Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ja dzis na wadze rano 52 kg, czyli +5.5 kg. Z czego 1 caly kg to w ostatnim tyg!! A w ogole wieczorami to zdarza sie ze mam prawie kilo wiecej niz rano, a to mega roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
z polędwicy najlepiej zrobić steki albo gulasz ,albo strogonow co kto lubi polecam bardzo poprawia się poziom zelaza najlepiej 2 razy w tyg i zrobić wyniki po 4 tyg ,nie wiem dziewczyny czy ogladalyscie taki program w twn style pt ,,O Matko! co prowadzi kasia bosadzka i tam było na temat zelaza i się wypowiadal jakiś znany ginekolog nazwiska niepamietam ze niema się co oszukiwać ale nawet codziennie pite buraki czy szpinak w dużych ilościach po prostu niezastapia miesa mieso jest po prostu lepiej przyswajalne a warzywa zaledwie w paru procentach tak pamiętam to taka ciekawostka dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
pytajaca mamo tak to normalne macica zaczyna powoli się przygotowywać do porodu oczywiście niemoga być bolesne i pojedyncze czyki nieregularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
zle napisałam niemoga być regularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
hej laski,ja na wadze + 1,5 kg ale mysle ze teraz juz szybko bedzie waga rosla tym bardziej ze ze wzgledu na niedobor tego cholernego zelaza musialam zmienic diete i niestety owoce czy inne rzeczy bogate w zelazo maja zarazem cukier ____________________ do Cytrynka- ty mieszkasz w niemczech to zapewne orientujesz sie co to jest Goldsaft-Zuckerrubensirup. Ja to spozywam zawsze zamiast miodu bo uwielbiam ten smak. dzis zauwazylam ze ten syrop ma duzo zelaza pewnie dlatego ze produkowany jest z buraka cukrowego. 25g pokrywa w 67 % dzienne zapotrzebowanie na zelazo.az sie ucieszylam jak to przeczytalam.dodatkowo mam herbate z pokrzywy,narazie gotowa ze sklepu ale wieczorkiem wybiore sie po swiezutka pokrzywke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
u mnie dziś bardzo piekna pogoda ,może jakiś spacerek zalicze krotki bo plecy daja mi znac o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
co do miesa to sie zgodze ze nic miecha nie zastapi ,osobiscie bardzo lubie miesko ale ostatnio to przewaznie albo kurczak albo baranina. dzis kupilam dla odmiany wolowine ale cena jest zabojcza az sie sama przerazilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, od rana wlacze z aparatem w telefonie, a że telefon mam od niedawna trochę to trwało, ale mam zrobiłam zdjęcia tych ulotek od doktorka o których pisałam wczoraj wieczorem i udało mi się wrzucić poniżej link: http://pokazywarka.pl/imz48a/ Justyna jak tam twoje poszukiwania pokrzywy. Kams 29 poszukam tego odcinka w necie o którym piszesz. u mnie też ladna pogoda i czas na spacer, jeśli chodzi o wagę też mam 7 kg na plusie, ale od ostatniej wizyty tylko 1kg, więc chyba wyrównałam wtedy było 3 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś byłam na wsi u rodziców i poszłam w krzaki :P tzn po pokrzywę:) dużo nie uzbierałam, choć ona była ogromna!! tak strasznie nam tam te pokrzywy obrosły nasze krzaki z porzeczkami. Ale właśnie że tyle tej pokrzywy tam jest, to poprzyć się można na kazdym kroku. I tak po dwóch bolesnych poparzeniach dałam sobie na dziś spokój;) wieczorem łyknę herbatkę zaparzoną ze świeżej pokrzywy i z plasterkiem cytryny, bo tak ponoć lepsze w smaku;) x A na obiad dziś spaghetti bolognese, czyli z mięskiem wołowo-wieprzowym, jak już o tym mowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
Sliczna niespodzianka od meza miskapyska czyli tatus w 100 % procentach zaangazowany. No a po pokrzywke wybiore sie pozniej bo narazie sama do domu przyjsc niechce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
a ja wlasnie wchlonelam obiadek i ide polezec z mezusiem bo on spi i spi ciagle po nocce no ale nie dziwie mu sie bo jak zaczal wczoraj o 19.00 tak wrocil dzis o 12.00 w poludnie. _________ ja pozniej biegne po pokrzywe, zakupilam tez natke pietruszki i zjadam po troszku,dodatkowo banany bo znowu maja ten potas i magnez a tego tez potrzebuje,troche innych owocow no i ta wolowine i bede od pon.wiecej wolowinki robic.a jutro musze rano torcika zrobic na 15.00 dla mojej corci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
zgodze się ze mieso wolowe drogie niestety no ale czego się nierobi dla dzidzi ,ale podobno skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
miskapyska wlasnie poszukaj w necie na pewno jest ten odcinek tylko nie wiem który ale cos było w tytule o odżywianiu w ciąży na pewno znajdziesz bo dużo tych odcinkow niebylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mąż w domu to jakoś mało czasu zeby tu zajrzec... a poza tym planuje zrobić napis dla córci z drewna o taki www.pokazywarka.pl/27bvil/ starsznie mi sie podoba ale nie wiem jak to wyjdzie... zobaczymy:) robię też filmik taki od początku ciąży i będe co jakis czas dodawac różne zdjęcia i filmiki jak mała kopie żeby miec taka pamiatke... jak kawałek obrobie to wrzuce pokazać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam się cieplutko:)oby ta pogoda utrzymała się jak najdłużej:) x Ja też mam zatkany nos, ale u mnie to chyba jakaś alergia. I też mi krwawią dziąsła,ale to podobno normalne i nie należy sie tym martwić. W poniedziałek mam dentystę, zobaczymy ile będzie do leczenia. x Zgadzam się z kams, że warzywa nie zastąpią mięsa, ale to zawsze jakaś alternatywa, zwłaszcza dla takich jak ja, które nie bardzo tolerują mięso. Justyna taki sok z buraka możesz przygotować sama,a TY lubisz prace w kuchni, więc polecam. Ja od czasu do czasu robię sobie taki sok z buraka z sokowirówki, a dodać możesz dosłownie wszystko, marchewkę, jabłko, seler, natkę pietruszki i na pewno wyjdzie taniej niż ten kupny, no i samo zdrowie. polecam wszystkim dziewczynom.:) x Cytrynka ja też z przyjemnością czytam wszystkie posty, nie tylko te ciążowe;) x A w ogóle to trzymam kciuki za poniedziałkowe wizyty połówkowe. Piszcie dziewczynki ile ważą wasze dzidzie i w ogóle wszystko opiszcie;) x Pytająca mama ja tez miałam kilka razy takie twardnienie brzucha. Powiedzialam o tym lekarzowi i zbadał mi szyjkę i zrobił USG i okazało się , że wszystko dobrze. Myślę, że takie sporadyczne twardnienie, nie jest groźne, ale poinformuj o tym lekarza na wizycie. x miskapyska dziękuję za wklejenie ulotek, naprawdę przydatne inormacje:) No i mąż zasłużył na duuużego całusa, ubranka śliczne. x Aniołek świetne pomysły:) x Ja też mam 6 kg na plusie, a dziś mi się zaczął 24 tc. Wydaje mi się w porządku. Wszystko mi weszło w brzuch i w piersi. Dzidziuś rozwija się dobrze, lekarz nie miał żadnych uwag i ja się tez dobrze czuje z ta wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczne,dzis,od tego,ze, wlasnie,ogladam Mam Talent i ten Murzyn rzucony na pierwszy plan-obledny i az sie micha cieszy :) Tyle w nim optymizmu,ze zaraza przez ekran...ech,ale do rzeczy! @Aniolek23,ja juz ponad 7+.Przez 10lat przytyc nie moglam,a tu prosze! :D @Ania-sz, tez mialam dzis spaghetti z mieskiem :) @Miskapyska80, zazdroszcze zaangazowania meza.To musi byc cudowne!Moj,jak zatrzymam sie na ciuszkach,to ucieka,bo nie lubi zakupow :p @Justynko, nie mam pojecia,co to za 'zloty soczek' popijasz.Ja uzywam duzo miodu,a tego nie znam.Co do miesa,to wolowina droga,gulasz dobry,ale jak dlugo sie gotuje?!Tez,czesto,robie kurczaka.Co do meza,to naprawde biedny :( Moj w ogole nie lubi robic,ale jakby mial tak dlugo pracowac,to wyprowadzilabym sie z domu,od jego narzekan :D .Co do pietruszek,bananow,to co dzien,prawie,zajadam.Teraz sezon i wszystko swieze,uzywaj ile wlezie! @Malymis, a ja pilam sok z buraka,marchewki,jablek w pierwszych tyg.ciazy,ale jak przyszly mdlosci i coflam wszystko,tak mi zostaly niemile wspomnienia w mozgu i nie moge sie zlamac :P A ja dzis kupilam sobie staniczek w CundA,bo absolutnie zaden nie jest dobry.Do tego w Kik dresy i ciuszki dla malego po 1E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Ten dlugi post,nalezy do mnie CYTRYNKA963 ...kuzwa mac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska - zazdroszczę tego co zrobił Twój mąż!! mój za skarby ludowe nie wpadłby na taki pomysł.... eh a gdyby to zrobił, to chyba bym się ze wzruszenia rozpłakała:P Piękne ciuszki kupił!! :):) x Ja od poniedziałku zaczynam 24 tydz i też myślę że waga jest ok, heh od lat ważyłam 45-48, a tu tyje i tyje i mnie to cieszy, bo też nigdy nie mogłam przytyc, a bardzo chciałam. x Życzę jutro pięknej niedzieli, jak ta dzisiejsza sobota. Cieszmy się tymi pięknymi ostatnimi dniami lata, bo jesień tuż tuż ;) a po jesieni zima iiiiiiii :D:D:D dzidziusiee!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś zgodnie z poleceniem mąż dostał dużego buziaka :) Fakt jest bardzo bardzo zaangazowany we wszystko co związane z ciążą i dzieckiem od chwili kiedy zobaczył maleństwo na pierwszym usg i naprawde to jego zaangażowanie nie maleje nawet na chwile. z jednej strony sie ciesze, ale czasem juz mnie to męczy, bo jest takie powiedzenie ze można kogoś "zagłaskać na śmierć" i tego się wlaśnie boje. ciuszki faktycznie przesliczne, tylko my nadal nie wiemy czy dziewczynka czy chlopiec, ale moj M stwierdza ze nie ma znaczenia dzewczynka tez bedzie chodziła w niebieskich ubrankach bo on nie lubi różowego. ciesze sie ze kupił ale myślałam ze wspolnie kupimy troche takich kolorowych różnorodnych ubranek jak wasze tak wspólnie żeby była frajda dla nas obojga. cóż kobiecie w ciązy nikt nie dogodzi zawsze musi pomarudzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
heh... cytrynka ja ostatnio tez wlasnie zwrocilam uwage ze w Kiku bylo duzo ciuszkow po 1 euro albo 1,99 ale u mnie byly tylko letnie i wszystko z krotkimi rekawkami. W C&A jest promocja 20 % na ciuszki dzieciece i sa fajne body po 6.00 euro za 2 szt z dlugim rekawem.Zabieram sie za robienie torta dla mojej corci na 14.00 musi byc gotowy.milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka może można się wprosić na kawałek torta, bo raczej nie przeżył by drogi w paczce żywnościowej :) miłego pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
miskapyska to ty nie pytaj tylko sie zbieraj i przyjezdzaj,na 14.00 obiadek a o 16.00 torcik.jesli sie troszke spoznisz to zaczekamy nie ma problemu :) ______________ z moja glowa nie jest najlepiej. po skonczeniu miksowania ciasta zaczelam sprzatac.odlaczylam mikser z pradu,zwinelam kabel i wrzucilam go do smietnika .nie zorientowalabym sie gdyby nie to ze po jakims czasie umylam lapki od miksera i zagladam do szafki gdzie powinien byc mikser a go tam nie ma. az sama zglupialam co sie z nim stalo, na koncu pomyslalam o smietniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna dobra jestes :) ale zgonimy to na pospiech oczywiscie :) Fajnie Aniolek ze piszesz o tej paście bo tez musze w nią zainwestować. Dzis wracam do domu po calym tygodniu to moze będę bardziej na biezaco:) Udanej uroczystości Justyś i milego dzionka dla was dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Cześć mamusie. Dziś zaczął mi się 23+0 tydzień. I mam "mały" problem. Od kilku dni znacznie mniej i słabiej czuję ruchy dziecka. Nie kopie jak np. tydzień temu. Mama mnie uspokaja, że to dlatego bo w brzuchu jest jej coraz ciaśniej. Ale tyle slyszy się o różnych przypadkach, że sama się nakrecam. Wizytę mam dopiero na wtorek wieczór. Więc prośba do mam, które mają jutro wizytę. Czy możecie zapytać swoich lekarzy czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie :) na początek pochwalę się że na ostatniej wizycie dowiedziałam się że to będzie dziewczynka :) mam nadzieję że już tak zostanie :) zostałam umowiona na wizytę z dnia na dzień bo załatwiła mi ją mama koleżanki, która jest położną u pani doktor która potrzebowała pacjentek do nauki obsługi usg 3d/4d, ale moja mała nakryła twarz nóżkami i był problem z ujęciem twarzy ale 2 zdjęcia mam i pokazała za to płeć :) no i najważniejsze że wszystko jest w porządku :) Styczniowa _mama2014 mam tak jak Ty wizytę we wtorek o 16.20 więc to trochę za późno by móc Ci pomóc, ale rzeczywiście dzidzia rośnie więc Twoja mama może ma rację. Mam taką nadzieję i trzymam kciuki by wszystko było w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×