Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość po 30 łabędzica

obsesja bycia piękną - co robić?

Polecane posty

Gość po 30 łabędzica

jestem przed 30 - stąd w tym dziale miałam piękną siostrę, cudowną, ja byłam brzydkim kaczątkiem, ba wręcz wstrętnym....jak od innych rodziców. Ciągle słyszałam - zawołaj swoją piękną siostrę. Ja byłam mądra, ona piękna, to nią się wszyscy zachwycali, ja byłam odpychana, to że byłam zdolna, inteligentna nic nie znaczyło, czułam się ciągle gorsza. Przed 20 wypiękniałam. Po prostu odezwały się dobre geny....Teraz przed 30 jestem ładniejsza od siostry o ironio :-P ale ciągle czuję się niepewnie. Przesadnie zwracam uwagę na ubiór, biżuterię, makijaż, zawsze jestem pachnąca, zadbana, paznokcie pomalowane, włosy umyte, ciągle myślę o tym, czy się podobam, wyszukuję jakieś ubrania na allegro, nie wiem może szukam podświadomie potwierdzenia, że jestem atrakcyjna? Wszystko co robię wydaje mi się niewystarczające, ciągle mi czegoś brakuje, żeby być na 100% zadowoloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kant dupy
Z dwojga złego zawsze lepiej być tą mądra, podszlifować wygląd zawsze mozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wiem jak mozna kupowac ciuchy na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pseudonimu
Ty przynajmniej wypiękniałaś. Ja zawsze byłam brzydka i teraz - gdy mam 32 lata - też jestem paskudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszym wyjsciem bedzie oszpecenie sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 30 łabędzica
hej ale porady.... ciuchy na allegro wyszukuję perełki, przeważnie nie są to polskie metki, a takie są naprawdę niepowtarzalne, uwielbiam koronki, falbanki, ażury, szyfon, jedwab itp. oszpecić się? I tak jak się zapomnę to wydaje mi się, że jestem szpetna, to siedzi w psychice od dzieciństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popooooi
Po prostu twoja psycha jest uszkodzona od dziecinstwa pomysl ze to ty jestes ta najladniejsza teraz i madra a siora to juz nic niema naj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że niepotrzebnie ciągle porównujesz się ze swoją siostrą,tak jakby nie było wokół Ciebie innych ludzi...mam wrażenie,że siostra jest w centrum Twojego świata (piszesz, że teraz jesteś ładniejsza od Niej "o ironio" tak jakby cieszyła Ciebie Jej "porażka"). Rodzeństwo jest od tego aby mieć się komu wyżalić,pośmiać,powspominać stare,dobre czasy,a nie aby urządzać konkurs piękności. A co gdybyś miała brata?:-) Z Nim nie mogłabyś konkurować które ładniejsze... No i chyba przesadnie skupiasz się na swoim wyglądzie, skoro samą Ciebie to niepokoi...prawie każdy z nas stara się wyglądać najlepiej jak potrafi, to naturalne,ale jeśli jesteś stale niezadowolona ze swojego wyglądu może postaraj się polubić swoje odbicie w lustrze.Jesteś jedyna w swoim rodzaju,nie ma sensu się porównywać z innymi, sztuka polega na dostrzeżeniu swojego niepowtarzalnego piękna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o co ci chodzi???????poczytalas ksiazke o brzydkim kaczatku:P ZEJDZ NA ZIEMIE JUZ PORA:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że niepotrzebnie ciągle porównujesz się ze swoją siostrą,tak jakby nie było wokół Ciebie innych ludzi...mam wrażenie,że siostra jest w centrum Twojego świata (piszesz, że teraz jesteś ładniejsza od Niej "o ironio" tak jakby cieszyła Ciebie Jej "porażka"). Rodzeństwo jest od tego aby mieć się komu wyżalić,pośmiać,powspominać stare,dobre czasy,a nie aby urządzać konkurs piękności ------> ale to moja rodzina zawsze urodę stawiała na 1 miejscu, nic innego się aż tak nie liczyło, pamiętam te ciągłe zachwyty nad siostrą, także teksty do mnie np. ciotka Cię nie pozna, tak przytyłaś ! Ja byłam świetną uczennicą, najlepszą w szkole, ale to dla moich rodziców się nie liczyło. Ciągle słyszałam, że kobieta ma być wizytówką męża, ma być kobieca, inni mają temu mężowi zazdrościć takiej żony. Przez tą moją rodzinę nie potrafię się uwolnić od tego schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jednak miło być w czymś lepszym od cudownej siostry, naprawdę tak trudno zrozumieć jak byłam pokrzywdzona kiedyś? Raczej nas rodzice nie wychowali w ten sposób, abyśmy stanowiły wspólny tandem, ona lepsza ja gorsza, więc niby jak miałyśmy się razem bawić? Ja byłam jej służącą jeśli już....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to rodzina zrobiła wszystko by siostra była w centrum świata wszystkich i wszystkiego, tak miało być, tak było idealnie i ja nie miałam prawa się wyłamać, a teraz próbuję, ale to mi nie wychodzi, chyba mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan Wokulski
kurde! ale bajka :-) jeszcze nie widzialem zeby ktos bardzo brzydki stal sie z wiekiem bardzo ladny, bez kitu , ha, ha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu nie? ja znam taki przypadek, koleżanki z podstawówki to normalnie nie poznałam na ulicy, wcześniej się z niej nabijali chłopcy, a teraz o nią zabijają, niestety ona jest zajęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też znam kobiety, które z wiekiem wyładniały, to normalne jest. Im jesteś starsza tym masz ostrzejsze rysy twarzy, znikają pucołowate policzki i wydłuża się twarz... Czasem ktoś zmieni fryzure któa bardzo zdobi.. Ja akurat nie wiele się zmieniłam, chociaż też widzę zmianę na plus - jestem ładniejsza niż 10 lat temu ale nie są to duże zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan Wokulski
rozumiem, ze chcecie wierzyc w te historyjke bo dodaje to wam wiary, ze tez mozecie byc teraz ladniejsze niz przedtem. Nie czytacie jednak dokladnie, ta kobieta pisze, ze byla wrecz wstretna a jej siostra cudownie piekna!!! hallo!! a teraz jest na odwrot!!! przesada na calego. Pewnie, ze sa kobiety, ktore wygladaja lepiej gdy maj 30 lat niz gdy mialy 15, ale dotyczy to tylko tych, ktore w wieku 18 lat wygladaly na 13 lat, wiecie, takie niewyrosniete chudzizny stojace zawsze w ciemnym kacie na dyskotece, sa to jedank dosc rzadkie przypadki bo wiekszosc kobiet traci na urodzie z wiekiem a ostre rysy nie dodaja uroku tylko wrecz przeciwnie...nadal uwazam, ze to Bajka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 30 łabędzica
ja nie napisałam, że moja siostra jest teraz wstrętna, ona jest już nie najmłodsza, jej lata urody minęły zresztą my jesteśmy inny typ urody, ona za ojcem, ja za matką ja jako dziecko byłam gruba, pryszczata, pyzata, włosy ścięte na chłopaka, zaczęłam się wyrabiać po 18. A obok mnie w sąsiedztwie mieszkała śliczna dziewczyna, masakrycznie zbrzydła gdy dorosła, ja jej nie pamiętam jako dziecko, ale mama mi mówi, że była jak laleczka, więc można w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 30 łabędzica
zresztą temat tego nie dotyczy, pytałam się jak sobie radzić z tą swoją obsesją na tle wyglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sharon8888
ja tez bylam brzydka i jestem teraz ladna. Mnie pomogly operacje plastyczne, mialam juz 3 i 4 przede mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sharon aż tak drastycznie? co zrobiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×