Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Różko ja bardzo bym chciała tak zrobić jak radzisz tylko że nie wiem jak to praktycznie wykonać bo ja ściągam ledwo 50-60ml z obu piersi a to za mało już dla mojego szkraba i muszę dorobić mm bo jest wielki krzyk. ... Reniu bóle brzucha też mam właśnie od kilku dni ale trochę niżej i zastanawiam się czy to nie zbliża się miesiączka. A z wizytą u lekarza nie zwlekaj bo nadciśnienie to nie katar i jest niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, tu MamaPysia. Majaa pediatra stwierdzila,ze to potowki (identycznie jak u Was raz bardziej czerwone raz blade krosty na twarzy, glowce szyi i na klatce piersiowej). kazala kapac dzidzie w samej wodzie ewentualnie iuzywac mydelka bambino jesli jest to konieczne, zapisala robiona masc (jutro mam odebrac z apteki) no i nie przegrzewac dziecka. ja mam zakrecone kaloryfery a Natka jest w body i polspiochach. U nas tez wystepuja kichniecia jak i kaszel. Pediatra osluchala i wszystko jest czyste. Podejrzewam,ze to przez suche powietrze. U nas odparzenie bylo 1 raz po kremiku bambino ale po uzyciu sudocremu wszystko sie wygoilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc mamapysia
jeszcze raz ja Mamapysia. moja w poniedzialek skonczyla 6 tyg i non stop w godzinach 17-2 w nocy jest na piersi. Padam na pysk :( no ale jak potrzebuje to coz moge zrobic. U nas wystepuje cos takiego jeszcze jak bezdech. podczas karmienia jak i we snie. Pediatra mowila,zeby sie nie przejmowac bo na kilka sekund moze dziecko tracic oddech ale ja dalej sie boje i czuwam cala noc przy niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc mamapysia
zastanawiam sie nad tym urzadzeniem do monitorowania oddechu,ale na razie finansowo leze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw 77
No to znów mam mojej sie dzien z nocka pomylił nie spi juz od 21... Eh.jak Wy to robicie ze Wam dzieci śpią po 5 h w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci w 6 tygodniu wchodzą w tzw. skok rozwojowy i stąd te problemy z karmieniem. Zmienia się skład mleka mamy, maluch potrzebuje więcej jeść i dlatego ok tygodnia może wisiec na cycu. Największym błędem jest podanie wtedy butelki. Trzeba się troszke pomęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu a co w składzie się zmienia? I z tego co kojarze duźo osób mówi o kryzysie pokarmu w tym czasie, wiesz o co chodzi? Maju laktator nie pokazuje ci stanu faktycznego ile zje twoje dziecko bo inaczej ściąga pokarm. Dziecko wysysa inaczej i mleka bierze więcej niż laktator. Na początku jest mu trudniej bo trzeba się napracować a nie wlożysz butelkę i leci, ale dzieci uczą się tego i potem sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki,wczoraj po południu był kryzys Młody co półtorej godziny dostawał histerii aż się zanosil z płaczu nie wiedziałam co robić tylko przy piersi się uspokajał.no to karmiłam miedzy karmieniami płakał ewidentnie to odpazenie go bolało bo przy przewijaniu mega awantura.zeszlym razem stosowałam kleik z maki ziemniaczanej ale nic nie dawał dopiero linomag pomógł i zagoil.wiec odstawilam i smarowalam pupe kremem bambino. Przez dwa tygodnie było ok i znowu to samo.teraz widzę ze lepiej bo właśnie się przegraliśmy i nie było awantury.betampel mam używałam na brodawki wiec ja linomag nie pomoże to zmienię.odpazenie jest tylko przy rowku(sorry za szczegóły),wiec to raczej nie pieluchy.tylko pewnie cos jem co zmienia skład kupy i stad te odpazenia.kolezanka ma to samo. Rozka u mnie Tomek też po spacerze nie śpi i budzi się przy wyjmowaniu z wózka albo przy zdjęciu kombinezona,od razu muszę go karmić bo jest awantura,a chodzę,z nim po dworze około godziny i zawsze przed wyjściem go karmie.ok dzięki za rady muszę z pediatra porozmawawiac co robić,z tymi odpazeniami,a M ma jutro kupić inne pieluchy. Miłego dnia młody uznał wiec ja też zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkaa25
aw77 - tak zgadza się 25 zł mała tubka 30 gram, duża czyli 100 gram 50 zł. Wiem, bo miałam i jedna i drugą pojemność. Używałam na brodawki i super, zostało mi pół tubki i z braku pomysłów na odparzenie - była mąka ziemniaczana, było wietrzenie itd, posmarowałam małej pupkę Bepanthenem i okazało się to super pomysłem, poleciałam do apteki po większe opakowanie. Prócz smarowania na pupę, stosowałam na te krosteczki, które pojawiły się na buźce, jak mała się podrapała to również na te ranki nakładałam. x miśkapyśka zauważyłam podobny schemat - u mnie po soku jabłkowym lub surowych jabłkach małej zakwasza się kupa i siuśki i odparzenie gotowe. Dużo nabiału też zakwasza. x Różka zerknij na skład, bo jeśłi Twoja maść zawiera Acidi Borici to ja stosowałabym ją tylko na odparzenie i to do momentu wygojenia. Na pewno nie jako profilaktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Dziewczyny czy Wasze maluchy budząc się albo przez sen wydają dziwne dźwięki: charczą, skrzypią, machają łapkami, robią dziwne miny i nieskoordynowane ruchy? Bo mnie to strasznie śmieszy, ale nie wiem czy jest normalne. .... Majaaa ja piję codziennie 2-3 herbatki laktacyjne, takie z herbapolu. Nie martw się koło 3 tygodnia pojawia się kryzys laktacyjny, ja tak miałam własnie we wtorek, mleka prawie zero, mały non stop na cycu bo głodny. Dzwoniłam do poradni, mówili, żeby dzie ń lub 2 spędziec z dzieckiem w łóżku i dawać piers non stop to organizm zacznie wytwarzać mleko i wszytsko wróci do normy. Często mamy właśnie w 3 tygodniu 6 lub 3 miesiącu mają kryzys i zaprzestaja karmienia piersią myśląc ze mleko się skończyło, a to normalne. Jak nie chce ciągnąć to laktator, ważne żeby teraz często stymulować piersi. .... u nas dziś Karol wydaje czasami takie dziwne dźwięki jak by mu flegma gdzieś zalegała, ale nie kaszle :( nie wiem co to ... co do butelki Calma z Medeli, to polecam tym które dokarmiają. Faktycznie nie ma porównania z innymi butelkami. Karol był w szoku, najpierw otworzył buzię i czekał aż mu się samo mleko z butli wleje a tu nic, po chwili zaczął naciskać dziąsłami a tu nadal nic i dopiero załapał że ma ciągnąć i ssać jak pierś i mleko zaczęło płynąć. Butelka jest super a co najlepsze nie trzeb ajej zmienic z wiekiem, bo ona jest jak sutek, ten też sie z czasem nie zmienia :) ... Różka a spróbuj jeszcze ugotować 1 śliwkę suszoną w szklance wody i podać pół łyzeczki takiej wody dziecku. Podobno pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pediatra poradziła na odparzoną pupcię stosować przez 3 dni clotrimazolum - pomógł rewelacyjnie, ale nie można za często używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie ja tez bym chciala wiedziec co robicie, ze dzieci spia przez 5 h ;) , u mnie nadal max 2h. .... Na odparzenia polecam sudocrem u mnie sprawdzasie rewelacyjnie. .... Karla moja tez przez sen robi smieszne miny od usmiechow, po dziubki i grymas zdumienia czy placzu, przy tym steka, sapie i charczy, zerszta podczas karmienia tez tak robi nawet to sobie nagralam na pamiatke. .... Ja tez popijam herbatki z herbapolu i koperkowa. ... Wlasnie karmie i usypiam mala, a ok 12 idziemy na spacerk. Moze zasnie i usiade do kompa poogladac zdjecia, a moze uda mnie sie Hani zdjecie wstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czasem Was podczytuje i chcialam Wam napisac ze tubka Bephanten'u 100g kosztuje na allegro ok 24-25 zl. Pozdrawiam - Madzia1986 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) moja mala tez tak charczy jakby miala gdzies zalegajaca wydzieline. Zastanawialam sid nawet czy to nie katar, bo jestem mega przeziebiona i balam sie ze zalapala katar odemnie. Ale narazie jest ok. Oddycha ladnie noskiem. Co do butelek to ja mam aventa. Antykolkowe. Ale zastanawiam sie czy nie zmienic, bo mala pije tak zachlannie ze leje jej sie po brodce i czesto sie krztusi:( zawalu mozna dostac. Czy wasze maluszki czesto puszczaja baczki? Moja ma dni, ze pryka sobie smiesznie, a czasem tak sie prezy jakby miala z tym problem. Co do bujaczkow to my kupilismy taki z wibracjami. Malutka lezy w nim bardzo spokojnie i z duzym zainteresowaniem:) uspokaja sie po czym usypia. Podobno sprawdza sie czasem przy kolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądam zdjęcia na mailu i nie wierzę, ale Karolek ma czuprynę, normalnie jak model ;) śliczności. A Natalka piękne duże oczka i ten uśmieszek. Ale te nasze dzieciaczki słodkie, wysyłam zdjęcie Hanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak -maść na serio bepanthen- 100g to maks 25 zł - a jest dobra na wszystko! Trzymam na odparzenia właśnie. ja na co dzień używam- sudocremu i póki co jest super z pupcią . kurczę dziewczyny cały czas piszecie, że dzieciaczkom charczy i u mnie nadal tzn. po nocy jak pije to masakra mam wrażenie , że wszystko ma zawalone.... później sól do noska i przechodzi i nic nie wyciągam nic nie ma, ale to takie charczenie czasem nawet jak oddycha mnie dobija jutro chyba już pojadę tylko co powiem, że dziecko charczy i 2 dni temu kaszlneło 4 razy? aha i ile razy można psiakać solą do noska? jest jakiś max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.... tak was czytam ale przy małym ciezko znależdz chwile zeby coś skrobnąć.... moje dziecko jak z zegarkiem w reku budzi sie co 3h na cyca... powiem wam ze miałam kryzys zwiazany z karmieniem piersia...bo kacperek tak mi sutki poranił ze kazde karmienie sprawiało taki ból ze az syczałam zaciskajac zeby....planowałam przejsc na mm-z butla wiadomo troche lzej...ale teraz mam watpliwosci i zal mi tej bliskosci z małym...i skonczyło sie na tym ze w nocy daje cyca a przez dzien butla. xxxx aw77 co do charczenia to ja tez zaobserwowałam u małego taka przepadłość....tez mi charczy na nosku....szukam wydzieliny ale niebardzo tam coś widac....zastanawiałam sie nad lekarzem....jutro bd po,łożna wiec zapytam co ona o tym mysli..... ma,ły mi takze czasem kichnie i kaszlnie...ale to prawdopodobnie wody jeszcze bo my jakby nie było na swiezo po szpitalu. xxxx dziewczyny i pytanie....stosujecie sudocrem proilaktycznie na odpazenia czy dopiero jak odpazenie sie juz pojawi?bo ja słyszałam ze to ciezsza altyleria i zebby z sdocremem nie przedobrzyc bo pozniej juz ciezko zeby cokolwiek zadziałało,ja smaruje alantanem-masc,to polecali w szpitalu. xxxx ach i jeszcze jedno...od kiedy wasze maluchy zaczeły przesypiac wiecej niz 4h....bo mój mały to istny stoper...co do minuty jedzenia sie domaga czasem,zastanawiam sie kiedy można takiego malca uczyć przesypiania nocek....tyle sie naczytałam o spadajacym cukrze u takich malutkich dzieci....poradzcie cos.... xxxx pozdrawiam i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc powyżej to ja...Interesantka25 jak znajde czas to podesle wam zdjecia kacperka na naszego meila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i jeszcze jedno...jak wy dbacie o noski maluchów?...bo ja przed porodem kupiłam sterimar-spray,ale jak nim fukne do noska to mi sie mały krztusi...wiec robie zwitka z waty...nasaczam sterimarem i tam mu tak gilam w nosku i jest o niebo lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Interesantko, mi powiedziano, że jak dziecko przekroczy swoja wagę urodzeniową i przybiera ładnie na wadze, to nie trzeba go już budzic co 3h do jedzenia w nocy. Wtedy może spać spokojnie 5-6h. U nas niestety waga rośnie ale nadal jest niższa niż urodzeniowa więc go budzę, a nawet widzę że teraz sam się budzi częściej niż co 3h w nocy :/ ... co do sudokremu to u nas w szpitalu tez mówili żeby nie używać na codzień, bo on się przydaje w ekstremalnych sytuacjach (po co codziennie pakować na tyłek tyle tlenku cynku), a używać czegoś tłustego, w szpitalu to był linomag. Przyznam że położna ze 2 łyżeczki tego pakowała na pachwiny i tyłek. Ja daję Sudocrem tylko jak pupa jest czerwona. A no i mówilizeby po sikach nie wycierać dziecka chusteczkami, bo w moczu nie ma bakterii, więc albo samą wodą na waciku albo niczym. Częste stosowanie chusteczek też może podrażniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla- dzięki nie wiedziałam z tym sudocremem nikt mnie wcześniej nie oświecił.- w takim razie przejdę na coś innego ale w sumie sudocremu używałam tylko jak była kupka, no ale nic zmieniam. widzicie jak dobrze , że jesteście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i od wczoraj mam mały sukces- mam przerwy 4 h pomiędzy karmieniami ostatnie pół godziny muszę ją nosić bo marudzi ale się udało ;-) i przynajmniej zje wreszcie swoją normę jak mam przerwy co 4 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesantko jeśli zależy ci na karmieniu piersią to przystawiaj maleństwo jak najczęściej, nie zastępuj piersi butlą bo maleństwo ci teraz wyrabia laktacje, trzeba jak najczęściej przystawiać do piersi mimo ran. Na rany koniecznie maść to złagodzą ból i szybciej sutki będą sprawne. Ja używałam matela czy coś takiego a Lilka właśnie stosowała bepanthen i chwali. Te rany szybko przejdą a Ty nie będziesz miała problemu z laktacją plus maleństwo nauczy się dobrze ssać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już to tą butlą co Karla opisywała z imitacją smoczka. Karla moja tak ma dzisiaj, nie śpi od 6 godz i płacz lub cyc. Po cycu chwilowa drzemka i od początku. To podobno zw jest ze skokiem rozwojowym w trzecim tyg związanym z przebodźcowaniem i trwa dwa do trzech dni. Powtarzam - podobno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkaa25
O kurczę to u mnie w aptece 50 zł. - no cóż, leciałam jak głupia po ta maść, bo okazało się, że bardzo pomaga i jeszcze jaka zadowolona byłam ha :) No widzicie człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera ;) Dzięki za info w każdym razie. x Zgadzam się z przedmówczyniami tlenek cynku zawarty w Sudocremie działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie ran, natomiast to żadna profilaktyka, bo jest za mocny i powinien być używany w ostateczności- dodam, że tlenek cynku jest wykorzystywany w stomatologii do wypełnień tymczasowych tzw. "lekarstwo lub opatrunek", więc same rozumiecie z czym mamy do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo to ciśnienie bo nie tylko moja jest dziś taka marudna. Jej, kafeteria odrzuca mi dzisiaj wszystkie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozka na pocieszenie powiem Ci, że od około 3 miesiąca pierwszy sen dziecka jest od razu ten głęboki i wtedy można nawet dziecko przewinąć na śnie:) tak wyczytałam w poradniku. x Mała się budzi więc już nic nie napiszę, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różko Wiem że,aby podtrzymac laktacje trzeba czesto dziecko przystawiac...ja jeszcze przed ciaza byłam nastawiaona na butle od samego początku,ze względu na mojego guzka który jest łagodny ale i tak do wycięcia,jednak ze w szpitalu w którym rodziłam był wielki nacisk na karmienie naturalne,no i tym sposobem zaczełam karmic piersia,choć nie chciałam,mały piersi poranił,smarowałam malantanem i karmiłam przez kapturki,teraz jest juz z sutkami ok. Jak juz pisałammiałam od początku karmić butla,bo nie chciałam niepotrzebnie rozkręcac laktacji co i tak sie stało,a teraz kiedy chce przestać to zal mi tej bliskości z małym,dziwne jaką czuje sie więz z dzieckiem przy KP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkaa25
Słuchajcie, już pytałam wcześniej ale jeszcze raz zapytam czy układacie dzieci na brzuszkach? Bo czytam, że sporo Maluszków ma problemy z brzuszkiem i podajecie kropelki na kolkę. Ja właśnie chciałam uniknąć podawania kropli i zaczęłam kłaść Małą na brzuchu, zaczęłam od 3 min. - skończyło się krzykiem, kolejny dzień 5 min. - skończyło się krzykiem i kolejny dzień, po 5 min. walki zasnęła na 2 h na brzuszku. Efekt na zmianę bączek i odbicie i tak cały czas. Teraz jak tylko zaczyna się Maleńka mi robić marudna, od razu kładę ja na brzuszek. x I mam jeszcze pytanko o stawy biodrowe, lekarz zalecił nam szerokie pieluchowanie przez miesiąc - stawy 1b czy któraś z Was ma podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×