Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość penny_lanee

kiedy kompletowałyście wyprawkę?

Polecane posty

Gość gość
Ja wyprawkę zaczęłam kompletować około 30tc.Do wanienki również dokupiłam stojak-tak wygodniej nie trzeba się schylać, kombinować gdzie tu wanienkę postawić. Żałuję jednej rzeczy- tego, że słuchałam porad dotyczących ubranek- mało na rozmiar 56, synek mierzył po porodzie 51cm ważył lekko ponad 3 kg. Wysyłałam mame aby dokupiła mi więcej ubranek z rozmiaru 56. Bardzo przydaje mi się rożek-tutaj opinie też są różne. Niestety nie zaopatrzyłam się przed porodem w laktator, ani nawet nie "upatrzyłam" sobie żadnego. Po porodzie nie miałam pokarmu, po kilku dniach pojawiło się dosłownie kilka kropli :(...ale zawsze to coś. Koniecznie zaopatrz się też w jedną butelkę-chyba, że wolisz aby mąż latał potem po aptekach w razie czego. Z karmieniem nigdy nie wiadomo jak będzie a butelka zostanie na później na jakąś wode, herbatkę do picia. Ja wózek mam navington cadet. Jeden z lżejszych, mały po złożeniu, duża gondola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panny_lanee
też się zastanawiałam po co monitor oddechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stojak do wanienki to jest klamot. To samo przewijak z deską na łóżko, rożki wszelkie, monitory, sterylizatory, nianie i inne cuda na kiju które się używa 1 dzień i rzuca w kąt gdzie zbierają kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panny_lanee
też oglądałam navigation cadeta - ale jakoś wydał mi się "lichy" w porównani z innymi wózkami :) jeździłaś nim w zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panny_lanee
też oglądałam navigation cadeta - ale jakoś wydał mi się "lichy" w porównani z innymi wózkami :) jeździłaś nim w zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kompletowałam po 20tc a wczesniej sobie większość rzeczy już upatrzyłam. Teraz mam miesiac do porodu i okazuje się, ze dziecko bedzie lada dzień, także Bogu dziekuje, ze wszystko przed czasem kupiłam, poprałam, poprasowałam i mam z bani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżdżę nim teraz, mieszkam w mieście, póki co nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia600
Ja kosmetyki kupowalam Johnson &baby.I tym razem tez tylko te bylam bardzo zadowolona :) Z tym monitorem oddechu to tez mi sie wydaje zbedne ,ale jak kto woli.Nie wyobrazam sobie wozic dziecko w gondoli do 8m.Jak moja mala w 7m sama juz z chodaczka wychodzila i zaraz potem sama chodzila.A dzwigala sie i przewracala wczesnie wiec sobie nie wyobrazam.Mysle ,ze tak do 5m to chyba gora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penny_lanee
czyli taka długosc gondoli 70-75cm zupełności wystarczy - dodam że okres zimowy. gdzieś czytałam tu na forum, że minimum 80...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gondola 70 cm to mała gondola zwłaszcza jak dziecko ubierzesz w kombinezon. Radzę szukać większej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do monitora oddechu to uważam to za trafny zakup. Nie wiadomo co wywołuje zespół Śmierci Lozeczkowej. Pisze to z autopsji. Moje malenstwo miało zatrzymanie oddechu... Wszystko dobrze sie skończyło dzieki temu urządzeniu. Polecam. W tym wypadku życzę wam by stał w kacie i sie kurzyl by każde z was powiedziało " a z tego nie skorzystalam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasia głupoty pisze. Zimowe dzieci muszą całą zimę przejeździć w gondoli i muszą się do niej mieścić w kombinezonie. Koła muszą być większe od zasp. Normalne letnie dziecko musi jeździć w gondoli do 6 mies. czyli dopóki samo nie siedzi bez asysty. A zimowe nie może siedzieć w spacerówce z tego względu, że gondola jest lepiej zabudowana i lepiej chroni niemowlę przed wiatrem i mrozem. Kosmetyki Johnsona to tablica Mendelejewa. Nie ma to jak rozgarnięte matki - hip hip hura! I co to jest hodaczek? Zdrobnienie od drewnianego buta? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] gość Co do monitora oddechu to uważam to za trafny zakup. Nie wiadomo co wywołuje zespół Śmierci Lozeczkowej. Pisze to z autopsji. Moje malenstwo miało zatrzymanie oddechu... Wszystko dobrze sie skończyło dzieki temu urządzeniu. Polecam. W tym wypadku życzę wam by stał w kacie i sie kurzyl by każde z was powiedziało " a z tego nie skorzystalam" w w w w w Bzdura! wiadomo co wywołuje zespół śmierci łóżeczkowej. najnowsze badania wykazały, że to z powodu braku synchronizacji dwoch ośrodków w mózgów- do tej pory tajemnicą było jakim cudem jest to dzidziczne bo myślano, że to przez papierosy, kładzenie na brzuszku itp a tym czasem te czynniki zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia smierci łóżeczkowej u dzieci właśnie z tą wadą w mózgu. Żeby było śmieszniej w Polsce na śmierć łóżeczkową umiera ok 160 dzieci rocznie- to naprawdę bardzo niewiele... Jeżeli w rodzinie przypadków takich nie było to nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam, ze jesli ktos moze sobie pozwolic na ten dodakowy wydatek (bo zgadzam sie ze nie jest to rzecz pierwszej potrzeby) to dlaczego nie, ja osobiscie chetnie poszukam uzywanego na allegro, zeby spac spokojniej a nie budzic sie w nocy zeby sprawdzic czy oddycha (a jak siebie znam to tak wlasnie bby bylo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bzdura! wiadomo co wywołuje zespół śmierci łóżeczkowej. najnowsze badania wykazały, że to z powodu braku synchronizacji dwoch ośrodków w mózgów- do tej pory tajemnicą było jakim cudem jest to dzidziczne bo myślano, że to przez papierosy, kładzenie na brzuszku itp a tym czasem te czynniki zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia smierci łóżeczkowej u dzieci właśnie z tą wadą w mózgu. Żeby było śmieszniej w Polsce na śmierć łóżeczkową umiera ok 160 dzieci rocznie- to naprawdę bardzo niewiele... Jeżeli w rodzinie przypadków takich nie było to nie ma co panikować." No to musze droga pania za smuci!" Czynniki mogące wywołać a czynniki wywołujące jest różnica! Tak sie składa, ze pisałam prace magisterska właśnie o tym... Radzę poczytać literaturę specjalistyczna i nie tylko polska. Nie ma co panikowac?!!! W takim razie za Twoja rada pewnie moje dziecko by nie żyło bo u mne w rodzinie przypadków takich nie było wiec tez i u mnie byc tego nie mgli. Zadziwiający mnie osoby takie jak Ty. I fakt ze umiera 160 dzieci rocznie nie uważam za śmieszny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden pediatra nie poda przyczyn nagłej śmierci lozeczkowej jak i rowniez nie da żadnemu rodzicowi 100% zapewnienia, ze nasze dziecko nie zapadnie na en zespół. Czynnikami ryzyka jest jest m.in zima, czy macierzyństwo przed 19 rokiem zycia i kilka innych rzeczy co w sumie daje ryzyko dla każdego naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha! Przez tą pracę magisterską tak się wczułaś, że wszędzie obsesyjnie dopatrujesz się symptomów SIDS! :D Założę się, że gdybyś nie miała monitora i o niczym nie wiedziała, twojemu dziecku nic by nie było, a ty nawet byś nie wiedziała, że miał wydłużony czas między jednym oddechem a kolejnym. To się zdarza u niemowląt bo mają płytki oddech. Dorosłym też się to zdarza, zazwyczaj poprzedza nagłe chrapnięcie. A gdybyś się lepiej przyłożyła do pracy to skonstatowałabyś dlaczego zima i nastoletnie rodzicielstwo sprzyja SIDS. :D Odpowiedzi nie trzeba nawet szukać daleko: zimą w Polskich domach nie można oddychać, temp. przekraczają wszelkie dozwolone normy, powietrze jest suche, niemowlaki i noworodki śpią w rożkach z kołder lub pod kołdrami a pod nimi mają kilkuwarstwowe ubrania i czapki, nie są brane na powietrze i długo można jeszcze wymieniać. :D Nastoletnie matki natomiast mają minimalne pojęcie o tym co robią z dzieckiem i bardzo łatwo o wypadek, nieprawidłowe ułożenie, nieprawidłowe trzymanie w czasie karmienia i tuż po. :D Nie jesteś inteligentna. Twój monitor nie wykrył bezdechu zagrażającego życiu tylko zwykłą dłuższą przerwę po wydechu. To nie jest rzadkość, ani nic nienormalnego. Za to ty jesteś. Zeschizowałaś po pracy i tyle. Jak byś pisała o wysypce, to pewnie obsesyjnie widziałabyś mikro krostki na ciele dziecka i podejrzewała je o najcięższe alergie. :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyczyna śmierci łóżeczkowej została odkryta niedawno więc radze być na bierząco z badaniami a nie wypisywac głupoty, bo x lat temu sie pisało jakaś głupia pracę mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes śmieszna! Natomiast nie mam w zwyczaju "korespondowac" z osoba nieelokwentnymi i nie mającej wiedzy medycznej, posilkujacej sie niekoniecznie dokumentacja medyczna. Pozdrowienia dla niedoksztalconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama elokwencją nie błyszczysz. Takie obsesyjne wypatrywanie chorób i czynników zagrażających życiu podchodzi pod hipochondrię i neurozy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na początek sierpnia:)Wyprawka prawie gotowa.Zaczęłam gdzieś tak kompletować ok 25 tygodnia. Ubranka mam na rozmiar 56,62 no i już kilka na 68:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx UBRANKA DLA DZIECKA Rampersy (krótki rękawek) 10 par Body długi rękaw 15 par Body krótki rękaw 15 par Półśpiochy 7 par Pajace 10 par Śpiochy 2 pary Kaftaniki 5 sztuk Rampers długi rękaw Bluza Kilka bluzek z długim rękawem Kilka par spodni 2 sweterki Yeansowa kurtka 3 pary czapeczek 3 pary niedrapek 10 par skarpetek 2 pary rajstop xxxxxxxxxxxxxxx AKCESORIA: Wanienka Termometr do wanienki leżaczek z frotte do wanienki Poduszka do karmienia Zestaw startowy do karmienia Tomme Tippe Smoczek uspokajający Tomme Tippe Laktator zwykły ręczny Termometr Wózek 3w1 GRACO SYMBIO (polecam w 100 %) Kołyska Zestaw pościeli do kołyski Prześcieradła 3 szt. Ręczniki 2 szt. Kocyki 2 szt. Śpiworek do spania Rożek Pieluchy flanelowe 5 szt. Peluchy tetrowe 10 szt. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx KOSMETYKI DLA DZIECKA: Płyn do kąpieli Mustela Mleczko do ciała Mustela Krem przeciw odparzeniom Mustela Krem do buzi na każdą pogodę Mustela Sudocrem Pampersy Pampers Chusteczki nawilżane Pampers Patyczki do uszu Płatki kosmetyczne Ocetnisept do pępuszka' Gaziki Sól fizjologiczna do przemywania oczek xxxxxxxxxxxxxx KOSMETYKI I AKCESORIA DLA MNIE: Podkłady poporodowe 20 szt. Podkłady na łóżko 10 szt. Żel pod prysznic biały jeleń Żel do higieny intymnej biały jeleń Tantum rosa 10 saszetek Krem na brodawki Nakładki na sutki (mam płaskie brodawki) Majtki jednorazowe poporodowe 3 koszule do karmienia 2 biustonosze do karmienia Kapcie Wkładki laktacyjne Płyn i proszek specjalny do prania LOVELA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skad w Tobie taka zawzietosc i wrogosc wobec monitorow oddechu?!?!. Przeciez nikt Ci nie mowi ze Ty czy ktokolwiek inny ma go koniecznie uzywac, ale niektorym rodzicom potrzebne jest takie poczucie bezpiecznstwa, nawet jesli jest na wyrost. Przeciez to chodzi o zycie naszego dziecka! Obawiam sie ze poczucie anonimowosci na forum pozwala na wylewanie flustracji i agresywne bojkotowanie pogladow innych osob. Co masz na celu probujac udowodnic ze monitor jest zbedny? Przeciez nie jest szkodliwy, wiec jak ktos chce go miec i uwaza ze jest mu potrzebny to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bede komentować kwesti mojego wykształcenia i Tobie rowniez nie radze jak i sobie nie zycze.i Twojego braku kultury jest zadziwiajacy. o jednym jestem przekonana, o tym co pisze. Każda matka ktora bedzie chciała sie troche zagłębie polecam poczytać i samej sobie wyrobić zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie trochę śmieszy nie tylko temat o monitorach (zbędny gadżet), ale i to że ktoś poleca w 100% wózek który kupił, mimo że jest jeszcze przed terminem. :D O kurde, ludzie to mają fantazję. Rozśmieszyła mnie ta pani od Graco (bardzo sztywnego nieamortyzowanego wózka na polskie dziurawe drogi i z mikro gondolą, która nie syknie do zimy, bo dzieciak w kombinezonie nie wlezie), która poleca coś czego nie wypróbowała w praktyce na podstawie wyglądu. Uwielbiam się pośmiać z takich tematów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kuurwa :D Onet - gwarancja rzetelnej wiedzy na każdy temat. :D Trzymajta mnie! Kafe zawsze poprawia mi humor w pracy. Tylu głupot jak tu to nigdzie nie idzie wyczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogła bym bym obalić kazdy argument, który napisałas choć by nawet o bezdechuu. Kazdy bezdech niemowlęcia powyżej 15 sekund jest niebezpieczny. Wiekszosc Monitorów oddechu daje znać po 20 sekundach bez oddechu niemowlęcia.. Ale z drugiej strony nie moim celem jest kompromitacja Twojej osoby, a tylko wyrażenie moich opini i własnych przeżyć co do monitora oddechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tylko onet- trąbili o tym w wiadomościach chyba we wszystkich stacjach swego czasu. Na uczelniach medycznych były nawet otwarte wykłady na ten temat. Podałam pierwsza z brzegu info z google bo nie bede księżniczce szukać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale żeby nie było że się czepiam to poza tym tekstem przy wózku i kilkoma niepotrzebnymi pierdołami, to ta długa lista u góry ma wiele dobrych rzeczy i ogólnie kobieta jest dobrze przygotowana (nawet aż za dobrze, bo części rzeczy nawet nie użyje znając życie, a część zużyje może dopiero po roku lub później jak dobrze pójdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość Mogła bym bym obalić kazdy argument, który napisałas choć by nawet o bezdechuu. Kazdy bezdech niemowlęcia powyżej 15 sekund jest niebezpieczny. Wiekszosc Monitorów oddechu daje znać po 20 sekundach bez oddechu niemowlęcia.. Ale z drugiej strony nie moim celem jest kompromitacja Twojej osoby, a tylko wyrażenie moich opini i własnych przeżyć co do monitora oddechu." Sama nie wiesz o czym piszesz. Chcesz błysnąć, ale coś ci nie wychodzi. Poczytaj baczniej o fizjologii układu oddechowego niemowląt (i dorosłych) i jego funkcjonowania w czasie poszczególnych faz snu. Miłej lektury! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda- tez pamiętam jak gadali wszedzie o odkryciu przyczyny śmierci łóżeczkowej. Na TVN24 wtedy podawali ta informacje w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×