Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka224

wada wzroku a porod sn-kto??

Polecane posty

Gość milka224

jaka wade trzeba miec zeby rodzic przez cesarke? pytam bo ja mam co prawda nie duza wade bo po -2, ale raz zdarzylo sie tak, ze wzrok pogorszyl mi sie o -1 w ciagu 2/3 miesiecy. bez okularow/soczewek nic nie widze tylko jakies niewyrazne ksztalty...umyka mi kontrast i ksztalty osob. przedmioty nie maja wyraznych konturow tylko tez sie rozlewaja. najgorsze, ze bez okularow/soczewek chodze jak pijana:/ ktos mial taki sam problem jak ja? mial cesarke z tego powodu? boje sie, ze jakbym rodzila naturalnie, to moj wzrok pogorszy sie, a juz ta moja wada obecna przeszkadza mi w zyciu codziennym. nie chodzi mi o wymigiwanie sie od sn, ale chce wiedziec, jak wyglada to w praktyce i czy ktos byl u okulisty z tego powodu i jaki przebieg mialy dalsze losy takiego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wada wzroku już od ładnych
kilku lat przestała byc podstawą do wskazania cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam/mam -3 i rodziłam sn w ogóle nie myślałam nawet o cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodzilam z wada -3.5, po porodzie nic sie nie zmienilo, za kilka miesiecy na swiat przyjdzie drugie dziecko i mam nadzieje, ze wada wzroku sie nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka224
a mozna rodzic w okularach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majówka_2013
Wada wzroku nie jest przeszkodą do porodu sn. Dopiero zbyt wysokie ciśnienie w gałce ocznej i niebezpieczeństwo odklejenia się chyba rogówki jest wskazaniem do cc. Ja mam -3 do tego astygmatyzm i rodziłam naturalnie. Poszłam do okulisty upewnić się, że nie ma przeciwwskazań, on dokładnie zbadał mi oczy i wystawił zaświadczenie, że mogę rodzić naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam -8 i okulista nie dał mi zaświadczenia o konieczności przeprowadzenia cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zadna wada, ja rodzilam z -4, ciotka z -5,5. bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama wada wzroku nie jest podstawą do cc, dopiero po specjalnym badaniu możesz, jeśli jest ryzyko odklejenia się siatkówki podczas porodu. Ja mam -6 i -7 i do tego astygmatyzm, a rodziłam sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam -10 i astygmatyzm. Rodziłam dwa razy sn. Porody nie pogorszyły mi wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co okulary na porodówce? Potkniesz się albo spadniesz i je rozbijesz i jeszcze coś sobie zrobisz, gadasz chyba jakieś głupoty, że aż tak źle widzisz. Ja miałam -1,5/-2 i zaczęłam nosić okulary, to pogłębiło się do -3,5/-4. Przestałam nosić i jakoś nie wpadam na ludzi, rozpoznaje ich, a w sklepach czy na przystankach w razie czego proszę o pomoc innych. Nie noszę okularów i nie mam zamiaru tego robić. Teraz mam -2/-2,5, mimo, że dużo czytam i siedzę przed kompem. Jakoś nic mi się nie zlewa. Konturami nie są potrzebna, a na niektóre osoby to nie warto patrzeć. Załatw sobie zaświadczenie od innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościowa z miasta
a ja mialam cc przy +3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wada wzroku jest wskazaniem do cc. Jeśli jakikolwiek lekarz mówi, że tak nie jest to wystarczy go poprosić o o oświadczenie na papierze, że wada wzroku po sn się nie pogorsz- nikt czegoś takiego nie wystawi, bo przy nawet niewielkiej krótkowzroczności wada może polecieć. Juz jedną osobę znałam z -6 po 3 porodach doszła do -15. Siatkówka zdrowa, cisnienie w oku też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z wielkiego miasta
ale jak dobrze zagadasz z lekarzem, a chcesz miec cc to prywatnie wystawi bez problemu:)moje 2 koleanki tak robily a ja odrazu z ordynatorem(moim lekarzem w ciazy) ustaliłam cc,zeby sam zrobil:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Milana
a ja rodziłam w lutym, miałam wadę -4, też byłam u okulisty, badał mnie i wystawił mi papierek, że mogę rodzić sn. Tylko ze szpitala wyszłam i zauważyłam, że gorzej widzę, poszłam do okulisty miesiąc później i co się okazało? -5,25 :/ i 600 zł na okulary poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×