Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Dziękuję Miskapyska80 za to, że próbowałaś mi pomóc w odnalezieniu Karli :) . Karla super, że zostałaś z nami :) a teraz powiedz mi proszę co Ty wybrałaś lub masz zamiar wybrać dla dziecka. Konkretnie z nazwami proszę. Kupię po prostu to samo bo jestem już zmęczona czytaniem tych wszystkich "mądrych" opinii a jak moja mała będzie coś źle tolerować to wówczas wypróbuję co innego. . Wielkie gratulacje dla Mamy Pysia!!! jednak gość lub gościówa się pomyliła i powinna przeprosić za te niemiłe uwagi co do Twojego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie również udzieliła się grudniowa panika bo z tymi narodzinami to różnie bywa chociaż dzisiaj mam dopiero 36+0. Od paru dni siedziałam w domu lub u rodziców bez forsowania. Mimo wszystko mąż wyciągnął mnie dzisiaj na 2 godzinny spacer i do Ikea po pojemniki na ciuszki. Mamy za małe mieszkanie żeby te większe tu trzymać więc je opiszemy i sruu do piwnicy. Ponawiam pytanie o ciuszki... może do mam, które mają już dzieci. Czy macie jakiś sprawdzony system układania w szafkach i szufladach? Znając życie przy przebieraniu dziecka 3-5 razy dziennie to po tygodniu będę miała sajgon a bardzo chciałabym tego uniknąć. Z góry wielkie dzięki. . Do północy jeszcze kilka godzin ale już teraz chciałabym Wam wszystkim życzyć Wszystkiego Pięknego w Nowym Roku, oby już żadna z nas nie rozpakowała się zbyt wcześnie jeśli tego nie chce a Wszystkim bez wyjątku życzę by poród okazał się łatwiejszy niż się tego obawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 8877
Zapraszam do zapoznania się z nowoczesnymi narzędziami do rekrutacji pracowników: tomastest.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wszystkiego dobrego w Nowym 2014 Roku, przyszłym mamusią przede wszystkim szczęśliwego,bezbolesnego rozwiązania i zdrowych maluszków, a obecnym już mamom pociechy z dzieciaczków, dużo cierpliwości i również zdrowia. Oby ten nowy rok był lepszy od poprzedniego. Pozdrawiam Kochane. Szampańskiej - pikolowej:) zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
I ode mnie Drogie Styczniowki wszystkiego co najlepsze e nowym roku! !! Gdzie swietujecie?? Ja to wiadomo- przy kolysce ;) . . Nelu ja mam ubrania dziec***oukladane 'temetycznie' tzn pajace razem, body z dlugim rekawem razem, body z krotkim rekawem itd. System sie sprawdza o tyle ze nie grzebiesz na szybko ubierajac dziecko i nie szukasz. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Hej mamuski jeszcze w 2013 ;-). Kurcze bylam mile zaskoczona ze na koniec roku tyle porodow a tu prosze ktos jak widac od rana szaleje w sylwestra :-):-):-). Zaraz patrzec jak ja urodze bo tez mam nick nie zastrzezony :-);-). Poki co gratuluje mamiepysi :-):-). Co do wlosow to dzieki wam za odpowiedzi widac taka nasza uroda i musimy to przetrwac i miec nadzieje ze nie wylysiejemy calkiem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
i oczywiscie wszystkiego najlepszego dla was i waszych pociech w 2014 !!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU życzę wszystkim grudniowo- styczniowym mamusią. Lekkich porodów oraz pociechy z dzieci:) Ja starszej córeczce układam też tak, że kupka bodziaków krótki rękaw 2 kupka długi itd i nie mam żadnych problemów z szukaniem. Gorzej jak tam mąż ubierał to trochę szukał, ale ja wiedziałam i do dziś tak mam. Teraz przy tej młodszej też tak sobie poukładałam. kaem ja moją córeczkę kąpałam od poczatku w oilatum, po szpitalu miała strasznie suchą skórę i dostała jakiś plam, prawdopodobnie po ciuchach szpitalnych. Parę kąpieli i skóra była pięknie gładziutka, teraz tej drugiej też kupiłam od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Izzka no ja wlasnie tez kapie w emoliencie. I dodatkowo smaruje suche miejsca. Taka uroda donoszonych noworodków ;) . Trzymajcie sie jeszcze dwie godziny!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia dzisiaj już możesz :D a co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba rano też pojadę do szpitala jak mi nie przejdą te bóle w miednicy i pleców. Trzymajcie się kochane. Narazie idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Nowym Roku życzę Wam od serca, by każda łza w oku miała znak szczęścia, by nadziei płomienie nie gasły w mroku i każde marzenie spełniło się w 2014 Roku!!! kawusia1 i Majaaa2014 -> mówicie, że czas zacząć porody, a więc niech będą szybkie i bezbolesne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam się jako mama. x Napisałam z telefonu jak byłam w szpitalu ale chyba nie dodało mojego posta, jeszcze nie zdążyłam przejrzeć zaległości. x Kochane 29 grudnia o 5 55 przyszła na świat moja córeczka. Jest cudowna. Waga 3100 i 52 długa. Od wczoraj jestesmy w domu. Jak się lepiej zorganizuje to napiszę więcej. Dodam tylko, że do szpitala pojechalam o 4 rano, na łóżku porodowym byłam 10 minut i malutka była już z nami. x Trzymam kciuki za wszystkie, ktore oczekują i te ktore już się cieszą macierzyństwem. x Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. x Mały miś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i wszystkim mamusiom w tym Nowym Roku zycze powodzenie i duzo radosci z macierzynstwa i nie tylko. Ja nadal w dwupaku i narazie sie nie szykuje zmiana.Wczoraj sie niezle przestraszylam bo mala tsk z 3 h kopala przemiesxczala sid i to bardxo bolesne dla mnie bylo Moze to ten stres moj spowodowal .Ale dxis juz ok. Maly mis gratuluje! Sorki za literowki ale pisze z tele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu serdeczne gratulacje! .. Ja dziś jakoś lepiej się czuję więc z porodu nici. Bardzo chciałabym w tym tyg urodzić. Czas pokaże. MIŁEGO DNIA MAMUSIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w 2014 ;) ;) Moi chlopcy sprzataja. Ja sie niezle wyspalam. Miluś budzil sie w nocy co 4 godz. A ze ****ardzo dobrze to go nie budze czesciej ;) ale zeby nie bylo kolorowo to paprze mu sie kikut pepowiny :( myje mu octaniseptem ale jakos specjalnie poprawy nie widze :( . Malymisiu gratulacje! To porod ekspresowy mialas ;) jak ja :) . Wczoraj moj maz musial isc do pracy. I wrocil z kiepskimi wiadomosciami.. dopiero od 7 moze miec wolne.. gdyby nie moi Rodzice to byloby kiepsko.. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly misiu gratulacje, no prosze coraz wiecej rozpakowanych mamusiek. Mam prosbe przepiszcie mnie w tabelce, bo z tel. Nie. Umiem hania ur. 23 grudnia, 3070; 53cm sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili_2013
Pozdrowienia od zeszłorocznej styczniowki. Latwych i szybkich porodow dziewczyny :) Tak sobie do was zagladam czasami i wspominam jak to bylo rok temu. Cieszczcie sie kazda chwila, bo czas tak szybko leci. Nie moge uwierzyc, ze moje malenstwo jest juz takie duze i niedlugo skonczy roczek. KAEM jak mozesz to kup czysty spirytus do pepka. Jest o wiele lepszy. Mi dopiero polozna go polecila. Jak sie na niego przestawilismy to pepek odpadl ekspresowo, wiec na prawde polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Witam Grudniówki i Styczniówki w 2014 :) ja po hucznym sylwestrze wyspana i w lepszym nastroju niż pod koniec 2013. Zaciskam nadal nogi żeby chociaż do 10 stycznia dotrwac. ......... Nelu ja kupię Hippa Babysanft żel do mycia ciała i włosów od 1 dnia życia, wczoraj właśnie koleżanka na sylwestrze mi go pokazywała i polecała, myje w nim swoją córeczkę 3miesięczną od samego początku. Ładnei pachnie, na fajny skład. A jak nie, to AA Ja&Mama płyn do mycia ciała i włosów od 1 dnia życia. Na odparzenia mam czystą lanolinę i póki co nie kupuję nic więcej. Jak maluch będzie miał przesuszoną skórę to będę szukała czegoś do natłuszczania, chyba Hipp ma też takie mleczko dla noworodków. Niby tą lanoliną można też smarowac ciało bo jest 100% naturalna ale nie przekonuje mnie noworodek pachnący owcą :) ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mały mis
Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córcia dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córcia nataliaasz85 - Pszczyna, śląskie - 02.01.14 - Synek Bartosz Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - Córcia madzias07 - 24 - mazowieckie - 03.01.14 - Córcia Mały miś - 31 - łódzkie - 03.01.14 - Córcia Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córcia MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córcia kawusia1 - 28 - 06.01.2014- Synek Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek Uleczkaa - 23 - Krynica - 08.01.14 - Córcia izzkka77 - 24 - Tarnowskie Góry - 08.01.14 Córcia justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Karla4- 31 - Kraków - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85 - Warszawa - 13.01.2014 - Córcia Różka - Warszawa - 14.01.2014 - Córcia szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek Aw77- Łódź- 15.01.14- ? rena611 - Mirosławiec - 16.01.2014 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córcia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14 - Córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - Synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- Córcia polepiona-31- Łódź -22.01.2014- Córeczka Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - Synek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - Córcia jolecz_ka - 33 - śląskie - 25.01.2014 - płeć chłopczyk lub dziewczynka oczko.gif Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - Córcia Nelu - 29 - Sopot - 27.01.14 - Córcia Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14 - Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - Córka Interesantka25-26 Bielsko-Biała 28.01.14 - Synek kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki Córcie Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 25 - OM 08.01 - 13.12.2013 CC Julia 3050 g, 51cm Taaja - 16.12.2013 SN Szymuś 3300g, 53cm Malina22 - 22 - OM 12.01 - 16.12.2013 SN Córka 2960g, 56cm MamaFlorki - 20.12.13 sn Florentyna 3040 g 51cm futuremother30 - OM 11.01 - 21.12.13 CC Lilianna 3250g, 53cm Kaem - 31 - OM 03.01 - 23.12.2013 SN Miłosz 2680g, 51cm hania ur. 23 grudnia, 3070; 53cm sn Monbiaa - 20 - OM 12.01 - 24.12.2013 CC Maciej 3050g, 55cm Pomaranczowa- 23 Tp. 14.01.2013 - 28.12.2023 CC Córeczka Mały miś -29.12.2013., SN Alicja 3100g, 55cm ka3sia.............................30.12.2013 SN Filip 3840 57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla ten hippowy zel jest fajny. Ladnie pachnie i dobrze skorze robi ;) A jakie sa zle skladniki w kosmetykach? Ja mam strasznie wrazliwa skore.. ostatnio zaczelam uzywac baze myjaca z serii ziaja med. Calkiem niezla tylko wlasnie nie wiem jak z tym skladem... no i nie pachnie co przy noworodku w domu jest porzadane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili dzieki ;) Wlasnie rozmawialam ze znajoma ktora jest pielegniarka noworodkowa ;) powiedziala ze octanisept 2x dziennie i kikut odpadnie. A on juz sie ledwo trzyma.. to nie bede eksperymentowac ze spirytusem bo on okropnie wysusza skore..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla4 a jak Ty się czujesz? Mnie od wczoraj brzuch bolał już przed Sylwestrem, potem w nocy, nad ranem i tak do 11-stej, potem mi przeszło, teraz troszkę ćmi. To normalne że tak non stop boli? Z bólu się nie zwijam no może ze dwa razy, tylko tak ćmi i ćmi. W sumie to cały czas leże w łóżku. Jutro dopiero mam USG, KTG mi nie zrobią niestety bo bardzo jestem ciekawa co tam się dzieje we mnie. Nic innego mi nie dolega, żadnej rwy kulszowej, wydzieliny i innych bóli miednicowo kręgosłupowo pachwinowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla dzięki piękne, czyli nic więcej nie będzie potrzebne oprócz żelu i ewentualnie lanoliny? no to super. Mam jeszcze jakąś maść na odparzenia pupy. . Mały Miś Gratulacje!!! . Fajnie się czyta relacje mamuś i ich pierwsze zmagania z macierzyństwem. Podziwiam, że znajdujecie czas i dzielicie się z nami doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Nelu myślę, że to wystarczy na początek, a jak będzie potrzeba to dokupisz sobie coś natłuszającego jakiś balsam, czy mleczko dla malucha. .... Kaem to zależy od tego o jakim kosmetyku mówimy i dla kogo ma byc. W szamponach nie polecam silikonów i soli (obciążają włosy, wysuszają skórę głowy zarówno u malucha jak i dorosłego, ale cieżko znaleźć szmpony bez soli, jest np. polski Bebi), w kremach i balsamach oleju parafinowego i silikonów (skóra przez nie nie oddycha), za to nie jestem wielką przeciwniczką parabenów, bo wiem że to bardzo skuteczne i najbardziej przebadane konserwanty dostępne od ponad 40 lat i tak dla przykładu do konserwacji kremu dodaje się ich 0,04%, a jak chcemy zastosowac alternatywny konserwant (niestety nie przebadany tak dogłębnie i słabszy) żeby uzyskać ten sam efekt bezpieczenstwa trzeba go dac ok. 1,2% i często jest go więcej niz składników aktywnych w kremie :/ no ale nagonka medialna na parabeny jest tak duża że producenci je wycofują zeby nie stracić klienta. Już najbardziej podejżane są kosmetyki "bez konserwantów", bo o ile są takie które mają 2-3 miesiące ważności i przechowuje się je np.w lodówce to ok, ale często dodaje się do kosmetków składnik który nie jest na oficjalnej liście konserwantów a ma takie działanie i tu juz producent może szaleć bez kontroli. Z tym, ze też nie wszystko się konserwuje, olejków, soli i zasypek nie trzeba, konserwuje sie tylko to w czym zawarta jest woda (rozpisałam się ) ..... Rózka ja mam takie jakieś dziwne kłucia jak by szyjki, brzuch mi twardnieje i ogólnie czuję dyskomfort, ale nie cały czas tylko tak sporadycznie. czasami też mam takie słabe bóle jka na miesiączkę. Przez to że wcześniej mi nic nie dolegało to teraz mi się wydaje, ze każdy taki ból wróży poród lada chwila. Daj znać co wyjdzie na usg. Ja mam w piatek pierwsze ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczyny wszystkiego dobrego w Nowym Roku :* My nadal w szpitalu maly nie ma żółtaczki wiec moze jutro do domu. Co do porodu to byl szybki rozwarcie jak pojechalam do szpitala 6 cm po godz 10 cm i finisz :) bolalo okropnie ale po porodzie sie zapomina :) W przeciwienstwie do dziewczyn po cs 3 godz po porodzie wzielam prysznic normalnie chodzilam i siadalam jedyny bol to obkurczanie macicy. Nie bylam nacinana wiec moze dlatego. Maly narazie aniolek je i spi w przeciwienstwie do pierwszego synia ktory nie dawal mi odpoczac. Obecnie mam nawal mleka piersi zaczynaja bolec bo mam duzo mleka. W naszym przypadku nie dalo sie przetrzymac do stycznia bo maly i tak byl przenoszony 3,4 dni tak twierdzi pediatra. Czyli u nas sprawdzil sie termin z usg 26 .12 a nie z miesiaczki 3.01. Powiem Wam ze nadal troche mi smutno ze sie nie udalo dotrzymac tym bardziej ze jeszcze Wszyscy mnie denerwuja ze takie biedne dziecko bo z konca roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka3sia powiedz im żeby spadali na bambus, ja co prawda będę miała Niunię w 2014, ale od 1,5 m ile się nasłuchałam, w rodzinie zwłaszcza, że to ma być styczeń! Mam nogi zaciskać itd.. Ok, zgadzam się, mają rację, ale jak mnie to drażniło. Jejku jacy ludzie mogą być monotematyczni. Ja sto razy wole żeby dziecko było zdrowe, żeby poród był ok i potem żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, a Ci tylko: styczeń i styczeń, styczeń i styczeń i styczeń.. do wyrzygania;) Karla no właśnie mi też się te różne dolegliwości nasiliły od wczoraj i aż w szoku byłam. Teraz się wszystko uspokoiło więc myśle że jeszcze dużo cierpliwośc**przede mną do tego porodu, jak ja bym chciała by był taki jak u Kasi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×