Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość gość
Megi dziękuje za odpowiedz. A nie jest łatwe z wzgl na system proceduralny w Polsce? mogą mi odmówić i nakazać urodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Megi u mnie wszystko nabralo galopujacego tempa (przeraza mnie to troche) do tego sprawy zawodowe - trudno mi bedzie wyjechac ale priorytet to priorytet ... Jade nie ogladajac sie za siebie ;) Jeszcze nie wiem dokladnie ale juz za chwile . Teraz jstem na etapie ponownych rozwazan czy jak przyjdzie juz ten moment, to brac dwa zarodki czy jeden... wczesniej decyzja byla zawsze na dwa gdyz daje to wieksze szanse. Ale jesli dwa sie przyjma ... z jednej strony super byloby miec blizniaki ale z drugieJ to wieksze zagrozenie, ze straci sie oba .... I tak sie bije z myslami . I czy transferowac blastocysty czy 3 dniowe ... Spotkalam sie z roznymi argumentami od lekarzy ale sama nie wiem ... Takie ponowne rozwazania . To nie jest jeszcze etap na ktorym jestesmy ale chce byc mentalnie gotowa wiec analizuje wszystko co sie da ;) Szkoda , ze sie miniemy bo tez bym sie chciala spotkac . Ale jak bedziesz w Gdyni nast razem to daj znac my bedziemy chcieli czesciej przyjezdzac (chyba, ze zajde w ciaze hihi) X Pati a Ty z poludnia Jestes prawda ? ... Szkoda, ze Tujka zniknela Pati zabieg juz w tym tyg prawda? Ktorego dnia? Pomysl sobie, ze za tydzien juz bedziesz po. A jak sunia sie czuje? X Gosciu jak Megi pisala nie trac czasu. Zmien lekarza i zrob wszystkie badania. Jesli chcesz miec dziecko, musisz zaczac dzialac. 38 lat to jeszcze nie jest za pozno . Ja zaluje, ze zwlekalam z decyzja o in vitro . .. X Mala buziaki :) Oby ta wiosna/lato bylO dla nas wszystkich owocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu tego to nie wiem na 100% bo mieszkam w Niemczech, ale z tego co słyszałam to tak samo jest w PL, bo w kręgu moich znajomych mam taki przypadek i na prenetalnych badaniach okazało się, ze dziecko jest chore, wiec było jej doradzone dziecko usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa i jeszcze chciałam dodać ze ona była przed 30 stym rokiem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuza świetne wieści! :-) Blastocyste brałabym może jedną, ale wcześniejsze zarodki dwa. W Twoim przypadku liczy się też ilość transferów, jak bierzesz dwa to zwiększasz szanse na ciążę i ograniczasz też liczbę przelotów do Pl. Tujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez sie uczylam, podrozowalam i czytalam ksiazki. Ale bedac stara rura juz nie czas na rodzenie dzieci,to wbrew naturze. Dlatego macie takie problemy z zajsciem. W tym wieku organizm ma sie przygotowac do ewentualnej menopauzy,a nie ciazy. Macie racje,kupcie soobie pieska i udawali, ze to dziecko. Przegapilyscie swoj moment na dziecko,to teraz sie z tym trzeba pogodzic. Same jestescie sfrustrowane,bo nikt normalny nie stara sie o dziecko w wieku 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skoro forum otwarte,to kazdy moze sie wypowiedziec. Mialyscie czas, to trzeba bylo go wykorzystac,a nie udawac wyzwolone i niezalezne kobiety. Teraz Wam sie dzieci zachcialo. Potem dziwne historie z Downem i bog wie czym. Jak sie ma 25-30 lat to mozna sie uczyc,pracowac,smakowac zycia i zachodzic w ciaze. Ale jak sie nie chce, to potem nie płaczą e, bo trujecie tylko spoleczenstwo dzieciakami z probowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu, Twoje rady są o kant D U P Y potluc, było minęło, tu wszyscy próbują a nie oplakuja stracona lub nie wczesna młodość. Nic Ci do tego od kiedy się człowiek stara ani dlacze bo nie starał się wcześniej. Mogłam balowac przez 20 lat nic Ci do tego, a teraz kiedy mi przykro mogę pisać i się zalic, bo jak słusznie zauważył Gość to forum otwarte. Nie podoba się to nie wchodź. Ja na fora gdzie poglądy mi nie odpowiadają nie wchodze i Tobie to radze. mniej nerwow bedziesz zdrowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Zuza maź jest z Pomorza wiec od czasu do czasu tam bywamy, a kiedy będziesz teraz? Już sie dla ciebie dziewczyna stymuluje? Ja bym tez brała dwa w 3 dobie albo moze morule w 4 dobie? Ale wiesz jak to jest , ty planujesz a Bóg koryguje:-) wszystko sie dopiero roztrzygnie po stymulacji, ile jajeczek, ile będzie zapłodnionych. Wiesz sama jak to jest. A wiesz już coś bliższego o twojej dawczyni, ile lat itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.43 , tam masz we wszystkim rację, jestes taka mądra, najmądrzejsza we wszechświecie i oczywiście nie będziemy się wiecej już starały, bo ty nam tak powiedziałaś.ZAufamy tobie i twojej mądrości, jak się ma 40 lat to już czas na sukienkę drewnianą i różaniec, będziemy o tym pamiętały o ty nasza najjaśniesza mędrczyni, o tak tylko ty wiesz jak żyć, kiedy dzieci rodzić. No to skoro już się upajasz tym hymnem pochwalonym, bo chcociaz otwarte, moze potraktuj, że już nie masz oo co wchodzić, my już znamy twoje zdanie i wszystko wiemy, czyli masz zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest na tym forum temat poważny, Lecz strasznie trolla jednego drażni. Wchodzi obraża, głupio poczyna. To musi być strasznie durna dziewczyna. Forum otwarte, tak troll powiada, siłą się nie da wypędzić gada. Włazi i plecie mądrości swoje, musi wybitnie wysilać zwoje. Co go obchodzą nasze starania? Już od czytanie pęka mu bania. Sili się dureń na złośliwości, a rozjuszony jest już do kości. No cóż poradzić, takie uroki. Troll już na wszystkie wydał wyroki. Zakazał wszystkim posiadać dzieci, a teraz siedzi i masło kleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchaj dziewuszko, lecz ona nie słucha, bo nade wszystko jest głucha. Nie pomogą prośby, ani wrzaski jak ktos ma rozum płaski ;) A tak powaznie to nasza trolica ma poważne zaburzenia. Stworzył osobny wątek na którym chciała udowodnić, że bezplodne baby są wredne. I się nieboraczce dostało od innych forumowiczek :) Zrozum kobieto, że to nie twój świat, więc bądź tak uprzejma i zmiataj na miotle w inne kręgi. Miłego wieczoru :) ps. Ktoś tu ma zdolności literackie :) super wierszyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do usunięcia/terminacji ciąży w PL, warto dowiedzieć się, czy lekarz, do którego się udajemy, podpisał tzw. klauzulę sumienia (są w necie takie listy), bo jeśli tak, może on odmówić zabiegu mimo że regulacje prawne go dopuszczają, powołując się na swoje przekonania...Ot, takie klerykalne państwo...lepiej sprawdzić ginekologa zanim do niego pójdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troll to wieśniak
Cześć Wam, jestem nowa i w podobnej sytuacji jak Wy mam pytanie - czy któras z Was miała może kilka ciąż biochemicznych i pco i udało jej się urodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Tujka! Super Cie widziec :) Bardzo sie ciesze , ze znow Jestes X Megi nie wiem do konca co sie dzieje ale mysle, ze ona juz powinna zaczac stymulacje ... Normalnie zasypiam piszac - dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Zuza ja od 14tej dzisiaj jestem w szpitalu, jutro o 11.30 mam mieć zabieg. Jednak znieczulenie do kręgosłupa, dzisiaj też miałam lewatywę; moja pierwsza, ale nie było tak źle ;-) Od 13ej nic nie jadłam, głodna jestem jak wilk... Mam nadzieję, że jutro nic nagłego się nie wydarzy i zabieg się odbędzie i że wszystko będzie dobrze. Chcę to już mieć za sobą. Zuza wiadomo, że ozmyślasz i zastanawiasz się jak to będzie. Ja bym chyba po stymulacji brała zarodki w 3 dobie, a reszta do blastocysty, ale sama zobaczysz, że w trakcie wszystko wyjdzie co i jak. Tak Zuza, jestem z południa, spod Opola. Sunia cały czas kuleje, w czwartek to ona ma zabieg. Jej zabieg stresuje mnie bardziej niż mój, ale wierzę, że będzie dobrze i w czwartek wieczorem będziemy obie szczęśliwe :-) Ja ją tak bardzo kocham... Tujka fajnie, że się odezwałaś. Aga, Olivia, też mogłybyście napisać co u Was. Goście, którzy jesteście z nami, a nie przeciwko nam; fajnie, mądrze piszecie, a wierszyk: mega :-D :-) Megi, Mala pozdrawiam :-) Dobranoc dziewczyny. Do jutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Pati :-) Jestem myślami z Tobą! Czekam na wiadomość już po zabiegu!!! Jesteś bardzoooo dzielna :-) :-) Ściskam Cie mocno i zaciskam kciuki za powodzenie!!! Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka dzięki :-) Ja też ściskam Cię mocno :-) Kurde, to czekanie zaczyna mnie coraz bardziej stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki właśnie usłyszałam u nas w radiu wiadomość o kobiecie 64 letniej która jest z 4 raczkami w ciąży. Jestem w szoku. A wiec nie jesteśmy jeszcze tak stare w naszych staraniach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Megi :-) Ja rowniez o tym słyszałam :-) To daje nowe nadzieje :-) :-) Denerwuje się.. Co u Pati ????? :-( Pozdrawiam serdecznie Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dosyć długo byłam "przymulona", potem przyjechał mąż, potem nowa babka (gaduła ;-) ) do naszego pokoju i tak zleciało; nawet nie wiem kiedy. Ola przepraszam Cię. Wiecie jak się cieszę, że mam to już za sobą...? :-) Uff. Teraz tylko nasza dziewczyna jeszcze. Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha!!! Mam Cie Pati :-) Czekałam z przymykajacymi sie oczami, ale dałam radę!!! Dzielna byłaś i już masz to za sobą :-) Bardzo sie cieszę kochana :-) :-) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Pati, a Co Lesart mowi? Wszystko sie udalo jak powinno? Odpoczywaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Pati super , ze juz po :) Pozdrawiam Was Dziewczyny goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troll to wieśniak
czesc laski Pati, brawo Dziewczyny, ponawiam pytanie - czy któras z Was miała może kilka ciąż biochemicznych i pco i udało jej się urodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trollu niestety ci nie pomoge bo takiego Problemu nie mam. A bylam juz w jakies klinice leczenia bezpłodności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam kochane. Właśnie czekam na wypis, na męża i wychodzimy. Doktorek robił mi dzisiaj usg i powiedział, że wszystko poszło dobrze, że ma nadzieję, że teraz nam się uda, usunął też jakiegoś polipa. Jutro mam do niego jechać, bo chce mi założyć spiralę na 3 miesiące, po to żeby oddzielić jakieś tam ścianki, żeby nie zrobiły się zrosty. A ja jak wariatka dzisiaj pobiegałam sobie po schodach szpitalnych parę razy, bo chciałam ciuchy z szatni, a non stop była zamknięta i teraz tak mnie boli brzuch, że masakra. A tak dobrze się czułam... Miłego dnia dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzam, czy forum znowu szwankuje, bo parę godzin temu dodałam wpis, a nic nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×