Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margo_lina

Naturalne farby do włosów

Polecane posty

hej, używałyście może farb color&soin? Koleżanka mi je poleciła, podobno nie niszczą włosów i nie zawierają amoniaku. Oglądałam paletę i jest śliczna, jednak szukam jakiś opinii na ich temat żeby się przekonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz naprawdę bezpieczną i zdrową koloryzację to tylko naturalna henna wchodzi w grę, ta "color & soin" to tak naprawdę zwykła farba chemiczna z niewielkim dodatkiem wyciągów roślinnych (popatrz na składy a nie tylko na paletę, choć paleta sama w sobie dużo mówi: takiej rozpiętości kolorów włosów farbą naturalną nie da się osiągnąć, żadną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z naturalnych farb polecam te z Biokapu. Użyłam ich już dwa razy, efekt zawsze był bardzo zadowalający (dobrze pokryte włosy, kolor taki jak na opakowaniu, farba długo się trzymała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćSyllwia
Mam swoja sprawdzoną w ulubionym odcieniu Venita Glamour ja szybko w ciągu 20 min mam pofarbowane włosy , co ważne idealnie pokrywa mi moje siwe pojedyncze sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olina9
A Naturtint ktoś próbował? dużo dobrego słyszałam o tych farbach - nei mają amoniaku i tych szkodliwych składników, które niszczą włosy. Widziałam że farby są już dostępne w aptekach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia902
Bardzo fajnej jakosci sa te fitoproteinowe farby z organicznewlosy.pl, dlugo trzymaja kolor i wlosow nie niszcza, wrecz przeciwnie wlosy staja sie gladkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też stosuję naturalną farbę na siwe włosy. Zwykłe farby bardzo niszczą włosy. u mnie włosy wręcz się sypały garściami, ale znajoma poleciła mi właśnie naturalny produkt http://www.ever-green.com.pl/ i jestem pewna że już nie wrócę do farbowania zwykłą farbą. Ta naturalna jest bardzo delikatna i siwe włosy nie wychodzą tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe zupelnie bezsesnu. Farby naturalne o ktorych tutaj piszecie mają z naturą tyle tylko wspólnego, że w nazwie pojawia sie to słowo. Jedyną formą nautralnego barwienia wlosow jest henna tak jak ktos tu juz.mowil. Sama uzywam henny ale nie będę mówiła jakiej marki, na polskim rynku wybór jest niewielki więc i tą markę bardzo łatwo znaleźć. A teraz do sedna sprawy: farby naturalne bardzo latwo poznać, bo jest ograniczona ilość kolorów w palecie (tak jak ktoś juz tutaj mówił), po drugie trzeba ja trzymać na.wlosach bardzo dlugo a nie jak ktos tu mówił ze swoją farbę "naturalną" trzyma pół godziny i wystarcza, po trzecie przygotowanie farby naturalnej to jest pewien proces, kupuje się ja w formie proszku i w zaleznosci z jakich roślin powstal ten proszek to odpowiednio trzeba go przygotowac, chodzi tu głównie o temp. wody, czasem trzeba jeszcze cos dodać do tej mieszanki np. cytrynę, czasem taka farba musi jeszcze swoje odstać przed nalozeniem np. 12 godz w ciepłym miejscu itd, po czwarte farby naturalne rzadko chwytają siwe wlosy, włosy które sa juz siwe farbuje sie w przpadku farb naturalnych dwustopniowo tzn pierwsze farbuje sie czystą henna i siwe wlosy robią sie po takiej koloryzacji czwrwonawo rudawe a potem po paru dniach gdy kolor sie utleni to farbuje sie drugi raz juz kolorem docelowym. Jak wiadac jest to zabawa ale albo rybki albo akwarium. W naturze nie wystepuja np farby o kolorze miodowy blond które wycisk się z tubki i ktore trzyma sie pół godziny i to wystarczy aby chwycily, w tym rowniez i siwe slowy. Takie farby moze i są w drogeriach, ale na pewno nie są one naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maltutka
A ja widze wielką różnicę między farbami od fryzjera czy ze sklepu a tymi naturalnymi choćby z apteki czy zielarskiego. Włosy są w zupełnie innym stanie po jednych i drugich. Ja z rok temu całkowicie przerzuciłam się na naturalne farbowanie. probowalam kilku farb, najbardziej pasuje mi Naturtint bo kolory najlepiej na moich włosach wychodzą no i nie niszczy włosów jak inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z naturalnych które próbowałam (a troche tego było) mi najbardziej przypasowały Naturtint. Delikatne w działaniu, a do tego bardzo trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz ja dopiero jestem amatorką w farbowaniu włosów, ale zrobiłam taki wywiad wśród znajomych i dziewczyn w pracy i zdecydowanie wygrywają farby z Loreala, a jedna dziewczyna ma zrobiony taki popielaty http://www.lorealparis.pl/koloryzacja/kolor/recital-preference/7-1-islande-popielaty-blond.aspx i w ogóle super to wygląda :) a mówi że też niesamowicie trwały mimo że bała sie że będzie się jej spłukiwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Ja wypróbowałam już sporo naturalnych farb, bo jestem alergikiem i niestety nie mogę stosować wszystkiego. Najlepsze moim zdaniem są farby marki Color&Soin, w ogóle mnie nie podrażniają i mają bardzo bogatą paletę kolorów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Color & Soin u mnie równiez świetnie się sprawdza. I to już od oku używam 🙂 Wcześniej to tylko po fryzjerach biegałam wydawałam ogromne ilości pieniędzy 🙂 Teraz już sama to robię 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje naturalne henny od Orientany, długo sie trzymaja, maja dobry skladi dobra cene o i sa dostepne w drogerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o natiralne to ja uzywam henny do wlosow od Orientany - wlosy tak nie smierdza jak po farbie no ijest to lepsze rozwiaznie dla ich kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×