Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

pomoż zaliczyć kolokwium z analizy finansowej

Polecane posty

Gość gość

Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego zadania, na 90% pojawi się na zaiczeniu z analizy finansowej. kilka razy do niego podchodzilam, ale nie mogę go rozwiazac. Na podstawie danych w tabeli należy przeprowadzić analizę czynnikową rentownośći netto kapitału własnego. r. ub. r. bież Wskaźnik samofinansowania 0,6 0,5 Zobowiązania ogółem (w tys zł) 480 540 Zysk brutto (tys zł) 180 200 Dynamika przychodów ogółem (w %) 18 Stawka podatku dochodowego wynosiła 20%. Nie robilismy w ogole nawet podobnego zadania, ale wyszukalam, żę przeprowadzając analize czynnikową zmian ROE bierze się pod uwagę wpływ zmian: wskaźnika struktury kapitałowej (mnożnika kapitałowego- A/KW), ROS (Zn/S) i wskaźnika obrotowości majątku (S/A). Dlatego starałam się wyszukać potrzebne mi dane, aby powyliczać te wskaźniki. Na podstawie tych danych ustaliłam zysk netto, kapitał własny, aktywa. Niestety nie wiem jak ustalić przychody mając tylko ten wskaźnik dynamiki. Proszę bardzo o pomoc, o naprawde myśle nad tym zadaniem i nie moge na nic wpaść, Pomożcie mi zdać ten egz, bo najprawdopobobniej to zadanie bedzie (wiec chcialabym chociaz miec pewne 1 zad, nad pozosalymi bede musiala myslec na egz) Zgłoś ten post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×