Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co robicie z młodej kapusty ?

Polecane posty

Gość gość

Mam prośbę przy okazji podajcie sprawdzony przepis na duszoną młodą kapustę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta59
zagotować wodę , posolić -wrzucić poszatkowaną kapustę.Po 10 min.odcedzić- wodę z kapusty zachować- przyda się do zasmażki. Zeszklić na smalcu pokrojony ,wędzony boczek , wsypać 1 łyżeczkę mąki i podlać wodą z kapusty, -ok 1/2 szklanki pogotować chwilę aż zgęstnieje , dodać kapustę , 1 łyżeczkę cukru pieprz , ocet i zieloną cebulkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lotta dziękuję :-) Bardzo fajny i prosty przepis,w tygodniu zrobię sobie taką kapustę bo już długo mam na coś takiego ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robię bardzo podobnie, z tą różnicą że nie na smalcu, tylko na oleju - smalec to morderstwo dla serca, olej rzepakowy obniża cholesterol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do "Gość" smalec mogę zamienić na olej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety co jeszcze (oprócz duszonej) mogę zrobić z młodej kapusty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ugotowac na pol gesto albo jak to woli taki rzadki bigos do tego ziemniaczki na oddzielny talerzu mniam mniam i duzo koperku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
golabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię kapustę zasmażoną jak koleżanka opisała wyżej. Zamiast smalcu daje masło klarowane a pod koniec dodaje posiekany koperek. Robię kapuśniak oraz ala bigos z marchewką,piersią kurczaka,przyprawami. Można też zrobić mielone vel gołąbki czyli kapusta,ryż i mieso mielone. Wiem że niektórzy też wydrążają środek,faszerują mięsem mielonym i zapiekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta59
Można też tak -pokroić kapustę na ćwiartki , obgotować w słonej wodzie ok.10 min , odcedzić.Podać polane masłem z bułką tartą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za Wasze przepisy :-) Nabrałam ochoty na młodą kapustę. Potwór z Bagien Mielone vel gołąbki też kiedyś robiłam,przypomniałaś mi o nich. Lotta 59 Z bułeczką i bułką tartą (taki prosty przepis) kapusta jest przepyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia robi rewelacyjną młodą kapustę kapuchę posolić i ugotować dodac zasmażki i dużżżżżżżżżo pokrojonego drobno koperku, odrobina octu o smaku, pieprz, maggi kapustka jest pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja młodą kapustę duszę tylko z dodatkiem niewielkiej ilości masła i dużej ilości koperku dodawanego pod koniec gotowania zasmażka moim zdaniem psuje młoda kapustę, której głównym atutem jest świeżość i delikatność, zasmażka bardziej pasuje do starej kapusty duszonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta59
Zapiekanka gołąbkowa farsz taki sam jak na gołąbki , sparzyć kapustę , pokroić w grube paski .Przekładać warstwami i zapiekać w piekarniku ok 1 godz. Robię tak jak jeszcze młoda kapusta ma za małe liście by zrobić gołąbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koorwa jak czytam o smazonej kapuscie i do tego jeszcze zasmazanej to od razu widac slask i grube,upasione d**y:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kliokji
Robię tak jak jeszcze młoda kapusta ma za małe liście by zrobić gołąbki nie sa za male, ale za bardzo kr***e i rozlazle zanim je sparzysz juz zozlaza sie by temu zapobiedz ,nalezy na samym poczatku parzenia dodac odrobine octu i na samym poczatku gotowania gotowych juz golabkow dodac np.koncentrat pomidorowy,ktory zawiera naturalny kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajcie że po ugotowaniu młodej kapusty należy usunąć środek i udawać głąba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kliokji
nie sa za male, ale za bardzo kr***e i rozlazle" kurfa, nawet zagwiazdkowalo slowo -k.r.u.c.h.e. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×