Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość penny_lanee

kiedy kompletowałyście wyprawkę?

Polecane posty

Gość mama 2 miesiecznego synka:)
Bepanthen lepszy od sudocremu. podobno dziewczynkom nie zaleca się smarowania sudocremem do kąpieli polecam Oilatum emulsje i krem do buzi i tyle z kosmetyków:) żadnych oliwek, maści itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słowa " moze prowadzić" a " prowadzi" to różnica. Lektury mam za sobą w przeciwieństwie do Ciebie i to nie jest ONET.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lektury masz za sobą :D hahahahahhaha to Ci napisałam- sprzed 10 lat chyba albbo i lepiej :D nie wiesz, ze medycyna idzie do przodu? Przestań chrzanić herezje tylko się doucz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie,że powstał taki temat:)Ja skorzystam z tej długiej listy powyżej chyba kruszynki.Fajnie wszystko napisała. Tylko szkoda,że kwoki zaczęły się kłócić o ten monitor oddechu.Temat o czym innym te i tak swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w pierwszej ciazy w 11 tygodniu i 6 dniu. Troche mnie przeraża ta lista ubranka, moja osobista w głowie jest mniej obszerna jeżeli chodzi o ilośc ciuchów :) przynajmniej na początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ubranka,to ja mam ich dużo,ponieważ od kiedy dowiedziałam się,że będzie córka to za każdym razem przy zakupach kupowałam coś małej:)I tyle mi się uzbierało-ale dzięki temu wcale nie odczułam ile te ciuszki mnie kosztowały:)Polecam taki sposób:)No i najwięcej ciuszków mam ze Smyka,C&A,KaapAhl i te sieciówki polecam.Po praniu nic się z ubrankami nie stało,nie zmieniły kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tzreba tak duzo ubranek
1.Wózek 3w1 2.Wanienka 3.Stelaż pod wanienkę 4.Myjka do kąpieli(parę sztuk) 5.Termometr do wody 6.Pieluszki tetrowe(10 sztuk) 7.Pieluszki flanelowe 5 8.Ręczniczek po kąpieli z kapturkiem(2 sztuki) 9. Butelka mała i duża (Avent) 10. Termopokrowiec na butelkę 12. Pampersy Prerium New born 1, 13. Smoczek, pojemnik, zatyczki 14. Bujaczek 15. Chusta do noszenia 16. Rogal 17. Łóżeczko 18. Przewijak(prześcieradełko 2 sztuki) 19. Materac(kokos, pianka, gryka) 20.Pościel i prześcieradło z gumką(2 komplety) 21.Ochraniacz na łóżeczko 23.Rożek 24.Przybornik 25.Torba na wózek 26.Proszek do prania kolor i biały(Lovelle) 27.Cerata na materac 28.Kocyk gruby i cienki 1.Sól fizjologiczna 2.Woda morska do noska 3.Ostenisept do pępka 4.Krem do buzi (zima, lato) 5.Podkłady poporodowe Bella 6.Aspirator do noska, katarek (do odkurzacza) 7.Sterylne gaziki 10. Termometr elektroniczny 11. bapanthem 12. Chusteczki nawilżające 13. Patyczki do uszów 14. Kosmetyki do kąpieli i balsam (Oilatum) 15. Szczoteczka do włosów 16. Nożyczki do paznokci 17. Nakładki na sutki 18. Wkładki laktacyjne 19. Laktator(niekoniecznie) 20.Biustonosz do karmienia(2 sztuk) 1.Śpioszki(z zatrzaskami w kroku) 2.Kaftaniki(długi i krótki rękaw) 3.Body(długi i krótki rękaw) 4.Pajacyki(rozpinane z przodu na całej długości) 5.Czapeczki( 2 sztuki) 6.Skarpeteczki 7.Rękawiczki 8.Sweterek 9.Spodnie 10.Rajtuzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 2 letnie dziecko i nie mam polowy z tych wymienionych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy dzieli sie swoimi spostrzezeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczelam jak tylko zobaczylam dwie kreski. od razu poszłam kupic pierwsze ubranka :) przy drugim dziecku to samo (peirwszy byl syn, potem corka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia600
No ja mialam dziecko z pazdiernika i jakos w gondoli sie miescilo :) I kupilam normalny wozek z dosc mala gondola .Jakos nie lubie Polskich traktorow(tzw wozkow).A ty z ta tablica to mnie rozsmieszylas ,chemik od siedmiu bolesci :)Jak nie masz nic madrego do powiedzenia to milcz.Bo nie dosc,ze kultury nie masz to i rozumu tez :)Swoje dziecko to mozesz i blotem smarowac na bazie krowiego gowna (bo naturalne) .Ja tego robic zamiaru nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penny_laneee
Tasia jaki mialas wózek i do którego miesiąca woziłaś w gondoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie podoba mi sie fakt, ze niektóre z nas forsuje zdanieinnych w taki chamski i mało kulturalny sposób i na sile!!! Buzdura?! To co wg jednej jest bzdura dla innej moze byc czymś ważnym i niezwykle przydatnym. Każda z nas chce sie dzielić tym co ma co doświadczyła a niektóre Panie zaczynaja wyzywa od "idiotek" bo np. Smaruje swoje malenstwo oliwka J&B. A niech sobie smaruje to, ze ktoś sie z tym nie zgadza nie upoważnia go do obrażenia. Przeciesz matka nie zmusza" Ciebie" do używania tej oliwki pisząc to tylko dzieli sie swoimi doświadczeniami. Albo czy to czy ktoś bedzie używał monitoru oddechu czy nie. Kobiety opanujcie sie. Przeciesz mina z czym sie nie zgadzać i o tym napisac ale chyba nie na tym to polega. Przepraszam za ten wywód bo wiem, ze temat nie jest taki ale kurcze, juz mnie to wkurzam zaczyna, ze tak agresywniektos reaguje na kogoś tak naprawde prywatne sprawy, którymi fajnie, ze sie dzieli z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasia ty to masz w głowie natrzepane. Już widzę jak ci się 6 miesięczne dziecko w twojej małej gondoli mieściło. Nie kłam. Przesadziłaś w 4 lub 5 mies. do spacerówki. A jak jesteś taka otrzaskana z chemii to weź okulary i poczytaj skład na etykiecie, tylko ze zrozumieniem. Pojęcia o niczym nie ma, jakieś cuda, traktory i chodaczki wymyśla, a innych poucza. Gołym okiem widać kto rozumu nie ma. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasia nie musisz zmieniać nicku. Przecież widać że to ty. Nikt inny nie ma kosmetyków "J&B", bo tylko dla ciebie nazywają się "Johnson &baby". :D Taka bystrzacha z ciebie, że szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam w drugiej ciąży kompletować wyprawkę ok. 26 tc- tzn. głównie oglądałam przez internet, czasem coś okazyjnie kupiłam. Co do większości spraw, sama zobaczysz jak będzie po porodzie, nie zamykają sklepów w październiku i spokojnie można wszystko dokupić. Ja akurat kąpałam dziecko w pokoju bo łazienkę mam maleńką, a że na stole stoi komputer to kupiłam stojak pod wanienkę. Przewijak na łóżeczko to dla mnie super sprawa, i nie przeszkadzało mi że faktycznie po jakimś czasie trzeba go ściągać i nakładać do każdego przewijania- stał oparty o łóżeczko i w niczym nie przeszkadzał. Z ciuszkami sama zobaczysz jak Ci pasuje, ja np. nie używałam ani śpioszków, ani kaftaników, ani kopertowych, lubiłam zakładać dziecku pajacyki albo wygodne spodenki z bluzką wciąganą przez głowę. Z rozmiarem- też można dokupić. Z bajerami takimi jak staniki do karmienia, nakładki na piersi, krem do brodawek, laktator itd można poczekać po porodzie żeby zobaczyć czy w ogóle będzie się karmić. Z pościelą zwłaszcza, bo z tym nieraz "szaleją" na listach wyprawkowych- ja polecam jedno z tych, czyli kocyk albo rożek albo śpiworek, nie widzę sensu wszystkiego na raz kupować, o pościeli dla noworodka nie mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×