Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość karla4
Odnośnie picia oleju rycynowego, to szczerze zalecało się picie tego specyfiku w XIX wieku, mam w rodzinie gastrologa, mówił że picie może doprowadzić do niebezpiecznych podrażnień jelita grubego, bo działa tak silnie przeczyszczająco. Ja sie nie odważę tego wypic. ... u mnie indukcja porodu będzie w sumie dopiero 12 dni po terminie z usg, trochę się boję ze tak późno, no ale niestety rozbieżność w usg i om jest tak duża, że moze i ten termin jest ok. ... odnośnie tych bliźniąt które zmarły, to jest jakaś masakra, niech trąpią o tym jak najwięcej, moze lekarze będą teraz się bali przeciągać porody. U mojej szwagierki w ubiegłym roku tak było, ze ją 3 dni trzymali w szpitalu odmawiając cesarki. Na szczęście po 3 dniach wywoływania coś ruszyło i urodziło. ... z moich dolegliwości to nadal tylko bóle pachwin i bioder jak duzo chodzę. Maluch rusza się bardzo dużo, nie wiem czy mu tam jeszcze wygodnie. Jutro ktg. ... Rodzyn przy problemach z gojeniem rany po nacięciu sprawdza się moczenie tego miejsca w naparze z rumianku (nalac sobie to miski i chwilę w tym posiedzieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milusia biore dopygyt ale i tak mi cisnienie skacze jak dolne dojdzie do 90 mam sie zglosic do szpitala. Ja od 4 nie spie- lapaly mnie skurcze ale byly nieregularne i malo bolesne.Znow mi wrocilo brazowe plamienie powiem wam ze mam ochote usiasc***plakac mam tak dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena ja mialam wlasnie takie obfite plamienie najpierw krew a potem brazowe. Dlatego pojechalam do szpitala bo bylo spore. Potem nieregularne skurcze, potem caly dzien co 30min, w nocy co 10min, a nad ranem juz co 5min. I tak poszlo. Strasznie wolno sie rozkrecalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GWitam w niedzielne południe. Gratuluję nowym rozpakowanym. ...... Właśnie z Hanią wróciłam ze spacerku, słodko sobie śpi. Dzisiaj u nas trochę zimnmo więc spacerek był krótki. ..... Na ranę krocza polecam tantum rosa w sprayu moźna kupić w aptece, tak mi połoźna polecała, ale u mnie się ładnie i szybko goiło więc nie zdąźyłam wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Mi na to cisnienie nic nie daja ale pewnie dlatego ze sie unormowalo. ..... Dziewczyny a ile czasu u was trwa to ktg ?? I ile przez ten czas przewaznie ruchow czujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tez z tych ciśnieniowych i poszpitalnych. U mnie było dokładnie to samo, na IP było 165/115 a jak położyli na łóżku szpitalnym to 115/75 i czułam się jeszcze gorzej bo mnie głowa bolała. Teraz mam sobie mierzyć ciśnienie 3 razy dziennie plus dopegyt 2 razy dziennie. Kupiłam nowy ciśnieniomierz naramienny ale wyniki w ciągu 3 minut są tak różne że głupieję. Raz jest np. 139/88 a za 3 minuty 128/90. Zachowuję wszystkie wskazania z ulotki a mimo wszystko takie rozbieżności. Nie wiem czy tak mi skacze czy to coś z ciśnieniomierzem :( Tak ogólnie to nadal w dwupaku ale kompletnie pozbawiona energii, chciałabym zrobić obiad ale nie mam siły. Co wstanę z łóżka to ból pachwin i pleców nie do zniesienia. Zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle minie po porodzie. Zapodajcie proszę dziewczyny coś szybkiego na obiad bo nie mam kompletnie pomysłów. Moje kochanie niebawem wstanie po nocce i dobrze byłoby żeby zjadł coś ciepłego w niedzielę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu jeśli myślisz że waga dziecka jest uzależniona od tego ile ktoś przytył w ciąży to się grubo mylisz!!!!!!!!!!! ja przytyłam 25 kg i co?! urodziłam córkę z waga 2660 g wiec zachowaj takie przemyślenia dla siebie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aw77 Alicja też na początku spała i jadła, ale niestety zaczęły się problemy z brzuszkiem i potrafi nie spać do 2 w nocy. Uspokaja sie tylko przy piersi. Nie wiem co robić.:( Serce się kraja. x Hanja ja też słyszałam, że teraz odradzają podwójne pieluchowanie jako profilaktykę, ale tak jak piszesz, ile ludzi, tyle opinii. x Dziewczyny nie pijcie tego oleju. Ja słyszałam, że on może podziałać na dzieciątko i może oddać smółkę jeszcze w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela dlatego mi kazali mierzyc 3 razy dziennie po 15 min odpoczynku i tylko ten pierwszy brac pod uwage drugiego nie robic.Jak tak robie to jest ok Niutka ktg u dr 20 min na ip 30 w szpitalu czesto mala spala to dluzej mi je robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Hanju ja z milusiem tez bylam tylko 20 min bo ziiiimno przeokropnie.. starsze chlopaki byli na sankach ale tez niezle zmarzli. . Moze te problemy brzuszkowe Ali sa zwiazane z tym co ty jesz Maly misiu? Ja kiedys zjadlam mieao z gulaszu w ktorym byla cebula (wybieralam bez cebuli) i milus plakal pol nocy :( Ja bym dala biogaie (serio bardzo dobrze dziala.. a co pediatra to opinia ;) kilka dni temu czytalam najnowsze prace odnosnie zapobiegania kolce i sensacjom brzusxkowym u noworodkow i biogaia (dolkadniej szczep bakterii ktory w niej jest) wypada bardzo dobrze. Udowodniono ze zmniejsza dolegliwosci.. i z mojego doswiadczenia wiem ze dziala. . Madzias na krocze tantum rosa (po pierwszym porodzie uzywalam i szybko sie wygoilo) albo polecana kora debu (tej nie uzywalam). . Niutka gratulacje! Kiedy do domu? Wszystko u was dobrze?? . My po wczorajszej wizycie kuzynow czekamy na nich i dzis ;) dzieci bawily sie swietnie a my pogadalismy. Milo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala dostala zoltaczki i bedzie naswietlana. Wiec nie wiem czy jutro wyjdziemy...a tak pozatym to czujemy sie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki napisałam troche na telefonie i sie nie dodało :( Piszę jeszcze raz, przede wszystkim jestem juz z Tomkiem w domu, wczoraj po 19 wypisali nas ze szpitala. Tomuś tylko na moim pokarmie bo mimo iż była cesarka to jakos laktacja się rozkręcila i juz 3 dnia zaczał odrabiać straty. Uczymy się siebie nawzajem, jest dośc ciezko, bo Tomek spi całe dnie muszę go budzić w ciągu dnia na karmienie. Mimo iz się złości to jak się rozbudzi to je chętnie, natomiast nocki to jeden koszmar ciagle i stale płacze uspokaja się tylko przy karmieniu. Wiec wygląda to mniej wiecej tak 15-20 min karmimy się pozniej uspokajamy się przez 1-1,5 godzine chyba że histeria pojawi się wczesniej to się karmimy wczesniej. Co tego kupki wiem że po kazdym karmieniu może się pojawic, tylko ja juz sama nie wiem kiedy mam go przewijac, czy po karmieniu czy przed? bo z reguły jeszcze nie zmienie pampersa a juz kolejna kupka się pojawia. no i jeszcze nie mam takiej wprawy ze zmiana pampersów i pojawia się awaria w postaci zasikania wszystkiego i wszystkich. to tak na bieząco co u nas. natomiast szpital Inflancka bo gdzies mi migneło że Rózka się dopytywała a może komus jeszcze się przyda. otóz generalnie jestem bardzo zadowolona ze szpitala, zarówno pieka podczas porodu jak i na pooperacyjnej jak i na poporodowej było naprawde bardzo profesjonalnie i bardzo pomocnie. Każde wątpliwości i kazde pytanie było wyjasnione i pomoc była udzielona. Jednyny mankament mam do przedporodowej i każdej dziewczynie bedę mówić zeby robiły wszystko żeby nie trafić na przeprodową. Po pierwsze z opieką "róznie" a po kolejne lezy sie na łóżkach miedzy parawanami a mężowie gdzies na korytarzu koczuja i wiedza tylko tyle co uda wam się wysłać do męża sms-em. bo nie moga być z wami. Ja niestety musiałam tam trafić bo mam GBS a odeszły mi wody, wiec musiałam od razu jechac żeby dostac antybiotyk okołoporodowo, gdyby nie to siedziałabym w domu i czekala na regularną akcję skurczową. Dziewczynki, czy nawal pokarmu to tylko wtedy jak piersi są twarde, czy może jak sią tkliwe?? bo chyba nawał to ja miałam wczoraj były nabrzmiane i twarde przykladałam kapustę no i synek skutecznie mi pomagał w "odciąganiu "pokarmu natomiast teraz są tylko tkliwe. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie te rozpakowane i te jeszcze w dwupaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, 17 stycznia o 00:20 przyszla na swiat moja kochana kruszynka Wiktoria. Wazy 2530, ma 51 cm. Wyglada jak laleczka;) porod poszedl mi szybko, o 21 bylam w szpitalu, mialam skurcze co 5 min, rozwarcie na 5 cm, podlaczyli mnie pod ktg I poszlo blyskawicznie jak na pierworodke. Bolalo...zostalam nacieta, potem mialam lyzeczkowanie, ale warto bylo. Bardzo mi pomogla obecnosc mojego chlopaka, jestem z niego dumna, ze sie na to zdecydowal. Dzis wrocilysmy do domku, wlasnie nakarmilam mala, oby pospala troche:) malo placze naszczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Jasmina gratuluje i zazdroszcze :-) :-) Jak widac kolejny ekspresowy porod Rena i nelu a bierzecie te leki na cisnienie nawet jak macie w normie czy tylko jak wam pojdzie do gory.......?? ..... A co do wagi to ja tez przytylam jak narazie 16 kg czyli nie tak malo a dzidzie mam mala bo wazy okolo 2400 g wiec potwierdzam ze post goscia byl wogole bez sensu. Niektora przytyje mniej i urodzi duze dziecko niz ta co urodzi malego szkraba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przytylam 8kg,a Maluda wazyla 4100;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, o 6 rano obudzil mnie bol w dole brzucha, dostalam biegunki i pojawily sie skurcze. Okolo 8 pojawilo sie troche sluzu podbarwionego krwia. Caly dzien mam nieregularne skurcze (teraz mniej wiecej co 20 min mnie cos ciagnie) co jakis czas ten sluz. Termin mam na 28 stycznia i nie wiem czy czekac w domu az sie bardziej rozkreci czy juz jechac do szpitala. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Rena no niestety tak, ale mam nadzieje ze jutro mnie wypuszcza juz, maja mnie zbadac i zrobic usg i jak bedzie ok to do domku :-) . nie leze dlugo bo tylko od piatku ale marze zeby polozyc sie we wlasnymm lozeczku :-) :-) :-) .......... Wogole to nie wiem kiedy u mnie sie cos ruszy niby mam te skurcze przepowiadajace jak mnie nieraz zlapie to sie ruszyc nie moge no ale zaraz przechodzi, rozwarcie gin powiedziala ze mam na 2cm i ze wszystko sie tam szykuje do porodu tylko ze tak gadala juz 2 tyg temu i jak narazie cisza. Nawet plecy mnie przestaly bolec. A ja mimo okropnego strachu przed porodem juz bym chciala miec to za soba ale to pewnie tak jak kazda z nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Gosciu nie wiem ale ja na twoim miejscu chyba bym poczekala troche do skurczy przynajmniej co 15 min ale to tez zalezy jak daleko masz do. Szpitala. Ale jak wody ci jeszcze nie odeszly i skurcze sa do wytrzymania to bym poczekala troche jeszcze, w szpitalu tylko gorzej sie bedziesz stresowac ale zrobisz jak uuwazasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milusia ja biorę co 12 godzin bez względu na wynik. W szpitalu kazali brać 3x1 pomimo bardzo niskiego wyniku na poziomie 115/75. Teraz gdy biorę 2x1 czuję się dobrze. . jasmina gratuluję ślicznej laleczki :) . dziewczyny a dlaczego nie chwalicie się swoimi dzieciaczkami na naszym e-mailu? Ktoś chyba nawet usunął zdjęcia Hani :( Chętnie pooglądałabym Wasze pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem psychologiem i prowadzę obecnie badania nad oczekiwaniami ciężarnych. Zwracam się z prośbą o pomoc w badaniach - chętne przyszłe mamy zapraszam do wypełnienia ankiety. podaję link TU: http://www.ebadania.pl/eb561fa5d53586df z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Zapraszam serdecznie na moje aukcje: http ://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3371091 należy skopiować link i zlikwidować spację po słowie http Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam na meila zdjęcia mojej córeczki;) obejrzyjcie jeśli jesteście ciekawe. Wiktoria jest przesłodka i drobniutka, dużo spi, i dużo cyca ssie, ale prawie nie płacze, tylko przy przebieraniu, albo jak za długo do niej nie podejdę a ma ochotę na cycusia. Na razie śpi ze mną w łóżku, bo co ją odłoże do łóżeczka to się przebudza, potrzebuj***ardzo mieć kogoś przy sobie, niestety tatuś musi spać osobno. Teraz ja jem śniadanko a mój chłopak leży z malutką którą godzinkę temu nakarmiłam i przebrałam;) i jak na razie się nie wybudza, bo czuję że ktoś obok niej jest. Mi kurcze dokuczają bóle pleców, ale ciepły prysznic troche je łagodzi, mam nadzieje że za pare dni to przejdzie. A brzuch mam juz malutki, wygladam jakbym miala lekkie wzdecie ;) i zero rozstepow, a tam na dole juz prawie nie czuje tego szycia. Teraz z niecierpliwością czekam na mleczko z piersi, bo jeszcze nie mam, ale pije herbatki laktacyjne i jeszcze dokupie sobie takie tabletki na wywolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i GraTULuję wszystkim nowym rozpakowanym mamusią :) ... jasmina89 --> śliczna dziewczynka :) ... Rena, Różka, karla --> trzymamy KciUKasY aby się ruszyło :) ... a ja niby mam 5 dni do porodu i strasznie mi się dłuży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena trzymam kciuki kochana, na pewno już dziś będziesz mieć swoj malutką. A gdzie jesteś w Pile czy Trzciance? .... Przepraszam że tak rzadko zaglądam ale dopiero od 2 dni mam synka w domu mimo że urodziłam 7stycznia bo niestety przeszliśmy wiele niemiłych historii z jego zdrówkiem więc chce się nim nacieszyć. po drugie trwa remont w naszym nowym mieszkaniu i tak jestem trochę rozrywana pomiędzy dwa światy. Walczę też o powrót pokarmu bo niestety przez te przezycia laktacja zaczęła zanikać. A wiadomo mleczko mamy najlepsze. Uciekam bo właśnie Oskarek się budzi. Postaram się też wstawić jakieś fotki małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaem dziękuję za rady. Wypróbuję Biogaję. Na szczęście dziś w nocy spała spokojnie i budziła się tylko na jedzenie. Co do mojej diety, to bardzo uważam na to co jem, ale nigdy nie wiadomo, co może dziecku zaszkodzić. x Jasmina najszczersze gratulacje i dużo zdrowka dla Was. x Rena życzę ekspresowego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanju pisałaś, że idziesz z Malutką na USG ciemiączka. Mi nic o tym w szpitalu nie mówili. Czy takie USG wykonuje się i każdego noworodka, czy są jakieś szczególne wskazania? Czy pozostałe mamusie też mają skierowanie na to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Hej ja po wizycie. Rozwarcie na 1cm, szyjka miękka, skurczy brak, nic nie wskazuje na to że kiedykolwiek urodzę. W związku z tym w środe o 9 rano mam być na oddziale. I tu ciekawostka, lekarz który robił mi usg ( to ten który Wam pisałam, że się z nim znam z imprez studenckich) mówi, ze on ma wtedy dyzur i sie mną zajmie, podamy kroplówkę i bedziemy wywoływać. A lekarka z poradni mi mówi, ze przyjmą mnie na obserwację na patologię i będą obserwowac, a ordynator zadecyduje co i kiedy bo taka jest procedura. Dwa inne plany działania, nie wiem co ona niby tam chce obserwować jak już będę tyle po terminie. Ciekawe jak to się potoczy. Zapytano mnie też czy chcę poród naturalny czy wyraże zgode na ingerencję za pomoca oksytocyny lub ewentualnej cesarki. Odpowiedziałam, że wyrazam zgodę na wszelkie formy znieczulenia :) ... Rena ale Ci fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×