Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milkiway

buty treningowe czy do biegania??

Polecane posty

Gość Milkiway

Witajcie forumowiczki:D od kilku dni zastanawiam się nad kupnem odpowiedniego obuwia do treningu aerobowego. Niestety, mam coraz więcej wątpliwości . Otóż ... nie wiem które obuwie będzie praktyczniejsze , Treningowe czy do joggingu (jaka jest mięzy nimi róznica)??. Chciałabym w niedługim czasie wprowadzić do mojego życia również jogging, Stąd mój wątek. Jak myślicie, które z wyżęj wymienionych są bardziej "elastyczne"? nie chcę kupować i jednych i drugich , ponieważ jest to dla mnie za duży wydatek :) a sprzedawcy często nie potrafią mi doradzić i koniec końców, jedyną odpowiedzią jaką uzyskuję jest "nie wiem " :) Więc, czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza która podpowie mi jakie buty wybrać? z góry dziękuję za odpowiedź :D Jeśli założyłam wątek w złym miejscu, proszę przesuńcie go tam gdzie być powinien :D Pozdrawiam Milki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buty do biegania są do biegania, nie powinno się ich używać do innych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem specjalistką od sprzętu więc wypowiem się wyłącznie jako biegająca czysto amatorsko . jeśli chodzi o buty do biegania dużo zależy od dystansu. ja jak zaczynałam biegać (do 5 km) używałam starych org. adidasów na które - jak sobie teraz przypominam - jako licealistka ciułałam pół roku :classic_cool: w zeszłym roku kupiłam nowe buty przeznaczone wyłącznie do biegania i powiem tak: to jest niebo do ziemi: zero jakichkolwiek dolegliwości nawet przy moich obecnych dystansach 11-15 km. (w zwykłych adidasach bolały mnie kolana już przy dystansie 5 km). jeśli Cię stać - kup porządne buty, komfort biegania w takich butach opisać można słowami: to jest czysta przyjemność. w zwykłych butach: (jeśli biegasz jeszcze po twardej powierzchni typu chodnik, ulica) masz gwarantowany ból kolana i stopy. moje buty: http://www.keller-sports.com/running/running-shoe/Adidas-Supernova-Glide-4-Women-lila-SS12.html kupiłam je na letniej wyprzedaży w decathlonie. Poza tym że są wygodne to są też po prostu śliczne, co dla kobiety jest sprawą priorytetową :classic_cool: zresztą tak je wybrałam: jak sroka poleciałam i złapałam ze stołu 😭 pełen profesjonalizm :O Cenna uwaga: kupując buty do biegania trzeba kupić rozmiar większe. Z autopsji już wiem że przy zwiększonym dystansie puchną stopy i mając buty w normalnym rozmiarze (ja nosze 38 i takie miałam adidasy) możesz uszkodzić sobie palce. ja podczas treningu wyrwałam sobie paznokcia z macierzą czy jak to się tam nazywa 😴 Mam też buty typowe do treningu na sali i nie wyobrażam sobie w nich biegać. Nie wiem jak to fachowo opisać ale to jest zupełnie inny but: w sensie inaczej usztywniony, ma też inną grubszą podeszwę. kończąc: nie ma "butów do wszystkiego", ale jeśli miałabym kupić jedne do wszystkiego: kupiłabym porządne do biegania - na halę też się nadadzą, a w tych drugich nie pobiegasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorunia
Mi się udało dorwać uniwersalne buty, które służą mi do wielu czynności. Mogę w nich biegać czy ćwiczyć. Mówię o nich http://www.czasnabuty.pl/product-pol-13923-SPORTOWE-BUTY-DAMSKIE-V0P14026LT-GR-OR-S2-26P.html . Kupiłam je w sumie tylko tak do chodzenia, a do treningów chciałam kupić coś droższego i "markowego". Jednak jak je przetestowałam okazało się, że spokojnie nadają się te i odszedł mi jeden zbędny wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiek32
Wybór staje się jeszcze trudniejsze, jeśli w jednym sklepie można kupić obydwa rodzaje butów bardzo dobrej jakości. Mówię tu o sport.guru.pl a obuwie ...to już musisz się zastanowić, czy chcesz bardziej wytrzymałościowe na solidny trening, czy do biegania od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam buty przeznaczone typowo do biegania, ale chodzę w nich też na fitness czy siłownię i jestem w pełni zadowolona z komfortu. W drugą stronę byłoby trochę gorzej, buty do fitnessu nie amortyzują tak dobrze, w związku z czym do biegania nie bardzo się nadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buty biegowe są dużo trwalsze i porządniejsze, mówię tak na przykładzie akurat butów New Balance, do biegania są naprawde świetne pod względem trwałości, dynamiki i stabilizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NB super! Kupiłem niedawno, rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście preferuję Nike :) Zamawiałam ostatnio z Perfektsport.pl - trafiłam na fajną cenę. NB też fajne, ale ja jakoś nie mogę trafić na model dla siebie, zawsze mi coś nie pasuje :( A Nike po prostu jakoś tak fits me :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga8383
Buty do biegania mają specjalistyczną konstrukcję, która stabilizuje, odciąża i amortyzuje. Osobiście najczęściej używam do treningów (nie tylko do biegania) obuwia Nike. Cena jest adekwatna do jakości. Buty te są bardzo funkcjonalne i spełniają swoją rolę. Pamiętaj tylko, by buty kupić w autoryzowanym sklepie np. http://nstyle.pl/ , a nie na bazarku, bo tylko takie obuwie da Ci komfort użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem miłośniczką butów Nike, więc Nike Ci polecam. Jeśli chodzi o bieganie, to jest seria, która powstała specjalnie pod tym kątem: Nike Air Max Flyknit. Jeśli zaś chodzi o zwykły trening, to powinny Cię zadowolić klasyczne Air Maxy :) Zajrzyj na stronę air-force.pl. Bardzo fajny sklepik. Sama niedawno kupiłam tam parę. I jest wszystko jak najbardziej OK. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy od 5 rano wstsjecie o każą wam spamować? Pierydolone spamerskie cio ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Air-Force pl jest guuuwno nie PL. Cytat z regulaminu "(dalej Sklep), jest firma Supreme Trade LTD z siedzibą w Hong Kongu ulica 15/b-15/f cheuk nang plaza 250 hennessy Road" Pipszenie głupot i nabijanie ludzi w butelkę. Przestrzegam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni od długiego czasu Spamuja na forach. Różne nazwy sklepów, firma w Hong Kongu. Czy serio ktoś się na to nabiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam buty do biegania i jestem z nich bardzo zadowolona. Są leciutki i przewiewne. Myślę, że do ćwiczeń byłyby idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A oglądałaś na https://multu.pl/kobiety-home ? Tam mają bardzo fajne i nie drogie buty, można na prawdę znaleźć super modne i wygodne pary a ceny no są komiczne aż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejuwa
Odkąd pamiętam zamawiam buty do biegania ze sklepu Domena Sportowa i jeżeli go nie znacie jeszcze to zajrzyjcie, bo na początek jak dobrze pamiętam nawet jest jakiś rabat na pierwsze zakupy czy coś w każdym razie maja bardzo bogata oferte wiec na pewno kazdy cos dla siebie znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez wiele lat sama zmagałam się z problemem nadwagi, diety nic nie pomagały, a ćwiczenia strasznie mnie nudziły. Do momentu aż odkryłam trenera online pana Igora, ćwiczenia zaczęły sprawiać mi radość a kilogramy znikały jak szalone. Z czystym sumieniem polecam! www.igortreneronline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morfanka
Buty do biegania muszą być przede wszystkim wygodne i udało mi się dobrze trafić z oferty https://www.domenasportowa.pl/ halówki tak wygodne, że aż sama jestem w szoku bo to najwygodniejsze buty jakie miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwiecieńMajCzerwiec

Zależy czy robisz to amatorsko czy zawodowo. Uważam, że lepiej kupic jedne buty, ktore beda uniwersalne. I ja tak na przyklad zrobilem. Kupiłem buty na 11teamsports do treningow piłkarskich na hali, a regularnie w ciepłych miesiącach biegam w nich po mieście. To najlepszy pomysł w mojej opinii. Trzymaj się :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×