Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość karla4
MamaPysia garulacje!!!, Pomarańczowa współczuję porodu, moze kurcze znieczulenie nie zdazylo jeszcze zadziałać? Albo faktycznie tak się szarpali zeby wyciągnać malucha że musiałąś to poczuć, bo znieczulenie czesto nie znosi uczucia dotyku. Ja podczas usuwania guzak w piersi miałam taką sytuacje, żle mnie znieczulili (w innym miejscu), wyłam jak bóbr a lekarz mi wmawiał, ze mam niski próg bólu-kretyn. ... Jak bym urodziła dzisiaj to chyba dałabym synkowi na imię Sylwester :) ... Mam do Was pytanie. Wczotaj byłam na usg, jestem w 37t5d synek jest malutki bo waży 2710g, szyjka się skróciła do 2cm, główka nisko i wczoraj cały dzień miałam brzuch twardy jak kamień. Moja lekarka ma to do siebie że zawsze ma katastroficzne wizje i lubi straszyć. Powiedziała mi, ze moge nie dotrwac do terminu, mam mały brzuch i dziecku ciasno(wod mam mało ale mieszcza sie w normie) ten kamienny brzuch może byc spowodowany usiskiem na pępowinę, albo skurczami i mam 1 stycznia isc na KTG mimo ze mam umowioną wizytę 3 stycznia. Czy Wam lekarz tak tłumaczył twardnienie brzucha? Bo mi sie wydawało to normalne, a szyjka 2cm chyba też nie jest jakaś superkrótka zeby mi wmawiać że moge nie dotrzymać do terminu? Jak bym miała mało stresu :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ta od kosmetyków to chyba ja, chyba że byłą tu jeszcze jakas inna laborantka :). Jak ktoś jeszcze nie kupił nic do pielęgancji to kupcie 1 delikatny zel dla dzieci od pierwszych dni życia (od stycznia w rossmanie ma byc jakiś nowy Hipp, myślę że wart uwagi bo mają fajne kosmetyki pod względem składu, albo np. AA Ja i Mama, czy cos innego co uważacie) i nie namydlac nim dziecka tylko wlewac odrobinę do wanienki, a później spłukiwać. Jeśli maluch nie będzie miał AZS lub widoznego przesuszenia i wskazań do natłuszczania to nie trzeba go niczym smarować, zeby natłuścić, ewentualnie jak któraś już bardzo chce to raz na tydzień wystarczy i nie oliwką (Parafinum Liquidum=olej parafinowy=pochodna ropy naftowej). ... Natalijka odnośnie GBS ja mam i też tylko w odbycie, leczenia brak tylko antybiotyk przed porodem. Już tu kiedyś pisałam, poczas poprzedniego wymazu w 27tc miałam tez gbs w pochwie, teraz już niby nie mam, ale lekarka twierdzi że on tam jest tylko czesto nie wyrasta podczas posiewu, bo to taki drań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abyssa- lekarz ogląda, tylko że on nie zna mojej małej i nie wiem czy może nie uznał, że u niej normalnie jest takie tętno. Niestety do tego lekarza nie można wejść porozmawiać. Ale poszperałam trochę w Internecie i na angielskich stronach znalazłam podobne przypadki, także skoro mała się rusza, to zakładam, że na razie wszystko ok, a drugie ktg zrobię może w piątek, skoro poniedziałek i tak święto. -- Karla- ja już w 32 tygodniu miałam szyjkę tylko na 1.5 cm i usłyszałam, że jak na ten tydzień ciąży, to jest długa i ładna. Co do twardnienia brzucha, to mi twardnieje tylko w czasie skurczu, albo jak przesadzę z chodzeniem czy robieniem czegokolwiek ( w sumie zależy od dnia, ale czasem tylko powieszę pranie i już czuję, że brzuch jest jak kamień). Lekarzowi tego nie zgłaszałam, ale wydaje mi się, że jeśli nie masz tak non stop i przechodzi jak poleżysz, to to raczej nie jest nic złego. A też mam ilość wód w dolnej granicy i mały brzuch, tyle że Oliwka jest duża, bo już w 33 tygodniu ważyła ponad 2500. Lekarza muszę przyznać, że masz super- jak jedna na usg mnie zaczęła straszyć, to więcej do niej nie poszłam, bo przy moim zbytnim przejmowaniu się wszystkim, chyba bym w ogóle od lekarza i z badań nie wychodziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Co tu zajrzę to już któraś jest po porodzie. Ale Wam już zaczynam zazdrościć. Proszę mojego synka żeby jutro wyszedł bo jeszcze na dodatek te wszystkie formalności z mieszkaniem trzeba załatwić a jak będę w szpitalu to aktu notarialnego nie podpiszę. Kurde jest to dla mnie dodatkowy stres. ... Po wczorajszej wizycie moja dr chciała mnie dac do szpitala bo ciśnienie było wysokie ale mówiłam jej że to z wysiłku jak zawsze. Powiedziała że mam kontrolować bo to już nie są żarty i właściwie w każdej chwili mogę się zgłosić do szpitala bo to już czas. Chętnie chcę tam leżeć tydzień bez sensu. Bo jeszcze narazie nic by pewnie nie robili. Choć już naprawdę chciałabym urodzić. Do Nowego Roku już niewiele godzin to może się coś zacznie. Szyjkę mam miękka ale bez rozwarcia a główka jest nisko. Na usg wszystko ok, synek ma być duży podobno, to tym bardziej niech już się urodzi! ... Pomarańczowa Ty to masz przeżyć w ostatnim czasie bidulko, ale teraz już będzie lepiej. Masz swój skarbek i to jest najważniejsze. ... Hanja ja tak myślałam że Ty też nam zrobisz niespodziankę że tak długo się nie odzywasz. No i proszę mała już na świecie. Daj znać jak km było i jak malutka jeśli znajdziesz siły. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pysia dla Was także ogromne Gratulacje. Niech się maluszek zdrowo chowa a ty szybko dochodź do siebie. .. Mamusie dopiszcie się do tabelek bo już pomału się gubię. Ale w tego co widzę to już niewiele nas zostało i jeszcze może dziś komuś coś się ruszy. Ja chyba bym się nawet nie obraziła jakby u mnie się zaczęło. Tylko najgorsze że nie mam internetu w tel to mogłabym dac znać później. ... Mamusie pochwalcie się zdjęciami maluszków na maila. Uwielbiam oglądać noworodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dzisiaj urodzilam, pozdrawaiamy was rozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Różka gratulecje!! Co tak u Ciebie przyspieszył poród, 2 dni temu pisałaś że 2cm szyjka i pozamykane wszystko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz karla odpowiedź na swoje pytanie dotyczące tego czy wytrwasz do terminu. Nikt nie zna dnia ani godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
to ja juz chyba dzisiaj z fotela nie wstaję :) za mały ten mój synek zeby już wyskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
to ja juz chyba dzisiaj z fotela nie wstaję :) za mały ten mój synek zeby już wyskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ile Maluszków postanowi dziś się urodzić.Do nowego roku zostało tak niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
no i mamy nasze maleństwo!3560g, 54 cm, sn, dam znać jak dojdę do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
Te aw 77 to nie ja... Komuś. Się. Login pomylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow dziewczyny:)) co to się narobiło:) pare godzin do nowego roku a tu nic nie wiadomo. Gratulacje mamusie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
Hehe ja nie urodziłam... w ramach wyjasnienia.... Chyba ze o czyms nie wiem ;)Ktoś mi login podebrał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
do przyszłej mamy Oliwki- tak zgadza się mam mieć cesarkę i nadal siedzę przed komputerem w całości- jak zastrzec - bo nie widzę jakoś takiej opcji..dodam wykrzyknik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już ok. zastrzeżone nadal bez wykrzyknika. no u mnie spokój wreszcie się wyspałam ;-) gratuluje mamusią a swoją drogą ciekawe kto się podszywa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Haha dziewczynki!!!!!!!!! GRATULUJE!!!!!!! ciesze sie z wami strasznie ;) ale te nasze dzieci lubią robić niespodzianki!!! Napiszcie kochane jak sie czujecie i jak maluchy ;) . Karla a emolienty? Ja Miłka kapie w balneum bo ma niezle sucha skore. Luszczy sie okropnie.. a parafina zwylka? Nie dobra? Mowisz hippa kosmetyki.. hmm. Nawet ladnie pachną ;) Oprocz kapieli musze mlodego natluszczac taka ma skore :( zeby mu sie rany nie porobily.. no i latwiej schodzi ten naskorek ktory jest zbedny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki, pisze z tel. Wiec przepraszam za brak znakow. GRATULACJE DLA MAMUSIEK. Ja wlasnie skonczylam karmic malutka, a ta teraz spi na mojej piersi. mialam dzis wizyte poloznej i w koncu ktos mi pokazal jak bezbolesnie przystawiac do piersii,bo wszpitalu to juz dola dostawalam a bol piersi ogromny. ..... co do mojego porodu to najgorszy scenariusz, wody odeszly mi 23 grudnia o 6 rano, skurczy male, szyjka dluga i zamknieta i rozwarcia brak. Zadzwonilam do szpitala do mojej poloznej, kazala cos zjesc wypic kawe i przyjezdzac. W szpitalu bylam o 10, podlaczyli do ktg a potem do 12 chodzilam zeby wywolac rozwarcie, ale nic sie nie ruszalo, wiec podali mi czopki na rozwarcie, wsadzili pod prysznic i tam czekalam do 13:20, przeszlam na porodowke i podlaczyli mi oksy, oraaz dali antybiotyk, ze wzgledu na odejscie wod. No i sie zaczelo, bol skurczy okropny po oksy, rozwarcie do 15:30 tyko na 5cm i wtedy moja polozna nie wiem coo dokladnie zrobila ale wsadzila tam rece chwila bolu, a rozwarcie na zrobilo sie na 10 i przyszly parte, a potem to juz z gorki, 15 min i hania lezala na mojej piersi, o bolu faktycznie juz nie pamietalam, taka bylam szczesliwa. Musze wam powiedziec ze rodzilam z mezem i bardzo mi pomogl, w szczegolnosc**przy partych super po magal oddychac. Choc byl bardziej przerazony odemnie. Ale bez niego nie dalabym rady. .... Zaraz po porodzie zrobilam hani sliczne zdjecie jak lezy na mnie, jak dojde kiedys do kompa to na pewno je wrzuce. ..... pozdrawiam was i zycze szczesliwego nowego roku i szybkich porodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pomyślałam, że dobrze by było gdyby mój synek chciał jutro przyjść na świat. 30 grudnia- urodziny najstarszego, 31 grudnia -Sylwester, 2 stycznia urodziny młodszego. Zatem jeżeli najmłodszy urodziłby się pierwszego to by były 4 dni imprez pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kochane, Różka jest jedna i zawsze się loguje! Jakiś dowc*pny gość zrobił sobie żart, ale czemu akurat za mnie pisze? Moźe już wypił ze 3 szampany i postanowił sobie zażartować. Ja spokojnie urodze po terminie:) Moje Drogie Mamusie GRATULUJE!!! Widzę że faktycznie porody posypały się na koniec roku jeden za drugim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane życzę Wam wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku ale przede wszystkim lekkich porodów i zdrowych dzieciątek. Mam nadzieję że po północy będzie nas już więcej. Sobie też życzę tego aby jutro urodzić he he ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aw77 nawet nie doczytałam do końca, a wiedziałam już że to ten sam gościu jaja sobie robi. W sumie nie dziwne, forum jest otwarte dla wszystkich i jak ktoś nie zastrzeże loginu to faktycznie można sobie robić co się chce. Nie dziwne że część przeniosła się na FB. U mnie wszystko ok, zrobiłam zakupki i udaje się do kuchni by ugotować najlepszemu mężowi pod słońcem obiadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Różka czyli nie urodziłaś? Bo ja tu już w panikę wpadam, termin mam prawie jak Ty, szyjka tez 2cm i sobie myślę, że pewnie i ja zaraz będę po, a jeszcze bym go chwile w brzuchu ponosiła,bo taki chudzielec. ... Kaem jak ma tak przesuszoną skórke no to nie ma wyścia trzeba nawilżać i natłuszczać. Przy AZS parafina jest wskazana, bo ona rzadko uczula no i spełnia swoją rolę natłuszczacza. Znowu oleje natralne są bardziej kompatybilne z ludzką skórą, nie zatykają porów i łatwiej się zmywają, ale niestety mogą uczulać, wiec to już trzeba dobrac indywidualnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, tak się zakręciłam że tyle maluszków, a później te wasze sprostowania, ehh. w takim razie gratuluje Mama Pysia ze maluszek na świecie, bo tylko ona nie zdementowała ze nie urodziła. Ja dzisiaj troche pracowty dzionek miałam, a w przerwach probowałam dodzwonic sie do szpitala i zapisac na pierwsze KTG udało sie dopiero okolo 12. Karla dzieki za informacje podejde w środe po KTG do aptaki i kupie tego Hippa. Dziewczynki z okazji zblizającego się Nowego Roku życze wam dotrawania tych kilku godzin do 1 stycznia 2014 roku jeszcze w dwupaczku. a 1 stycznia zebyście wszystkie urodzily zdrowiutkie maleństwa, a poród nie był tak bolesny i straszny. chyba ze jest jeszcze któras taka jak ja i chce pochodzic w ciąży, ja jeszcze nie dokonca gotowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla spokojnie, nie urodziłam i jeszcze daleko mi do tego:) Także moje Maleństwo będzie z 2014 roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnie_28
ja tez sie jakos trzymam mam termin na 3 stycznia i super, że dzidzia bedzie juz z nowego roku bo jakos nie wydaje mi sie, zebym do polnocy mogła urodzic:) pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×