Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość Gerwazyyy
Biest, prosta, szybka salatka, smaczna i dobra na plodnosc :-D Puszka Kichererbsen ( (nie wiem jak po naszemu) Dojrzale pomidory Zielona pietruszka Drobno posiekany czosnek (2 glowki) Feta Kichererbsen wyplukac, pomidory, feta i pietruszke pokroic. Wymieszac wszytko razem z czosnkiem. Osobno przygotowac dressing: troche oliwy z oliwek, sok z jednej cytryny i do tego 2-3 lyzeczki musztardy Dijon do smaku. Wymieszac wszytko dobrze i dodac to salatki. Zawsze schodzi na kazdej imprezie choc ludzie robia kometarze na temat czosnku. Ale jedza chetnie :) x Smacznego! x 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyy
Taida, Powodzenia! Nie wiedzialam, ze tak malo ludzi ma niebieskie oczy. Dookola sami niebieskoocy :) x W CCRM udostepniaja Ci rowniez zdjecie dawczyni jako dziecko albo jako dorosla osoba. Oprocz tego zaczeli rowniez standartowo pytac dawczynie czy chca udostepnic swoje dane dziecku kiedy skonczy 18 rok zycia. Zalezy od dawczyni czy chce czy nie. Moze warto o to zapytac? To jest relatywnie nowy rozdzial leczenia plodnosci wiec nie ma jakis konkretnych wytycznych prawnych w tej dziedzinie ale bazujac na doswiadczeniach z zakresu adopcji uwaza sie, ze taki kontakt moze byc potem pomocny dla samo-tozsamosci dziecka. W CCRM trzeba przejsc przez konsultacje psychologiczna przed dopuszczeniem do programu kd, gdzie jako jeden z tematow jest rowniez poruszane kiedy i jak powiedziec o tym dziecku. Po angielsku jest troche literatury na ten temat, ksiazeczek dla dzieci itd. x MonCheri, Niezly horror! :( Ale wszytko dobrze co sie dobrze konczy! :) Czy lekarze byli w stanie uzyc tych wod plodowych, ktore uszly do diagnostyki? Zdecydowalas juz ostatecznie, ze nie robisz zadnych dodatkowych testow? Zycze Ci zeby skonczylo sie tylko na niepotrzebnym strachu i zeby dziecko urodzilo sie zdrowe! x Karmi_, Wstaw zdjecie :-D Dawno nei widzialam nic ladnego :) I z checia zobacze nowy fryz ;) x 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) 🖐️ Tida nieskromnie powiem ze ja mam niebieskie oczy :P a jak słonko to wręcz błękitne 🌼 Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, cieszę się, że nie tylko ja nie zmieniam fryzury:D A co do Twojej ekscytacji, to też na 100% byłabym pod jej wpływem w Twojej sytuacji:)Z tego, co pamiętam jesteś krótko po 30-tce, tak więc masz wspaniały wiek na bycie mamą. Powodzenia:) Ja też nie przypuszczałabym, że tak mało ludzi ma niebieskie oczy. Ja nie mam:D Pisałam Wam kiedyś, że oglądałam fragment programu, w którym para poddawała badaniu zarodki i z nich lekarze wyłaniali dziewczynki. Obejrzałam ostatnio cały ten program. Miał tytuł "Dziecko na miarę". Ciekawy.... SM, to Ty wartościowy okaz jesteś ze swoimi niebieskimi oczętami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy dziekuje i witam :-P Ja w sumie bede robic na te goraczke salatke owocowa bo sasiadki robia 5 innych. ******************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Taido, ale to 1% populacji świata? Nic dziwnego, skoro na 7 miliardów ludzi jakieś 4,2 mld to Azjaci, a kolejny mld mieszkańcy Afryki :D W Polsce niebieskie oczy są chyba bardziej popularne, ja też się zaliczam do niebieskookich. 🌻 Pozdrawiam i życzę Wam miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z podglądania mojego pęcherzyka i niestety nie rośnie. Zatrzymal się na 10 mm. Tak więc o planie podania mojego zarodka mogę zapomnieć. Jedno jest dobre w tym wszystkim to to, że nie będę musiala mieć punkcji - uczę się pozytywnego myślenia więc wybaczcie te naciągane dobre strony sytuacji, w której się znalazłam. I Gerwazy Ja nie zobaczę zdjęcia swojej dawczyni bo w Polsce nie jest to praktykowane. Co do jej danych adresowych to zostanie poproszona o pozostawienie ich w klinice i aktualizowanie. Jeśli konieczne byłoby jakieś leczenie dziecka do którego niezbędna jest wiedza związana z genetyką matki to bede mogła się z nią skontaktowac (oczywiście jeśli będzie uaktualniać dane bo nikt jej do tego zmusić nie może). Mialam możliwość skorzystania z dawczyń z Wilna które posiadają zdjęcia ale niestety taką sposobność daje tylko klinika, w której byłaś tu w Warszawie, a która to na mnie zrobiła równie złe wrażenie jak na tobie. Zastanawiam się czy kiedykolwiek powiem dziecku, że jest z kd. Podejrzewam, że powinnam ale ten problem pozostawie sobie do rozwiązania w momencie kiedy już przynajmniej będzie wiadomo, że jestem w ciąży. Jestem umówiona na kilka seansów z psychologiem, będziemy rozmawiać wlaśnie o sytuacji, w której się znalazłam. I Rachela Ty chyba masz rację, że ten 1 % niebieskookich dotyczy całej populacji, ale tak czy inaczej globalnie jest to najrzadszy kolor oczu. Ciekawy art. na ten temat: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolor_oczu I Milego weekendu dla wszystkich. Ja jadę do Sopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taidg zycze milego pobytu .... Ja za 40 min bede na miejscu , polece na zakupy i maz zaprosil mnie na kolacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest ja polecam taką ; pierś z kurczaka lekko podsmażona w przyprawie do gyrosa dużo przyprawy] ananas jajka kukurydza seler konserwowa majonez i czosnek wyduszony 2-3 ząbki, przyprawy do smaku U mnie na wszystkich imprezach się sprawdzała- polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biest a jak nie owocowa to może smazona w papryce piers kurzeca:P kukurydza czerwona cebula czerwona fasola szczypiorek majonez i trochę tabasco tarty zolty ser a na deser MYSTERIOUS WAYS a na deser po deserze DEMONS pozdrawiam cukiereczku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za pyszne salatkowe przepisy. Ja od 6 nie moge spac... ****** Wczoraj wyobrazcie sobie chcial sie ktos rzucic pod moj pociag...opoznienie ponad 100 minut. Brak slow.... ***** Wczoraj dostalismmy od dobrego przyjaciela zaproszenie na srebrne wesele....W koncu bede mogla ubrac moja suknie balowa ktora od 7 lat nie byla wyciagana z szafy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na kawkę. Biest dużo się u Ciebie dzieje, miłej zabawy na imprezce, z sałatką nie pomoge bo sama mam takie dylematy ciągle. Taida jak dawczyni się już stymuluje to super, a zreszta nic nie stoi na przeszkodzie abyś po urodzeniu dziecka próbowała z drugim ze swojej komórki, wiem, że czas, ale może akurat się uda, a dylematy moralne zostaw sobie na czas późniejszy, bo podejrzewam, że nie będziesz ich potem miała. Jola nie nudzi Ci się u mamusi? ja bym chyba nie wytrzymała ;) Gerwazy a u Ciebie jak sytuacja? Moncheri pozdrawiam i odpoczywaj oczywiście.... SM niebieskooka.......:) Wiecie mi się wydaje, że więcej osób z tych niebieskookich ma szare po prostu i dlatego nam się wydaje, że mają niebieskie, a jak sobie przypomnę to takich naprawdę niebieskich to widziałam kilka tylko razy w zyciu. Lili masz długie czy krótkie włosy? Moja fryzura wszystkim się bardzo podoba to chyba jest ok;) No to ja tyle bo roboty masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was przy kawce, Karmi jak tam nowa fryzurka, Biest życzę udanej imprezki, Mon cheri wypoczywaj i nie forsuj się. SM jesteś niebieskooka, potwierdzam.;) wybaczcie jak kogoś pominęłam życzę wszystkim kobietkom miłego dnia .🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Karmi ja u mamy to tylko przejazdem jestem, długo też bym nie wytrzymała, różnica pokoleń i zdań, krótkie spięcia ożywiają nasze stosunki, jest ok z ojcem lepiej się dogaduje, zawsze tak było, ja byłam córunią ojca siostra mamy :p m przyjechał jutro wracamy, narwałam bobu i będę gotować, pozdrawiam was kochane, ja się pięknie opaliłam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwuje kawkę:) Jola no własnie tak sobie myślałam, że na wakacje do mamusi to raczej nie możliwe, ale przynajmniej się opaliłaś. Coś wczoraj nie napisałyście za dużo... Mnie brzuch już boli bardzo bardzo@ zawita lada chwila. Jedyne pocieszenie, ze jeszcze 4dni do pracy, a piątek, sobota i niedziela jedziemy ode mnie z pracy do Lichenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Karmi daleko masz do Lichenia? ja jeszcze nie byłam w Licheniu, pomódl się za nasze bezowocne starania w dojrzałym wieku, mam nadzieje że się nie zabezpieczasz :o ja po obiedzie zmykam do siebie :p pozdrawiam wszystkie dziewczyny, miłej niedzieli, spadam do Kościoła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ladnie pustki tutaj a ja nie moge spac. O 24 wstalam wyprawic meza do pracy i nie moge spac. ( pelnia) a o 6.30 musze wstac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, frekwencję wczorajszą oceniam na niedostateczny :o ja już w domu u siebie :p Liilly jak wakacje, Karmi jak wycieczka do Lichenia, Biest ty to chyba nie możesz spać - jak sałatka się udała, Mon cheri jak objawy ciążowe, u mnie @ się skończyła działania czas zacząć :p pozdrawiam miłego dnia ja dzisiaj uderzam z synem do M1na zakupy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Rachela Ja też w pracy :( więc łącze się w niedoli I Wczoraj późno wróciliśmy z Sopotu, a dziś o 8 mialam już wizyte w klinice. Te wizyty teraz są w celu wyrównania mojego cyklu z cyklem dawczyni. Wygląda to tak, że po owulacji (którą miałam wczoraj) muszę brać luteinę i estrofen. Potem jest @ i dopiero po @ tak około 16 dc powinien być transfer. Z ciekawych rzeczy to zarodki będą mialy robione pgd metodą NGS. To jest innowacyjna metoda badająca wszystkie chromosomy. Podobno cud techniki i nie ma możliwości żeby przepuszczono chory zarodek. I Pozdrawiam was wszystkie. Coco gdzie zniknełas? Mam nadzieje, że twoja nieobecnośc nie jest spowodowana tymi obraźliwymi wpisami. Daj jakiś znak życia. I A jeszcze jedno. W moim przypadku będzie zawsze podawnany tylko jeden zarodek bo w rodzinie są przypadki cholestazy. To taka choroba, którą dostaje się w ciąży związana z enzymami wątrobowymi, która powoduje że często porody muszą być wywoływanie wcześniej. Jak widzicie łatwo nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no mam za soba 2 godzsnu. Ja mam problemy ze spaniem w pelnie. Gdy przysnelam zadzwonil przed 5 moj brat bo Po 2 przyszla moja chrzesnica na swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest Gratuluję chrześnicy, teraz czas na Ciebie. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała długo czekać. Może ta pelnia działa tak na Ciebie bo lubisz seriale o wampirach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos dopiero od paru miesiecy mam bezsenne pelnie. U NAS jest tak goraco ze Po 30 min splynal mi doszczetnie makijarz a koszulka nDo przebrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej, jak dobrze, że ja nie muszę dzisiaj pracować:D:PW weekend zaszalałam na całego:DFajni ludzie, fajna zabawa:DJednak brak odpowiedniej ilości snu zmęczył mnie bardzo. Dopiero dzisiaj dochodzę do pełni sił:) 🌼 Karmi, mam długie włosy. Do tego ogarniam je bez fryzjera, bo nie są proste i przez to nie widać ewentualnych niedociągnięć:DPrzez jakiś czas prostowałam, ale teraz przeszło mi:) Jolka, działaj, działaj, trzymam kciuki:DA co do wakacji, to jestem przerażona, że taką dużą ich część mamy juz za sobą:P 🌼 Pozdrawiam serdecznie😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanko, nie odzywasz się coś ostatnio....wszystko w porządku u Ciebie?...jak tata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane!!! Wrocilam dzisiaj z Majorki, bylo pieknie, zbyt goraco i duzo ruchu z mezem :-) nie dal mi sie powylegiwac na plazy, ale to i dobrze, poniewaz nie jestesmy przyzwyczajeni do takich temperatur. Objezdzilismy cala wyspe na skuterze zatrzymujac sie co chwile w malowniczych zatoczkach i portach, korzystajac z kapieli w cieplej i pelnej blekitu wody. Jetem opalona, ale bez przesady. Z pewnoscia teraz moja wit.D jest na wlasciwym poziomie :-) Bede musiala poczytac sobie Wasze wpisy z ostatniego tygodnia. A dzisiaj czuje, ze @ sie zbliza, mam objawy bolowe, ale "koloru" jeszcze nie widac :-)) Jutro do pracy...po tak mocnym przeswietleniu w Majorkanskim sloncu jakos bardzie sie wszystko chce :-) (nie mowie o pracy...). Dolaczam sie ze spozniona kawa :-) Jak tam Wasz sezon urlopowy? Kto sie teraz odmeldowuje na wyjazd? Dla mnie reszta wakacji stacjonarnie, tak wiec bede zagladac systematycznie :-) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i dziele sie cieplem, ktore przywiozlam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Lonia37 zazdroszczę ci bardzo wyjazdu :) ja przez tę budowę domu nie mogę sobie na taki wyjazd pozwolić :o gdyż jest to studnia bez dna, i tak się cieszę że go buduję bez kredytu :) odbiję sobie wczasy za granicą w późniejszym terminie :d Taida33 twoje sprawy idą w dobrym kierunku - będzie dobrze zobaczysz :) Liilly no cóż wakacje lecą jak z bicza ja w piątek wyjeżdżam, beznadziejne mam te wakacje bo m nie ma już urlopu i sama z synem podróżuję :) Biest kiedy chrzciny chrześnicy? pozdrawiam miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×