Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość100zł

Zostało mi do końca miesiąca 100 zł jak za to przeżyć? poradzcie.

Polecane posty

Gość gość100zł

Nie mamy oszczędności bo wszystko włożyliśmy w kupno i remont mieszkania za gotówkę. Opłaty zrobione i jak na złość zepsuł się samochód naprawa 1500 zł ( a trzeba było robić bo mąż by nie miał jak do pracy dojeżdżać), i zostało nam 100 zł na życie na 2 osoby do końca miesiąca. W tym w lodówce mam jakieś mięsa na obiad, włoszczyznę na zupy, ale na śniadanie i kolacje nic. Doradźcie co kupić żeby wyszło tanio i dużo tak by starczyło nam do wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ciekawosci
ile macie lat,ile miesiecznie zarabiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość100zł
mamy po 27 lat. mąż zarabia 2,2 tys ja 1200 zł (na 3/4 etatu zlecenie) razem mamy 3400 zł, z tego opłat stałych mamy ok 1000zł, zostaje 2400 z tego ok 400 idzie na dojazdy do pracy. na życie zostaje 2 tys. w tym miesiącu jeszcze przegląd samochodu wyszedł 170 zł i ta naprawa 1500, zrobiłam zakupy na początku miesiąca i zostało nam 100 zł do końca miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:( Nie mam pojęcia, co Ci doradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ciekawosci
mieszkanie ile kosztowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup produkty typu; kasza,ryz,makaron do tego mozna zrobic jakis sos. Mozesz narobic pierogow,kotletow,bedzie na pare dni i mozesz tez to zamrozic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpraszajcie sie na obiady do rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem tyle że miszkam z ojcem i mamy 43 zł do konca miesiaca. Je bana POLSKA ! jaq nie pracuję :( Ojciec tez nie bo choruje. Dzis poszedl na dniowke - malowanie . Mzoe cos przyniesie. Brak mi słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość100zł
a coś taniego na śniadanie i kolacje możecie doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość---
owsianka jest pożywna. Ryż z truskawkami albo z jabłkiem i cynamonem+śmietanka.:)...mniam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo twaróg z rzodkiewką i szczypiorkiem na przykład, pasztety w puszkach są relatywnie tanie ale ich jakość pozostawia wiele do zyczenia. No ale jak się nie ma co się lubi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość---
ryż generalnie z różnymi sosami. Spaghetti z mięsem, ale to mielone to też niewiadomo co tam kto zmielil w to w sklepie... a nie możesz dobie dorobić gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem tak: masakra! 3400zł zarabiacie i nie mozecie cos odlozyc na czarną godzine? my tez mamy takie dochód na 4 osoby, tez nie raz psuje nam sie samochód, trzeba go tez ubezpieczyc a to nie są małe sumy. Ja nie rozumiem jak można być tak niegospodarnym a potem płakac ze sie na jedzenie nie ma. To na co wy przeznaczacie tę kase w innych miesiącach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantrypa
jest pelno tanich dobrych dan, tu w niem. jak zrobisz obiad za 5e - dla calej rodziny to cie beda do dnia sadnego chwalic!!! (tak wlasnie ) np. dania jednogarnkowe- smaczne aromatyczne i pozywne - robie tak- pare kartofli (4-6) obieram i kroje na plasterki dosc grube, daje na patelnie na malym ogniu (nie smazyc- dusic trzeba) na to daje 2 cebule pokrojone, cukini i papryke czerwona po 1-3 szt. ile masz, posolic trzeba i to sie dusi na malym ogniu, cukini pusci soki pierwsza, pozniej papryka a po pokoju rozejdzie sie fajny zapach, po 50- 60 -min. wszystko bedzie super smaczne - na koniec polac slodka smietana - pyyycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu żyjecie ponad stan.Nierozumiem jak można nie mieć odlożonego grosza, na wypadek gdyby coś niespodziewanego wypadło? Np. jak w tej sytuacji naprawa auta? Nie potrafie Ci doradzic, poniewaz nigdy nie miałam takiej sytuacji.Zawsze myślę w przyszłość,dlatego nie potrafię wycierać d**y szkłem.😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno masz co zamrożone, co można teraz zjeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim jak masz troche kasy to zamiast na d*perele wydawac to zadbaj o jakies zapasy - ryby i pasztety w puszce, maka,kasza,ryz, mrozonki, puszki typu fasola, no i co tam lubisz... ja tak robie a jak mnie dopadnie brak kasy to jakos sobie radze. teraz to kupuj pieczywo, pasztet z puszki, jedno skrzydelko i wloszczyzna i z tego zupka na kilka dni. moze ryz z jabkiem, botwinka - pokombinuj, ja bym dala rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantrypa
albo racuchy z jablkami, koszt 2-3e na cala rodzine!, pol kilo maki (pol torby bez wazenia ) przesiewasz przez sito (niekoniecznie)drozdrze -4g.rozpuszczam w szklance cieplego mleka, dodaje pol lyzki cukru i mieszam to w misce, dosypuje troche maki i to wyrasta w cieplym miejscu przez pol godziny,jak wyrosnie dodaje 2 jajka i cukier waniljowy, reszte maki i pol lyzeczki soli, teraz kroje jablka 5-7szt. na spore kawalki nozem (ze skorka) a srodki okrajam i wyzucam, teraz trzeba skropic te jablka sokiem z jednej cytryny i wymieszac, teraz dodaje to do wyrosnietego ciasta, wydaje sie ze jablek jest za duzo jakby ! -nic nie szkodzi, na patelnie nalewamy olej tak ok.2-cm (wazne ! bo placki nie wyrosna i beda plaskie)i nakladamy duza lyzka na tluszcz 3-4 czastki jablka z tym ciastem i smazymy pod przykrywka z jednej strony na zloty kolor, odwracamy racuchy i smazymy bez przykrycia (aby nie nasiakly tluszczem) wyciagamy na duzy polmisek na spodzie kladziemy papier kuchenny aby odsaczyl sie tluszcz, wychodza 3- miski racuchow !!! - posypac cukrem pudrem - pyyychooota !!! i cala rodzina pojadla za pare groszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie macie rodziców , rodzeństwa , kolegów , kogoś kto by wam pożyczył 50 albo 100 zł . do końca miesiąca. Obydwoje z mężem pracujecie więc spokojnie dług oddacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantrypa
racuchy zrob- wyjdzie najtaniej, jak pisalam zrob tak- pol kg. maki,2 jajka,drozdrze 4g, sol ,mleka tyle aby konsystencja ciasta byla jak wiejska gesta smietana(napisalam ze 1 -szkl) - ja daje na oko ale mysle ze bedzie min. 2-3 szkl. do tego jablka pokrojone w spore kawalki, sok z cytryny i troche cynamonu do jablek, wymieszaj lyzka, poczekaj teraz az wyrosnie ok. 30 -50min. lyzka kladz na rozgrzany olej 1-2cm.- grube male porcje i smaz na zloty kolor z obu stron, beda piekne puchate jak paczki z nadzieniem,pyszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widziałem podobny temat ale mi gdzieś uszedł uwagi zupki chińskie, chleb, najtańsza margaryna http://cur.lv/198er

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrawy z ziemniaków gotuj , zapiekanki, placki ziemniaczane, ziemniaki odsmażane, zupa ziemniaczana itp . Przeciez kosztują grosze a są sycące i przetrwasz nie głodząc się. Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 zł na dwie osoby do końca miesiąca ? Musisz pożyczyć od kogoś, albo wziąc pożyczkę, lub cos sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze tez sie dziwie jak mozna tak gospodazyc kasą. u nas tylko narzezony pracuje, wynajmujemy stancje, zarabia 2300zl stancja 950zł 600zł dojazdy do pracy i zostaje nam niewiele ale jakos tak gopogarze kasa ze mamy jeszcze oszczednosci, auto sie psuje a to oc trzeba placic i jakos dajemy rade. ja niedlugo urodze to dostane kase z mopsu to juz mysle co zrobie z takimi pieniedzmi, zawsze to tysiak wiecej :D chyba na dziecko pojdzie bo pieluchy i mleko kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio, gdybym miał hajs przelałbym Wam na konto z 200 zł. Wiem, że to nie ściema i doskonale Was rozumiem. Jak to czytam to aż mi smutno. Teraz też się wykosztowałem i zostało mi 300 na szczęście jestem sam, to mi spokojnie styknie. gdyby nie to że musiałem trochę więcej stracić w tym miesiącu, to bym pomógł na prawdę. Z serca nie oczekując niczego! Chory kraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat z 2013 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale niestety ciągle aktualny. Tak mi się teraz przypomniało. Bylam kiedyś świadkiem takiej sytuacji w sklepie. Kobieta przyszła po chleb miała pieniądze wyliczone takie po 5,10 groszy. Ale zabraklo jej 20 bo akurat nie bylo tańszego chleba z jakiejś tam piekarni. I nie sprzedali jej. Pocieszające tylko w tym wszystkim bylo to że wszyscy inni którzy stali w kolejce odpowiednio zareagowali :-) Nigdy tego nie zapomnę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myśleliście teraz nie da się żyć godnie za najniższą krajowa. Ludzie zyja z kalkulatorem w ręku od wypłaty do wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tesko 20 po 2 zl masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×