Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Gość mamanatki
generalnie jeśli już leczyć dziecko to tylko na śląsku , wiem to na swoim przykładzie. parę słów o mojej Kasi i jej postępach :) jest po prostu boska ,świetnie się przekręca na brzuszek z tym że z powrotem na plecki to juz problem :) idą ząbki - wszystko ląduje w buźce :) poza tym bez mamy ani rusz :) jest tak do mnie przywiązana że nawet na zakupy muszę lecieć sprintem , bo jak babcia nosi na rączkach to już nie te same rączki co mamusi :) aaaaaaaaa i juz zajadamy obiadki i deserki z wieeeelkim smakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie kiedy i czy dawałaście dzieciaczkom zwykłą kaszę mannę do gotowania mi lekarka kazała po 8 miesiącu i jakie proporcje ile tej kaszki robicie?? Kubuś już dobrze się czuję nie ma tych ataków przeszło mu a ząbka też ani śladu. Kiedy wasze dzieciaczki zaczęły same siadać bo Kubuś ani do raczkowania ani do siadania się w ogóle nie garnie pewnie jeszcze nie czas na niego ale już się nie mogę doczekać:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
no powiem ci anias że moja Kasia ma ni całe 6 m-cy ( jacie ale to zleciało:) i już siedzi , może nie zbyt pewnie jeszcze bo trochę się majga na prawo i lewo ale już próbuje , tak naprawdę to każde dziecko rozwija się we własnym tempie , myślę że nie masz się o co martwić . Moja Natka też późno zaczęła siedzieć i chodzić - etap raczkowania ominęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gdzie kupowałyście do ściągania katarku do odkurzacza? Apteka czy sklep z art dziecięcymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kanisa w aptece na Focha najpewniej dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
W aptece w M1 tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U nas ogólnie wszystko dobrze, Mała radosna i rozrabia. Jak nie chciała spać tak nie chce, trochę już jestem tym zmęczona, ale ciągle mam nadzieję że to minie. Anias nie przejmuj się,że Kubuś nie chce sam siadać,Natalka dopiero jakieś trzy tygodnie temu sama pierwszy raz usiadła i teraz to już nie ma problemu. Zaczyna wreszcie na kolankach klękać a jeszcze chętniej wspina się po mnie żeby wstawać,ale póki co marnie jej idzie. Co do wprowadzania glutenu, nam lekarka kazała czekać bo te kupki i alergia, ale ostatnio zaczęłam dodawać jej jedną łyżeczkę kaszy manny takiej zwykłej (ugotowanej w wodzie) do obiadku niestety u Małej pojawiła się delikatna wysypka na policzkach i znowu są czerwone, do tego okropnie zaczęła ulewać i to nie zaraz po jedzeniu. Póki co gluten odstawiłam zobaczymy co dalej. Oby to nie była alergia na gluten bo masakra. Kanisa ja katarek kupowałam w aptece ale na pewno da się też znaleźć na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Staram się czytac na bieżąco ale na odpisanie już czasu brak. 🌻 Anias ja w sumie jakoś nie zaczęłam wprowadzać glutenu tak powoli. Ale już od 1,5 m-ca ale wcina rano bułeczkę (tzn środek i troszkę skórki) i do obiadków rosołek pomidorowa makaronik, i kaszkę mannę błyskawiczną też jej robię i nie zareagowała na to w ogóle, także dałam sobie spokój z tą łyżeczką kaszki manny. cdn ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas mega katar. Jakie macie patenty na katar bo to w sumie nasza pierwsza taka infekcja i zielona jestem. Na razie sciągam dużo i do noska sól morską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kanisa to ściągaj jak najczęściej i ja jeszcze stosowałam maść majerankową pod nosek tylko tak aby nie trafiła do noska i nie podrażniła śluzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamu2
Na katarek dobre jest nawilżanie powietrza w pomieszczeniach w których przebywa dziecko, jak nie ma nawilżacza to rozkładać ręczniki, można podawać jeszcze 5 kr witaminy C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas trochę lepiej, stosowałam wszystko co poleca dr Google :) Gusia u mnie też brakuje czasu na wszystko co nie jest pracą bądź dzieckiem. Ela tę bułeczkę wcina, uwielbia skórkę od chleba. Kredkaa, Ela też bardzo kiepsko sypia. Jak nie ząbki to katarek, już nie pamiętam jak to jest jak się człowiek wysypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny mam pytanie bo tak się zastanawiam czy wszystko jest ok. Moja córa urodziła się z wymiarami waga 3580 długość 53 ob.głowy 35 obwód klatki 34 natomiast teraz w 7 tyg. życia ma takie wymiary waga 4620 gł. 37 klatka 38,5. Czy według was przyrost klatki piersiowej i głowy jest prawidłowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka urodzila sie z waga ponad 4 kg, dl.57 cm, obwod glowy36, klatki 37. Majac prawie 2 miesiace wazyla 5,5kg, glowa 37,5 a klatka 40 cm. Wydaje mi sie, ze skoro lekarz nic nie powiedzial tobie, to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mam takie pytanie ile czasu spędzacie na dworze z dziećmi w takie pogody jak teraz? Bo ja się zastanawiam, my do tej pory długie spacery urządzałyśmy ale jak tak zimno to za bardzo nie wiem czy nie za dużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka my tak do godziny bo Kubuś zaczyna już marudzić znowu odechciało mu się chodzić na spacery ale myślę że dłużej niż godzina to nie ma sensu bo w końcu my też marzniemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
powiem wam że w taką pogodę nie chce mi się ruszać z domu , ale jeśli już spacerujemy to fakt do godzinki. Ja osobiście wolę jak jest delikatny mrozik :) Mojej Kasi idą ząbki na górze :) strasznie marudna :( ale załapała do czego służy smoczek , także już nic w buźce nie ląduje chyba że "dudusia" chwilowo brak :) dziś jedliśmy zupkę z kurczakiem ..... niestety nie było szaleństwa 2 łyżeczki wystarczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widzę dziewczyny,że tylko mnie tak nosi:) Kurczę dziś mi się chyba spacer nie uda znowu mży jak nie wiem pewnie zaraz będzie lać. Masakra z tą pogodą normalnie nie mogę wysiedzieć w tym domu ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Hej Anias ja bardzo chętnie pochwale się Kajtusiem ale mało komputerowa jestem:) Mogłabys tak krok po kroku napisac jak mogę na takiej stronie zamieścić foto?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdź na stronę fotosik.pl chyba nawet nie musisz się logować żeby dodać zdjęcie (ale zawsze możesz się zalogować) i z prawej strony u góry na żółtym tle jest dodaj zdjęcie, klikasz i później po środku strony na szarym tle pokarze ci się wybierz zdjęcie, wybierasz z danego swoje folderu i później na żółtym tle jest rozpocznij przesyłanie i tam dalej cię pokieruję co masz klikać. Jak już zdjęcie się zamieści to po prostu skopiuj na gorze w przeglądarce cały link i skopiuj do nas do forum ten cąły link. Mam nadzieję że pomogłam bardziej chyba nie potrafię, czekamy na zdjęcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Dziękujemy:) I dziękuję za instrukcje:) A Kubuś jak sobie siedzi pewnie! U nas jeszcze trochę brakuje ale wczoraj Kajtek pierwszy raz przewrócił się z plecków na brzuszek:) Mam jeszcze pytanie- czy miałyście może do czynienia z kiepskimi wynikami krwi? wczoraj odebrałam Kajtkowe i ma bardzo niskie żelazo i hemoglobinę:( Zmartiwło mnie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubuś raz też miał włąśńie te wyniki niskie to dostał tylko jakieś witaminy i żelazo i przeszło nic nie było to niepokojącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Też mam taką nadzieje. Podaje actiferol a jutro mam wizytę to się dowiem więcej.A Kacperek pojechal z tata na śląsk do otolaryngologa na konsultacje- tak zaleciła pediatra. Kurcze mam wrażenie, że im bardziej się o chłopców staram, dbam to nic mi nie wychodzi:(zawsze cos musi być:( Kajtuś już zdrowy - tak się cieszyłam a tu te wyniki:( Kacperek jeszcze ma przed sobą alergologa. ehhh. Czy mamy to już tak do końca życia się zamartwiają?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredkaa szkoda że tak daleko mieszkasz, bo nam też dupki nosi, ponosiłoby nas razem :) Chyba przesadziłam ze spacerami, powinnam odpuścić trochę jak Ela przeziębiona, bo teraz kaszel doszedł, dzisiaj do lekarza idziemy. Kredkaa szukałaś już fotelika do auta? Zacznę już szukać powoli chyba Dziewczyny, mocno ograniczacie spacerki z podziębionymi dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z Was rodziła może ostatnio na mickiewicza?jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) śliczne te wasze dzieciaczki rosna jak na drożdżach:) Anias Kubuś na tym zdjeciu mega szczesliwy:) a Kajtuś taki słodziak w tej czapie:) jak sie zmobilizuje to wleje fote Paulinki.Mam pytanie bo mamy zrobic morfologie,gdzie pobieraja krew takim maluchom?Jak mam skierowanie to wszedzie mi to zrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Suzi zależy na co masz- jeśli potrzeba mało krwi to z paluszka pobiorą w diagnostyce np. w Klarze albo na Czecha ( tam jest Pani Kuchta i ona ostatnio bardzo fajnie i na spokojnie Kajtusiowi pobierała) ale jak potrzeba więcej krwi ( np. bilirubina z rozbiciem albo bardziej szczegółowe badania ) i trzeba pobrać więcej to wtedy w szpitalu np. na barbary pobiorą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×