Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawość?Porównanie?

Gdzie pracujecie,ile zarabiacie,gdzie mieszkacie,jakie macie opłaty.

Polecane posty

Gość ciekawość?Porównanie?

Anonimowo,dla porównania wydatków,wymiana zdań. Bez wyzwisk. 1.Gdzie pracujecie(tylko szczerze,a nie same wygórowane stanowiska) 2.Ile zarabiacie sami bądź z mężem czy z żoną,wasz dochód poprostu(wspólny albo na osobę) 3 z ilu osób składa się wasza rodzina 4.Co wynajmujecie(dom /mieszkanie),ile pokoi 5.Jakie macie opłaty za dom/mieszkanie 6.Inne opłaty 7.Ile wydajecie na: -jedzenie -ubrania -rozrywki,wakacje 8.Znacie język w kraju w którym obecnie jesteście? Znaliście jak wyjechaliście? 9.Jak znaleźliście się na emigracji 10.inne informacje,które mogą być wazne :P 11. Jak wam się żyje emigranci:) JEST TO WSZYSTKO ANONIMOWO,CHCESZ TO WPISUJ,JAK NIE CHCESZ TO NE KOMENTUJ I WYJDŹ. TO DLA PORÓWNANIA,NIKT WAM NIE KAŻE PODAWAĆ ADRESU,NR KONTA PRZECIEŻ. ZWYKŁE INF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawość?Porównanie?
a i przede wszystkim gdzie mieszkacie:londyn,dundee,paris itp. wpisujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ANGLIA: 1.Sprzątanie. Mąż budowlaniec. 2.Mąż różnie(1200-2000Ł). Ja 700Ł 3.trzy osoby(1 dziecko w tym) 4.dom. 2 pokoje+salon+kuchnia+przedpokój+łazienka+ogórdek 5. 600Ł+opłaty 7. jedzenie róznie ok 100Ł tygodniowo ubrania zalezy od zapotrzebowania rozrywki też różnie,nie zawsze gdzieś idziemy 8. Cały czas się uczę angielskiego 9. Dzięki znajomym 11.Dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Biuro 2.5280+7300 CHF brutto 3.3 4.dom. 5 pokoi 5.ca.1200 chf 7. jedzenie 1500 chf wyjazdy 5000chf rocznie ciuchy bardzo roznie 8.tak 11.srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przez jakiś czas mieszkałam i pracowałam w niewmczech jako opiekunka osoby starszej, wyjechałam z oferty gowork.pl. zarobiłam sobie całkiem spoko, nie narzekam, mialam na życie na miejscu i jeszcze przywiozłam do domu :D do tego mogłam język podszkolić. a mieszkałam u pani, którą się opiekowałam, warunki były świetne :D nic tylko korzystać z takich ofert!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurorraa
1.Gdzie pracujecie - brazna turystyczna 2.Ile zarabiacie sami bądź z mężem czy z żoną,wasz dochód poprostu(wspólny albo na osobę)- jestem sama, zarobki 2200f na reke 3 z ilu osób składa się wasza rodzina- 1 osoba, ja 4.Co wynajmujecie(dom /mieszkanie),ile pokoi- one bed 5.Jakie macie opłaty za dom/mieszkanie- 950f miesiecznie z rachunkami 6.Inne opłaty- 100 (telefon, karnet na silownie) 7.Ile wydajecie na: -jedzenie - 100f tyg -ubrania - roznie, ale nie kupuje drogich ciuchow, nie zalezy mi na metkach, -rozrywki,wakacje - 1000 f - 1500f rocznie (wyjezdzam 4 razy do roku) 8.Znacie język w kraju w którym obecnie jesteście? Znaliście jak wyjechaliście? Jezyk znalam na poziomie zaawansowanym, 9.Jak znaleźliście się na emigracji- poprostu spakowalam walizki i wyjechalam, mialam tu znajomego, ktory mi na poczatku pomogl zalatwic mieszkanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Gdzie pracujecie - pracuje w Londynie, w biurze, w dziale finansowym 2.Ile zarabiacie sami bądź z mężem czy z żoną,wasz dochód poprostu - razem mamy 3000 na miesiac na czysto 3 z ilu osób składa się wasza rodzina - 2 osoby, ja i chlopak 4.Co wynajmujecie(dom /mieszkanie),ile pokoi - mieszkanie 1 bed 5.Jakie macie opłaty za dom/mieszkanie - 1025 funtow na miesiac za mieszkanie 6.Inne opłaty, miesiecznie: 125 funtow Council tax, ok 100 funtow elektrycznosc z 15 za wode, nie pamietam ile za tv licence 7.Ile wydajecie na: Trudno powiedziec, roznie 8.Znacie język w kraju w którym obecnie jesteście? Znaliście jak wyjechaliście? Tak, znam i znalam. 9.Jak znaleźliście się na emigracji - przyjechalam z kolezanka zaraz po studiach 10.inne informacje,które mogą być wazne 11. Jak wam się żyje emigranci Moze byc, choc szalu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wtf**k???? Moze jeszcze kiedy mam ciote I ile razy na tydz mam sexa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Maz budowlaniec, a ja pracuje w sklepie. Mieszkamy w Londynie. 2. Miesiecznie razem zarabiamy 3100-3200 funtow miesiecznie. 3. Dwie osoby. 4. Wynajmujemy mieszkanie z jedna sypialnia i malym ogrodem (one bedroom). 5. Czynsz to 950 funtow miesiecznie. 3 strefa, zwyczajne mieszkanie, zadna willa ;) 6. Rachunki: gaz, prad, council tax, woda, licencja tv, internet i 2 telefony ok.400 funtow miesiecznie, w okresie zimowym ok.450 funtow. 7. Jedzenie, chemia, lekarstwa,utrzymanie samochodu (paliwo, ubezpieczenie), polisy ubezpieczeniowe, ubrania, kosmetyki czasem wyjscie do kina, pubu... ok. 1500 funtow miesiecznie czasem wiecej. 8. Znamy bardzo dobrze jezyk angielski, przed wyjazdem rowniez go znalismy. 9. Pierwszy wyjechal maz do rodziny, potem ja. 10. Nie wiem ... Chyba to, ze Londyn jest drogi, dosc niebezpieczny, ale ma tez mnostwo plusow, no i fakt, ze Wielka Brytania jest krajem nieograniczonych mozliwosci (przynajmniej my tak uwazamy), trzeba tylko byc pracowitym, ambitnym, wytrwalym i pewnym siebie... 11. Mimo, ze nie zaoszczedzamy prawie zadnych pieniedzy (ale w dzisiejszych czasach jest to naprawde trudne, rowniez w UK przy obecnych cenach za wszystko, ktore sa nieporownywalnie wyzsze jak dawniej, a czego o zarobkach raczej powiedziec nie mozna) zyje nam sie tu swietnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 osoby, Londyn, zarobki 3000 netto miesiecznie, jest ok, da sie zyc, ale bez rewelacji, a o oszczedzaniu mozna zapomniec jesli chce sie normalnie zyc (wynajem mieszkania, ubrania, jedzenie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Ja w firmie konstrukcyjnej na stanowisku administratora, narzeczony jako warehouse operative. 2. Ja ok 1100 na miesiac, narzeczony 1700 3 2 4.Mieszkanie, 2 bed (w jednym mieszka nasz przyjaciel) 5.850 mieszkanie, gaz 40, council 150, prad 40, woda wliczona 6.Inne opłaty telefony 27x2 mc, ubezpieczenie samochodu 1600 za rok 7.Ile wydajecie na: Nie wiem. Nie liczymy niestety. Na paliwo troche idzie, bo dojezdzam do pracy. 8.Tak/tak 9. On sie spakowal i wyjechal. A ja go po 6 latach poznalam przez kolezake i tez sie spakowalam i wyjechalam 10. :) 11. Dobrze, ale czasami tęskno. Przynajmniej ja. On nie chce wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestesmy w pl.maz zarabia 6-ja 2.5.za nic bym nie wyjechala. budujemy i jestesmy szczesliwi. zal mi znajomych na obczyznie a szczegolnie po wakacjach w pl ich miny sa naprawde zalosne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech, myślałam, że w Polsce... napiszę Wam, jak ja mam w Polsce. 1.Gdzie pracujecie(tylko szczerze,a nie same wygórowane stanowiska) - brak stanowiska, umowa zlecenie, 50h w tygodniu, zajmuje się reklamą, marketingiem, grafiką, fakturowaniem, obsługą klienta (zamówienia internetowe), sklepem internetowym, zdjęciami w hurtowni tkanin 2.Ile zarabiacie sami 1200zł na rękę + 800zł mama emerytura 3 z ilu osób składa się wasza rodzina ja + mama = 2 4.Co wynajmujecie(dom /mieszkanie),ile pokoi - mam mieszkanie właśnościowe 2 pokojowe 5.Jakie macie opłaty za dom/mieszkanie - średnio ok. 1000zł 6.Inne opłaty - 400zł mamy leki, ok. 160zł sieciówki 7.Ile wydajecie na: -jedzenie - 300zł (ja), mama nie wiem, pewnie z 200, bo pali fajki :( -ubrania - 0zł -rozrywki,wakacje - do 50zł ... a długi rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy zalosne iny po wakacjach w Polsce, bo panoszy sie tam wszechobecne chamstwo i zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co przyjezdzacie do pl.co my funtow nie widzieli:D:D:D radze spedzac urlop u tej inteligencji na obczyznie:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, bo zaraz po przekroczeniu granicy machamy funtami przed twoja twarza, oj ludzie, ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usa 1.branza socjalna 2.okolo 20k( pol etatu)+inwestycje(maz) 3.2 osoby 4.Nie wynajmujemy.Mamy dom na wlasnosc(4 pokoje) 6.inne oplaty( telefony,swiatlo,gaz)okolo $300 7.$500 jedzenie,$100 ubrania i kosmetyki,$200 rozrywka 8.tak 11.dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciUwa z USA
ja powiem Wam szczerze, ze nie wiem jakie sa nasze oplaty - maz to robi a ja nie wnikam. nie wiem rowniez, ile wydajemy na zycie - po prostu nie podliczam - ale raz wiecej, raz mniej - podziwiam Was za te dokladne sumy...(tyle i tyle na tydzien - i nie macie ochoty na nic innego w tygodniu, tylko na tyle ile budzet przewiduje?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do goscia ze Szwajcarii
Gdzie ty wynajmujesz dom za 1200 chf? I ile masz dodatkowo NK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milajda
podać jeszcze numer karty i pin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Gdzie pracujecie(tylko szczerze,a nie same wygórowane stanowiska)- Branza IT 2.Ile zarabiacie sami bądź z mężem czy z żoną,wasz dochód poprostu(wspólny albo na osobę)- 25k/rocznie + 400-500/msc(zlecenia) 3 z ilu osób składa się wasza rodzina-4 4.Co wynajmujecie(dom /mieszkanie),ile pokoi-dom, 3 pokoje 5.Jakie macie opłaty za dom/mieszkanie-550 6.Inne opłaty-ok 500 7.Ile wydajecie na: -jedzenie -ubrania -rozrywki,wakacje/ nie wiem, nie chce mi sie podliczac 8.Znacie język w kraju w którym obecnie jesteście? Znaliście jak wyjechaliście?-tak, znalismy jadac tu. 9.Jak znaleźliście się na emigracji- z wyboru, spoakowalismy auto po dach i wyjechalismy. 10.inne informacje,które mogą być wazne jezyk.gif 11. Jak wam się żyje emigranci- dobrze nam sie zyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterklepka na budowie
mąż spawacz - 4500 euro, ja, prasowaczka w domu opieki tylko 400 [3,5 godziny dziennie], 2 dzieci w wieku 3,5 i 8 lat[mam możliwość dorobienia i korzystam ] mieszkanie 110 m2 - 550 euro plus energia elektryczna, ogrzewanie w czynszu [baterie słoneczne do grzania wody ] Wynajmujemy, 5 pokoi ęnergia i telefony - ok 60 euro jedzenie, ubranie, rozrywki - czasami niewiele, ale czasami i kilka tysięcy - to zależy od wielu czynników. Zakupy? - na ciuchy i dodatki do mieszkania nie wydajemy wiele, mieszkanie wyposażone przez wynajmującego we wszystkie urządzenia - wyposażona kuchnia i łazienka - pralka z suszarką, zmywarka, olbrzymia lodówka z zamrażarką - całość estetycznie zabudowana. Pokoje już sami meblujemy. Język znaliśmy - trochę ponad podstawowy poziom, z komunikacją na co dzień nie mieliśmy problemów. Skorzystaliśmy z okazji, zatrudniliśmy się przed 15 laty jako wolontariusze, jeszcze Polska w Unii nie była - nasz cel - pogłębić znajomość jeżyka... i tak zostało. Jak nam się żyje? - nie najgorzej - w Polsce[miejscowość uzdrowiskowa] segment, w Hiszpanii domek, w kraju, w którym mieszkamy nie opłaca kupować się coś na stałe. Tam gdzie praca, tam mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterklepka na budowie
doczytałam trochę i dodam, że wyjechalismy z 3 torbami, w jednej torbie ciuchy mojego obecnego męża, w drugiej moje, w trzeciej słoiki z żarciem, zupki instant, patelnia, garnek, 2 kubki, leki przeciw grypie, mydło, trochę proszku do prania, igły i nici i wiele innych równie przydatnych na początek rupieci.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterklepka a
gdzie mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. mąż pracownik budowlany, ja opiekunka do dzieci, sprzataczka czasem też gotuję na zamówienie polskie specjały ( niestety beż satłej pracy) 2.razem od 1500-2000 euro (ja nie mam stałej pensji) 3.z 2 osób 4.wynajmujemy mieszkanie sałon z aneksem 2pojeje taras z ogródkiem 5.ok 1000euro wszystko (biorąc pod uwagę rate małego kredytu paliwo ) 6.- 7.nie wiem. Nie liczę. zalezy od potrzeb. Myślę ze ok 500 euro. 8jak wyjeżdzaliśmy nie znaliśmy. Na dzien dzisiejszy dogadujemy się. Ja się trochę uczę ale szybciej mąż się nauczył w pracy. 9stracilismy pracę w PL 10 Baaardzo chcielibyśmy wrócić do Polski :) 11. średnio. ze spokojną głowa kładę się spac ze jutro będę miało co jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia ze Szwajcarii nie wynajmuje domu. Kupilsmy go i takie mamy koszty kredytu i innych kosztow srednio (odsetki 0,9%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Ja Biuro (asystentka szefa), maz-lotnisko Zurich, pracownik fizyczny. 2. Razem: okolo 9000 CHF 3. Dwoch, ja i maz + kotka:) 4. Mamy dom, nie wynajmujemy/4 pokoje, 2lazienki, kuchnia, piwnica. 5. Dom - miesiecznie 600CHF. 6. Nie wiem dokladnie...roznie 7. Nie znalam, teraz znam: niemiecki i Dialekt szwajcarski (nieuzywam ale rozumiem) 8. Zaryzykowalam, zaczelam od Belgii. 9. :) 10. Bardzo dobrze, nie wiem dlaczego tak duzo ludzi emigruje do UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos odkopał temat-przesłuchanie ;) choć wypowiedzi mało. ale napiszę i ja 1) dział finance małej firmy (ja) oraz creative industry (partner) 2) wspólny dochód 3320 funtow/miesiąc netto 3) troje ludzi - my i dziecko - oraz jedno małe zwierzę 4) mieszkanie na kredyt 4 pokoje czyli po tutejszemu 3 bed + living room. metraz 68 m kw. 5) + 6) = 1520 funtów miesięcznie WSZYSTKO 7) okolo 900 funtów jedzenie i tzw chemia; ubrania, kosmetyki it ro różnie laem yslę że srednio 200 na miesiąc; wakacje kino i takie tam też róznie bo bywa że 100 lub mniej na miesiac a bywa że tysiąc 8) znamy bardzo dobrze; przed wyjazdem znalismy nieźle ale trzeba bylo się oswoić z akcentem i żywą mową 9) chęć przygody, bo granice otwarte, nie mielismy nic do stracenia- wyjechalismy mając po 23 lata, plan byl na max 2 lata ale się nam spodobało tu bardzo 10) ... jak chcesz sie czuć dobrze na emigracji, to asymiluj się z lokalnymi na ile się da 11) BARDZO fajnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dópie pracujemy, g***o zarabiamy, w zipie mieszkamy i hója wydajemy. Nie musisz dziękować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×