Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość aw77
gościu -to czekaj i się nie udzielaj . Wszystko w tym temacie ! Kolejnej mamusi gratulujemy ! tak Wam dobrze idzie dziewczyny, że zaczynam się zastanawiać czy słusznie wybrałam cesarkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
na poczatku gratuluje nowej mamie i zycze duzo zdrowka :) :) olianna ja jestem juz praawie w 35 tyg wiec mam nadzieje ze na nastepnej wizycie juz gin mi tez odstawi ta luteine. aw77 co do ruchow malego to ja mam tak samo jak jest kilka godzin spokoj to juz zaczynam sie martwic czy wszystko ok a jak potem dostanie glupawki i kopie jak szalony to tez sie martwie czy wszystko z nim ok wiec to chyba normalne ;) a co do cesarki to znajoma miala nie dawno dokladnie w swieta i mowila ze nie zaluje ze wybrala cesarke, dobrze sie czuje i nie ma jakis duzych problemow z poruszaniem sie i juz od razu po operacji dali jej malucha i miala go przy sobie, pewnie duzo idzie tym ze byla przytomna podczas operacji ale naprawde mowi ze jest zadowolona, wiec moze ta cesarka nie jest taka straszna ;) tez styczniowka nic sie nie odzywa moze sie zaczelo :) :) dziewczyny a czy wam tez tak okropnie wypadaja wlosy ?? bo u mnie to jest jakas tragedia, na dodatek mam dlugie i jak tak dalej pojdzie to bede musiala obciac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych :) Ale się Wam pięknie pospieszyło :) -- MamaPysia, Teżstyczniówka- dajcie znać, czy będzie noworoczny prezencik :) -- Milusia2014- mi bardzo wypadały od początku ciąży i strasznie się bałam, że zostanę łysa ;-) Ale teraz zmieniłam strategię. Przyzwyczaiłam włosy do mycia raz w tygodniu, troszkę je podcięłam, czeszę tylko po kąpieli, a w pozostałe dni po prostu związuję, i już w domu się nie natykam na mój włos w każdym talerzu, także efekt jest. Teraz, kiedy jesteś już blisko końca, nie wiem czy jeszcze możesz coś zrobić, bo mi żadne odżywki ani witaminy nic nie pomagały, a poprawę dało się zauważyć dopiero po dłuższym czasie. -- Mam pytanie odnośnie ubranek. Czy kupiłyście kombinezon taki gruby, zimowy? My się właśnie z mężem nad tym głęboko zastanawiamy. Mała ma się urodzić w teorii na koniec stycznia, pogoda jaka jest każdy widzi. Jeśli urodzi się w terminie, to przynajmniej do połowy lutego i tak z nią nie będę nigdzie wychodzić. I teraz nie wiem, czy inwestować w kombinezon, czy jednak kupić po prostu bardzo gruby pajacyk (są takie na polarku i z jakimś wypełnieniem między polarem a materiałem zewnętrznym- który niestety nie jest nieprzemakalny). Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimy
Hej fajnie przeczytać o tym że nie tylko ja nie sypiam o nocach, tym bardziej że to mój drugi poród i już wiem co mnie czeka :) W pierwszym miałam skurcze dość silne ze stawianiem się brzucha już od 24 tygodnia więc nie zwracałam na nie uwagi i urodziłam na przełomie 38/39tygodnia. Teraz jestem na początku 35tygodnia i zaczynam mieć silne skurcze wieczorami, dwa dni temu popadłam już w paranoje bo czułam że zaraz wybuchnę. Pewnie to wina tego że mam za dużo wód które narastają i przez to mam strasznie napięty brzuch. termin z okresu mam na 6 z usg na 8 ale lekarz mówi że jak dotrzymam do końca stycznia to będzie cud. No zobaczymy na razie martwię się tym wielowodziem bo to jeszcze nie zamknięty temat. Czy któraś z Waś miała może taki problem ? ja w pierwszej ciąży miałam wszystko w normie więc nawet się nie zagłębiałam w ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
mulusia2014- dzięki za pocieszenie myślałam, że tylko ja tak mam, a widzę , że nie jestem osamotniona w schizowaniu. .... Przyszła mama Oliwki- ja kupiłam kombinezon w listopadzie , jeszcze zaszalałam i kupiłam 68 ( wiem już ze przesadziłam ) bo dziecko małe.- i w sumie teraz będzie za duży jak urodzę, a jak już podrośnie to zima się skończy chyba że potrwa tak jak w tamtym roku do kwietnia... nie wiem sama .... teraz co bym zrobiła , może Twój pomysł jest całkiem sensowny, wydałam 100 zł czy jakoś ponad i co.. hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milusiaa mi nic nie wypada, pewnie przy karmieniu zaczną. Dziewczyny jak Wy się rzuciłyście na te porody!! Hehe, a poważnie myślałam że tylko jedna z nas jeszcze ewentualnie urodzi w 2013 a tu normalnie hurtowo! Gratuluje Wam bardzo i zyczę duuuzo zdrowia dla maluszków. Ciekawa jestem co u Ciebie też styczniówkio, czy już po, czy jeszcze 2 dni wytrzymasz.. W sumie to zostało tylko 36 godz do Nowego Roku a tu same akcje jak w filmie:) Mamo Oliwki, ja mam nawet 3 kombinezony;) a to wszystko przez allegro, kupiłam 1 po 4-6 zł + wysyłka na licytacji i nie sądziłam, że nikt mnie nie przelicytuje. Także za jeden wyszło około 15 zł. Nie żałuje bo są prześliczne i na samo werandowanie chętnie je założe:) Dwa, że nie wiadomo czy Mała się nie rozchoruje i trzeba by było jechać szybko do lekarza, a biorąc pod uwagę 2013 rok to do marca zimno było. Teraz podobno od połowy stycznia ma być dopiero chłodniej. Coś czuje że naprawdę jak zaczne rodzić pod koniec stycznia to wtedy sparaliżuje drogi piękny opad śniegu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że Gość znowu zawitał na nasz watek na kaffe, spróbujcie dziewczyny ignorować takie wypowiedzi, bo po co nam dodatkowe stresy. Milusiaa2014 też mam problem z wypadającymi włosami też mam dość długie i wolałabym ich nie obcinać przynajmniej narazie. O ile na początku ciązy tego problemu nie zauważyłam tak teraz ciągle gdzieś pojawiają sie moje włosy. Odżywki i oliwki wg mnie nic nie dają. Przyszła Mama Oliwki ja kombinezon jeden kupiłam na wyprzedaży a 4 dostałam od znajomych. Ciągle straszą ze jednak przyjdzie jakaś zima i wole mieć na taka ewentualność, z resztą jakoś było by mi dziwnie chodzić w kurtce puchowej po dworze a dziecko ubrać w tylko w gruby polarek. sorry ale niektore dziewczyny tu wiedzą, ze ja straszny zmarzluch jestem. np. mimo iż temperatura na plusie ja pod spodniami mam rajstopy. Wiec nie bierz mojej wypowiedzi za wykładnie. Stresuje się bardzo że bede Małego przegrzewac przez to ze taki zmarzluch jestem. Mamimy co do wielowodzia to jakie masz AFI? bo u mnie na ciagle utrzymuje sie na poziomie 22, wg lekarza od usg to wielowodzie, wg gina prowadzacego podwyzszona norma wod plodowych. zarówno jeden i drugi kazal mi raz na jakis czas mierzyc sie centymetrem i sprawdzac czy obwod za bardzo i za szybko sie nie powieksza, gdyby tak bylo to mam zglosic sie do szpitala bo istnieje ryzyko ze jak beda za szybko i za duzo przybierac to trzeba bedzie je sciagac. u mnie 36 tygodni i 5 dni wiec teoretycznie bezpieczy juz czas na porod. A jesli chodzi o wielowodzie to lekarz od usg zawsze sprawdzal podczas badania, czy Mały połyka i czy Jego brzuszek jest wypełniony bo podobno to moze byc problem u maluszka z połykaniem, no i kregoslup czy nie ma rozszczepu. Dziewczynki MamaPysia i Tez styczniowka odezwijcie sie co tam u was jesli bedziecie mogly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam dosłownie godzine temu schizę z powodu braku ruchów. Wszystkie metody wywołania ruchów zawiodły-zimne picie, jabłko, czekolada, goracy prysznic, pukanie w brzuch, muzyka, już sie zbierałam do szpitala a tu maluch się obrócił :) uff też zaczynam panikować ... ja mam 2 kombinezony takie misiowe ocieplane i w sumie też nie wiem po co mi az 2, ale oba dostałam. Nie mam za to żadnego takiego grubego śliskiego ani śpiworka. Nie przewiduję długich spacerów jak będą trzaskające mrozy, a może ich wcale nie będzie :) oby :) ... Maminy ja nie mam wielowodzia, a nawet raczej mam tych wód maławo jak to twierdzi moja lekarka, choć mieszcze się w normach jeszcze. ... Milusiaa2014 mi włosy jeszcze nie wypadają, ale jestem gotowa ze zaraz po porodzie wyłysieje i znowu będą mi się tak przetłuszczać jak przed ciążą+dojdą jeszcze wypryski na twarzy. W ciąży mam super cerę i włosy-szkoda że to tylko przez 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
to byłam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
hmmm 3 kombinezony, 4?? hmmm jakie macie rozmiary? może jeszcze coś na szybko dokupię na 56.. macie jakieś miejsca sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam na allegro. Za 20 zł taki na 56 ciepły używany, i mam jeszcze 2 na 62 też używane od koleżanki. I swój po pierwszej córce na 68 ale ten ostatni chyba nie będzie potrzebny. Nie inwestowałam w nowe bo raz że drogie a dwa że nie wiadomo ile w tym pochodzi. Może być że w tym na 56 będzie tylko wychodziła ze szpitala i na tym koniec bo dzieci szybko rosną, a zanim się wyjdzie na 1 spacer to też trochę minię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córcia dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córcia nataliaasz85 - Pszczyna, śląskie - 02.01.14 - Synek Bartosz Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - Córcia madzias07 - 24 - mazowieckie - 03.01.14 - Córcia Mały miś - 31 - łódzkie - 03.01.14 - Córcia Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córcia MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córcia kawusia1 - 28 - 06.01.2014- Synek Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek Uleczkaa - 23 - Krynica - 08.01.14 - Córcia izzkka77 - 24 - Tarnowskie Góry - 08.01.14 Córcia justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Karla4- 31 - Kraków - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85 - Warszawa - 13.01.2014 - Córcia Różka - Warszawa - 14.01.2014 - Córcia szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek Aw77- Łódź- 15.01.14- ? rena611 - Mirosławiec - 16.01.2014 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córcia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14 - Córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - Synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- Córcia polepiona-31- Łódź -22.01.2014- Córeczka Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - Synek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - Córcia jolecz_ka - 33 - śląskie - 25.01.2014 - płeć chłopczyk lub dziewczynka oczko.gif Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - Córcia Nelu - 29 - Sopot - 27.01.14 - Córcia Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14 - Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - Córka Interesantka25-26 Bielsko-Biała 28.01.14 - Synek kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki Córcie Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 25 - OM 08.01 - 13.12.2013 CC Julia 3050 g, 51cm Taaja - 16.12.2013 SN Szymuś 3300g, 53cm Malina22 - 22 - OM 12.01 - 16.12.2013 SN Córka 2960g, 56cm MamaFlorki - 20.12.13 sn Florentyna 3040 g 51cm futuremother30 - OM 11.01 - 21.12.13 CC Lilianna 3250g, 53cm Kaem - 31 - OM 03.01 - 23.12.2013 SN Miłosz 2680g, 51cm Monbiaa - 20 - OM 12.01 - 24.12.2013 CC Maciej 3050g, 55cm Pomaranczowa- 23 Tp. 14.01.2013 - 28.12.2023 CC Córeczka ka3sia.............................30.12.2013 SN Filip 3840 57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Ka3sia!!! coś chłopcy są w mniejszości to im najbardziej spieszy się na ten świat... widać dziewczynki wolą jeszcze posiedzieć w brzuszkach bo zdają sobie sprawę co je czeka ;) . aw77 myślę, że warto mieć kombinezon. Ja kupiłam swoje w lumpeksie za 8 zł w bardzo dobrym stanie. Ogólnie wszystkie małe ciuszki mam używane bardzo dobrej jakości z lumpeksu za 1-5 zł/szt. Dzieci za szybko rosną aby zniszczyć. Nowe i tak dostaniemy od rodziny i znajomych ;) . Dziewczyny pamiętam rozmowę gdzieś na początku gdzie wypowiadała się bardzo mądrze jedna styczniówka o kosmetykach pracująca w laboratorium bodajże. Czy jest jeszcze z nami czy wyemigrowała na fb? Może pamiętacie jaki zestaw kosmetyków polecała? Ja jeszcze nie mam kosmetyków a nie chciałabym kupować jakichś johnsonów z masą alergentów. Chciałabym coś najbardziej naturalnego i taki basic zestaw. Co proponujecie? . Wkurzają mnie ciuchy dla maluchów i ich nazwy. Próbowałam to wszystko logicznie poukładać w szufladach ale nie mam pomysłu. Za dużo tego wszystkiego i skoro teraz te wszystkie bodziaki, półbodziaki, pajace, kaftaniki mi się mylą to co dopiero później?? Macie jakiś system na to jak to wszystko logicznie poukładać, żeby później nie było problemu?? . Pozdrowionka ze słonecznego Sopotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
no to kupiłam 56 roz. za 30 zł na allegro ;-) szybko i na temat ! tamten będę mieć na luty- kwiecień jak zima zaszaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki nie szalejcie z porodami :) Poczekajcie do stycznia. Odwiedziłam dziś mojego ginekologa, na szczęście pępowina, która plątała się Młodemu koło szyi jest w bezpiecznej odległości. Moje rozwarcie nadal na poziomie 4 cm, skurcze niby jakieś tam się zapisują, jeden osiągnął 100. Wody w normie, łożysko też. Synuś demonstracyjnie wsunął podczas usg kciuk do pyzatej buzi i zaczął go ssać, pokazując że jest mu w brzuszku dobrze. Kolejna wizyta w piątek. Dziś mój najstarszy syn obchodzi urodziny, w czwartek młodszy, ciekawe kiedy będzie je obchodził najmłodszy. Wracając od lekarza zaszłam do ciucholandu, były tam dwa rewelacyjne kombinezony, kręciłam się koło nich, ale ostatecznie zrezygnowałam. Mam cieplutki kombinezon i dwie kurteczki wydaje mi się, że wystarczy, chociaż kosztowały 24 zł za kilogram. Co do włosów to też mam wrażenie, że mam ich mniej. Muszę je trochę podciąć lub wycieniować to staną się lżejsze. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Czesc dziewczynki!!!! GRATULACJE dla nowych mamus ;) ciesze sie ze wszystko 'gladko' poszło ;) . A Wam niespiacym wspolcxuj***ardzo. Pocieszyc was moge tylko tak ze to minie. I ze juz niedługo ;) . Mi tez wlosy wypadaly olropnie. Ale teraz przestaly. Zacznie sie pewnoe znow problem po jakims pol roku karmienia. Tak bylo z pierwszym synkiem.. i lecialy jakies 4 mies po odstawieniu od piersi. Nic nie pomagalo. A inwestowalam w najrozniejsze specyfiki.. duuuuzo kasy na to poszlo. I nie warto. Tak jest po prostu ;) . Kombinezon mam. Ale na 62. Troche za duży ale dziecko i tak sie niewiele rusza wiec mu nie przeszkadza ;) za to musze czapke kupic jakas mala bo wszystkie za duze na mlodego ;) . Sciskam was mocno moje Drogie. I trzymam kciuki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupilam dzisiaj w smyku kombinezon taki miskowy roz56 za 40 zl na wyprzedazy. Jest sliczny i taki milutki. Super sa teraz wyprzedaze i tanio mozna kupic fajne rzeczy dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie musze nadrobic wszystkie wpisy, wlasnie wrocilam ze szpitala siedzialam tam 8 dni, i tak 23 grudnia powitalismy corke hanie, 3070g dluga 53 cm, porod sn,dlatego tak dlugo bylysmy wszpitalu bo mala miala zoltaczke. Jak bede miala wiecej czasu to napisze o porodzie, pozdrawiam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
tak sobie dziś Was poczytuję i zastanawiam się nad jednym- ja miałam ostatnią wizytę 19 grudnia i teraz już tylko KTG- mam mieć-hmmm zastanawiam się czy jeszcze nie powinnam mieć jednej chociaż? celem sprawdzenia rozwarcia , wód? jak jest u Was z tymi ostatnimi wizytami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
hanja- Gratulacje - bo zapomniałam dodać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimy
miskapyska80 - nie wiem jak jest w tym momencie ja 2 tygodnie temu miałam Afi 23 po tygodniu jak mi lekarz sprawdził było już prawie 25, ( to było dokładnie tydzień temu ) bardzo jestem ciekawa czy znowu jest taki przyrost przez tydzień czy to się zatrzymało. Właśnie lekarze różnie na to reagują mi ten od usg też nie kazał panikować a ten do którego chodzę kręcił nosem jadę po sylwestrze do niego ciekawe co powie. Największa uciążliwość to to że mocno odczuwam ruchy dziecka a skóra jest tak napięta, że mam wrażenie że mi się przebije przez skórę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie, ale postów ledwo co ogarniam ;) ja też po nieprzespanej nocy ale już trochę odespałam :) również GRATULUJĘ rozpakowanym i trzymam kciukasy za nierozpakowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aw77 ja mam tp przed Toba dzień i ide jeszcze na jedna wizyte 11 stycznia. A byłam w tą sobotę. Dowiem się pewnie czy 14-go mam iść czy dopiero 16-17. W szpitalu powiedzieli ze nie musze 14-go przychodzić jeśli wszystko będzie ok mogę kilka dni później, a że nie mam ochoty tam sterczeć po kilka godzin tak po prostu to chętnie przyjdę później. Na tą wizytę 11 to sama się zapisałam bo lekarz nie powiedział kiedy mam podjechać. Tyle że zlecił mi jeszcze badania to chyba chce mieć wyniki. Fajnie, że to będzie ostatnia wizyta u niego bo już mam dość tych wizyt ciążowych, mierzenia, ważenia, tabletek i wiecznych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja juz po dzisiejszej wizycie u ginekologa i po ktg. Trochę niemiłych przebojów miałam, na badaniu ktg prawie zemdlałam- naprawdę nie wiele brakowało,a odpłynęła bym całkiem-położna się wystraszyła,otworzyła okno,przekręciłam się na bok i pomału doszłam do siebie. Po ktg jeszcze trochę było mi słabo i ciągle uszy mi zatykało...oczywiście ginekolog i położna wysłali mnie do internisty na ekg i mam zrobić jeszcze elektrolity ale dzisiaj było juz za późno-dopiero w piątek będą pobierać krew. Na szczęście ekg wyszło dobrze... Ja mysle ze tam u położnej po prostu było za goraco, łóżko koło kaloryfera, leżałam na plecach - mega nie wygodnie i mnie zmogło. Ale najważniejsze,ze z małym wszystko ok, wazy juz 3200,główka do dołu, póki co podobno do porodu mam jeszcze z dwa tygodnie, ale jak mnie wieczorami łapie ból brzucha to mam wrażenie ze to będzie lada moment. Mi to juz rybka byleby w nowym roku. MamaPysia, Też styczniówka jak tam u Was? Pewnie tulicie juz swoje maleństwa i nie macie sil ani czasu na pisanie:) Hanja gratulacje! zdrówka dla małej:) czekam na relacje z porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że tak aktywne jesteście dziewczynki jest co czytac :) aw77 ja mam kobinezony w różnych rozmarach jeden 56, jeden 62 jeden 68 i jeden chyba 80. Ten który kupiliśmy to 62 wiec tak w miare po srodku, reszta od znajomych użyjemy dobrze nie to oddam po zimie. Termin z OM mam na 23 stycznia, z usg na 15 stycznia i dzisiaj miałam ostatnią wizyte u doktorka teraz tylko KTG w szpitalu, powiedział ze nie należy za czesto badać pacjentki pod koniec ciąży bo to może przyspieszyc skurcze i w poród, wiec chyba ok miałas z tą ostatnią wizytą. Nelu tak pamietam tą dziewczyne, która pracowała przy kosmetykach, ale chyba przeniosla sie na FB albo w ogole się nie odzywa, sama mam ten problem co ty nie chce sie wpakowac w coś co uczula, a nie chce zaczynac od jakis wymyslnych i drogich preparatów, bo pamietam jak własnie ta dziewczyna mowiła że niektóre kosmetyki to jedna wielka parafina. Może ktoś z FB nadal tu zagląda i jeśli ta dziewczyna udziela sie na FB to mogłybyście jej przekazać czy zechciałaby nam coś doradzić. Kaem fajnie ze znajdujesz czas i odzywasz sie i pojawiasz sie nadal. Manimy moj gin powiedział ze graniczna norma AFI to 24 jeśli jest powyżej nalezy zaczać sie przyglacać i cześciej badać. Brzuch nawet tak wielkiego nie mam tak mi wszyscy mówią, ja się nie znam bo to moja pierwsza ciąża, nie mam porównania, jestem dość wysoka (168), a przed ciążą ważyłam 50 kg przytyłam 15 kg co wg mojego doktorka za dużo. Ruchy Młodego to ja też oczuwam dość intenstywnie tak jak wczesniej pisałam mam czasem wrażenie ze wyskoczy przez powłoki brzuszne. podobno tak jest przy wielowodziu dzieciaczki mają wiecej miejsca więc lepiej je czuć. A teraz co u mnie u doktorka jak napisałam ostatnia wizyta teraz tylko KTG w przychodni przyszpitalnej, wszystko twarde pozamykane brzuch wysoko. Wiec wyglada na to że będe raczej raczej w koncówce tego "peletonu" rodzić niż na poczatku stycznia. Dr powiedział ze tak ten 24 styczen to dla mnie optymalny termin, zobaczymy jak dalej. milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma0913
Cześć dziewczyny, ja jestem mama grudniowa, ale moja niunia nie chce wyjść, więc chyba będę styczniowa :) Pierwszy termin miałam na 29 grudnia, następny ten wg usg na 1 stycznia. Podczepiam się zatem, jeśli mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emma0913 jeszcze masz cały dzień na zostanie grudniową mamusią:) hehe ale zapraszamy oczywiście:) Kawusia jak można zapytać w jakim wieku masz synków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj emma0913 - izzkka77 ma rację jeszcze trochę godzin do końca grudnia jest ;) wszystko zależy od twojego maleństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×