Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JAKI TERMOMETR

Jaki termometr bezdotykowy jest dokładny i powtarzalny?

Polecane posty

Gość Jurek10
Ja polecam thermofocus - producent włoski Tecnimed. sprawdza się rewelacyjnie ponieważ ma sensor odległości oraz pokazuje temperaturę do jakiej jest skalibrowany. warto dodać, że jest to system LED, a nie na podczerwień. POLECAM zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ODRADZAM! Ja posiadam microlife (taki niebiesko biały). Pokazał temperaturę 37,5. Zweryfikowałem rtęciowym pod pachą i wyszło 39.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagniewany
potwierdzam - ja też posiadałem microlife - niby szwajcarski - teraz wiem, że chiński. pokazywał głupoty - serwis wmawiał mi, że wszystko jest ok, a różnica pomiędzy poszczególnymi temperaturami w odstępie kilkunastu sekund wynosiły od 0,6 do 1.0 stopnia Celsjusza. odradzam zakup tego chińskiego termometru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termofocus a jaki model polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
thermofocus essentiale 0700A2 jest najtańszy, więc taki. mierzy tak samo, jak wyższy model. warto napisać do dystrybutora - podpowiedzą, gdzie kupić taniej w aptece lub sklepie: biuro@lab4u.pl mi się udało w rewelacyjnej cenie nabyć z pomocą firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkka79e
Ja niedawno kupiłam termometr multitemp sanity, jest bardzo dokładny, o wiele dokładniejszy niż poprzedni termometr z którego korzystałam. Szybko mierzy temperaturę i jest prosty w obsłudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robix33
Do dzieci to tylko bezrtęciowe. Ja to bym się bała mierzyć takim starym, jeszcze by się rozbił i tragedia gotowa. Używam na tę chwilę termometru cyfrowego non Contact GERATHERM. To mi bratowa, która mieszka w Niemczech polecała. Solidna konstrukcja, łatwy i szybki pomiar, można też mierzyć temperaturę przedmiotów, choćby herbaty w szklance ;) Często z tego korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrt
Mam w domu dwa termometry. Stary rtęciowy i nowoczesny elektroniczny termometr nonContact. Rtęciowego ciągle używa mąż, ale do dzieci to już korzystam tylko z tego bezdotykowego. Super szybki pomiar, z dużą dokładnością. Nie stresuje dziecka, jest higieniczny, zapamiętuje sporo pomiarów, co się przydaje żeby monitorować rozwój choroby/zapalenia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaz
Myśmy zainwestowali w mężem w model nonContact marki Geratherm. Bardzo fajny design, solidna obudowa, duży wyświetlacz. Poza tym, termometr jest o tyle fajny, że można nim mierzyć temp ciała, ale też otoczenia, czy przedmiotów. Przydaje się ta ostatnia opcja, jak trzeba sprawdzić ile stopni ma mleko w buteleczce dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie najlepszy będzie termometr Thermofocus... Bardzo dobry sprzęt, który faktycznie mierzy za każdym razem tak samo (dokładnie) i szybko. Dużo informacji na temat tego termometru można znaleźć na stronie http://medyczny-rzeszow.pl/p/78/622/termometr-thermofocus-0700a2-bezdotykowy-termometry.html Posiadam ten sprzęt i polecam każdemu, kto potrzebuje dobry termometr bezdotykowy dla dziecka, niemowlaka oraz osoby dorosłej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irsss
Ostatni mój nabytek to termometr bezdotykowy Baby Temp Sanity. Pierwszy raz mam takie urządzenie i tylko żałuję jednego...że go tak późno kupiłam. Do tej pory mierzyliśmy w domu tradycyjnie rtęciówką i nie wiem jak dawaliśmy radę...Tutaj się mierzy bez problemu, szybko, wygodnie, wynik jest dokładny, cyfrowy, widać jak na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszardGekonieSerce
Ja korzystam ponad ork z haxe HW2, jak ktoś rozchoruję się to uzywamy czesto i jest dokładny, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarak
Teraz to bym nawet nie wiedziała za bardzo jak obsłużyć rtęciowy termometr. Dawno czegoś takiego nie używałam. Mam elektroniczny model Geratherm NonContact. Nie jest to zwykły elektronik bo z podczerwienią. Warto na to zwracać uwagi jak się kupuje. Bo niektórzy myślą że elektroniczny to od razu oznacza – bezdotykowy. Bynajmniej tak nie jest. Już jedna moja znajoma mi opowiadała jak to zwykłym elektronikiem chciała mierzyć na odległość i była zdziwiona, że nie działa....zadzwoniła nawet do sklepu z reklamacją. Hihihih.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej zainwestować i kupić coś pożądnego,a jeśli się nie ma pieniędzy to lepiej pozostać przy rtęciowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdziłam wiele marek,bo już mnie wkurzalo,ze mi pokazuje 35 stopni ,a dziecka temperature tez bez sensu,raz tak a za chwile inaczej.I tak,obojetnie ile by kosztowal-najdrozszy prawie 400 zl,to zaden nie mial powtarzalnosci.Jedyny jaki pokazywal dobrze to taki zwykly elektroniczny ale jak najbardziej dotykowy.W szpitalach maja przetargi na wszystko ,wiec byc moze maja tam dobre termometry ,ale kupno ich w detalu moze byc naprawde drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam microlife'a i po prostu trzeba umieć czytać instrukcję. jak się człowiek nauczy robić pomiar zgodnie ze wskazaniami, to pomiary są powtarzalne. swoją drogą gratuluję pomysłu porównywania temperatury ciała mierzonej w różnych miejscach różnymi termometrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martasobb
Coraz więcej jest w sprzedaży dobrych termometrów na podczerwień teraz. A pamiętam że parę lat temu to jeszcze musiała mi siostra z Niemiec załatwiać, bo w PL nie było. Ja używam modelu Non Contact od Geratherm. Testowany klinicznie, używany przez pielęgniarki i rzeczywiście praktyczny. Chwila moment i już mi pika, że jest gorączka, nie trzeba dziecka męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irenalato1987
Wymieniłam niedawno elektroniczny termometr który miałam od kilku lat na też elektroniczny ale bezdotykowy Non Contact Geratherm. Wielka ulga powiem szczerze. Mierzy w sekundę, zapamiętuje ostatnie kilkadziesiąt wyników, jest też dość wszechstronny bo sprawdzi temp ciała ale też płynu w butelce czy powietrza w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martisss
Co do rtęciowych termometrów to się niedawno dowiedziałam że już ich nie robią. Wcześniej myślałam że to tylko plotki, ewentualnie plany. Nie ukrywam że wolę taki rtęciowy niż elektroniczny. Na szczęście są zamienniki np. Classic Geratherm. On wygląda jak tradycyjny i mierzy jak tradycyjny ale nie ma rtęci, także o tyle jest lepszy. Fajna rzecz jak ktoś nie przepada za elektroniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
caly ten temat to markeyingowy bełkot pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurekii
Witaj. Mi się dobrze sprawuje termometr na IR od Sanity – MiniTemp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatabeatac
Jest taki termometr bezdotykowy jak NonContact. Mogę polecić. Ma długą gwarancję, prostą obsługę, duży wyświetlacz – a akurat to jest często problem w tych nowoczesnych modelach. Nieraz się trzeba domyślać jaki dokładnie wyszedł wynik. Tutaj efekt lupy się bardzo fajnie sprawdza i ułatwia cały odczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×