Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
Bylam dzisiaj u gin i mam juz 2 cm rozwarcia, jak myslicie kiedy urodze? Kupilam tez olejek rycynowi i zastanawiam sie nad wypicie go w celu wywolania porodu. Prosze napiszcie co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziś miałam pierwszą wizytę położnej środowiskowej, nie wiem czy o wszystko ją wypytałam. Jutro ma znowu przyjść i chciałabym to wykorzystac w pełni, pomóżcie prosze i powiedzcie o co wy pytałyście? Jakie rady okazały się pomocne? Od dzis malutkiej muszę podawać glukozę, bo ma żółtaczkę niestety, przez to długo sobie śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Hej kobietki. :-) ..... Na poczatek rena gratuluje i standardowo zycze duzo zdrowka dla ciebie i dzidziusia :-) :-) ..... gosiu ja mam rozwarcie 2 cm juz z 2-3 tyg czasu i narazie nic sie nie dzieje wiec jak widac z takim rozwarciem mozna troche pochodzic, od czasu do czasu czuje skurcze ale nie sa regularne Wczoraj wyszlam ze szpitala i jak mnie badali to mowili ze wszystko jest na dobrej drodze do porodu naturalnego i ze moge juz spokojnie rodzic, tylko mowili ze mam troche malo wod i troche sie martwie no ale skoro mnie wypisali to nie jest chyba tak zle mam nadzieje ze wiedza co robia Ale dzisiaj caly dzien czuje ze stawia mi sie ten brzucholek ale pewnie na tym sie skonczy. ..... Kurcze dziewczyny jak ja wam strasznie zazdroszcze ze macie juz malenstwa przy sobie i porody juz za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Gosciu mialo byc a nie gosiu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia ja daje biogaje przed jedzeniem raz dziennie 4 krople ale jutro mam dzwonic do naszej pediatry to wypytam jeszcze i Ci napisze. Na spacery nie chodzimy bo u nas w lubelskim beznadziejna pogoda tylko tyle co do lekarza wychodzimy nie weranduje go bo noje sie zeby go nie przewialo juz wole ubrac i wyjsc na balkon na kilka minut. Moja kolezanka urodzila na poczatku grudnia i przez werandowanie mala zapalenia pluc dostala nie wiem jak ona to zrobila. A jak wy sie czujecie? Coreczka zdrowa? Niutka ja z karmieniem i brodawkami nie mam problemu trzeba dobrze przystawiac dziecko w pierwszej ciazy nie umialam i tragedia byla krew sie lala plakac mi sie chcialo jak mialam go przystawiac dlatego musisz zwrocic uwage jak ssie. Mi tak jak hanji pomagal bepanthen. MiskaPyska ja nie sciagalam czest przystawialam malego do piersi i jakos przeszlo rob sobie cieple oklady i ewentualnie niezastapiona kapusta :) No chyba ze juz bedzie zle to troszke sciagnij zeby sie zastoj nie zrobil ja w poprzedniej ciazy 2 razy mialam temp. 40 C. Hanja a bylas na panstwowej czy prywatnej wizycie u nas paranoja jak bym chciala na fundusz to dopiero koniec lutego wiec zapisalismy sie prywatnie. Filip w nocy rekord pobil spal od 20 do 1.30 i zwykle to tylko 2 razy sie budzi w dzien zdecydowanie czesciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje Wam Kochane za wsparcie napewno się przyda dzisiaj spać nie moglam wiem, że bedzie dobrze musi być. :) Chirurg powiedzial żeby jak najszybciej zapisać się na usg ale w szpitalu na fundusz dopiero na 28.02 paranoja jakas wiec prywatnie idziemy we wtorek nie mamy zamiaru czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na patologii ciazy od wczoraj rana wyladowalam z powodu malej ilosci wod plodowych. 2 h oksy i cisza, teraz od 2 dopiero mi sie zaczely co 15 minut. Aż mnie obudzily takie silne. Ostatni 10 min temu. Ogolnie masakra bo pewnie zaraz mi przejdzie a za kilka godzin juz po 6 godz oksy sie nie pozbieram. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozka trzymaj się dzielnie juz bliżej niż dalej. Jasmina 89 Co do pytań do położnej to moze moj*****alne,ale taki swojej zadam: Jak małego kąpać żeby uszu nie zalać? Co z uczuleniami na chusteczki,kiedy można spróbować innych czyli ile dni od wygojenia? Skąd mam wiedziec ze tyje i nietrzeba dokarmiac Jak podawać te krople witamin K i D?na pierś czy jakoś do buzi? jak długo moze utdzymywac się żółtaczka i na co zwracać uwage żeby kontrolować czy jest gorzej czy lepiej? pozatm te wizyty patronarzowe przysługują nam chyba przez 4 a może nawet 6 tygodni od urodzenia dziecka(sprobuje sprawdzić),wiec też mam zamiar zadzwonić i powiedzieć żeby przyszla jeszcze conajmniej 2 z tych należnych 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozka trzymam kciuki-pozdrawiam Was dziewczyny dzis idziemy do domu jak sie ogarne to napisze co i jak Dziekuje wszystkim za gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu Ita Urodziłam w sobotę sn g. 8.50 o 1.30 zaczął sie ból krzyza tak co 10 min, potem częściej i schodzilo do brzucha. Na izbie byłam po 4.30, skurcze sie cofnęly, polezalam na przedporodowej do 8 a 8.50 urodziłam. Porod jak to porod, długo nie trwał ale to juz ostatni w moim życiorysie ;-) Mały 58 cm, 4010 g 10 pkt :-) Wyszliśmy w poniedziałek. Hormony szaleją u mnie bo zdarza mi sie poplakiwac. Szczególnie pierwszy dzień, bo Stas jeszcze nie rozumie. Jak karmie a wisi mi ciagle, to on go ciągnie za rozek, mnie za ręce, przytula sie do mnie chce na kolana :-( Do tego dochodzi zmęczenie i okropny ból piersi, przepelnionych i poranionych brodawek. Echhh oby było lepiej bo troche mnie to wyciencza. Mamy ile ssaja minut wasze maluch na jeden raz i ile po tym śpią? Chodzi mi o pierwsze doby i potem? Bo ja mam wrażenie, ze on ciagle przy piersi oprócz 2 dłuższych przerw w ciagu dnia. Chyba mam kryzys bo myśle o przejściu na sztuczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rena ita Gratulacje :))) Ita kochana nie poddawaj sie z tym karmieniem! Moj Filip przez pierwsze doby potrafil 3 godz siedziec przy cycu czym bedzie starszy to karmienie bedzie zajmowalo mniej czasu. Z nawalem pokarmu tez sobie poradzisz staraj sie nie sciagac bo tylko pobudzisz laktacje (chociaz rozne sa na ten temat zdania niektorzy mowia zeby sciagac troszke) rob cieple lub zimne oklady prxykladaj kapuste. Jesli chodzi o poranione brodawki to napewno zle go przystawiasz hanja pisala wczesniej jak to zrobic. Jesli nauczy sie zle lapac to bedzie Ci ciezko. ...Ja tez mam male dziecko w domu 3 latka i na poczatku bylo strasznie ciezko byl bardzo zazdrosny caly czas chcial byc blisko najgorzej jak karmilam bo on wtedy chcial sie przytulac***plakal jak go nie bralam wiec czasem Dawid glowa na kolanach a Filipa na rekach karmilam. W nocy jak sie przebudzil plakal jak zobaczyl ze karmie Filipka kazal go odlkadac naprawde ciezko bylo plakac mi sie chcialo. Dla pocieszenia z czasem wszystko Wam sie ustabilizuje Dawid jest cudowny caluje Filipka nie placze jak go karmie jak uslyszy ze placze to wola mnie zebym sie nim zajela. Na wszystko trzeba czasu, duzo mu tlumaczylismy no i maz mi bardzo pomogl. Nie poddawaj sie kochana bedzie dobrze wszystko Wam sie pouklada :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozka trzymam kciuki. :) Dasz rade zaraz bedziesz tulila swoje malenstwo :) Kochane napiszcie mi jaki jest nasz mail? Powiedzcie czy jak karmicie to czy pijecie jakies soki? mam wlasnej roboty porzeczkowy do rozrobienia z woda i nie wiem czy wolno. Jakie produkty wprowadzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Dziekuje Kasia za słowa otuchy Stad troche młodszy bo za chwile bedzie miał rok i 5 m-cy wiec mało co rozumie. Ok muszę karmić potem zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Teraz od 2 karmien mam nakladki i troche ulgi poczułam Czy wasze dzieci tez po karmieniu jak zostaną przewiniete to robią w czysta pieluche kupsko? Muszę was nadrobić, bo nie wiem co u ktorej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita u nas przebieram go przed karmieniem ale zwykle tez w trakcie i po ;) Twoj sporo mniejszy nie jest latwo jak sie ma 2jke dzieci ja swojego wysylam do przedszkola a jest ktos kto Ci moze pomoc? napewno na poczatek sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniu cieszę się że u Was wszystko dobrze i że wychodzicie. Zdrówka dla malutkiej i Ciebie. ... Jeśli chodzi o wit D i K to ja kupiłam w aptece takie kapsułki twist off które zawierają obydwie witaminy, wystarczy tylko urwać końcówkę tej kapsułki i prosto do buzi dziecka się leje. Jest to dobre bo nie trzeba nic odmierzać. Jedna kapsułka to jedna porcja. Podaję ja przed samym kamieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie poddawajcie się początki są trudne ale już za parę dni będzie lepiej. Ja mam 10latkę i też była zazdrosna na początku ale starałam się poświęcać jej czas jak mały śpi i teraz jest ok. Pomaga przykąpieli, szykuje ubrania i pieluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ita Kasia na pewno przez pierwszy miesiąc, 2 tyg maz, 2 tyg teściowa a potem nie wiem. Na pewno przyjaciółka bedzie zaglądać bo idzie na L4 bo w ciazy, no ale wiadomo, ona tez ma swoje zycie. Mam mamę na emeryturze 2 bloki dalej, ale ona nie bardzo mi pomagała do tej pory wiec nie liczę na teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaa uważaj kochana z tym podawaniem do buzi witamin. Mnie położna przestrzegała przed takim podawaniem, bo zdarzały się przypadki, że kapsułka się wymsknęła z dłoni i wpadła maluszkowi do buzi. Wydaje mi się, że mam te same witaminy co ty. Ja podaje na łyżeczce w trakcie karmienia i mieszam z kroplą mleczka. x My w końcu byłysmy na pierwszym krótkim spacerku. Malutkiej się chyba spodobało, bo nie marudziła. Za to noc znowu koszmarna, Ala nie spała prawie do 5 rano, nie płakała mocno, ale popłakiwała i ciągle chciała do piersi. Jadła bez przerwy przez 2 godziny. Płakać mi się chciało. Jak tak dalej pójdzie, to będę zmuszona dokarmiać mm, a bardzo bym nie chciała. x Dziewczyny, czy Was też bolą piesi po karmieniu? Mnie jakiś czas po karmieniu zaczynają tak kłuć, może napełniają się mlekiem. Ciekawa jestem, czy też tak macie? I napiszcie mi mamusie, jak długo Wasze maluchy jedzą na jeden raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Gratulacje dla mamus i ich maluszkow ;) . Nie mialam czasu wczoraj zajrzec bo maz ppszed do pracy juz a ja sama z chlopakami.. i jak na zlosc milek mial najgorszy dzień w swoim zyciu.. w mocy mie spal wiec bylam wykonczona. W dzien spal mpze 2 godz.. reszte czasu beczal... do tego starszy.. pod wieczor juz mu sie starsznie nudzilo i zaczal broic. Ale przezylam. Dzis juz tez jestem ogarnieta. Obiad jest. Zaraz soe Milis obudzi na jrdzenie pewnie ;) . Co do dlugosci jedzenia to Milek w 15 min sie najada. Ale on juz duzy. Jutro skonczy miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wit k+d daje prosto z kapsulki. Daje tak juz 2.5 roku i nigdy nie wpadla do dzioba. A biogaie daje 5 kr (mniej nie ma sensu. A zagrożenia dla dziecka nie ma- nawet wczesniakom mlodym podaje sie tyle) na smoczek po kropli. I on zlizuje ;) A przewiijam po karmieniu. Kupe zazwyczaj robi w trakcie jedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly misiu zaraz po karmieniu cie bola piersi? Ja jak zaczynam karmic to czuje klucie w drugiej piersi. I wtedy przewody wylrowadzajace mleko się rozszerzaja.. albo jak jestem gdzies poza domem i lomysle o milku.. to tez czuje klucie. . . I wspolczuje stekania w noct.. moj starszy ayn tak mi spac nie dawal.. wiec rozumiem dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do zazdrosci starszego dziecka. Bedzie dobrze dziewczyny. Tylko wlasnie starajcie sie spedzac ze starszym maksymalnie duzo czasu.. moj starszy syn ma 2.5 roku i nie cjodzi do przedszkola. Wiec siedze z nimi sama. I nie jest najgorzej. Czasem tylko jak karmie to juli sie nudzi i zaczyna broic.. ale w sumie mu sie nie dziwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję nowym mamusiom. .... Widzę,że nie tylko u mnie ciężka noc. Mała jak nigdy często się budziła, a teraz odsypia. Chyba ją w nocy kupa męczyła, bo przy porannym karmieniu, tak się wyginała, aż zakupkała całą pieluszkę. ... Ja też daję wytaminy w kapsułkach. .... Po karmieniu też czuję delikatne kłucie, ale nie jest to bardzo bolesne i uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Wiktoria potrafi 3 godziny wisieć na cycu. W nocy także, dziś np co 2 godziny mi się budziła i chciała mleczka ;) Cycusia mi jednego trochę poraniła, bo czasami się tak mocno przysysa, próbuję różnymi metodami ją dostawiać, ale średnio mi to wychodzi. Mam na szczęście dużo cierpliwości, najważniejsze jest dla mnie żeby malutka ładnie rosła. Też już chciałam dokarmiać, ale wczoraj miałam nawał pokarmu i zrezygnowałam. Trochę tego pokarmu zawczasu upusciłam bo inaczej moje piersi by eksplodowały ;D A jem w miare rozsądnie, nie jem ciężkostrawnych i wzdymających rzeczy. Ale np czekolade zjadłam, aż pół tabliczki i małej kompletnie nic nie było. Położna mówiła, że można jeść wszystko to co w ciąży i przed nią, oprócz rzeczy wzdymających, ciężkich, zupek chińskich i gazowanych napojów, oczywiście kawa tez odpada. Cytrusy mogę spróbować, np 2 pomarańcze ale ktoś musi mi je obrać, zebym skórki nie dotykała, bo na tym jest najwięcej chemii, jeśli małej nic nie będzie to mogę śmiało je jeść. Trzeba po kolei próbować takich rzeczy i patrzeć czy dzidzi się nic nie dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też już byliśmy na badaniu bioderek i wszystko jest ok, nawet mała bąka puściła lekarzowi ;p ... Jeśli chodzi o brodawki to ja smaruję na zmianę Maltanem i Bepanthenem. Po karmieniu mam uczucie takiego szczypania samej końcówki tak własnie jakby kanaliki mi się rozszerzały. Takie nieprzyjemne uczucie. No i karmimy pół na pół pierś i mm. ... już za kilka dni Małgosia będzie miała miesiąc, jak to szybko czas leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly misiu moja Maria to zazwyczaj ok pol godziny ssie, ale bywa ze krocej lub dluzej. Dziewczyny zdradzcie sposoby na odbi janie i usypianie, bo cora to by tylko na rekach i przy cycu spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Madzias a od kiedy mm wprowadzilas? I jakie mm i ile to na początku daje sie ml? Nic sie po tym nie działo? Ja mam strasznie poranione sutki, tak, ze krew mi leci i młody to pije, mam nadzieje, ze mozna karmić jak krew leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu trochę mnie nastraszyłaś z tymi kapsułkami. Może faktycznie też zacznę podawać na łyżkę witaminy. Jeśli chodzi o czas karmienia to mój mały po porodzie pił długo nawet ok godziny ale teraz ma 2tyg i ciągnie tak 10-15min potem się wierci bo łyka szybko i dużo więc boli go brzuch, trochę przyśnie i nieraz ciągnie jeszcze chwilę i zasypia na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×