Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gocha ja koncze 22 tydzien i tez czasem czuje taka mega pelnosc w brzuchu. Np dzis bylam ok 18 na spacerze i czulam taki ciezar i pelnosc jakby mi mial peknac ten brzuch, jakby go mial rozsadzic. Nie wiedzialam czy to dzidzia tak sie pcha czy co, ale to chyba rozciaganie macicy. W srode lekarka mi mowila ze moge odczuwac takie bole, ciagniecia bo teraz dziecko intensywnie rosnie. Takze chyba nie musisz sie martwic:) X Monbia moj brzuch tez wieczorem jest najwiekszy i czuje sie jak hipopotam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
dziekuje ci kasix ,ja tak niechce tej glukozy ze szok ,wiem ze będzie mi niedobze chce to mieć za sobą a z ta cytryna dzięki ze mi powiedzialas bo tez o tym slyszalam a ze falszuje to niewiedzialam dzięki jakos się przemecze ,a ty dlaczego masz zakaz na Przytulanki? tez cos z lozyskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
ja z brzuchem mam podobnie jeszcze mnie tak macica ciśnie w dul takie nieprzyjemne uczucie ,fajnie aniołku ze zamowilas luzeczko już masz z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie dostałam isoptinu :( gdybym wiedziała, ze to razem się podaje to bym się upomniała o to.To już kolejna wtopa mojego lekarza :( zapisał mi ten fenoterol, ale pełnopłatny gdzie przecież mam ubezpieczenie i powinnam lek kupić za 4 pln a nie 18 :( . karla4 a te zadowolone osoby z Siemiradzkiego płaciły za lekarza lub położną? widzisz ja też tam rodziłam syna, nie płaciłam łapówki (umówmy się, ale to jest łapówka, chyba że ktoś nie płaci grubej kasy na ubezpieczenie społeczne) i baardzo to odczułam, że nie zapłaciłam. Wczoraj pod gabinetem też była zadowolona pacjentka, która podobno na każdym kroku mówiła, ze ma opłaconą położną. Podobno po tym ludzie ją zaczynali dobrze traktować. Oczywiście zaznaczam, ze każdy może w każdym temacie mieć swoje zdanie i szanuję je, tak samo jeśli chodzi o dodatkową opłatę za lekarza czy pomoc położnej. . gocha22 uspokoję Cię. Mi się wczoraj rozpoczął 23 tydzień i to są skurcze Braxtona Hicksa. Poczytaj o tym na necie. Jeśli nie są zbyt częste i bolesne to jest normalne, gdyż macica przygotowuje się do porodu. Ja biorę ten fenoterol, bo bardzo mnie boli brzuch i skurcze mam b.często. Wtedy twardnieje brzuch i czujesz tak jakby "ciągnięcie" od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jesteśmy same z naszymi dolegliwościami... Ja też czasami czuje pełny brzuch jak balon, który za chwile peknie i często tez mnie boli. Jak leżę to nie ale Jak się przekręcam, siadam albo wstaje. Ja to jestem w ogóle jakas glupiutka trochę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr.... pisze z koma i mi polowe zjadlo :( pisalam, ze mam takie chwile w ciąży ze albo z Nienacka placze albo aie glosno smieje jak glupia :) a najgorzej jest jak mowie swojemu żeby patrzyl na brzuch bo mamy sie rusza :) a wiem ze czeka na ta chwile :) to ja wytrzymuje max 15 sekund i ogarnia mnie smiech i juz po obserwacji, tak jakoś mnie to śmieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamapysia a chodzisz prywatnie?? Jezeli tak to on moze nie miec podpisanej umowy z nfz i nie ma refundacji wtedy, ja mam tak u swojego gina tez za luteine zamiast 3 zl placilam30 zl a to duza roznica I dowiedz sie o ten isoptin bo z tego co wiem to mozesz te leki przyjmowac prawie do kona ciazy bo odstawienie moze powodowac szybszy porod podobno ale znawca ani lekarzem nie jestem wiec lepiej sie dowiedz o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołku chodzę do lux medu do ginka, a tam mam abonament opłacony w połowie przez firmę w której pracuję. Zawsze miałam refundowane leki. Myślę, że zapomniał zaznaczyć 06 (numer funduszu) na recepcie przez to wszystko. Przeżyję :) ale Twoja różnica w cenie luteiny dobija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedzi uspokoilam się trochę:-) juz myślał am ze poród się zaczyna dlatego mam taki ciężki brzuch jakby miało wybuchnąć:-) Mam jeszcze jedno moze dziwne pytanie:-) a mianowicie twardy brzuch w ciąży to nie dobrze tak słyszał am, podczas skurczu cały się napina ,ale martwi mnie ze po skurczu niby brzuch staje się miękki ale na samym dole przy wzgórku lonowym jest cały czas twardy to normalne? tak sie zastanawiam czy to macica? Dodam ze raczej szczupla jestem mozliwe ze to nic groznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mi jest chyba nie pisane z wami pisać :( Musiałam się przesiąść, bo mi kom padł :) Aniołek gratuluję zakupu cena bardzo dobra też bym się nie zastanawiała nawet :) Kams - u mnie było ciężko z zajściem i dlatego przez pierwsze 3 miesiące miałam zakaz, a teraz to już nawet sama czasem się boję też dlatego chucham na zimne :) MamaPysia - ja już też mam bóle w krzyżu, aż sama się dziwię, że tak wcześnie to co mówić co będzie później... ale fakt często mnie boli p.s. dobrze, że po tym wypadku jest u Ciebie wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następną wizytę tzw terminową mam 16 września, więc może jakoś wytrzymam bez isoptinu. Gdy na Siemiradzkim leżałam na podtrzymaniu z synem, to tak samo dostawałam fenoterol i tak samo miałam kołatanie serca. Nie pamiętam czy brałam jakieś inne leki doustnie. . Słuchajcie sporo mamy tych dolegliwości, ale jeszcze tylko kilka miesięcy i będziemy mieć swoje maleństw w ramionach :) :) nie mogę się doczekać. . Ostatnio sporo pytam męża o poród z synem, bo ja byłam praktycznie nieobecna przez ból. Trzęsłam się jak galareta póki nie dali ZZO i nic nie wiem co sie działo wokół. Mąż zapytał wczoraj czy przypadkiem nie jest tak, że nie mogę się doczekać porodu, powiedziałam, że rzeczywiście tak jest. Pomimo tego jak bolało czeka na ten moment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pysia muszę stanąć w obronie tego "kretyna", który powiedział, że dzidziuś jest odwrócony głową w dół - otóż na tym etapie dzidziuś się często odwraca. Ja jak byłam na połówkowym, to mi dobry specjalista powiedział, że dziecko jest ułożone głową w dół, ale na tym etapie to nie ma znaczenia, bo może się jeszcze wiele razy przekręcić, nawet w czasie badania. TO są dokładnie jego słowa, więc sądzę, że obaj lekarze powiedzieli Ci prawdę :) x Ja jutro zaczynam 23 tydzień i też od kilku dni odczuwam dziwne kłucia, a dziś to wręcz mi brzuch twardnieje, tam gdzie się malutka rusza. Nie cały czas, ale trochę mnie to niepokoi. I jeszcze od wczoraj, czasem jak kopie, to aż boli. Nie wiem co myśleć. Wizytę mam w poniedziałek. Pocieszam się tym, co powiedziała lekarka Ani sz., że musi boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam każdego wieczoru bóle kręgosłupa od góry do samego dołu łącznie z krzyżem :( teraz właśnie skończyłam prasować i czuje już się zmęczona poza tym trochę pochodziłam dzisiaj i szczerze mówiąc mam wszystkiego dość :) ale zaraz wybieram się na kąpiel i do łóżka :) trochę się ze mnie taka foka zrobiła :D nic mi się nie chce ale robię bo coś trzeba ze sobą przez cały dzień zrobić :) Jutro mój mąż idzie znowu na całe popołudnie do pracy i chyba odwiedzę moją babuszkę :) coś mówiła że się źle czuje i dzwoniłam do niej dzisiaj rozmawiałyśmy dość długo. Mówiłam jej że się martwię o jej zdrowie a ona do mnie : Nie bój się jeszcze tak szybko nie umrę a ja do niej tak bez namysłu odpowiedziałam : No byś spróbowała mnie zostawić samą! :) ale się śmiała ze mnie :) a tak na poważnie to naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez niej, bez jej ciepła i dobrego serducha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha22 ja też mam tak jak Ty a nie należę do szczupłych osób. Nie wiem czemu tak jest. Lekarz powiedział, że macicę mam do maksymalnie pępka, więc nie wiem czemu góra jest taka twarda. . Kasiax :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka nie mam pojęcia co można wziąć na żołądek. Możesz łyknąć paracetamol, to przeciwbólowe, powinno pomóc. A na żołądek bardzo dobrze działa siemie lniane, ale poczytaj w necie czy w ciąży można, myślę, że tak, bo to samo zdrowie. Więc wysyłaj kogoś do apteki. Farmaceuta na pewno coś zaradzi. Szczerze Ci współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mi przyszło do głowy herbata miętowa albo krople miętowe, ale też musisz sprawdzić w necie czy w naszym stanie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
witam moje drogie kobitki,jejku laski jakie my narzekajace jestesmy a to dopiero polmetek,no to ja tez troche ponarzekam bo wydaje mi sie ze dzidzia mi okopuje jajniki bo jak sie kreci to mnie jajnik kluje i niezbyt to przyjemne a brzuch tez mi sie tak naciaga jakby peknac chcial. niezbyt to komfortowe uczucie. ______________ monbiaa to swietnie ze masz taka kochana babcie,nie ma nic cenniejszego jak rozmowa z taka doswiadczona przez zycie osoba, ktora naprawde znasie na zyciu,ktora wiele przeszla i nie miala takich luksusow jak my teraz mamy. _____________ chyba pojde sie wreszcie wykapac i poloze do lozeczka.dobranoc moje kochane. jutro u nas w parku organizowany jest jakis festyn,najpierw z dyskoteka dla dzieci a pozniej dla doroslych. oczywiscie i ja tez sie tam wybieram, troche rozrywki mi sie tez od zycia nalezy. tak wiec zycze milej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
ja dziś to caly dzień przelezalam normalnie nic mi się niechce ,nie wiem mam strasznego lenia i jakies nerwy straszne nie wiem dlaczego chyba chormony !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
na bol brzucha dobra jest nospa i na boku jak się lezy poduszka miedzy nogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
tez się już klade może jutro będę w lepszym chumoze dobranoc brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka to faktycznie ja też bym skorzystała z takiej rozrywki u mnie w mieście ciężko z jakąkolwiek rozrywką bo jak jest jakaś impreza to mnóstwo pijanych, naćpanych i ogólnie nieprzyjemnie. A babcia to skarb naprawdę chociaż czasami zajdzie za skórę :) Ona już ma 70 lat i swoje poglądy na pewne rzeczy czasami mnie troszkę irytuje wmawiając swoje racje ale staram się też przedstawić swoje zdanie na dany temat, jest dyskusja a potem dochodzimy razem do kompromisu :) . Co do bolącego żołądka to ja polecam krople miętowe albo żołądkowe, gdy pytałam mojego ginekologa o to mówił że dozwolone są ( chociaż na ulotce jest napisane że nie zaleca się dla kobiet w ciąży i karmiących piersią ) mi zawsze pomagają rozpuszczam parę kropel w zimnej wodzie wypijam i po chwili czuję ulgę :) . Moim problemem ostatnio jest okropna zgaga chociaż dzisiaj to nie mogę narzekać tylko trochę pali... Przed wczoraj było okropnie nic nie pomagało ani zimne ani ciepłe ani coś do jedzenia ani nie jedzenie koszmar! Manti niewiele na mnie działa... . Też uciekam się położyć bo mąż już w domu :) Do jutra laski ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA PYSIA: to znaczy, że mialas znieczulenie zewnatrzoponowe? Jesli tak to moglabys opisac jak to bylo? Czy bolalo samo znieczulenie? Czy pomoglo? Skutki uboczne? Intetesuje sie tym, bo sama zastanawiam sie nad takim znieczuleniem, ale z drugiej strony boje sie... A wy myslalyscie o tym? - JUSTYNA: ja tez mam takie klucia w jajnikach. Mysle, ze to powiekszajaca sie macica, dopytam jeszcze lekarza na poniedzialkowej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Hej dziewczyny :* Serdecznie dziękuję za życzenia, miłooooooo mi :) Mam nadzieję,że wszystko się spełni.. :) nie pisałam, bo się zniechęciłam tym "gościem" po prostu.. człowiek traci ochotę jak czyta takie rzeczy na swój temat. :) _______________________ więc tak, jeżeli chodzi o moje przygotowania, pazurki zrobione, hybrydowe mam na mojej płytce i zwykły french :) rzęsy zrobione... przez co zupełnie inaczej wyglądam.. :) skóra tez "opalona" więc jest ok :)) oby tylko podczas tańca sobie nóg nie połamać a będzie ok :) w ogóle to słuchajcie, mój narzeczony ma brata ( 30 lat) i ten brat ma narzeczoną.. ja z tą dziewczyną nie gadam, mijamy się szerokim łukiem i odkąd wiedza o naszym ślubie pod każdym względem robią nam na złość.. a co mnie boli, on nadal mieszka z rodzicami, rodzice dali mu mieszkanie.. niezbyt duże bo tam 38m, mieszkanie jest do odnowienia i mój Czarek jeździł i mu tam pomagał. i teraz chcieliśmy aby jutro wziął z kościoła osoby towarzyszące naszych świadków.. na początku się zgodził, a po godzinie mimo,że byliśmy w jednym domu, on napisał smsa,ze jednak ich nie weźmie... eh. szkoda mi się strasznie zrobiło i smutno.. bo jakby to był jakiś wysiłek.. a to chodzi żeby przewieźć kogoś 10km :(( ______________________________________ Poruszałyście wiele tematów.. :) faceta od początku trzeba uczyć by nam pomagał. :) ja już zapowiedziałam mojemu,że na nocne wstawanie musi się przygotować :) raczej nie będe miała z tym problemu, mimo swoich humorków to dobry człowiek :) czasem mam ochotę go udusić, ale to tam ;D ______________________________________________ Ja do szkoły rodzenia się nie zapisuję.. nie mam kasy na to niestety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
mnie brzuszek czesto pobolewa.. tak kuje... i też mam taki dość twardy na dole :) a kregosłup w krzyżu boli niesamowicie.. nie moge dłużej stac, leżeć czy nawet siedziec w jednej pozycji.. eh. ale ja mam duże problemy z kręgosłupem, więc ciąża jeszcze mi go osłabi niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Czesc kobietki, dzis udalo mi sie wyciagnac P. do Ikea, H&M i Smyka. Szczerze mowiac to jestem w szoku! W Ikea zakochalam sie w wielu rzeczach ale jak tak patrze na moja liste to juz prawie wszystko mamy! wybralismy materac do lozeczka ale narazie wstrzymalismy sie z zakupem bo na poczatkowe miesiace bedzie kolyska. szukalam pieluszek tetrowych bo te ktore kupilam w Pepco bardzo mnie rozczarowaly poniewaz szukalam czegos lepszego gatunkowo. i znalazlam! (w linku na dole). W H&M ceny kosmiczne! za zwykle body,ktore dziecko moze ponosic kolo 2 tygodni(oby chociaz) dac 35zl to naprwde sporo. ale kupilam tam czapeczke,ktora polecam kazdemu bo takze jest z bardzo dobrego gatunku(w linku na dole). zaszlam na dzial dla mam. ogladam sukienke,zwykla czarna, no bez szalu ale patrze metke a tam 180zl! dobrze,ze w dzisiejszych czasach sa lumpeksy czy jak Wy to nazywacie ciucholandy :). Szczerze mowiac bardz zaluje,ze prawie wszystko mam. Bo juz nie mam co kupowac! :) http://pokazywarka.pl/4911wv/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Jak bylam w Ikea to co chwile musialam siadac bo tak szybko sie meczylam az bylam w szoku! Tak samo jak mam problem z puchnacymi stopami. Najlepiej chodzi mi sie w sandalach ale teraz jest coraz zimniej i zadnych innych butow nie moge nosic bo wystarczy,ze zrobie kilka krokow i nogi-stopy jak banki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Dziewczyny trzymajcie kciuki dzis za mnie !:)) milego weekendu i wielu milych kopniakow od dzieciaczkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×