Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pozytwyna

Wrastający paznokieć

Polecane posty

Gość Pozytwyna

Witam :) z pewnością był poruszany ten temat, ale mam pytanie do kogoś kto takie coś leczył. Wrasta mi paznokieć w dużym palcu u nogi i tydzień temu byłam u chirurga, bo nie wyglądało to przyjemnie (podeszła mi ropa) doradził abym owijała palec bandażem i moczyła go w rivanolu, jak mi nie przejdzie to miałam znowu przyjść i powiedział ze mi go zerwie. Dziś znowu ponowiłam wizytę (ropa zeszła co prawda, ale jak dotknę albo w coś uderzę palcem to mnie boli), przepisał mi maść kazał smarować i bandażować oraz stosować znowu rivanol i znowu zgłosić się za tydzień bo może wtedy wytnie mi pół paznokcie ze strony gdzie mi wrasta. I tu pytanie, czy w końcu dojdzie do tego zerwania i ile on może z tym zwlekać? Jak długo ktoś z Was leczył takiego paznokcie aż w końcu chirurg przeprowadził zabieg? Dodam, że paznokieć wrasta mi od dłuższego czasu i zbieg będzie konieczny. Bardzo bym prosiła o odwiedź, bo mam teraz egzaminy i nie wiem czy spodziewać się L4 czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie wycinanie paznokcia nie jest dobrym pomysłem, bo on i tak odrośnie i i tak będzie wrastał - ja miałam taki problem. zrobiłam zabieg tzw. metodą Arkady - http://libramax.pl/leczymy-wrastajace-paznokcie-gabinet.html . trwał 45 minut, był bezbolesny i bez znieczulenia. polega na podniesieniu płytki paznokcia i utrwaleniu akrylem, dzięki temu paznokieć po prostu nie ma możliwości wrastać i musi rosnąć "dobrze" :) poza tym od razu po zabiegu możesz chodzić, ubrać buty pełne itd - L4 nie jest potrzebne w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i rzeczywiście masz teraz spokój? słyszałam o tej metodzie Arkady i sama się nad nią poważnie zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TYLKO I WYŁĄŚCZNIE KLAMRA nie daj sobie nic zrywac wycinac ani szyc, to nic nie pomoże a jednyny skutek bedze taki, ze zdeformuje sie palec. wiem co mowie, mialam to samo - najpierw poszlam do chirurga, dopiero jak mi odrósł paznokiec (i oczywiscie od razu zaczal wrastac) poszlam zrobic sobie klamre i do dzis mam spokój. a ci nasi cudowni specjalisci w przychodniach i szpitalach do tej pory nie wiedza jak walczyc z tym schorzeniem, jakby mieli leczyc conajmniej aids... i ABSOLUTNIE NIE MOCZ PAZNOKCIA. jak go rozmoczysz, to klamry nie zalozysz. zdrowe paznokcie u stóp musza byc twarde, zeby nie bylo grzybicy i zeby nie wrastaly wlaśnie. co najwyzej mozesz zgasic stan zapalny rivanolem, przetrzec i wysuszyc, nic wiecej. jak masz jakies pytania to pisz, wiem sporo na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi wycinanie pomogło. co prawda dwa razy nie ale za trzecim tak i pewnie dlatego że robił to inny lekarz. jakbym trafiła od razu do niego to i za pierwszym by było dobrze. i nie wycinał całego paznokcia tylko pasek od strony gdzie wrastało. przez spory czas chodzic było ciężko. i zabieg w znieczuleniu miejscowym. a wyciął głębiej wraz z macierza dlatego mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie, ja mialam to samo - wycinanie tylko boku i zszywanie, przez 3 miechy chodzilam z kretynsko wygladajacym paznokciem a gdy odroslo - od razu zaczal mi wrastac. nie rozumiem, czyemu popierasz te metode, skoro az 3 razy musialas ja powtarzac, podejrzewam ze latalas minimum rok do lekarzy, wyczekalas sie w prywatnych szpitalach, zmarnowalas kupe czasu, do tego bol, pieprzenie sie z rana i brzydki pedicure, ale 'pomoglo'... gratulacaje. p.s.: dodam, ze klamra NIC nie boli, wrecz przeciwnie - odchylony paznkiec przynosi natychmiastowa ulge, goi sie ladnie i efekt na lata (minelo 5 lat od mojego zabiegu i nic mi sie nie odnawia a nosze szpilki, przylegajace buty i mam ogolna tendencje do wrastajacych paznokci z uwagi na to, ze mam dluzszy paluch od drugiego palca w kolejnosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*panstwowych szpitalach mialam na mysli. ja czekalam na wizyte z miesiac na bank. klamry robia tylko prywatnie, bo w tym zacofanym kraju nie szkola lekarzy w tym zakresie i nie ma na to refundacji, za to sprytne kosmetyczki robia sobie odpowiednie specjalizacje i zbijaja kupe kasy na klamrach. jest to spory koszt, lacznie z wizytami konsultacyjnymi to poewnie z 2 stowy ale i tak wole to, niz dac sie ciac na stole operacyjnym i narazac sie na deformacje bol przy malym prawdopodobienstwie wyleczenia. moze niedlugo ministerstwo strowia ogarnie te banalna sprawe i tak jak w zachodnich krajach klamry beda refundowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie żadne sprytne kosmetyczki tylko kosmetolodzy o specjalizacji PODOLOGIA, więc jak macie problemy ze stopami to do takiego specjalisty należy się wybrać. W Niemczech podolog to osobny zawód, może w Polsce też kiedyś się doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawka34
polecasz wycinanie, mimo że dwa razy nie przyniosło żadnego skutku? :D no nie wiem, mnie to nie przekonuje. kostkę Arkady obsługuje chirurg, jeden zabieg najczęściej wystarcza i nie ma żadnych szwów. dla mnie wybór jest jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwa paznokcie zrobione metodą KOSTKA ARKADY. Zaraz po zabiegu odczułam ulgę- nareszcie przestały mnie boleć palce, a paznokcie z rurek zrobiły się duże ładne, pełne. Zabieg miałam około pół roku temu i od tej pory mam spokój. Polecam serdecznie fantastyczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strusinska99
oo, widzę, że nie tylko ja jestem zadowoloną pacjentką libramax. serio to działa, a ja już traciłam wszelkie nadzieje na to, ze bez chirurga się obedzie... nie boli strasznie ani nic i paznokiec przez ten akryl wyglada całkiem niezle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość007
wiele już czytałam, wertowałam fora, śledziłam nowinki wszystko aby znaleźć metodę lepszą od wycinania! Przetestowałam na sobie tonę specyfików z apteki wszystko to jak umarłemu kadzidło! Nie dam sobie wyciąć tego paznokcia, bo zwyczajnie w to nie wierzę, że coś pomoże. Ostatnią metodą jaka mi zostaje to metoda stosowana przez to libramax. wiele o tym słyszałam, jak to nie da rady- to już sama nie wiem co zrobię:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym miejscu na pewno pomoc będzie skuteczna, ja miałam paznokcie tzw szponowate, paskudna sprawa, a ból ogromny, jedynie metoda stosowana przez ten gabinet sobie z tym schorzeniem pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałem wrośnięte paznokcie i założyłem sobie klamrę zdają egzaminy paznokcie rosną prosto i nic nie boli nie ma sensu moczyć szarym mydłem bo to i tak nic nie pomoże u mnie była kłopotliwa sytuacja przez paznokcie dostałem wstrząsów na zimnym powietrze i nogi robiły się sine i puchły nie mówiąc już o rękach ale już wszystko wraca do normy mówią żeby nie wycinać samemu bo tylko się pogorszy pozdrawiam czytelników ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem wiele specyfików używałam nawet byłam na wycięciu paznokcia, żeby on sobie jakoś w miarę możliwie rósł, ale nie powtarzał się ten problem a mnie szlag trafiał. Pewien czas się zdenerwowałam i zaczęłam sobie wycinać dobrze paznokcia, gdy obcinałam paznokcia aż się sam poprawił i do dzisiaj mam problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłem na usunięciu paznokcia ale powiedział że to nie jest wskazane kazał mi moczyć szarym mydłem i że niby wszystko będzie ok ale niestety ból się nasilał więc wolałem założyć sobie klamry i jest wszystko ok nawet nie czuje klamer jak chodzę polecam klamerki ....,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tutaj w Zielonej Górze: http://zrodlana.com.pl/ miałam zakładaną kostkę arkady... bez porównania! poprzednie lato przechodziłam w tenisówkach, bo cały paluch miałam spuchnięty, a kostka mi to naprawiła "od ręki" tylko kontrole co jakiś czas... klamerka ok, ale u mnie nie działała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super wynalazek ja tez mialem robiony zabieg kostka arkady na zrodlanej w zielonej gorze http://zrodlana.com.pl/medycyna-estetyczna/#toggle-id-6 zona mi pokazala bo nie mogla sie patrzec na moje "pazury" a mnie bardzo bolalo. polecam wszystkim ten zabieg, ja mialem w znieczuleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam to samo, lekarz powiedział mi, że muszą moczyć nogę w jakimś płynie, a jeśli to nie pomoże to będzie musiał usunąć cały paznokieć... Na szczęście koleżanka powiedziała mi o klamrach, zakładanych przez kosmetyczki na wrastające paznokcie. Żeby się umówić na wizycie z najbliższym salonie kosmetycznym, polecam tą stronę: http://mojsalon.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga258
Mało kto wie, że jest taki lekarz jak Podolog i dlatego zazwyczaj problem z wrastajacym paznokciem, kończy się jego usunięcem przez chirurga . Z tego co czytałam jest wiele opcji leczenia, nawet tych stanów bardzo zaawansowanych. Więcej informacji znajdziesz tutaj www.gabinetwojnicz.pl . Razem z dokładym opisem procesu leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wrastający paznokieć pomaga kostka arkady bezboleśnie, profesjonalnie ja zdecydowałam się na ten zabieg w Strefie Kobiet w Łodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale żeby założyć klamrę podolog musi usunąć ten wrastający element. Inaczej przecież to nic nie daje... wiem coś o tym bo sam się męczyłam aż w końcu poszedłem po rozum do głowy i zgłosilem sie do specjalistów z http://podologic.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również miałam problem z wrastającym paznokciem. Postanowiłam udać się do salonu www.zdrowe-stopy.com, który zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp. Już nie mam problemów z wrastającym paznokciem. Jeżeli jesteście z Wrocławia lub Opola i macie problem z waszymi stopami to polecam wam udać się do jednego z ich gabinetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam laserowe leczenie, dopiero po nim problem wrastania zniknął raz na zawsze. Robiłam w Centrum Medycznym Arnica w Starych Babicach pod Warszawą. Sam zabieg w znieczuleniu, 45 minut, zero szwów. Nie trzeba powtarzać (do chirurga wcześniej chodziłam parokrotnie i i tak wracało). A cena zabiegu w Arnice przynajmniej bardzo niska, około 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawiankalenka
Kostka Arkady daje natychmiastowy efekt. Miałam kiedys zakładaną klamrę ale problem wrócił wieć w to nie wierze. W Warszawie trafiłam do Joanny Kowalewskiej, z polecenia koleżanki . Kostka Arkady pomogła od razu a plus jest taki że można to malować i wygląda dobrze. Lepiej niż klamra. Choć estetyka to jedno, efekty ważniejsze no ale po moich doświadczeniach zdecydowanie lepsza wydaje mi się kostka , choć Pani Asia mówiła mi, że dobrze założona klamra powinna pomóc więc pewnie wcześniej trafiłam do złego gabinetu :/ Jakbyście szukały w Wawce to polecam decydowanie Panią Asię. Czytałam o niej wczesniej rózne informacje, ukończyła dwie szkoły z podologii i doświadczenie też ma wiec nie byle kto http://zdrowe-stopy.waw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam wrastające paznokcie te duże u stóp , a nawet już robiła mi się rurka z paznokcia. Powiem tak jak najszybciej do lekarza otopologa ja byłam w studio MD ul.Dzielnicowa Warszawa tam jest Pani Kasia , super kobieta naprawdę ma jaja i wie co robi. Czy to boli ?? w zależnośi od stanu danego paznokcia. Mnie jeden bardzo bolał drugi dużo mniej , ale u mnie z tego gorszego palca Pani Kasia wyjęła po 8mm z każdej strony paznokie z ciała. Więc było co boleć.Oczywiście cały zabieg był robiony na kostce ARKADY. Dzisiaj jest już 3dni po paznokcie są ok i coraz ładniejsze. Serdecznie polecam i pozdrawiam P.Kasie oraz Pana z recepcji studia MD. Pacjentka z 14 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak długo męczyłam się z tym to nawet nie chce myśleć o tym... Najpierw byłam u kosmetyczki, ale paznokieć zaczął szybko wrastać znowu. Próbowałam też domowych sposobów, które nawet babcia mi polecała, ale to nic nie dawało. Narazie mam spokój od pół roku po zabiegu w ClinicaDermatologica. Dr Igor Michajłowski jest naprawdę swietnym specjalistą i mam nadzieję, że już nie będę musiała walczyć z tym okropnym pazurem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja mogę poradzić wizytę u podologa, to najskuteczniejszy sposób na bezpieczne pozbycie się problemu. Sama taki miałam i z polecenia znajomiej poszłam do Instytutu Podologicznego u nas w Tarnowie i tam się mną zajęli. Myślałam że będzie okropnie boleć ale nie było tak źle, ważny jest efekt końcowy czyli brak bólu i normalnie rosnący paznokieć 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edwin

Wrastający paznokieć to koszmar i samemu trudno sobie z tym poradzić. Ja skorzystałem  z pomocy warszawskiej Przychodni Centrum Stopy.  Teraz wiem jak obcinać paznokcie u stóp, ale przychodzę na fachowe opracowanie paznokci do tej przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×