Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Witajcie :) 🌼 Karmi moja córka chodzi ze mną na działkę ja mam tylko rekreacyjnie ją do siedzenia grillowania itd :) Razem się pluskamy w basenie hehe dotrzymuje mamusi towarzystwa a co :P Jej chłopak tez do ans chodzi nie raz ze swoim towarzystwem też wpadnie znam ich więc dlaczego nie u nas to normalka :) Nie raz sami tam też siedzą grillują...... 🌼 Pozdrawiam upalnie :) wszystkie koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też witam z kawą :-) W Warszawie upał już od ósmej rano, czyste piękne niebo, a miały być byrze już od trzech dni! Trawa w ogrodzie wysycha, a nie możemy za dużo podlewać, ponieważ spadł poziom wód gruntowych i pompa zassysa piach. Czekamy na opady :-) A w pracy przyjemnie chłodno, nic do roboty nie ma, większość klientów i współpracowników jest na urlopach - głównie w sierpniu, dlatego odpoczywam w pracy. Coconut - ja się nudzę w pracy dlatego proszę o napisanie streszczenia z Twoich wakacji :-) Gdzie byłaś tym razem? Pozdrawiam wszystkie jeszcze śpiące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu godzine temu przeleciala burza i teraz swieci slonce. *************** Ja mam dzis oprocz seriali i sprzatania i wypadu na 15 do kina - dzien lenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie nic ciekawego się nie dzieje tylko to, że mam urwanie głowy w pracy. W słońcu 40 stopni, a ja w biurze siedzę w marynarce i rajstopach bo tak zimno od klimy. Jeśli wyjdę przed 20 z pracy to na pewno przeżyję szok termiczny. I Też mam nadzieje na sierpniowe ciąże na topiku i licze na to że jedna bedzie moja. Nie wiem czy pisałam, że bedzie mi podany tylko jeden zarodek bo w rodzinie mam cholestazę ciążową, a to choroba dziedziczna, która może prowadzić do wywolania wcześniej porodu dlatego z ostrożności musze unikac ciąży bliźniaczej. I Mandarynko a jeszcze niedawno skarzyłaś sie na brak objawów ciążowych, a teraz jak Cie dopadły to biedna wylądowałaś w szpitalu. Dobrze, że juz trochę lepiej. Jak będziesz miała silę to pisz proszę. I Mon cheri Super wiadomości, odpoczywajcie nad morzem. I Dla wszystkich pozdrowienia I Lonia wpadnij do mnie do biura, nie będziesz się nudzić :) A tak na poważnie już sama nie wiem co gorsze w robocie nuda czy urwanie glowy. Ciekawe co piszesz na temat witaminy D. Ja tez czytałam że ta norma 30 jest zaniżona (choć ja nawet do tej nie moge dociągnąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i Coco się pojawiła. Mam nadzieje, że opiszesz swoje wyjazdy bo ja tu smętnie tkwie w robocie i potrzebuje takich treści. Szczególne pozdrowienia dla Ciebie bo po dluższym niewidzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski glowy Do gory i nie smutajcie sie. Ja bylam biegac i robilaw brzuszki .. matko jestem padnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziękuję za miłe przyjęcie do Waszego grona. Jak widzę panuje tu przyjemna, wręcz rodzinna atmosfera :)) pozdrawiam wszystkie staraczki i zaciążone :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam, pozdrawiam, pozdrawiam:D Trzymam mocno zaciśnięte kciuki za wszystkie możliwe starania:) Jeszcze przez jakiś czas będzie mnie mniej, ale na pewno nadrobię:D Kolorowych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszam na poranną kawkę. Taida Twoja ciąża bedzie pierwsza bo podchodzisz już lada dzień. Tylko prosze Cię nie znikaj zostawiając nas w niewiedzy. Magnolia no pewnie, że fajne u nas dziewczyny, tylko musisz więcej pisać żebyśmy Cię mogły poznać. Lili wybaczamy Ci , że bedzie Cie mniej z nami, ale potem wszystko nam opiszesz jak spędzałaś czas ze swoim M i zaraz nad morze jedziecie prawda? Dziewczyny ja już jadę na działkę bo potem jest taki upał, że nic nie mogę popracować, u mnie nic nowego....nadal jeździmy w nocy na rowerach, w dzień się obijam bo upał jest straszny i tyle. Miłego dnia Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, witam z poranną kawą :-) Taida - u mnie w pracy też jest chłodno, w nocy miałam katar... A napisz mi, w którym biurowcu pracujesz to wpadnę Ci pomóc :-) Znam parę języków, programów i... szukam lepszej pracy :-)Ostatnio dostałam dwie propozycje, ale nie chcieli się zgodzić na moje warunki. Widocznie nie byłam dla nich aż tak atrakcyjna... *** Skoro praca nie przychodzi to ciąża powinna ❤️, musi się coś zadziać bo ja dłużej nie wytrzymam w "bezruchu"... A od jutra zostaję sama aż do poniedziałku, mąż jedzie na regaty na Mazury i będą cały czas na zawodach, dlatego ja sobie zostanę w domu :-) *** Coconut - znów wyjechałaś widzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane i nowe koleżanki Dołączam się do porannej kawy. życzę miłego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misinka77
Witam Koleżanki :) Taida nie miałam własnie żadnych badań wtym kierunku co piszesz, jedynie podchodziłam do ifv tylko p/plemnikowe wynik ok.Trzymam kciukaski za transfer. Mon Cheri Nigdy nie starciłam nadzieji , nawet jak było ze mna bardzo beznadziejnie gdzies tak w głebi mała iskierka sie tliła i nadal tli... mala_biest Czy podchodzisz do ivf refundowanego? Coco Wiem co to znaczy podróz autem bez klimy, doswiadzcyłam tego nie raz hihi, czyłam sie normalnie jak śledź:) Ale teraz juz sie to zmieniło i autko tylko z klima:) A gdzie tak podróżujesz? Lonia37 to poliglotka z Ciebie pare języków fju fju :), ja sie nie moge jednego nauczyc hihi.. totalnie nie mam głowy do nauki Ja zaczełam powoli dbac o forme...jem wiecej warzyw, zaczełam ćwiczyć mam nadzieje że to w jakimś stopniu zaprocentuje na plus :) Bije się czasem z myślami że jak mi sie nie uda z mrozaczkami czy podchodzić jeszcze raz do ifv czy starac sie naturalnie... Pozdrawiam pozostałe Babeczki które pominełam ale jest nas tyle że chyba musze czytac posty z karteczka w reku aby wiedziec co komu napisac :) Buziaki Laseczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misinka77 - ja też jak odpisuję to musze się wspomagać dodatkowym oknem :-) trudno spamiętać co która z nas właśnie napisała :-)) *** A ja miałam krótką przerwę w pracy, musiałam pojechać do domu i sprawdzić gdzie mąż zgubił tablicę rejestracyjną swojego motoru :-)) Udało się, znalazłam pod ogrodzeniem w lesie. Teraz czekam na kuriera, żeby mu ją dostarczył do pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misinska jestem bardzo zdziwiona, ze nie robiscie praktycznie zadnych badan. My po podjeciu decyzji o specjalistycznym leczeniu na dzien dobry dostalismy liste badan. Kosztowaly duzo, a i tak mialam wczesniej robione podstawowe badania i 2 laparoskopie. W zasadzie okazalo sie, oprocz slabszych wynikow nasienia i endometriozy I stopnia to reszta jest ok. Czyzbys tez byla z rocznika 77? Z jednej strony Wam zazdroszcze, ze odpoczywacie na urlopie. Ale klimat moje biura przyponima daleka polnoc, wiec moze poczekam z urlopem jeszcze 2 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misinka77
Magnolia Miałam robione wszystkie badania ,oprócz typowo immunologicznych. Teraz przyszła kolej na nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misinska77 przepraszam, ale inaczej wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi. Z własnego doświadczenia Ci powiem, że też byłam na wizycie u prof. Malinowskiego. Po przeanalizowaniu tematu zrezygnowaliśmy z leczenia u niego, skoro on i tak oprócz tych sławetnych szczepień zaleca acard i encorton. Zdania na jego temat są podzielone. W każdym bądź razie przed ostatnim crio zrobiłam scratching endometrium. Zaczęłam brać encorton i acard i się udało. Jeszcze się nie cieszę, bo to dopiero 7 tydzień, ale poprzednie transfery kończyły niepowodzeniem (w tym 2 ciąże biochemiczne). Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyy
Na temat immunologii tocza sie juz dluzszy czas dyskusje. Na przyklad dr. Braverman z NYC specjalizuje sie w tej dziedzinie i twierdzi, ze immunologia odgrywa olbrzymia role w zagniezdzeniu sie zarodka. Natomiast dr. Schoolcraft z kliniki CCRM w Colorado, gdzie sie teraz leczymy, oznajmij nam, zeby wszytko co czytalismy na temat immunologii wyrzucic do kosza :-D x Powiedzial, ze widzial juz setki par, ktore nie mogly zajsc w ciaze rzekomo z przyczyn immunologicznych. Ale kiedy podeszli w koncu do IVF z komorka mlodej 20-paro letniej dziewczyny to nagle zachodzili w ciaze bez najmniejszych problemow oraz bez leczenia immunologicznego. Wyjasnil nam rowniez, ze jego kolega zrobil naukowe badanie na 800 kobietach, polowa z leczeniem immunologicznym, polowa bez, i rezultaty IVF byly takie samie w obu grupach. Powiedzial nam wprost, ze immunologia to wyrzucanie pieniedzy w bloto. x Aczkolwiek oczywiscie jezeli masz podwyzszone ANA to mozna uzyc encortonu zeby je zbic. Ale taki test na ANA czy APA mozna wykonac u zwyklego lekarza. x Odobnym rozdzialem sa te cale szczepionki immunologiczne, ktore nie tylko nie musza wcale pomoc zajsc w ciaze ale moga rowniez zaszkodzic. W kazdym razie polecam podejsc do tego zagadnienia z szeroko otwartymi oczami, poszukac roznych naukowych publikacji na ten temat i wyrobic sobie samemu wlasne zdanie. x Osobiscie uwazam, ze lepiej ta kase wydac na badanie genetyczne zarodkow. Bo tak naprawde, tylko jezeli wiesz, ze mialas transferowane genetycznie zdrowe zarodki to mozesz sie zaczac zastanawiac na temat tego, ze chyba cos jest nie tak z macica czy szukac rozwiazania w immunologi. Dopoki nie wiesz czy zarodki byly normalne to sobie mozna gdybac czemu sie nie zagniezdzily. Na 46 chromosomow, ktore kazdy z nas ma, tylko bodajze 3 aberacje (13, 18 i 21) sa kompatibilne z zyciem. Jezeli zarodek ma problem w jakims innym chromosomie to czesto nie dochodzi nawet do implantacji. Natura wie co robi. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to samo na powiedzieli w Białymstoku. Same badania u Malinowskiego to koszt ponad 5 tys. zl plus dodatkowo szczepionki. Misinska decyzja należy do Ciebie, ale przemyśl to dokładnie. Może lepiej zmienić klinikę. Nam się udało uzyskać 8 zarodków do stadium blastocysty. W poprzedniej tylko 3, które podano w 3 dobie. Dobre laboratorium i odpowiednia stymulacją mogą przyczynić się do sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja Coconut napisałam się jak dziki osiol i nic nie mogę wyslac bo wychodzi,ze niby spam.Dziewczyny co mam zrobić?Skrocic posty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak pisze jedna linijke to mogę się przynajmniej zalogowac.Sprobuje jeszcze raz za jakiś czas bo mi już nie pierwszy raz postow nie wysyla.Przed wyjazdem mi zjadalo i wysylalo po kilka liter ale miałam wirusa a teraz powinno być ok.Nie wiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coconut, moze opowiedz cos o twoim mezu arabie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie ma o czym opowiadac ma prawie dwa metry wzrostu,jest czarny jak smola,obrzydliwie bogaty i ma takiego dużego,ze jak sika to musi go sobie zarzucać na plecy.A ja jestem jego czwarta zona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moje kochane wyjazdy były udane,hotele bardzo fajne,woda ciepla jak diabli tylko to 40 stopni w cieniu mnie przerazalo.Unikalam slonca jak morowego powietrza a i tak się zjaralam.Duzo snoorkowalam i widziałam takie fajne stwory typu mala płaszczka bleeeee Podroz była uciazliwa,najgorzej na lotnisku po odprawie jak się okazało,ze jest opóźnienie to człowiek siedział o suchym pysku.Dobrze,ze miłosierny celnik kupil nam butelke wody za jedyne 10$ :P Jestem spragniona schabowego,boczku i zeberka bo tam moje pożywienie stanowila jajecznica,arbuz i ichnie ciasteczka:D Ogolnie to miałam niefart,ze trafiłam na Ramadan bo wiadomo ludzie sa wyczerpani upalem i niemoznoscia zjedzenia czy wypicia czegokolwiek.Zreszta nastroje fatalne bo caly czas gdzies tam wisi nad nimi widmo wojny domowej:O Szoku termicznego nie przezylam bo widze,ze nie ustępujemy Egiptowi z upalami,tam nawet lepiej się oddycha bo jest wiatr i to dosyć silny. Pozdrawiam Was wszystkie i cmoki przesylam:) Biest widze nowy nick:Ptez się ciesze,ze już wrocilam.Trzeba zaleglosci w serialach nadrabiać i to szybko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam nowe koleżanki Magnolio,Misinko.Bielszczanko zawsze się ciesze gdy ktoś decyduje się do nas przylaczyc:) Mam nadzieje,ze niedługo lepiej się poznamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coconut ale Ci zazdroszczę takiego faceta. Mój jest mały, piegowaty i szczerbaty. Typowy Polak ;) A tak poważnie to witaj w kraju i mam nadzieję, że trochę tego wiatru przywiozłaś ze sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×