Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Słuchajcie nie ma co narzekać, nie krwawiłyśmy 9 miesięcy to teraz jakoś damy radę;) Rena do ciebie też wysłałam naila na ten adres z którego pisałaś do nas, sprawdź. Mama Oliwki ma analogiczną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska ja smaruje alantanem i zmieniam co 3 godz, chyba ze mala w nocy spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oderwałam się na chwilę od cyca mojego ;) ... ja najpierw smarowałam bepantenem, ale przerzuciłam się na linomag, wydaje mi się lepszy nie zbiera się tak w psipsi Wiki i mam wrażenie, że lepiej się wchłania ... a co do pieluch to używam na zmianę pampers na noc a w dzień dada no i przy dadzie częściej zmieniam pieluchy, bo są dużo mniej chłonne :( ... u nas też brzydko na dworze i znowu bez spacerku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja chusteczki nawilzajace odlozylam na polke zaraz po powrocie do ze szpitala jak pojawilo sie pierwsze odparzenie i juz nie wrocilam do nich. myje pupe Tomka wata zamoczona w cieplej wodzie przegotowanej,Moze powinnam myc Tomka pod kranem biezaca woda z mydlem ale on jest tak "skrecony" ze boje sie ze cos mu zrobie. Poza tym po kazdym myciu Tomek lezy na przewijaku na tetrze przykryty kocem. Pieluchy zmieniam srednio co 3 godziny a czasem czesciej jak Tomek nie spi miedzy karmieniami i uslysze ze robi kupe to od razu na przewijak. Wiadomo w nocy jak usniemy na dluzej no to dluzej jest nie przewiniety. Rodzyn dzieki za informacje poczytam o tych pieluszkach wielorazowych, a M jak wroci to wysle go po ten alantan plus. Dzieki dziewczynki za rady, jak tak dalej pojdzie to musimy isc do pediary po jakas masc robiona o ktorej piszecie, bo mi go szkoda ze ciagle biedak ma odparzenia, mimo iz staram sie bardzo zeby i wietrzenie pupy bylo i zeby czysta byla jak najdluzej a i tak ciagle odparzenie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak joleczka na noc uzywam pampersow a w dzien dady. Pupe smaruje oliwka lub kremem oilatum, odparzen na cale szczescie nie mamy. ...... krostki posmarowalam linomagiem i troche lepiej wygladaja, a musialy mala swedzic, bo jak kladlam ja na klatke to odwracala sie z ppoliczka na policzek ocierajac sie o pieluszke ppolozona na klatce. ..... miskapyska te twoje krostki to moze byc ten tradzik niemowlecy, dzisiaj czytalam, ze jak dziecko jest w cieple to krostki sa bardziej widoczne, a jak chlodniej to staja sie cieliste i prawie ich nie widac tylko czuc jak sie dotyka, przemywas sie je sama woda przegotowana i niczym nie smaruje, za jakis czas powinny same zniknac, a pojaawiaja sie od hormonow ktore mama przekazala w ciazy. ..... Chusteczki nawilzane uzywam z rossmana te rozowe, sa bezzapachowe i nic po nich sie nie dzieje, raz mialam z lidla to malej krostki tam wyszly. ...... ja juz przestalam krwawic, ale plamilam tak prze ok 5 tygodni, wizyte u gina mam za tydzien, a jutro druga wizyta u ortopedy z mala, mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u nas również marudny dzień. Cały czas usypia przy piersi i budzi sie za 10 minut. Mam nadzieje, ze to przez pogodę... . Ja przestałam krwawić jakoś w 4 tygodniu po porodzie. . Miska my używamy pampersów Dada i smaruję za każdym razem gdy zmienię pieluchę maścią robioną którą otrzymałam w szpitalu. Bambino nie nadaje się dla córci. Zamierzam spróbować linomag. Przy odparzeniach stosuję sudocrem. NA razie przydał się tylko raz.Znowu wstał mój bąk mały i znowu marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze bylo juz sporo propozycji przeniesienia gdzie indziej ;) moze na fora.pl??? ;) . Ja tez smaruje czym popadnie tylek. Mam masc robiona a la linomag, krem penathena (ten jest super!!) Sudocrem i krem do tylka hippa. I bepanthen ale tego nie uzywalam. Miskapyska sprobuj moze sudo? Czy juz przerabialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! My juz w domu odpoczywamy z Filipkiem w lozku :) Taki sie biedny przez ten szpital zrobil potrafi plakac przez sen jest niespokojny czesto sie wybudza reaguje na najmniejszy dzwiek. ... Musze pediatry nowego szukac zazdroszcze ze macie takich ktorym mozecie ufac. Zalecono nam zeby starszego jednak zabrac z przedszkola na caly marzec i spacery znowu mamy zaczac od werandowania. ... Kochana mojej kolezanki maly tez mial odpazenia od pampersow u nich sprawdzily sie huggiesy podobno sa najmniej uczulajace. ... Mamy juz monitor oddechu zdecydowanie bede czula sie bezpieczniej jak moj akrobata bedzie spal na brzuchu. ... Do mamus ktore daja biogaje w szpitalu dostalam zalecenie zeby znowu malemu ja dawac i znalazlam w aptece Floractin tez kultury bakterii w kroplach jest to nowosc i sluchajcie kosztuje 8.50 :) W porownaniu do biogai to strasznie tanio Pani z apteki mowi ze dostali tylko 5 sztuk i byc moze to tyljo promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pysia u mnie to samo, mała spała z godzinę od 9 rano:/ cyc i cyc i cyc i mama. Spacer też odpadł chociaż robiłam dwa podejścia. Jestem zmęczona, nie mam nawet czasu czytać a tym bardziej pisać. Albo mi też dzisiaj humor nie dopisuje i marudna jestem, a zaraz jeszcze będę przerabiać kolkę małej przy cycu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
em a Ty wyślij maila na naszego, rena Ty dostałaś maile na adres z którego pisałaś do nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Róża kochana a ja myslalam ze Filip przez szpita l taki sie zrobil ale skoro u Was tak samo to cos musi w tym byc. Od 2ch dni moj maluszek caly czas przy cycu balam sie ze mam malo mleka dlatego tak dlugo je ale moze chodzic o cos innego. ... kaem prywatne forum to dobry pomysl bo nie wszystko jednak tu mozna napisac. Ciekawe co nam z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko tam jest też otwarte chyba że można tematy zastrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna. Potrzebuje jeszcze admina :) sama nie dam rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już zarejestrowana, czekam na akceptację :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maila wyslalam ;) I musze sie nauczyc aktywowac konta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha Nelu widzialam ;) Umyje milusia i wlacze lapka. Z komorki trudno mi sie steruje :) i tak cud ze udalo mi sie zalozyc :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj moja daje czadu dzisiaj :( czekam aż uśnie na dłużej żebym mogła iść się umyć, a ta dalej swoje. 5 minut i po spaniu. Mąż jest chory więc nawet na chwilkę nie moze z nią zostać. Teraz daję jej smoczek, bo jak była długo na piersi w końcu wypluła sporą ilość mleka, więc nie wiem już o co jej chodzi.... Teraz leży w łóżku moim ja siedze obok i ma w buzi smoczek za chwile wypluwa i znowu szuka smoczka. A śpiąca jest jak nie wiem co. Najgorsze jest to, że od wczoraj ręce pcha do buzi. Założyłam jej łapki-niedrapki, ale i tak piąstka jest w buzi. U Was też tak się dzieje? . jeśli chodzi o główkę, to u mnie też czasami Natalka wygina się do tyłu. Czasami kończy sie to płaczem, bo uderza głową w moje ramię. . Jak będę miałą możliwość zajrzę jak działa nasze nowe forum :) . aha napiszcie mi jak myślicie czy ta chropowata skóra na twarzy moze swędzieć dziecku? jakoś często jak ma czerwonawą twarz często ociera policzki o pieluchę tetrową, którą zawsze używam, gdy ją podnoszę. Chyba musimy się przejść do lekarki, ale chyba pójdziemy do tej co prywatnie przyjmuje. . Mała zasneła. zmykam pod prysznic. Będę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak bede na lapku to zobacze jak z ta poczta i tam sie tez odezwe bo wchodzac tam z fona nic tam nie kumam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
dzieczyny nie bylo mnie chwilę i się pogubilam, mam całą skrzynkę maili, czy my piszemy teraz maile czy dalej tu na kafe? Nie nadrobię z czytaniem bo tego strasznie duzo. ... przeczytałam tylko, ze któraś z Was miała problem z bliznowecem. Ja miałam takiego na ramieniu po szczepieniu w liceum na gruźlicę. wyglądał jak sutek-dramat! Wszyscy mnie pytali co tam mam, nie mogłam nosić bluzek na ramiączkach. Stosowałam wszelkie maści na blizny, aż na studiach chirurg plastyk doradził mi zastrzyki z kortykosteroidów. Mialam 2 zastrzyki, blzizna całkowicie się spłaszczyła. ... u nas cięzka noc. Mały zasnął o 21 o 23 obudził się na jedzenie, póżniej znowu 03 i co godzinę aż do 8. Koszmar. Ogólnie bardzo diwnie sypia, bo cała noc ma zamknięte oczy a macha łapkami, stęka, krzyczy, wierci się, gada cos po swojemu. Ja przez to nie śpię, bo mi się wydaje że jemu coś dolega. Nie płacze przy tym, więc jest to strasznie dziwne. .. czytałam, że Wy profilaktycznie podajecie coś na kolki, mi lakarka jak i położna nie pozwoliły dawać nic profilaktycznie. Nie wiem czemu. Kazaly jak pojawią sie kolki zjawić się w przychodni, a do tej pory jeść normalnie i nic nie podawać dziecku. Wczoraj zjadłam wielki torcik hiszpański i nie powiem z drżeniem czekałam na reakcję dziecka, ale odpukać nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, nie odchodźcie na prywatne forum, dużo osób Was tutaj czyta:( ja też, mama styczniowej córeczki Załóżcie nowego maila (tylko dla kilku osób) i tam wysyłajcie zdjęcia i prywatne inf, ale tutaj też zostańcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla moja malutka też tak śpi, dlatego pomimo tego, że zasypia o 2 i budzi około 7 mej ja jestem niewyspana i zmęczona. Malutka śpi ze mną, więc jak drgnie ja już nie śpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej,nie wiem zy jeszcze ktos tu jest,ale musze sie wygadac.własnie dzisiaj dowiedziałam sie ze jestem w ciązy,nie wiem co sie ze mna dzieje,rycze cały dzien,chociaz z narzeczonym staralismy sie o dziecko rok czasu a kiedy sobie juz odpuscilismy bo mamay slub we wrzesniu,buum i sie stało,nie wiem jak to bedzie z jednej strony sie ciesze a z drugiej jest mi strasznie smutno.Natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie znowu akcja "non stop cyc albo krzyk" powoli trace siły i pomysły. W nocy co godzinę pobudka a w dzień co 20 min. Jestem już zmęczona ale jest mi lepiej gdy czytam ze nie tylko ja z mała przez to przechodzimy. Gdyby Was nie było myslalabym ze cos źle robię. Dzięki dziewczyny :-* . Dostałam link aktyeacyjny ale nie mogę się zalogowac do naszego forum :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jak korzystać z tego nowego forum? Trzeba się jakoś zarejestrować czy jak? Ciemna jestem w tym temacie? I jak piszemy już tylko na nowym czy na kafe też się udzielamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu z 20.02.14 miło nam że jesteś pilną czytelniczką naszych wypowiedzi i popieram pomysł pozostania tutaj, problem polega na tym, że pisanie o płaczu z przeświadczeniem że czyta to cała Polska, lub pytanie co zrobić z biednym zaropiałym oczkiem i uzyskanie kilku treściwych odpowiedzi jest ok, jednak pisanie o krwawieniu i pewnych intymnych kwestiach z przeświadczeniem że czyta to pan Stefan z Ustrzyk i Baba z Radomia to już mniej fajna kwestia. Poza tym zawsze możesz do nas dołączyć, przecież wiadomo jest że forum tworzą ludzie:) Myślę że każda mama grudniowo-styczniowo-lutowa się u nas odnajdzie:) x Co do rejestracji to zapewne Kaem musi wszystkie zaakceptować tylko pewnie jeszcze o tym nie wie:) x Lilkaa jesteś? Co u Ciebie? x Nelu współczuje, moja dzisiaj mega spokojne dziecię, pewnie odsypia wczorajszy dzień lub faktycznie reaguje na zmianę ciśnienia i przy każdym spadku jest mega marudna. A za tydzień - dwa czeka mnie ten straszny skok rozwojowy o którym tyle słyszę od Was i czytam;/ Ile on trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różko u nas skok rozwojowy trwał w 6 tyg tylko (albo aż) 2 dni. Mały wtedy był strasznie marudny, prawie cały czas jadł. Niestety ja karmię pół na pół więc nie przerabiałam ciągłego wiszenia na piersi i mógł mnie ktoś odciążyć. Chciałam skorzystać z okazji i często go przystawiałam żeby laktacja się zwiększała, dodatkowo pobudzałam laktatorem ale moje wysiłki na nic. Mały tez pił tylko do momentu jak samo leciało, później już była złość i krzyk więc zmuszona byłam podać butelkę. Bardzo mi szkoda że nie mogę go karmić samym moim mlekiem. Nie wiem czy tylko ja tak mam czy jest jeszcze jakaś mamusia co dokarmia lub daje tylko samo mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia ja myslę że szaleją już w Tobie hormony i dlatego taka reakcja na wiadomość o ciąży. Też miałam podobnie, choć dzieciątko było zaplanowane to w momencie jak zobaczyłam 2kreski ogarnął mnie strach, później łzy radości. Ciesz się że Wam się udało bo Dzieciątko to Cud od Boga a cała reszta na pewno się ułoży. Datę ślubu myslę że można zmienić i ustalić odpowiedni dla Was czas. A na razie dbaj o siebie i się nie denerwuj niepotrzebnie, bo z perspektywy czasu przyznasz mi rację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różka, to ja, gość z 9.28:) Rozumiem na czym Ci zależy, ale też myślę, że jeśli będziecie zapraszać na takie forum wszystkie chętne osoby, to i tak może wśród z nich trafić się Pan Roman z Sosnowca;) a tutaj wszystkie jesteśmy anonimowe siłą nie zatrzymam, ale dobrze się Was czyta, sama czasem coś skrobnę jako gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×