Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cięzarna

Pro-Familia Rzeszów, który lekarz do cesarki

Polecane posty

Gość gaguga
Dziewczyny czy któraś z Was prowadzila ciąże u dr Lewndowskiej i zdecydowała się na cc na życzenie? Jaki jest stosunek dr Lewnadowskiej do cc na zyczenie? nie ma zadnych problemów z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam w pro familii w wrześniu zeszłego roku, byłam jak najbardziej nastawiona na poród naturalny, jednak po 14 godzinach od odejścia wód i podaniu oksytocnyny nadal nie miałam rozwarcia. Zaczęłam rodzić wieczorem i rano zjawił się pan dr Botiuk który stwierdził że jestem leniwa i na porodówkę się nie przychodzi leżeć i odpoczywać... Zaaplikował oksytocynę i sobie poszedł po prostu... Na szczęście świadkiem całej sytuacji była dr Lewandowska, która wróciła po chwili i od razu skierowała mnie na CC. Jak się potem okazało w ostatniej chwili bo mała zaczynała mieć objawy niedotlenienia. Pani dr mimo tego że trzeba było działać szybko zrobiła mi cięcie na linii bikinii, także nic nie widać i wszystko można ukryć pod bielizną. Została mi naprawdę nie duża blizna. Dochodzenie do siebie po cc moim zdaniem jest dużo cięższe niż po zwykłym porodzie, samo chodzenie sprawia trudność, spałam prawie na siedząco przez miesiąc. Nawet kichanie i kaszel w pierwszych tygodniach sprawiało mi problem bo pojawiał się ból w dole brzucha i martwiłam się żeby szwy się nie rozeszły. Dlatego warto moim zdanie się zastanowić nad porodem naturalnym niż fundować sobie takie przejścia po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Powiem Ci szczerze że tam nie czekają z cc jeśli cos się dzieje w czasie porodu robią cc od razu -nie ma skakania po brzuchu ,wyciskania na siłe i innych chorych metod." I tu się nie zgodzę. Rodziłam w PF naturalnie, na początku 2011 r. Po 12 godzinach, już na finale Dziecko "się zbuntowało". Lekarz dosłownie leżał mi rękami na brzuchu, żeby wypchnąć Dziecko. Po kilku nieudanych próbach podjął decyzję o cesarce. Na szczęście wszyscy wyszliśmy z tego cało, ale to był koszmar. Dopiero po fakcie przeczytałam, że już nie stosuje się tego procederu i jakie mogą być tego skutki. To cud, że Dziecko jest całe i zdrowe. Ja długo dochodziłam do siebie. Nie wiem, jak tam jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężarna mozesz się odezwać na forum...domyslam się ze juz dawno jesteś po wszystkim ale ja mam parę pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie moze czy dr Joanna Kądziołka pracuje w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1212121
"Boże co za ciemnotapechowiec.gif to na podkarpaciu typowe: matka polka rodzi siłami natury, peka , sra pod siebie i obowiazkowo karmi cyckiempechowiec.gif" A ty zapewne jesteś ze stolicy, wyjechałaś z jakiejś dziury i wydaje ci się, że pozjadałaś wszystkie rozumy. Wiesz kobietko jaki % cc wykonuje się na świecie i jakie są zalecenia w niemczech, francji, wielkiej brytanii? Jeśli nie to ciemnogród zachowaj dla siebie... Nie znam lekarza, który powiedziałby, że poród przez cc jest lepszy od naturalnego. Jak komuś zapłacisz to ci zrobi co zechcesz ale każdy powie, że cc tylko ze wskazaniem. Rozumie, że skoro jesteś taka oświecona to zapłodnienie tylko invitro? Po co w jakieś tradycyjne, obrzydliwe sexy się bawić, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy rodziła którąś z was naturalnie po przebytej pierwszej cesarce??????? Pierwszy raz rodziałam w Nisku( nie polecam) przez cc teraz mogę wybrać bo 1 cesarka jest ponoć wskazaniem kolejnej. Bardzo długo dochodziłam po niej do siebie więc wogóle nie rozumiem tego waszego zamiłowania do cesarek. Chciałambym spróbować teraz naturalnie. Czy któras z was rodziła naturalnie po cc? Miałam w zeszłym roku poronienie w 20 tc lezalam w Pro Familii i mimo smutnej sytuacji dość dobrze wspominam personel podejście do pacjenta. Dla mnie to było jak poród bolało strasznie miałam bardzo bolesne skurcze ale jak już urodziłam to od razu mogłam chodzi i czułam się jak nowo narodzona a po cc byłam osłabiona ze 2 mce. Teraz jestem w 15tc jeśli będzie wszystko ok to zastanawiam się nad porodem naturalnym choć pewnie mój lekarz z PF będzie zalecał cesarke :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cc na życzenie w PF ciążę prowadził dr.Maciej N. bardzo dobry lekarz, nie namawiał mnie na naturalny poród. Poprosiłam aby on wykonał cięcie, więc umówiliśmy się na dany dzień, przyjechałam na godzinę a po jakimś czasie było po wszystkim. Ból przez pierwsze kilka dni nie należał do cudownych, ale szybko doszłam do siebie. (jedyne co mi się nie podobało to komentarz lekarki która pomagała przy cięciu, podsumowała-nowoczesne rodzenie) Rodźcie kobiety jak chcecie, to że wzrasta liczba kobiet decydujących się na cc świadczy o tym że są one coraz bardziej świadome i może ktoś w końcu zrobi coś aby nie przechodziły one takich męk do końca istnienia świata. Mamy takie czasy że kobieta powinna rodzić bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość343253466533
A ja jestem w 7 miesiącu ciąży i też panicznie boję się porodu dlatego też chcę mieć cc tyle że nie jeżdżę do Pro-Familii bo mam do niej 100 km. Chodzę do mojej pani doktor prywatnie i nie owijając w bawełnę zapytałam ją wcześniej czy istnieje taka możliwość zrobienia cesarki bo się boję bólu tego że nie dam rady że po prostu po ludzku nie chcę żeby moje krocze ucierpiało czy zrobi mi tą cesarkę ? I wiecie co mi odpowiedziała ? żebym się nad tym zastanowiła że ona rodziła dwa razy że cesarka to nie jest nic przyjemnego że brzuch boli ale dodała też że mamy 21 wiek i kobiety nie można do niczego tak na prawdę zmusić szczerze powiedziała że zdarza się jej robić cc , więc jednak istnieje poszanowanie drugiego człowieka , wiadomo każdy opisuje inaczej swoją sytuacje jednemu zagoi się szybciej drugiemu już wolniej tak samo z cc jeden na 2 dzień wstanie i będzie w miarę funkcjonował a drugiemu będzie trudno dojść do siebie , więc niech nikt nikogo nie straszy bo jeśli ktoś ma wybór to może wybrać i jest odpowiedzialny za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniki
Trzeba mieć zaświadczenie od psychiatry że się panicznie boisz porodu i zrobią cc za darmo, boją się ryzyka i odszkodowania jeżeli coś się stanie a oni ci będą kazali rodzic naturalnie.ja jadę 500 km dr dr łozińskiego operowal mi mięśniaka a teraz przyjmie dzidzie. Polecam ten szpital i lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Temat stary ale może coś z biegiem lat się zmieniło. Jeśli załatwiałyście cesarkę w Pro familii w Rzeszowie, załóżmy bez wskazań to do jakiego lekarza poszłyście oraz ile w łapkę? Czy jest to trudne do załatwienia? Albo jeśli miałyście zaświadczenie od np psychologa/psychiatry to czy wystarczyło to aby zrobili cesarkę? Nie np, że macie skierowanie, w szpitalu na porodówce lądujecie a tu cesarki nie zrobią pomimo zaświadczenia bo nie ma wskazań do cesarki. Jeśli umówiona cesarka to umawia się na termin czy jedzie się w chwili pierwszych skurczy i wtedy cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata temu cesarka umówiona, ale małemu się śpieszyło i wylądowałam na Szopena przed terminem. Urodziłam naturalnie 20 min. po przyjeździe. Teraz w życiu bym nie chciała cc. A te "wielkie boleści" - przynajmniej w moim przypadku - to straszenie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie, w Twoim przypadku. W moim może być znacznie gorzej. Przy cesarce też nie ma gwarancji. Ale przy umówionej cesarce a nie tej po 15h porodu kiedy dziecko przestaje oddychać a ja mdleje, wydaje mi się lepszą opcją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia z 00.22 Ja rodzilam w PF przez cc 02.02.2018 r to byla moja druga cc. Przyjechalam w nocy na izbe z saczacymi sie wodami. Przyjeli mnie do szpitala. Mowilam od samego poczatku ze chciala bym udrodzic naturalnie. Poszlam na porodowke, nie podali mi zadnej oksytocyny mimo ze skurczy bylo brak a rozwarcie na opuszek czyli tyle co nic. Czekalam i czekalam na skurcze bez skutecznie. W koncu 7 i pol godz od odejscia wod zakwalifikowali mnie do cc. Bylam bardzo z tego powodu zalamana ale co zrobic. Mowili ze jest ryzyko rozejscia sie blizny i oni w takich sytuacji nie podaja oksytocyny. 11 godz od odejscia wod zrobili cc. Lekarze i anestezjolog byli bardzo mili. Smiali sie, zartowali. Chcieli mnie jakosc pocieszyc bo widzieli ze bardzo chcialam urodzic sn. Dlatego ze pierwsza cesarka to bol niesamowity, zespol popunkcyjny, ciezko wstac z lozka, kaszlec, spac na boku, zakazenie sie wdalo. No mowie byla masakra i jeszcze miala bym za to placic???? I dlatego tak strasznie sie balam drugiego ciecia. Ale po drugiej cesarce bardzo szybko przestalo mnie bolec . nie mialam zespolu popunkcyjnego, zakazenia tez nie. Bardzo dobrze ja znioslam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część. A jesli można zapytać, ile placiłyście lekarzowi w pf za cesarkę? Czy np udało się z nim tylko zagadać lub zaświadczenie od paychologa/psychiatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2222
Też bym chciała się dowiedzieć jak zalatwić cesarke w Pro Familii ? Czy ktoś sobie zalatwiał ?jak to wygląda, jak zagadać lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość56565
Tez jestem ciekawa jak sobie załatwic jak zagadać lekarza, dziewczyny które już mają to za sobą napiszcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też poproszę info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyn, które rodzily w PF ile tam naprawdę kosztuje poród oczywiście dla pacjentki objętej ubezpieczeniem NFZ bo ze to jest wtedy "bezplatnie" a tylko oplata wstepna konsultacja anestezjologiczna 800 zl to nie wydaje mi sie... ze na tym koniec. Mam na mysli porod naturalny lub gdy oni orzekną, ze cesarka. ( nie na zyczenie, bo to inna bajka ) Jestem ciekawa ile placi sie po takim porodzie a ile refunduje faktycznie NFZ bedac te 3/ 4 doby w szpitalu bo ciezko mi uwierzyć że całość pokrywa NFZ, a jest tylko ta oplata anestezjologiczna choc bylabym wniebowzieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wszystkie miałyście lekarza prowadzącego z pro - familii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej mieć, bo wtedy większe prawdopodobieństwo, że Cię nie odeślą wykręcając się brakiem miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie tak, jak pisze dziewczyna powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CC jest ryzykiem groźnych powikłań. Dlatego zawsze poród naturalny z mężem wtedy liczą sie z rodzącą. W razie problemow bardziej sie starają by nie popełniać błędu bo mamy świadka. Również podczas każdego badania krocza powinien byc ktoś bliski by pilnował sterylności by nie doszło do groznego zakażenia jak brodawczak ludzki itp... bo gdy zarazi ginekolog to partnerka przekaże partnerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do lekarza to mozna nie trafić na jego dyżur dlatego lepiej porod z mężem i naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ciążę w profamilii można prowadzić na nfz czy tylko prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prowadzę ciążę w pro famili prytwanie. Moja znajoma kiedyś mi mowiła, że prowadziła ciążę tam na nfz ale to już było kilka lat temu i nie wiem u jakiego lekarza. Zadzwoń do rejestracji tam Ci panie udzielą informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź:) U jakiego lekarza prowadzisz ciążę? Polecisz kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez prowadzę ciaze w PF w Rzeszowie prywatnie, bo jak we wrześniu chcialam sie zapisac na Nfz to mi rejestratorka powiedziala, ze na NFZ zapisujemy dopiero na przyszly rok to odpuscilam. Boje sie porodu i w ogole jestem strachliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można na NFZ, ale terminy są bardzo odległe i nie wiem jak z jakością opieki, bo ja chodzę prywatnie, gdyż część kosztów zwraca mi mój ubezpieczyciel. Ja prowadzę u doktora Łozińskiego i jestem zadowolona jak na razie, ale moja ciąża przebiega bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×