Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Zaćma czyli katarakta

Polecane posty

Gość gość

Zaćma to choroba wzroku polegająca na zmętnieniu, czyli utracie przejrzystości soczewki oka. Osoby, które cierpią na to schorzenie skarżą się na pojawiające się przed oczami zamglenia. Początkowo katarakta może pozostawać niezauważona, jest cichym złodziejem wzroku, nie boli, nie powoduje objawów, gorsze widzenie daje później obraz jak przez matową szybę, kolory są bledsze, kontrast się pogarsza, czasem nawet występuje podwójne widzenie. Z reguły zaczyna się od jednego oka, więc chorego to nie przeraża, gdyż drugie oko rekompensuje problem. Problem jest ogromny, gdy drugie oko zaczyna mieć identyczne zmiany i pogorszenie widzenia jest już znacznego stopnia. Choroba dotyczy wielkiej grupy około 40 milionów ludzi na świecie i zazwyczaj kojarzymy jej obecność z wiekiem starszym, ale jej pojawienie zdarza się w coraz młodszym wieku. To najczęstsza przyczyna utraty wzroku. Wszystkiemu winna jest beztroska w braku ochrony wzroku, gdy wychodzimy na silne słońce lub często pracujemy przy komputerze czy wpatrujemy się godzinami w ekran telewizora. Zanieczyszczenia powietrza oraz stres kreujący mnóstwo wolnych rodników tażke przyczyniają się do szybszego uszkodzenia soczewki przy jednoczesnym braku dostarczania ochronnych antyutleniaczy. Dbałość o zatrzymanie stopnia rozwoju katarakty za pomocą diety i suplementów jest najważniejszym zadaniem. Niestety, w przypadku nasilenia zaawansowanej katarakty nie ma możliwości skorygowania problemu przez noszenie okularów. Pozostaje wówczas tylko zabieg operacyjny. Oto typowy obraz jaki widzi osoba zdrowa(po lewej) i dotknięta kataraktą ( po prawej): Początkowo obraz zamazany będzie dotyczył tylko fragmentu pola widzenia. Najważniejsze składniki naturalne polecane w przypadku katarakty: Luteina, zeaksantyna i astaksantyna pełniące role ochronnego filtra dla oka. Beta-karoten, witamina E i witamina C jako podstawowa trójka antyutleniaczy. Warto zauważyć, że zdrowe soczewki oka zawierają bardzo wysokie stężenie witaminy C (większe stężenie jest tylko w nadnerczach chroniących nas przed stresem). Z kolei w soczewce chorej bardzo spada poziom tej witaminy. Ginkgo biloba, usparawnia krążenie w okolicy oka i dostarczanie substancji odżywczych oraz usuwanie toksycznych metabolitów. Cytrusowe bioflawonoidy, wspierają witaminę C w ochronnym działaniu dla struktur oka. www.4life.net.pl www.sklep-vitality.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polacy na operacje zaćmy często jeżdżą do naszych południowych sąsiadów. Do PROVISUS w Czechach: http://lepiejzobacz.cz/ warto się zgłosić, bo pracują tam polscy lekarze, zabiegi są jedniodniowe, a kwalifikacje i kontrole odbywają się na miejscu w Cieszynie, a także w ośrodkach w Częstochowie i Łodzi. W pakiecie cenowym pacjent ma też m.in. leki osłonowe, dokumentację medyczną, polskiego opiekuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CoffeBean
Zaćma jest okropną chorobą . Własciwie nieuleczalna farmakologicznie. Tutaj sprawdza się jedynie zabieg. Mój dziadek tez ma zdiagnozowana zaćme i zdecydował sie na zabieg w Czechach. Jedzie jako pacjent Optegry. I nie musi nic wykładać ze swoich pieniędzy by potem je odzyskać. Zabieg będzie w ramach NFZ ;) Poza tym jest brak kolejek, bo dziadek ma wyjazd w ciągu dwóch tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wowwia
no wlasnie Optegra daje tą możliwość wyleczenia. Zarówno za granicą w czechach czy w Polsce w jednej ze swoich klinik. I uważam ze jak na tak sprawdzoną i pewną klinike to koszt 1999 zł w polsce za zabieg to wcale nie jest cena wygórowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bizunia

no tak tak, widać że mają sporo możliwości. tutaj na miejscu także mozna wyleczyć wzrok, co jest bardzo fajnym rozwiązaniem bo nie trzeba nigdzie daleko jechać. ja jestem zadowolona z Optegry! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam z moją mama na zabiegu w Opterze, na zaćmę. I bardzo się cieszę, że w końcu udało nam się pozbyć tej choroby. Faktycznie jest znaczna poprawa, widzi dokładnie i dobrze. jestem zadowolona z opieki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też własnie zaćmę leczyłam w Optegrze, a bardzo dużo się zastanawiałam nad leczeniem zaćmy i szczerze mówiąc nie wiedziałam co robić. Skusiłam się jednak tym że Optegra pomaga rozliczać się z nfz, jeżeli jest wyjazd do Ostrawy. A to wyjazd na dwa dni i czeka się max 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie dobrze wiedziec ze w Optegrze robią takie zabiegi...a ja jestem spod Krakowa więc najbliżej mi tam! i szczerze mówiąc fajnie to wygląda ze można do Ostravy pojechać i zrobić tak szybko zabiec na zaćmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co do Ostravy jeżdzić. Teraz także można bez problemu na miejscu. Moja babacia miała w Optegrze w Poznaniu i szczerze mówiąc bardzo się cieszę ze na nich trafiłam. i ze babci pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×