Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy aby podac dziadkowi insuline trzeba miec jakies uprawnienia?

Polecane posty

Gość gość

Dziadek w przyszlym tygodniu wyjdzie ze szpitala.Ma cukrzyce i i musi miec podawana wstrzykiwana insuline.Czy moze to robic tylko pielegniarka czy ktos z domownikow tez by mogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podanie insuliny to najprostsz
rzecz pod słońcem- podajesz ją domięśniowo, igła jest króciutka. Oczywiście, że każdy może ja podać, tym bardziej że dziadek może potrzebować dawki kilka razy dziennie. W nocy będziesz z nim jeździć na pogotwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj sobie sam podawal. Tez zadnych uprawnien nie mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia też sama sobie to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i cukier tez mozna badac samemu?Bo z tego co wiem to zanim poda sie insuline trzeba zbadac cukier.I to wszystko mozna samemu?Nigdy nie bylem w takiej sytuacji.Mam 20 lat i mieszkam sam z dziadkiem.Opiekuje sie nim ale dotad nie trzeba bylo robic takich zabiegow i jestem przerazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizka23
sam może sobie dawać, w końcu codziennie musi ... a cukier też się samemu mierzy łatwizna ;) Ty też możesz jak dziadek niedowidzi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zrobie cos zle i cos sie dziadkowi stanie?Chyba panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizka23
bez obaw nie da się źle zresztą wytłumaczą Ci insulinę dajesz w rękę, brzuch lub udo.. ;) poczytaj w sieci zresztą ;) cukier też łatwo się mierzy, są takie 'mini pistoleciki' z igłą pyk i kropelka krwi leci, potem ten patyczek przykładasz i wkładasz do glukometru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej sie boje ze jakas dawke nie taka dam albo jakies zakarzenie sie zrobi albo nie tak jak trzeba i gdzie trzeba ukłuje i cos sie stanie.Czytam w sieci ale czytanie swoja droga gorzej jak przyjdzie mi to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie boj sie :) moja kolezanka ma cukrzyce i wszystko robi sama :) poza tym ze robi to co kilka godzin (nawet w nocy) nie narzeka bo to nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje ze przy wypisie pielegniarka mi wszystko wytlumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poproś to Ci wytłumaczy. Myślę, że z takimi zastrzykami nie powinno być problemu. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×