Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

A to moje dzisiejsze zdobycze za całe 6 zł :) Wiem, wiem kurteczka trochę duża, ale kosztowała 2 zł szkoda było nie wziąść :) pokazywarka.pl/96w4gj/ A poniżej wrzucam moje dotychczasowe wszystkie zakupki :) Jak widać dużo tego nie ma, ale od września będę nadrabiać :) pokazywarka.pl/dlw0lx/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Cudowne te wasze ubranka ! ja tam też nie będe patrzyła na narzecznego tylko zaczne chodzic po sklepach z używaną odzieżą i szukać skarbów :))) ________ Justyna- napisz jak tam Twoja babcia.. Czy coś wiadomo, czy już lepiej.. a Ty głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz - PIĘKNE masz te ubranka a te pierwsze ciemne body są niewyjęte :) Ja mam chyba pecha, bo poluję na spodnie i cieplejsze sweterki i nic nie ma :( Ale Twoja kolekcja jest naprawdę super :) Jeżeli chodzi o moje polowanie to chyba będę musiała iść do pepco albo w jakimś sklepie kupić, chyba że jeszcze uda mi się utrafić. :) P.s. - jak Ty to robisz, że Cię nie spamuje ja musiałam skasować "http", żeby mnie przepuściło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia - dziękuję :) te 1. body smokingowe to mój ulubiony zakup :) i w sumie jeden z pierwszych. No ale one są większe - na 74cm. Może dłużej pochodzi w tym :) W Twoich zdobyczach najbardziej podoba mi się to body z długim w czarno białe paseczki i sweterek - bombowy! ja właśnie też poluję na cieplejsze bluzy i półśpiochy ew. dresiki, unikam dżinsów. Póki co nie mam tego za wiele, ale jeszcze trochę czasu :) Może do krk się wybiorę na ciucholandy - i siebie mam tylko 1 godny uwagi, ale tam głównie mają dla dziewczynki rzeczy... a z tym spamowaniem to nie wiem, nie miałam problemu... Może dlatego, ze to był 1 link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Dzisiaj to szalony dzień mam a myślałam, że się będę nudzić :) Lecę zaraz uszykować się na autobus bo jadę po mamę do cioci i tam poczekam już na męża. Także posiedzę trochę na świezym powietrzu :) Do później moje drogie buziole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
hej laseczki!!! czytam was na raty dzis z przerwami bo wisze na telefonie ,gotuje sprzatam i wykonuje milion innych czynnosci. dzis maz zaskoczyl mnie sniadankiem przy swiecach :) normalnie jak wstalam to myslalam ze wciaz jezscze snie no ale popisal :) dziewczynki ciuszki sliczne, ja zabieram sie do fotografowania moich ale ciagle czasu brak...ale kiedys tam wrzuce. Zazdroszcze wam tych ciuszkow z ciucholandow bo u nas sa ale ostatnio zagladalysmy z corcia przez szybe i byl komplet z welurku, taki totalnie zaczochrany i sprany za 6,50 euro tak wiec nawet do srodka wchodzic nie bede.To jakies 26 zloty a ja w polsce kupowalam nowe rzeczy za 30 zl niektore w pepco. _______________ pomaranczowa dziekuje kochanie za troske u babci bez zmian tzn.lekarze mowia ze to co sie stalo juz sie nie cofnie bo niedotlenienie mozgu bylo dosyc dlugie no a spowodowane nadcisnieniem.puki co wierzymy ze nie dostane teraz wylewu ale w jej wieku niestety musimy sie na wszystko przygotowac. _________________ laski mnie mdli znowu dzis i to od rana, ogolnie to mdlosci pojawialy sie ostatnio tylko wieczorem ale teraz od 3 dni znowu cale dnie widac taka moja natura.Powiem wam jeszcze co moj maz dzisiaj do mnie powiedzial: lezelismy dzis razem w lozku i oczywiscie raczki wedrowniczki zaprowadzily mnie do jego bokserek a on mi mowi ze ja nie moge jego jajek dotykac bo znowu bede w ciazy.on chyba wymysla jakies jego zabobony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może którąś to zainteresuje. Podrzucam linki do 2 konferencji - ja zapisałam się na obie i wstępnie się wybieram :) Chyba warto. mamapyta.pl/warsztaty-i-konferencje/kategorie/konferencje babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty-rejestracja.html?typ_warsztatow=brzuszek X teraz mnie nie puściło przez spam... wpisywanie napisu z obrazka to jakaś fikcja... 4 razy próbowałam i dalej nic. W********c jeest czasem to kafe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetne te Wasze zdobycze, to naprawdę cieszy jak się kupi coś pięknego za parę złotych. U mnie też już spora kolekcja, ale ja sobie pozwalam kupować też większe, takie do roku, jak się trafi coś fajnego. I mam pytanie,dziewczynki ile płacicie za szkołę rodzenia? Ja się ciągle zastanawiam, czy iść. Słyszałam, że ta o której myślałam kosztuje 500 zł., ale nie sprawdzałam tej wiadomości, tylko jedna koleżanka tak mi mówiła. W sumie niemało, za te 500 zł. mogłabym kupić mnóstwo fantastycznych ubranek, takich jak ten komplecik, o którym pisałam. Żadna z moich znajomych nie chodziła, więc nie mogą mi nic doradzić. A może się orientujecie, ile trzeba zapłacić wybranej położnej, by była przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbiaa to ja mam troszke bliżej bo 21 i bardziej w strone kolbuszowej a ty? Dziewczyny fajne macie te zdobycze :) po troszku zawsze sie uzbiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
szkola rodzenia ,u mnie w szpitalu była zadarmo ,500zl bym niedala polozna przy porodzie swoja u mnie 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się napatrzeć na te wasze ubranka :) świetne są! . Justyna dobrze że stan babci się nie pogarsza - musisz być dobrej myśli chociaż wiem jakie to trudne. Moja babcia ma w tym roku 70 lat i jest już po operacji bajpasów, nie wiem co bym zrobiła jak bym ją straciła. Jestem bardzo z nią związana i często się widzimy a dzwonie do niej codziennie. Ja trzymam kciuki za Twoją babcie i mam nadzieje że będzie wszystko dobrze! Twój mąż jest przeee :) z tymi jajkami co nie powiedział to się tak śmiałam jak oszalała :D . Zuzia dzięki za linki już się zabieram do czytania :) . Mały Miś faktycznie dużo sobie liczą za szkołe rodzenia ;/ u mnie jest refundowana przez NFZ ale jak bym miała płacić za nią to chyba bym zrezygnowała. Masz racje za taką sumę można kupić dużo rzeczy. Spróbuj może na necie wygrzebać jakieś opinie o tej szkole czy warta jest takich pieniędzy. Niestety nie pomogę Ci z tą położną bo nie orientuje się w cenach. . Aneczka ja bardziej w strone Jarosławia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wybieram się do szkoły rodzenia - wg mnie zbędne przed cesarką. Opieki nad maluszkiem można nauczyć się z wielu innych źródeł. Myślę jednak, że płacić 500zł za taką szkołę to sporawo... Gdyby już, to bym decydowała się na takie coś jak dziewczyny - darmowa szkoła gdzieś przy szpitalu. No ale każdy ma wolny wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Miś - ja bedę płacić 300zł za szkołę rodzenia. x dziewczyny super macie ubranka:) uwielbiam oglądać wszystkie wasze zdobycze:) ja dziś zweryfikowałam moje zdobycze z listą wyprawkową, którą kiedyś dała tu Justyna i okazało się, że wystarczyłoby dokupić jeszcze moze ze 2 body z długim rękawkiem i ze 4 kaftaniki (bo nie mam zadnego) czy jakieś cieplejsze sweterki. A no i skarpetki czy rajstopki. I koniec z ubrankami do 3 miesiąca. także spoko:) x Ból brzucha nie powrócił, wiec jestem spokojna:) a mała szaleje i szaleje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaaa: Fajne łóżeczko. Myślę, że nie pospieszyliście się. Jak cena atrakcyjna to nie ma na co czekać :) A i fajnie, że później posłuży jako łóżko - W ogóle co do łóżeczek to najlepiej te drewniane (chodzi mi o nowe) rozkładać wcześniej żeby wywietrzały. Tak radzą lekarze, bo one też są jakimiś specyfikami obrabiane i lepiej żeby trochę postały. Ja byłam zdecydowana na turystyczne, ale ostatnio mąż się wypowiedział, że on by chciał takie zwykłe drewniane i teraz nie wiem... - A co do rozmiarówki dla maluszków to trzeba mieć kilka rzeczy 56 (któraś tam pisała, że zaczyna od 62), bo dzidzia na początku jest naprawdę malutka, nawet taka koło 4kg. Mojej siostrze całą ciąże lekarz mówił, że będzie miała duuuże dziecko, więc też zakupiła wyprawkę 62, w której jej mała tonęła, a urodziła się niespełna 4kg! Nie mówię żeby dużo kupować malutkich, ale na sam początek kilka rzeczy się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak się urodziłam to miałam 60cm i 4400g wagi :) Więc jeśli moje dziecko pójdzie w ślady matki, to część ubranek nawet nie założymy :) Nadzieja jest, że trochę wypośrodkuje - mąż był niewielki, więc może, może. Zobaczymy w czwartek jak duże jest nasze dziecię - podobno nóżki ma długie, więc kto wie jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
ja kupuje ciuszki na 56 i 62 z tego co wiem to moja corcia jakies 3 tygodnie byla w tych 56 no i to nawet te byly za duze :) a pozniej to juz wiadomo coraz wieksze.no to i ja sie chwale moimi ciuszkami ,narazie neutralne kolorki mam nadzieje ze poznam wkoncu plec w poniedzialek tak wiec bede mogla troszke zaszalec :) http://pokazywarka.pl/ctw8vg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Justyna już też troche tego masz :) i super kolorki zielone żółte taki dzidziuś kolorowy będzie :) Całe popołudnie jestem w domu... Zaraz dostane bzika ale nie chce mi się z drugiej strony wychodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
monbiaa ale mam juz chetke na te niebieskie w samochodziki lub te rozowe z falbaneczkami :) no ale miejmy nadzieje ze wkoncu sie dowiemy kto mieszka w brzuszku. ja tez dzis w domku,praktycznie caly czas i sama bo moj maz zabral dzieci do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczne ciuszki dziewczynki, Justyś widzę że też neutralne kolory. Justyna a jesteś w stanie mi odp ma moje wcześniejsze pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
maja2014 pamietam o tym twoim pytanku i postaram sie dowiedziec w przystzlym tygodniu od takiej znajomej radcy prawdnego bo szczerze to nie slyszalam o czyms takim. z tego co wiem to w niemczech obowiazuje prawo ziemi tzn.dziecko urodzone w niemczech ma w papierkach wpisane ze urodzone w niemczech no ale wiadomo ze pochodzenie nadal polskie i narodowosc tez Polska. ale jesli chodzi o te pieniazki to nic nie slyszalam,ale moze warto to przemyslec skoro rzeczywiscie tak jest bo 300 euro droga nie chodzi. jak sie dowiem to ci napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jestem tutaj nowa ":-) myślę ze więcej do wiem się od was niż od mojego gin na temat ciąży:-) a propo wcześniejszych postów nie doczytalam się o co dokładnie chodzi maji ( chyba poprawny nick ) ale ja miedzkam w Niemczech jeśli masz jakieś pytania mogę odpowiedzieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki popołudniową porą, dzieki za rady co do rozmarówki ubranek też tak myślalam, żeby kupić kilka 56 a tak to troche większe 62,68 i kilka 74. Bo mój M ma 188 cm, ja mam 168cm i już teraz lekarz mówi że dzieciaczek duży jest na usg. Poza tym moja kolezanka z pokoju wcale wysoka nie była a rodziła dwóch chlopaków każdy 4,40 kg i każdy 68 cm. Więc ciuszki na 56 i 62 w ogóle nie założyła, a te na 68 miała dosłownie na chwilę. Ale wydaje mi się ze takie duże dzieci to raczej rzadko się rodzą. -------------------------------------------------- Kurta zimowa temat był wczoraj wieczorem poruszany, albo wynajdę jakąś starą u siostry bo jest trochę potężniejsza ode mnie albo kupię na targu, czy teściowa wypatrzy w ciuchu. Kurtki typowe dla kobiet w ciązy kosztują około 500-700 zł, szkoda mi kasy na te kilka miesięcy z wazyszy ze będe głownie siedzieć w domu a do lekarza zawsze można gruby sweter założyć i gruby szal i nie zapisać do końca kurtki. z kozakami nie wiem w zaleznosci od tego czy będą mi nogi puchnąć jeśli tak będe musiała coś kupić jeśli nie to mam zeszłoroczne śniegowce więc mam nadzieję ze będą ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_sz czyli zapalenie pęcherza nie wyleczone ciekawe co lekarz ci powie ci zaleci tym razem? -------------------------------------------- Z tymi pieniędzmi w Niemczech to trzeba uważac, przynajmniej ja pamietam, jak masowo kobiety z okolic szczecina jezdziły rodzić do niemiec. a pozniej miely problem bo polski NFZ nie chciał płacić, bo tlumaczyli że płacą tylko za stany nagłe, więc może warto wszystkiego się dowiedzieć ile poród kosztuje również bo może te 300 euro nie starczy na pokrycie kosztów porodu. pamietam to bo była to parę lat temu głośna afera, może teraz coś się poprawiło. ----------------------------------------------- Fajnie te wasze ubranka i sporo ich już macie, co prawda ja też mam kilka i trzeba by je pofotografować i się pochwalić ale ciągły brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam kilka lat w Niemczech kilka koleżanek tam rodziło i to nie jest tak prosto z dostaniem pieniędzy:-) poza tym 300 e za poród to dla mnie dziwna cena za malo skomplikowany zabieg z zębem zapłacił am 200 e ( nie miałam wtedy niemieckiego ubezpieczenia) owszem po urodzeniu w Niemczech dziecka kasa jest dobra ale pod warunkiem ze matka lub ojciec dziecka są tam zameldowani i pracują legalnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Gosiu na naszym forum. Odnośnie tych pieniążków to mi się też wydaje to trochę nielogiczne żeby wystarczyło urodzić w Niemczech i kuzynka mówiła że niby przez rok dostaje się na dziecko 300euro. W takim wypadku wlaśnie kobiety mieszkające pod granicą na pewno często korzystałyby z takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli urodzisz w Niemczech dziecko do 18 roku życia będzie miało dwa obywatelstwa mimo ze nie jesteś tam zameldowania. Natomiast jeśli chodzi o pieniądze to bez meldunku nie dostanie się nic jeśli jest się tam zameldowanym jednorazowo jest około tysiąca euro ( takie nasze becikowe) a później. O miesiąc około 400 euro jeśli dziecko ma tam meldunek. Jesli np kobieta i dzidziuś mieszkają w Polsce ale tato jest zameldowanych i pracuje w Niemczech wtedy co miesiąc dostaje się jedynie kindergeld około 200 e. A jeśli chodzi o poród to nie wiem jajk to wygląda bez niemieckiego ubezpieczenia wiepm ze polskie to za malo. Ceny nie znam ale biorąc pod uwagę ze za zęba zapłacił am dwieście bez pobytu w szpitalu jedynie kilka godz.a poród wiadomo kilka dni trzeba po leżeć:-) możesz jeszcze po pytać bo nie chce wprowadzać cie w błąd:-) ale moja siostra ma meldunek prace juz kilka lat mieszka a zpapietrami i tak było mnustwo chodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo i widzę nową osobę w naszych skromnych progach :) Witaj Gosiu ! :) Mam nadzieję że się zadomowisz i będziesz się u nas czuła dobrze :) Faktycznie dużo się można u nas dowiedzieć bo każda coś pisze od siebie i cały czas jest dyskusja na różne tematy :) Wpisz się do nas do tabelki :) i napisz coś o sobie :) . Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm o sobie mam 22 lata 22 tydz ciąży:-) ciągle problemy od samego poczatku... Ale byle do stycznia na 1.01.2014 mam termin:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie to wwygląda- 22lata i 22tydz ciąży. A co się dzieje Gosiu jeśli można zapytać? To twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×