :) chociaż niektore mam takie ze są tylko na dziewczynke :) ale te to w większej czesci dostałam od teściowej :) . Justyna brak mi słów po tym co napisałaś więc dopiero pisze teraz bo wcześniej nie dałabym rady... Cóż można powiedzieć - wyrodna matka to mało... Szkoda tylko dziecka i jego uczuć bo jest tak wyrzucane i przygarniane dalej do niej i tylko ze względu na pieniądze.. Mam nadzieje że prawo niemieckie jest "mądrzejsze" od polskiego i w tej sytuacji mały mógł by zostać z wami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarinaSty2014
Hej dziewczyny :) orientujecie się może jak to jest z L4 i zusem? Mój zakład pracy liczy ok. 100 osób o ile to ma znaczenie. Mam L4 od połowy sierpnia na 3 tyg. Zapowiada się że będę je kontynuować. Pierwszy miesiąc płaci pracodawca tak? a co później? Czy sama muszę się tym zająć czy wystarczy że będę oddawała L4 do pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu boskie te rzeczy masz. Ja uwielbiam zwłaszcza welurowe pajacyki bo dzieci tak słodko w nich wyglądają. Ja może też jutro wrzucę z moich zdobyczy. Niestety kupuję jak narazie uniwersalne bo moja dzidzia też się ukrywa. Ewentualnie niebieskie bo dziewczynki też fajnie w tym kolorze wyglądają. A propos dobrze że dałyście znać o promocji w lidlu-może też jutro skoczę. Idę jakieś ciasto upiec- chyba drożdżówka będzie ze śliwkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa ona u mnie dziasła krwawią od początku ciąży. Raz mocniej raz słabiej ale prawie codziennie i byłam u stomatologa 3razy bo do tego miałam straszny ból zęba i mówił że to normalne. A ból zdrowego zęba na szczęście ustał i mam spokój ale 300zł wydałam. Kazał mi kupić płyn do płukania jamy ustnej eludril w aptece i to on mi bardzo pomógł. Trzeba go rozcieńczać z wodą w tej nakrętce i płukać 2razy dziennie. Koszt ok 30zł ale jest wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbia dziękuję kochana za gazetki bardzo fajne rzeczy będą także rano jadę na 100procent. Zwłaszcza ten termometr się opłaca bo ja widziałam ceny od 100-160zł. Karina jeśli zakład zatrudnia powyżej 20osób to sam płaci wypłatę. Także powinno wszystko u ciebie zostać bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli u mnie może być tak że zwolnienia zanosze do Zusu a pieniądze wypłacać będzie mi mój zakład pracy? Zatrudniał więcej niż 200 osob. Sama juz nie wiem nikt nie powie mi wyraznie od a do z ani w zakładzie ani w zusie bo tumany nic nie wiedzą - albo nie chcą wiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie jest tak że pierwsze 33dni płaci pracodawca ale jeślizatrudnia pow 20osób to nadal płaci zakład tylko zus rozlicza się z nim w inny sposób tak że np nie płaci składek za kilku pracowników. Tak jest lepiej bo masz wypłatę tak jak do tej pory. A zus płaci za każde kolejne zwolnienie i ma na to 30dni więc jest to zazwyczaj inna data niż był przelew na konto z firmy. Tak czy siak pieniądze muszą być wypłacone ale jeśli płaci zus to czasem trwa to dłużej. Ja miałam przelew z firmy zawsze do 10tego a teraz zus przelewa mi tak po 25 każdego miesiąca a zwolnienia mam co 3-4tyg praktycznie od początku ciąży tj od 6tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Maja chyba też tak będzie i u mnie... Wypłate dostałam "normalną" 1500zł równe czyli tak jak na umowie miałam. Ale zdziwiłam się bo przelew był 10.08 za cały miesiąc lipiec od mojego pracodawcy - z tym ze byłam juz na chorobowym :) . W zusie powiedzieli mi ze oni nie maja jednego dnia na wyplacanie srodkow z chorobowego bo ja np mam co 3 tygodnie chorobowe i oni mają właśnie te 30dni na wysłanie... Jak źle pojdzie to 10.09 dostaniemy tylko męza wypłate a moja nie wiadomo kiedy... Chciałabym zeby to zakład mi 10 wypłacał do konca ciaży bo tak bym miała odrazu pieniądze z 2 wypłat i porozdzielałabym jak zwykle na mieszkanie na rachunki na paliwo na jedzenie i na raty ktore musza byc spłacane własnie do 10-tego kazdego miesiąca... Dziwne to wszystko ale narazie sobie tym glowy nie zawracam bo nie chce się denerwować i złościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja i zapomniałam dodać że mi się umowa skończyła 15 lipca i teraz jestem tak jakby bezrobotna i dlatego nosze do Zusu. Ty masz umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odebrałam wyniki badań glukozy. Wyszło mi tak: na czczo- 83,30 mg/dl; po godzinie - 62,50; po dwóch godzinach - 94,30. Normy podane są tylko dla pierwszego wyniku (na czczo) i wynoszą od 70,00 do 99,00. Czy któraś mądrzejsza ode mnie mogłaby mi powiedzieć czy jest to dobry wynik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
justyna-po prostu brak slów. nie da się określic tego...bo to juz nie matka a chodzacy robot. ehh..szkoda dzieciaczka w tym wszystkim tylko...niewyobrazam nawet sobie co takie dziecko musi przezywac. ja dzis jak wyszlam w szpitalu do parku, to widzialam kobiete w zaawansowanej ciazy z papierosem.. no po prostu zero rozumu te kobiety w tych glowach maja. ____________________________________ u mnie bole powrocily... juz brakuje mi sil i psychicznych i fizycznych.. po prostu wylam jak bobr..od 17 boli non stop.chwilami troszke mniej...nie wiem ile jeszcze dam rade wytrzymac. w dodatku brak mi apetytu i brakuje mi czulosci...eh;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa_Ona ja lekarzem nie jestem ale powiem Ci jak ja to rozumie i zawsze sama sobie wyniki analizuje przed lekarzem hehe :) Jeżeli Twój wynik mieści się między podaną normą czyli od 70 do 99 to jest w porządku :) a jak Ty masz 83,3 to masz dobry wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
hej laseczki. macie racje bo ta kobieta jest naprawde p**********a i ja juz od dawna podejrzewam ze rowno pod sufitem to ona nie ma. Ostatnio mialam spotkanie z nia kiedy zabieralismy czkolne rzeczy malego i dobrego wrazenia na mnie nie zrobila ale najwazniejsze geby nie otworzyla tylko strasznie uwaznie mi sie przygladala. Widac ze starsznie spadla na psy jak to sie mowi i strasznie sie zaniedbala no ale jej cyrk jej malpy. bedziemy walczyc ale wygrac bedzie trudno bo ona niemka czyli sad niemiecki zawsze po jej stronie stanie !!! ________________ ania sliczniutkie te ciuszki, tutaj u nas sa lumpki ale niestety strasznie drogie, nie kupuje sie na wage tylko na sztuki no i ceny zarabiste.z takich drobiazdgow to kupilam szczoteczke do wloskow dla dzidzi ,smoczki,nozyczki do paznokci i gruszke do czyszczenia noska.teraz poluje na butelki. ________________ dzis troche mnie brzuch pobolewa i jest taki jakis mocno naciagniety,czasem mam takie dziwne uczucie jakbym miala peknac a i wloski na brzuchu tez mam,po pierwszej ciazy zniknely zostala tylko ta superancka sciezka od pepka w dol no ale coz cos za cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponaranczowa - kochana ty nasza trzymaj sie mocno. Wierze ze będzie wszystko dobrze, a nic przeciwbólowego nie dadzą ci w takim przypadku? Wysylam ci duzoooo sily i wiary. Ania ciuszki swietne są urocze :) Justyna buteleczki polecam TommeeTippee :), tez tak sie wczoraj czulam. Taka nabrzmiala skora i caly brzuch jakby sie zaraz mial rozerwać. Zaniedbalam ostatnio smarowanie sie oliwka i moment nadrobilam, skora rosnie trzeba dbać :) Szczesliwa_ona nie znam sie jeszcze na tych wynikach ale jak na moje oko skoro mieście sie w tych normach to mysle ze wszystko ok. A powiedz ile razy krew pobierają? Wiesz ja bojaca się igly musze sie nastawić psychicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach kuszą mnie te spodenki sztruksowe fioletowe z Lidla. Ale mąż powiedział ze jemu sie nie chce po pracy specjalnie do lidla jechac w srodek miasta. Kochany jest. Boze jak on mnie czasem irytuje to masakra. X Justyna ja tez czasem mam wrażenie ze mi zaraz brzuch pęknie, czuje jak jest taki twardy i skóre mam na nim taką naciągniętą. najczesciej wieczorem tak mam. Wydaje mi się ze on moze wtedy rosnie :P X Ciesze sie ze ciuszki moje się wam podobają:) X Ciekawe co u Aneczki po wizycie? X Monbia a Ty mi nie odpowiedzialas na pytanko :P czy wiesz ile Twój dzidziuś ma cm i gramów ?:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×